Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2006., 13:35   #1
Glavobolja u trudnoći


pomagajte, vec nekoliko dana imam uzasne glavobolje.Ne smijem nista da pijem od uobicajnih tableta protiv bolova. Ako neka od vas ima ili je imala glavobolje molim savjet sta da radim, pocinjem se brinuti jer nisam nigdje procitala da je normalno imati glavobolje.Cak mi je i pritisak nizak ali ne puno.
HVALA unaprijed.
Hope_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:39   #2
imala sam ih u pocetku, ali sam ti ja zivotinja po pitanju bolova, pa stisnem zube i pravim se da me ne boli.
procitah negdje i objasnila sam si to da glavobolje nastaju jer ti organizam proizvodi puno vise krvi nego je bilo do sad, a u glavi su ti najsitnije i najfinije zilice pa one prve reagiraju i od tud bolovi
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:40   #3
da, glavobolje su normalne.....najbolje puno spavat u mračnijoj prostoriji..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:45   #4
znaci moglo bi se reci da su ove dosadne glavobolje i normalne.nije da ne mogu izdrzati bol vec me uzasno nervira to sto ne mogu da mislim i da bilo sta radim kad me boli, najradije bih legla spavati a ne mogu na poslu sa od 8 do pola 5.Smijem li popiti paracetamol?????????
Hope_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:48   #5
Quote:
Hope_79 kaže:
znaci moglo bi se reci da su ove dosadne glavobolje i normalne.nije da ne mogu izdrzati bol vec me uzasno nervira to sto ne mogu da mislim i da bilo sta radim kad me boli, najradije bih legla spavati a ne mogu na poslu sa od 8 do pola 5.Smijem li popiti paracetamol?????????
Smijes....uzmi recimo Lupocet
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:52   #6
MA STA BIH JA BEZ VAS??????
HVALAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Hope_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 14:06   #7
Quote:
Hope_79 kaže:
MA STA BIH JA BEZ VAS??????
HVALAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
potpisujem ovo gore.
Hope_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:54   #8
Možeš i Lekadol.
Čak ti i bolje i jače pomaže, dosta je jak,
a smiješ ga trošiti u trudnoći....
Lupocet ti je više protiv temperature.
malosrce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 14:22   #9
Quote:
malosrce kaže:
Možeš i Lekadol.
Čak ti i bolje i jače pomaže, dosta je jak,
a smiješ ga trošiti u trudnoći....
Lupocet ti je više protiv temperature.
Lupocet sadrzi 500 mg paracetamola isto kao i Lekadol, Paracet, Plicet Panadon, Panadol, Calpol, Lekadol, Paracetamol, Efferalgan...sve je to isto i imaju potuno istu kolicinu od 500 mg paracetamola jedino ih djeli drugo zasticeno ime
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:43   #10
Quote:
Hope_79 kaže:
pomagajte, vec nekoliko dana imam uzasne glavobolje.Ne smijem nista da pijem od uobicajnih tableta protiv bolova. Ako neka od vas ima ili je imala glavobolje molim savjet sta da radim, pocinjem se brinuti jer nisam nigdje procitala da je normalno imati glavobolje.Cak mi je i pritisak nizak ali ne puno.
HVALA unaprijed.
Postoji velika sansa da ti je pao tlak sto nije rijetkost u trudnoci, tablete poslje bolova smijes piti ali ne sve.
Evo ti mali text. Analgetici

Paracetamol nema štetno djelovanje u trudnoći (kategorija B), te je lijek izbora za snižavanje temperature i liječenje blagih bolova u trudnoći. Ostali nesteroidni antireumatici (npr. diklofenak, ibuprofen, ketoprofen, piroksikam) također imaju kategoriju B u I. i II. trimestru trudnoće, ali u III. trimestru imaju kategoriju D jer mogu dovesti do preranog zatvaranja ductusa Bottali, te se ne smiju primjenjivati u trećem trimestru.

http://www.poliklinikazdravlje.net/n...161&Itemid=117
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:43   #11
i mazit se uz muzica
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:52   #12
Lekadol
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:54   #13
Meni je vjezbanje pomagalo.
Odi na poslu u WC i zatvori oci na par minuta.
Kruzi vratom, al polako. Rasiri ruke i osjeti istezanje lopatica. Kruzi ramenima.
Zgrbi se, pa se ispravi (istezanje kicme).

Nadam se da ce i tebi pomoc.
Ak nis ne pomogne, uzmi neko bolovanjce (sezona gripe je, ne? ) i odmori se.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:59   #14
Ja sam isto imala glavobolje prva dva puta, a evo javljaju se i treći put. Još kad se poklope s južinom..............
Paracetamol možeš uzimati u trudnoći, ima ih pod različitim imenima Lupocet, Lekadol, Panadol, Plicet...............
Ja najviše volim Panadol jer su "dobrog" oblika, tj. lako ih progutam.
Ali neka ti budu opcija samo kad zbilja ne možeš izdržat.........
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:31   #15
Boli glava

Pozdrav! Naime jučer sam osjetila jaku bol u glavi i jedva sam se nagovorila da popijem paracetamol,ne volim piti lijekove zbog bebice. Međutim,bol nije prestajala,legla sam u zamračenu sobu,svjetlo i buku nisam mogla podnijeti. Tokom noći sam uzela još jedan lekadol,jutros sam se osjećala odlično,ali nakon 2 sata sam počela povraćati. Već mi se događalo da imam takve glavobolje. Simptomi su kao da se radi o migreni,ne znam da li se eeg može raditi u trudnoći. Ne znam kako bih se liječila,lijekovi ne dolaze u obzir u trudnoći. Znači pomaže mi jedino cjelodnevno ležanje u mraku. Ima li tko iskustva s tim i da li ti jake bolove osjeća bebica? Thanks!
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:46   #16
To ti je migrena "vulgaris".
Zaboravi paracetamole, lekadole i ostalo, to kod migrene ne pomaže.
Radije legni cijeli dan u mrak, i spavaj, uzmi bolovanje ili bilošto.
Nema ti smisla piti tablete, jest da kažu da tu vrstu trudnice smiju, ali za migrenu ti to nema smisla. Sutradan će ti biti dobro popila ti tabletu ili ne.
Na eeg možeš ići, mislim, jer to nije invazivna metoda istraživanja...
Ali što, ustanoviće ti migrenu, i poslat te doma. Tablete za migrenu ti ovako i onako neće dati!
Dadije se ti fino opusti i uživaj, uživaj u trudnoći i čekanju malog bebača...
Kani se ćorava posla oko istraživanja boleština....

Pozdrav od stare migreničarke....
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:01   #17
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
To ti je migrena "vulgaris".
Zaboravi paracetamole, lekadole i ostalo, to kod migrene ne pomaže.
Radije legni cijeli dan u mrak, i spavaj, uzmi bolovanje ili bilošto.
Nema ti smisla piti tablete, jest da kažu da tu vrstu trudnice smiju, ali za migrenu ti to nema smisla. Sutradan će ti biti dobro popila ti tabletu ili ne.
Na eeg možeš ići, mislim, jer to nije invazivna metoda istraživanja...
Ali što, ustanoviće ti migrenu, i poslat te doma. Tablete za migrenu ti ovako i onako neće dati!
Dadije se ti fino opusti i uživaj, uživaj u trudnoći i čekanju malog bebača...
Kani se ćorava posla oko istraživanja boleština....

Pozdrav od stare migreničarke....
Hvala,ma prije par godina mi je ustanovljena upala sinusa,a znam kad me sinusi bole da je drugačije. Jel moguće da mi se od sinusa pojavila migrena?Tablete neću više piti ionako imam averziju prma toj kemiji. A kako ti liječiš migrenu kad nisi trudna,ako si trudna?Znam da sam dosadna,ali mislim da od doktora ne bi ništa saznala,pa pilam po forumima. Thanks
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:12   #18
Za migrenu pijem Nalgesin ili Nalgesin Forte, ali su zabranjeni u trudnoći.
Doktorica mi je dala Imigran, ali mi je prejak, inače reagiram loše na jake doze ljekova.

Što se tiče sinusa, oni nemaju veze sa migrenom, ali bol može biti slična dosta slična.
Jednostavno se ustanovljava razlika: ako ti imalo curi nos kod glavobolje, vjerojatno se radi o sinusima.
Kad te razvaljuje migrena onda si sigurna u migrenu... Premda često ljudi imaju i druge simptome oko migrene.
Za sinuse sada možeš koristiti jedino inhaliranje na kamilicu.
Sve ostale stvari zaboravi, baš ako ti je jako začepljen nos, uzmi fiziološku otopinu u spreju pa sprejaj u nos da ti bar nešto može se očistit...

Ništa od tih bolesti koje imaš nije "problem" kojeg ne možeš riješit. Jest da je neugodno, ali nije za ne podnosit...
Super da ti nije ništa gore!

Fino ti uživaj, a kad stisne malo se strpi i gotovo. Proći će.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:14   #19
Imigran je naročito zabranjen u trudnoći, a to ti za inače jedino neurolog može prepisat na recept. Ni obiteljski liječnik ti ga bez diagnoze neće dati. Spada u "teške" droge!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:17   #20
Ma znam kako je kad sinusi bole,ovo definitivno nije to. No dobro,hvala ti na savjetima. Uživajmo dok nema glavobolje! Pozz
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.