Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 18:05   #1
Exclamation Materijalizam Crkve i navike življenja klera(skupna tema)

Pregledavauci web stranice, pronasao sam clanak u kojem se izjavljuju misli o navikama pripadnika suvremenog klera.
Zanima me kakvo je vase opcenito misljenje o temi: Materijalizam unutar Crkve?

Prikaz clanka mozete pogledati u ovom linku.

Volio bih cuti vasa iskustva iz svakodnevnog zivota, vase zupe...i koliko vam se takav lifestyle (ne)dopada?

http://danas.net.hr/intervju-tjedna/...4/0154006.html

Zadnje uređivanje VeronikaN : 21.05.2011. at 09:42.
Louisi is offline  
Old 24.02.2011., 18:07   #2
Quote:
Louisi kaže: Pogledaj post
Pregledavauci web stranice, pronasao sam clanak u kojem se izjavljuju misli o navikama pripadnika suvremenog klera.
Zanima me kakvo je vase opcenito misljenje o temi: Materijalizam unutar Crkve?

Prikaz clanka mozete pogledati u ovom linku.

Volio bih cuti vasa iskustva iz svakodnevnog zivota, vase zupe...i koliko vam se takav lifestyle (ne)dopada?

http://danas.net.hr/intervju-tjedna/...4/0154006.html
Ne vidim niti ovdje u čemu je problem

Ali vidim da je tebi problem KC i to veliki.
noor is offline  
Old 24.02.2011., 18:12   #3
Quote:
noor kaže: Pogledaj post
Ne vidim niti ovdje u čemu je problem

Ali vidim da je tebi problem KC i to veliki.
Onaj thread je izbrisan, jer nije bio oblikovan prema pravilima.
Tebi je problem povezati i prepoznati dva potpuno ista teksta, koji si procitala prije 4 minute. ako ti se ne komentira, ne moras, ali barem prati stanje na podforumu, uvidjela bi da je prijasnja tema nestala Rijec je o istom tekstu.

Ne vidim zbog cega je meni KC problem, gdje vidis da sam kriticki nastupio u ovom threadu, iznio sam objektivan i neutralan upit, ne svrstavajuci se niti na jednu stranu. Njegujem suvremene stavke novinarstva
Louisi is offline  
Old 24.02.2011., 18:19   #4
Quote:
Louisi kaže: Pogledaj post
Onaj thread je izbrisan, jer nije bio oblikovan prema pravilima.
Tebi je problem povezati dva potpuno ista teksta, koji si procitala prije 4 minute. ako ti se ne komentira, ne moras, ali barem prati stanje na podforumu, uvidjela bi da je prijasnja tema nestala Rijec je o istom tekstu.

Ne vidim zbog cega je meni KC problem, gdje vidis da sam kriticki nastupio u ovom threadu, iznio sam objektivan i neutralan upit, ne svrstavajuci se niti na jednu stranu. Njegujem suvremene stavke novinarstva
To sam odmah shvatila Moje odgovor je bio vezano za tvoje postove koje ponavljaš, ali nek ti bude.

Tvoj upit nije bio neutralan u prijašnjem postu, jasno si napisao
Quote:
To je princip "u se, na se i poda se".
noor is offline  
Old 24.02.2011., 18:29   #5
Quote:
noor kaže: Pogledaj post
To sam odmah shvatila Moje odgovor je bio vezano za tvoje postove koje ponavljaš, ali nek ti bude.

Tvoj upit nije bio neutralan u prijašnjem postu, jasno si napisao
To je citat iznesen iz tog linka... Nastoj procitati cijeli link, zatim nastoj razlikovati moje rijeci od rijeci iz linka...ne mozes ocekivati da ti se bas sve servira, duh
Samo trebas znati citati, uistinu nije zahtjevno...

Bas skromno zdanje


Zadnje uređivanje Louisi : 24.02.2011. at 18:34.
Louisi is offline  
Old 24.02.2011., 18:45   #6
Quote:
Louisi kaže: Pogledaj post
Bas skromno zdanje

Onaj tanjur je za potrebe Caritasa pun palente a i helići u blizini sleću i poleću ko ptice nebeske "niti siju niti žanju".
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 24.02.2011., 18:20   #7
tata i ja bih ovakvu fasadu za poklon od svetog nikole !

možda nam ju poklone sveti nikola, djed mraz ili caritas al ako ti je tata pokloni onda sine nema više ni kruha ni kolača !

http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvat...-clanak-255920
http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...2/0107006.html

Zadnje uređivanje ursamajor : 24.02.2011. at 18:39.
ursamajor is offline  
Old 24.02.2011., 18:46   #8
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
tata i ja bih ovakvu fasadu za poklon od svetog nikole !
Ma dobit ćeš sep ili šeru ako bude love ak ne i cigla ti dovoljna....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 26.02.2011., 09:25   #9
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
tata i ja bih ovakvu fasadu za poklon od svetog nikole !

možda nam ju poklone sveti nikola, djed mraz ili caritas al ako ti je tata pokloni onda sine nema više ni kruha ni kolača !

http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvat...-clanak-255920
http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...2/0107006.html
Morala sam prenjeti nečiji kometar sa Večernjeg

Odlično napisano!

"Ovdje neki pišu kako sve od strane crkve u RH pripada hrvatskom narodu, pogledajte čija je ono žuto-bijela zastava(Vatikanska) pa će vam biti jasno komu to sve pripada. što mislete koga zastupa Nuncijatura na Ksaveru, nemojte biti slijepi to je mrtva materijalistička religija koja nema veze s Evenđeljem i porukom Isusa Krista, pogledajte koliko je gladne rimokatoličke sirotinje a u Djelima apostolskim u NZ-tu piše da su sve djelili međusobno prema potrebi, malo sad razmislite tko stoji iza takve crkve - Božji Duh ili sotonski koji gospodari nad ovim svijetom. "

Još jednom
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 24.02.2011., 19:11   #10
A ja vam kažem "Blago milosrdnima" (ili Isus ,provjerit ću pa se vratim)
hogar23 is offline  
Old 24.02.2011., 19:17   #11
prije će deva kroz ušicu igle....
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Old 24.02.2011., 19:23   #12
Ili kroz automatska garažna vrata..
Šiva is offline  
Old 24.02.2011., 19:40   #13
Quote:
Šiva kaže: Pogledaj post
Ili kroz automatska garažna vrata..
Al bi se našli u čudu kad bi se popovi ustrčali ,mislili bi da ih je šofer odvezao u Vatikan
hogar23 is offline  
Old 25.02.2011., 03:48   #14
Da se mene osobno pita ja bih to još spektakularinje i skuplje napravio, što se ima tajiti i pretvarati, pa znamo da crkva ovakava kakva je danas veze nema sa Kristom niti sa prorocima niti sa svetima niti s ičim drugim. Staviti treba sve još skuplje, ja sam za to. Tko šiša te tipove u ljubičastim kapicama sa Kaptola, to meni sve liči na gey paradu, daj ne jebite više, pustite da si ljudi rade fasadu od tih dijamanata, koji K vam sve smeta. Oprostite svojim skromnim i poniznim pastirima "vjernici", pa oni to rade zbog vas, da vi idete tamo u te prekrasne građevine i molite se pred dijamantima u nadi da će vam Mr. Ljubičasta kapica dati oprost i od vaših grijeha, pa da svi zajedno idete onda u dijamantni raj.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 25.02.2011. at 04:38.
Epic hero is offline  
Old 25.02.2011., 10:32   #15
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Oprostite svojim skromnim i poniznim pastirima "vjernici", pa oni to rade zbog vas, da vi idete tamo u te prekrasne građevine i molite se pred dijamantima u nadi da će vam Mr. Ljubičasta kapica dati oprost i od vaših grijeha, pa da svi zajedno idete onda u dijamantni raj.
A ne, tu neće biti pristupa običnim ljudima.
HrvatskiAteist is offline  
Old 26.02.2011., 11:45   #16
Lako je gledati, diviti se, procjenjivati, osuđivati, donositi krive zaključke. Crkva se sastoji između ostalog i od materijalnih dobara kojima upravljaju ljudi, nesavršeni i griješni. Zar bi Crkva mogla opstati kada ne bi imala ništa od materijalnih dobara, zar bi je itko shvaćao ozbiljno u takvoj situaciji? Bogaćenje je ljudska osobina, a Crkva je sačinjena i od ljudi ne samo od anđela i svetaca. Istina je da pojedinačni grijeh ima posljedice na kolektivnom planu. Ali zašto osuđivati kolektiv, cjelokupnu Crkvu zbog grešaka pojedinaca? Nije istina da ne postoje siromašni svećenici kojima je na provom mjestu dobro njihove župe što se tiče materijalnih dobara, a ne njih samih. Zašto ne pohvaliti takve? I tko smo mi da osuđujemo nekoga, kada nemamo potpuni uvid u stvarnu situaciju? Kada vidimo samo površno i ono što mi želimo vidjeti? Zar nije samo Bog onaj koji sve vidi? Pa, zašto onda ne ostaviti njemu neka sudi? Jedino je Isus Krist bio sposoban ponijeti i prijati na sebe kolektivni grijeh. Tko može reći da je sposoban za tako što? Siromašnih ima, ne kažem da je to dobro. Ali, zar nije bolje nešto uraditi po tom pitanju nego nekoga zbog toga optuživati?
neomarx is offline  
Old 26.02.2011., 14:13   #17
Quote:
neomarx kaže: Pogledaj post
Lako je gledati, diviti se, procjenjivati, osuđivati, donositi krive zaključke. Crkva se sastoji između ostalog i od materijalnih dobara kojima upravljaju ljudi, nesavršeni i griješni. Zar bi Crkva mogla opstati kada ne bi imala ništa od materijalnih dobara, zar bi je itko shvaćao ozbiljno u takvoj situaciji? Bogaćenje je ljudska osobina, a Crkva je sačinjena i od ljudi ne samo od anđela i svetaca. Istina je da pojedinačni grijeh ima posljedice na kolektivnom planu. Ali zašto osuđivati kolektiv, cjelokupnu Crkvu zbog grešaka pojedinaca? Nije istina da ne postoje siromašni svećenici kojima je na provom mjestu dobro njihove župe što se tiče materijalnih dobara, a ne njih samih. Zašto ne pohvaliti takve? I tko smo mi da osuđujemo nekoga, kada nemamo potpuni uvid u stvarnu situaciju? Kada vidimo samo površno i ono što mi želimo vidjeti? Zar nije samo Bog onaj koji sve vidi? Pa, zašto onda ne ostaviti njemu neka sudi? Jedino je Isus Krist bio sposoban ponijeti i prijati na sebe kolektivni grijeh. Tko može reći da je sposoban za tako što? Siromašnih ima, ne kažem da je to dobro. Ali, zar nije bolje nešto uraditi po tom pitanju nego nekoga zbog toga optuživati?
Jadna je to Crkva koja opstaje zahvaljujući materijalnim dobrima. Upravo se o tome i radi da oni koji upravljaju materijalnim dobrima KC i koji nisu "ni anđeli ni sveci", kako kažeš, nemaju onda nikakvo moralno pravo suflirati drugima o tome da se trebaju odreći materijalizma i rađati što više djece.
north wind is offline  
Old 26.02.2011., 14:53   #18
Quote:
neomarx kaže: Pogledaj post
Lako je gledati, diviti se, procjenjivati, osuđivati, donositi krive zaključke. Crkva se sastoji između ostalog i od materijalnih dobara kojima upravljaju ljudi, nesavršeni i griješni. Zar bi Crkva mogla opstati kada ne bi imala ništa od materijalnih dobara
Da, mogla bi, kad bi bilo prave vjere kod njih.

Quote:
zar bi je itko shvaćao ozbiljno u takvoj situaciji?
Ti izgleda nisi čuo za onu da ne čine mjesta čast ljudima već ljudi čast mjestima.

Quote:
Siromašnih ima, ne kažem da je to dobro. Ali, zar nije bolje nešto uraditi po tom pitanju nego nekoga zbog toga optuživati?
Da, naravno, pročelje od oniksa za milju eura je *ebeno dobar način da se pomogle siromašnima
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 26.02.2011., 22:15   #19
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Da, naravno, pročelje od oniksa za milju eura je dobar način da se pomogle siromašnima
Svakako nije pogodan trenutak da se novac troši na skupocjena pročelja.

Dvije stvari ipak stoje - prva je da Crkva svakako pomaže siromašnima, beskućnicima i siročadi. Količina novca kojom se potpomažu potrebiti zasjenjuje milijun ili 5 milijuna ili 10 milijuna. To je sasvim jasno.

Ako uzmeš samo jednu djelatnost od mnogih. Samo jednu. Misionarke ljubavi - Zagreb, Jukićeva. 150 osoba dobije ručak. Večeru i doručak 25 osoba. Ukupno 200 obroka dnevno. da je svaki 10kn (a više je), sestre u godinu dana podijele hrane za 730.000kn.

Treba ponajprije gledati vrijeme u kojem je ovakva činjenica izašla u medije. I u kojim medijima. Jer ova se građevina ne gradi od jučer. Sapienti sat.
ancilla is offline  
Old 26.02.2011., 22:50   #20
Quote:
ancilla kaže: Pogledaj post
Svakako nije pogodan trenutak da se novac troši na skupocjena pročelja.

Dvije stvari ipak stoje - prva je da Crkva svakako pomaže siromašnima, beskućnicima i siročadi. Količina novca kojom se potpomažu potrebiti zasjenjuje milijun ili 5 milijuna ili 10 milijuna. To je sasvim jasno.

Ako uzmeš samo jednu djelatnost od mnogih. Samo jednu. Misionarke ljubavi - Zagreb, Jukićeva. 150 osoba dobije ručak. Večeru i doručak 25 osoba. Ukupno 200 obroka dnevno. da je svaki 10kn (a više je), sestre u godinu dana podijele hrane za 730.000kn.

Treba ponajprije gledati vrijeme u kojem je ovakva činjenica izašla u medije. I u kojim medijima. Jer ova se građevina ne gradi od jučer. Sapienti sat.

Procjena je, jer crkvene financije su skrivenije od nogu zmije, jest da troši cca 20% na potrebite. Sapienti sat.

P.S: ako nisi primjetio, ovo pročelje taštine je (složimo se s tvojom procjenom) dovoljno da se hrani 200 osoba godinu dana. Isus bi bio ponosan na svoje nasljednike.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.