Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 19:01   #61
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
pa to mijenja apsolutno sve. uvodni kako si sastavila ispalo je da je to neka cura koja se nije nikad udavala. dakle, izostavila si krucijalnu informaciju za outlook, ali to nije ništa novo, to radi 99% njih koji ovdje otvaraju topike
dakle već imaš djecu pa te to ne zanima, što potpuno mijenja perspektivu

čak si i ovdje u šifri to napisala i objasnila, pa još uvijek nisam 100% ziher da si jednom bila u braku?

znači FF koji je našao single mom koja neće tražiti vezu, pare, poklone, preveliku pažnju, a najvažnije - neće tražit da joj napravi bebu jer ih već ima. pa imamo najklasičniji scenarij ever
a sto da nema klince?
i ono najblesavije di je zenskica igdje napisala da lik nije za to, sto vise mozda se njih dvoje upoznaju, pase im takav odnos, a okolina gura njusku di ne treba ko uvijek.
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:01   #62
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ako imaš brak i djecu iza sebe onda te potpuno razumijemo.

Jednom ti je bilo dovoljno da se usrećiš, ne treba ti još jednom.


Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
pa to mijenja apsolutno sve. uvodni kako si sastavila ispalo je da je to neka cura koja se nije nikad udavala. dakle, izostavila si krucijalnu informaciju za outlook, ali to nije ništa novo, to radi 99% njih koji ovdje otvaraju topike
dakle već imaš djecu pa te to ne zanima, što potpuno mijenja perspektivu

čak si i ovdje u šifri to napisala i objasnila, pa još uvijek nisam 100% ziher da si jednom bila u braku?

znači FF koji je našao single mom koja neće tražiti vezu, pare, poklone, preveliku pažnju, a najvažnije - neće tražit da joj napravi bebu jer ih već ima. pa imamo najklasičniji scenarij ever
želim samo mišljenja i na takav scenarij. zašto to potpuno mijenja perspektivu? zaštooo?
a boldano, ja stvarno susosjećam, sigurno je teško kad baš sveee znaš o sveeeemuuuu
anima sola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:02   #63
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Kad ja kažem FF, pomislim na jedno. Kad ti kažeš FF pomisliš na drugo, netko treći na treće. Slično ko s jabukama, samo ovdje nije da zamišljamo zelene i crvene, nego neki zamišljaju i ananase. Voće je, dakle sve je jasno.

Sve što ovdje govorim je da ima različitih ljudi i raznih odnosa. Samo zato jer je meni nešto neprivlačno, to je nužno loše? Jer meni nešto ne funkcionira i ne usrećuje me, neće nikog? Pa ne baš. To je poanta.
da, ali postoji baseline definicija FF odnosa. a ona je ta da barem 85-90% zajedničkog vremena (kad se sve zbroji) ode na seks
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:03   #64
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
apsolutno, samo što ja mislim da bi ona to opet ponovila. ali ovaj tip nije za to, pa ona ide s prezentacijom u javnost da nije ni ona. a možda i govori istinu, jer bi onda imala dodatne komplikacije s habituacijom djece na novog partnera, itd. to je za djecu također i stres, dakle ona razmišlja i za njih tj. prvo za njih (što je normalno)
omg, opet sve znaš

anima sola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:03   #65
Netko ne živi svoj život i ne ljubi svoju ljubav onako kako ja mislim da bi se trebalo. Ajme, što ću sad?! :kri:
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:05   #66
Quote:
anima sola kaže: Pogledaj post




želim samo mišljenja i na takav scenarij. zašto to potpuno mijenja perspektivu? zaštooo?
a boldano, ja stvarno susosjećam, sigurno je teško kad baš sveee znaš o sveeeemuuuu
ne mogu vjerovati da pitaš zašto to mijenja potpuno perspektivu? jesi to fakat napisala i pitala?

zato što je izgledno da je cura koja se nikad nije udavala ni imala djecu (kao ona koju si ti lažno opisala u uvodnom) bi svakako razmatrala djecu, a i dopizdilo bi joj to sve jer je ona to sve što ti sad opisuješ i proživljavaš proživjela u svojim dvadesetim (kad si ti bila udana i podizala djecu). kad već opisuješ izmišljenog lika (kao onog u uvodnom), onda bi ga trebala malo bolje i izučiti

dakle ukratko kad netko dođe u tridesete dok je u cijelim dvadesetim imao ono iz tvog uvodnog - to u tridesetim neće sigurno željeti

(ne mogu vjerovati da ovo seciram i objašnjavam, otkrivam toplu vodu)

blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:05   #67
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
točno, nek ona potvrdi

meni kad su se sve te stvari odvijale, upoznavanje obitelji, njega, njegovih tajni, tih neki svakodnevnih detalja, itd svakim korakom smo se sve više zbližavali (posebno kroz probleme se dešavalo zbližavanje, nije sigurno vikendom na skijanju iako se nekima to čini tako).

ti tvrdiš da se kod nje sve to isto desilo, a da je zbližavanje ostalo nepomjereno
Kako si ti zaključila da ja mislim da je kod njih zbližavanje ostalo nepromijenjeno?
Tvrdim da veza bez suživota nije automatski FF odnos. Zna se što je FF odnos, ljudi koji NISU u vezi, nego si uskoče ponekad na obostrano zadovoljstvo.
Ljudi u vezi su isprepleteni na mnogim razinama, to što možda ne žive pod istim krovom ne mijenja stvar.
To bi značilo da sam ja s mužem 4 godina zapravo bila u produženom FF odnosu, a ne u vezi, tek nakon toga i useljavanjem skupa smo postali par, ili što?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:05   #68
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
da, ali postoji baseline definicija FF odnosa. a ona je ta da barem 85-90% zajedničkog vremena (kad se sve zbroji) ode na seks
A u zajedničkom životu je manje?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:06   #69
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
A u zajedničkom životu je manje?
U zajedničkom životu ste prezauzeti brisanjem tuđih šmrklji i kopanjem tuđih kurjih očiju da biste se seksali.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:07   #70
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
a što je to nego FF odnos?
Valjda bi se FF od veze trebao razlikovati po eksluzivnosti. Ako su vjerni jednom drugom, onda je to monogamna veza, ne vazno da li zive skupa ili ne.

Ako nisu vjerni jedno drugom, onda je FF.

Sto su neki ljudi poceli monogamne odnose nazivati FF to je njihov problem sto sami ne znaju sta hoce
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:08   #71
Quote:
anima sola kaže: Pogledaj post
omg, opet sve znaš

a ti i dalje nisi eksplicitno rekla da imaš klince, već samo uvijeno?

najveći strah muškog fuck buddyja u tridesetim je da će mu njegova FF reći - aj mi napravi bebu. ti to već imaš, zato tom tvom FF-u toliko odgovaraš
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:10   #72
Quote:
orhideja107 kaže: Pogledaj post
Valjda bi se FF od veze trebao razlikovati po eksluzivnosti. Ako su vjerni jednom drugom, onda je to monogamna veza, ne vazno da li zive skupa ili ne.

Ako nisu vjerni jedno drugom, onda je FF.

Sto su neki ljudi poceli monogamne odnose nazivati FF to je njihov problem sto sami ne znaju sta hoce
imam bolji termin za to, jedna moja frendica Irkinja, koja je isto tad bila mlada single mom (imala je 26 godina). ona bi rekla "part-time boyfriend"

blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:11   #73
Što smo si to mi?: Dijagnostički priručnik za odnose.

Ideja za startup.

Simptomi, kriteriji, i obavezno diferencijalne dijagnoze, da se vezom ne nazove neki bezvezni FF odnos.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:13   #74
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Što smo si to mi?: Dijagnostički priručnik za odnose.

Ideja za startup.

Simptomi, kriteriji, i obavezno diferencijalne dijagnoze, da se vezom ne nazove neki bezvezni FF odnos.
: D da, ludilo

:klap:

ako imaš dečka ili muža pomorca, jel on "part-time boyfriend", samo pol, ma kakav pol, šestina radnog vremena

dečko honorarac

blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:14   #75
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
a ti i dalje nisi eksplicitno rekla da imaš klince, već samo uvijeno?

najveći strah muškog fuck buddyja u tridesetim je da će mu njegova FF reći - aj mi napravi bebu. ti to već imaš, zato tom tvom FF-u toliko odgovaraš

a jebemu sad, idemo dalje zakomplicirat što bi rekla kad bih ti ja rekla da on želi dijete, a ja ne. više ne - jer ih već imam. kad već to moram otkrit, jer skrivam ih ko zmija noge
anima sola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:15   #76
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
: D da, ludilo

:klap:

ako imaš dečka ili muža pomorca, jel on "part-time boyfriend", samo pol, ma kakav pol, šestina radnog vremena

dečko honorarac

Ne mogu ti to ovako reći, ali ako unaprijed naručiš moj priručnik...
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:16   #77
a možda žena kuži da ako je on mlađi muškarac, odnosno nema djece, da će ih kad-tad najvjerojatnije poželjeti, i otići s drugom ženom, tako da taj njihov odnos ionako ima rok trajanja.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:19   #78
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
a možda žena kuži da ako je on mlađi muškarac, odnosno nema djece, da će ih kad-tad najvjerojatnije poželjeti, i otići s drugom ženom, tako da taj njihov odnos ionako ima rok trajanja.
a ne, ne. gospođa tvrdi da se naša tumačenja ne trebaju opće razlikovati da je ona cura koja nema bračnu prošlost i da je ovo što jest. u oba slučaja moraš isto tumačit, jel ti jasno?
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:23   #79
ček sam malo, sad je već i mlađi od mene?

nije mlađi i ne mislim da naša veza ima rok trajanja. mislim da ćemo ostati jaako duuugo zajedno

samo me zanima(lo) što ljudi misle o vezama koje nisu nužno u suživotu. vidim da misle i ono što misle svi koje poznam uživo
anima sola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:23   #80
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post

ne smiju se muškarci i ne plaču sa seksualnim objektom, oni to malo drukčije raspoređuju u glavi
Cuj seksualni objekat gdje si to procitala na nekom feministickom blogu

Pa valjda je pozeljno da zena muskarcu bude seksualni objekat, to jest da mu je seksualno privlacna. Ako ima nekih dubljih osjecanja od samo seksualne zelje, onda ce zeljeti i da place i da se smije sa njom, ako nema, onda nece.

I to nikakve veze nema sa time da li zive zajedno ili ne
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.