Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2006., 10:46   #81
nemam pojma...ja nosim "zaručnički" (iako se još nismo zvanično zaručili, već je to bilo među nama) na lijevoj,a nekako mi se čini da vjenčani ide na desnu...
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 10:50   #82
Vjenčani na lijevu ruku...
Zaručnički je do te "subote" isto bio na lijevoj, ali kako imam "bucmastije" ( ) prstiće, obadva nisu stala na lijevu, pa je sad zaručnički na desnoj
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 10:54   #83
Ja sam dobila neki dan zarucnicki i stavila sam ga na desnu ruku...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 22:53   #84
jedno pitanje: jeste same birale zaručnički prsten ili vam ga je dragi kupio po svom ukusu?
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 23:02   #85
meni je dragi kupio po svom ukusu i stvarno je prekrasan...
od bijelog zlata je...evo ga:
http://img502.imageshack.us/my.php?image=prsten2sv1.png
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 00:55   #86
ajme baš je lijep! izgleda mi pomalo starinski...
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 09:07   #87
Quote:
blizanka kaže:
jedno pitanje: jeste same birale zaručnički prsten ili vam ga je dragi kupio po svom ukusu?
Dragi je zaručnički izabrao sam, kupio mi ga je u Međugorju i tamo mi ga je i dao...posvetili smo ga u crkvici tako da mi je to baš nekako posebno.Moram vam reći da je i vjenčano prstenje njegov izbor...nisam se bunila jer je stvarno krasno !!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 11:39   #88
Mene cudi da vecina vas pise kako burma ide na lijevu ruku.
Ili zarucnicki i vjencani na istu ruku.
Meni je bar vjencani zamijenio zarucnicki i samo mi je jos vjencani vazan
Bar je kod nas tako da svecenik prilikom vjencanja kaze:
``Pruzite jedno drugom desnu ruku`` i to sve govori.

A i svi koje znam, pocevsi od mojih roditelja, nose burme na desnoj ruci.

Izgleda da je to svuda drukcije.
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 12:49   #89
Quote:
UltraViolet kaže:
Mene cudi da vecina vas pise kako burma ide na lijevu ruku.
Ili zarucnicki i vjencani na istu ruku.
Meni je bar vjencani zamijenio zarucnicki i samo mi je jos vjencani vazan
Bar je kod nas tako da svecenik prilikom vjencanja kaze:
``Pruzite jedno drugom desnu ruku`` i to sve govori.

A i svi koje znam, pocevsi od mojih roditelja, nose burme na desnoj ruci.

Izgleda da je to svuda drukcije.
Istina i nama je rekao '' Pružite jedno drugome desnu ruku...'' ali ne prilikom stavljanja prstenja nego prilikom davanja zavjeta.Prsten smo stavljali na lijevu ruku, u crkvi, pred svećenikom i od tada tamo stoji...a zaručnički je ispod njega ne obavezno već zato što sam ja tako odlučila i zato jer mi je jako drag!!!
Isto tako svi koje ja znam a i moji roditelji nose vjenčani na lijevoj ruci...al tko će znati, svugdje je onda vjerovatno drugačije!!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 09:56   #90
Quote:
blizanka kaže:
jedno pitanje: jeste same birale zaručnički prsten ili vam ga je dragi kupio po svom ukusu?
Prijateljica i ja smo gledale prstene i naisao je jedan savrsen... ona mu je rekla koji i gdje i onda mi ga je on za neko vrijeme kupio
Click image for larger version

Name:	IMG_2929.jpg
Views:	266
Size:	9.2 KB
ID:	1571
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 16:33   #91
Quote:
iva11 kaže:
Istina i nama je rekao '' Pružite jedno drugome desnu ruku...'' ali ne prilikom stavljanja prstenja nego prilikom davanja zavjeta.Prsten smo stavljali na lijevu ruku, u crkvi, pred svećenikom i od tada tamo stoji...a zaručnički je ispod njega ne obavezno već zato što sam ja tako odlučila i zato jer mi je jako drag!!!
Isto tako svi koje ja znam a i moji roditelji nose vjenčani na lijevoj ruci...al tko će znati, svugdje je onda vjerovatno drugačije!!!
Kako sam informirana, rimokatolici nose veru na lijevoj ruci, protestanti na desnog. To se i poklapa kako vidim: u uglavnom katolickoj Hr ljudi uglavnom nose veru lijevo, gdje zivim su uglavnom protestanti i vecina nosi desno.

Poznanici mojih roditelja, bosanski Hrvati, kazu da se vera u njihovom kraju nosi desno: mozda neka iznimka.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 17:51   #92
@spot
ja sam bas obrnuto cula.. da je desno nose katolici a lijevo protestanti
al skoro svi katolici koje ja znam nose ne lijevoj... a ovi par protestanata koje znam na desnoj

ovo sto je ultra rekla, da nam svecenik kaze "pruzite jedno drugom desnu ruku" mi zvuci logicno da onda i vera dodje na istu..
al mi nekako sladje zvuci lijeva ruka, jer je bliza srcu
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 18:17   #93
Quote:
Magg kaže:
@spot
ja sam bas obrnuto cula.. da je desno nose katolici a lijevo protestanti
al skoro svi katolici koje ja znam nose ne lijevoj... a ovi par protestanata koje znam na desnoj
To sto si vidjela onda dovoljno govori o informaciji

Quote:
Magg kaže:
ovo sto je ultra rekla, da nam svecenik kaze "pruzite jedno drugom desnu ruku" mi zvuci logicno da onda i vera dodje na istu..
al mi nekako sladje zvuci lijeva ruka, jer je bliza srcu
Vise ljudi je govorilo o obicaju, a rijec je o tome kojoj "grani" krscanstva netko pripada, to sam htjela reci. Za zarucnicki prsten pojma nemam
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 18:24   #94
i dalje sam zbunjena i nemam pojma na koju ruku ide vjenčani prsten...
pitala sam i dragoga i on kaže na desnu, pa nam je tako i zlatar mjerio prste...
pitat ću ja svećenika pa me baš zanima šta će reći...
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 18:44   #95
ma kako bilo... ja cu vjencani na lijevu, zurucnicki nemam, jer nismo i necemo biti zaruceni.. mi se odmah zenimo
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 20:48   #96
Quote:
kirshna kaže:
i dalje sam zbunjena i nemam pojma na koju ruku ide vjenčani prsten...
pitala sam i dragoga i on kaže na desnu, pa nam je tako i zlatar mjerio prste...
pitat ću ja svećenika pa me baš zanima šta će reći...
nama su svi zlatari mjerili na lijevoj ruci
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 20:57   #97
Sve zaručnice koje ja znam nosile su prsten na desnoj ruci, a kad su se udale stavile su vjenčani na lijevu.. nikad nisam ni pomislila staviti vjenčani prsten na desnu ruku. Postoji još i praktični razlog - dešnjakinja sam pa će prsten na lijevoj ruci vjerojatno dulje trajati nego na desnoj
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 11:24   #98
I ja sam imala velikih nedoumica prilikom zaruka.. dal lijeva ili desna ruka i nakon jako jako puno konzultacija sa zlatarima u Hr i Austriji pa cak i neki svecenici su potvrdili da zarucnicki prsten ide na lijevu ruku a kasnije ga potvrdjuje vjencani prsten. Tj. moze ga potpuno zamjenit ili se vjencani stavlja do zarucnickog ( to ovisi o tome kako tko voli, dal ima dugacke il kratke prste i opcenito kolika je debljina prstenja).
Ali mora se priznat i to da se jako puno obicaja i izmjesalo i da danas ljudi rade u dosta slucajeva kako ima pase. A isto tako ima ljudi koji ne podnose prstenje na lijevoj ruci pa ga nose iskljucivo na desnoj ( ja recimo nemogu nosit prsten na desnoj jer mi sveta uzasno )
Recimo u Austrijii se zarucuje sa burmom dok kod nas po starom vjerovanju to donosi nesrecu
A ono sto je dosta vas spominjalo i povezivalo sa crkvom "pruzite jedan drugome desnu ruku" to je vec netko i objasnio ( sorry ali nova sam i ne pamtim nick-ove )
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 11:32   #99
Quote:
Magg kaže:
ma kako bilo... ja cu vjencani na lijevu, zurucnicki nemam, jer nismo i necemo biti zaruceni.. mi se odmah zenimo


takodjer
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 11:58   #100
Cure vjenčani prsten u crkvi stavljate na lijevu ruku. a desnu pružate jedno drugome, preko vaših svećenik stavlja svoju ali ne za stavljanje prstenja nego kod davanja zavjeta, prstenje ide poslije toga i to na lijevu ruku.
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.