Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2012., 11:11   #2141
Trebao bih pomoć, kako sam radim fasdu najvjerojatnije neću stići staviti drugi sloj glet mase prije smrzavice. Pa me zanima dali je bolje namazati prvi sloj sa impregnacijom pa na proljeće drugi sloj ljepipila ili ostaviti takvo kakvo je. U stvari prvo pitanje je dal će ljepilo primati na impregnaciju.
bpanco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 12:51   #2142
Quote:
bpanco kaže: Pogledaj post
Trebao bih pomoć, kako sam radim fasdu najvjerojatnije neću stići staviti drugi sloj glet mase prije smrzavice. Pa me zanima dali je bolje namazati prvi sloj sa impregnacijom pa na proljeće drugi sloj ljepipila ili ostaviti takvo kakvo je. U stvari prvo pitanje je dal će ljepilo primati na impregnaciju.
LJepilo će još bolje se primiti na impregnaciju koja upravo zato služi.Ali zašto misliš da nećeš imati vremena navući drugi sloj,pa šta misliš gde bi mi stigli sa fasadama da već sad stanemo sa poslom.Nemaš problema bit će još dobrog vremena
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 21:59   #2143
pozdrav svima imam jedno pitanje u vezi završne žbuke,naime htio bih navuči završni sloj na stiropor fasadu,tamno crvene boje ili bordo,ali problem je u tome da njezina refleksija nije veča od 18 što nije preporučljivo stavljati na fasadu,več struka preporučuje da ne bude refleksija manja od 25 najbolja 30,pa sad me to bacilo taman izabrao boju kad ono proizvođač ne garantira ne daje jamstvo za tu boju veli da tijekom godina može doči do naprezanja i pucanja istog,pa zar ne postoji nešto ili neki proizvođač koji nudi istu boju da je refleksija nije manja od 25.Hvala
medozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 22:07   #2144
Ima li tko iskustva sa Grigolin unutarnjom žbukom?
Da li je u rangu sa Rofixom ili Samoborkom, jer mi je tako prezentirano prilikom dobivanja ponude.
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 19:26   #2145
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva sa Grigolin unutarnjom žbukom?
Da li je u rangu sa Rofixom ili Samoborkom, jer mi je tako prezentirano prilikom dobivanja ponude.
Nikad čuo za taj materijal i da sam na tvom mjestu ne bih eksperimentirao.Odaberi;Knauf,Samoborku,Rofiks ili Baumit i ne možeš fulati.
Očito je riječ o Italijanskom materijalu i tko ga uopće prodaje na Hr tržištu
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 20:08   #2146
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Nikad čuo za taj materijal i da sam na tvom mjestu ne bih eksperimentirao.Odaberi;Knauf,Samoborku,Rofiks ili Baumit i ne možeš fulati.
Očito je riječ o Italijanskom materijalu i tko ga uopće prodaje na Hr tržištu
ovo sam i ja mislio napisati al ssam se bojao da ne ispadnem smiješan
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 20:17   #2147
Ok hvala, i mislila sam tako, jer im na službenoj stranici pod kontakt u Hrvatskoj piše zvati u Italiju Očiti pokušaj prijevare od strane jednog izvođača koji mi to gura kao top proizvod.
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:35   #2148
Quote:
Grofmo kaže: Pogledaj post
vidim da se ovdje dosta govori o stiropor fasadi pa se nadam da nisam pogrijesio temu,
imam jedno pitanje za sve vas stručnjake,
imam jedan zid od sjevera koji je žbukan i sav je ispucao, pa sad kako ide zima malo me strah da mi ne navuče vlagu unutra, nemam bas love da uradim cijelu kuću pa bi sad za sad samo taj zid odradio, a kasnije možda sve...
dakle mene zanima da li ja mogu raditi stiropor fasadu parcijalno (samo taj jean zid), ako mogu kako se završavaju ćoškovi kuće, da li se stripor mora preklapati jedan preko drugoga na ćoškovima kuće ili jednostavno mogu poravnati sa krajem toga zida i kasnije nekad samo nastaviti sa druge strane, molio bih malo da čujem vaša mišljenja...
Ja sam isto tako radio parcijalno, stranu po stranu ali sam ostavljao zadnjih 10-15 cm neizgletano, dakle, mrežica se ostavi slobodna ali se glet ne nanosi a stiropor se normalno izravna sa kutem a možeš i saki drugi red stiropora prepustiti min 7 cm (vrijedi za ugradnju stiropora od 5 cm). Kad bih radio sljedeću stranu samo bi mrežicu od kutnika preklopio preko mrežice od zida koji je prije urađen. Ovo vrijedi samo u slučaju da ne radiš završni sloj (kao ja).
miroslav01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:44   #2149
[QUOTE=toni7;41457319]
Quote:
Tamarind kaže: Pogledaj post

Ja bih stavio 2 mm Rofiks
Jedino mi nije jasno čemu dvije ruke Silikonske fasadne boje,ostalo je sce OK
I ja često čujem da je dobro obojati fasudu poslije ugradnje (silkatna, akrilna...) radi zatvaranja ama baš svih pora i rupica i radi dugovječnosti iste pa me zanima da li je to ispravno (a da je skuplje, to sigurno) i da li za time ima potrebe....
miroslav01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 21:45   #2150
grigolin

Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Ok hvala, i mislila sam tako, jer im na službenoj stranici pod kontakt u Hrvatskoj piše zvati u Italiju Očiti pokušaj prijevare od strane jednog izvođača koji mi to gura kao top proizvod.
Grigolin je vrlo velika ozbiljna kompanija, i u Istri koriste njihove proizvode od cementa, žbuka, ljepila i aditiva ,boja zbog kraćeg prijevoza cijena je konkurentna
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 11:48   #2151
Da ne čitam hrpetinu stranica a zanima me dali stupanj izolacije ovisi o gustoći. Primjer razlika u recimo 3cm stiroporu gustoće 15 i 25 kg. Dali ima neke razlike u gubljenju topline kod 15kg i kod 25kg stiropora i koliko? Ima neka tablica možda?
Hudini is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 12:13   #2152
http://www.kemenovic.com/data/pdf/ta...aci_164330.pdf
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:31   #2153
Ispada da razlika između 5cm stiropora i 10 nema velike razlkike u gubljenju topline. 5cm ima 0,041 W/m2 a 10cm ima 0,037 W/m2 i s time da je 5cm 12kg a 10cm 20kg a ja stavio desetku. Neznam jel ovo dobro razumjem ali izgleda nije neka velika ušteda između 5 i 10 cm stiropora po ovoj tablici.
Hudini is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 14:31   #2154
pozdrav!
treba mi savjet, otac je stavio knauf na zidove, ubušio ga je preko drva, između nije stavio nikakvu kamenu vunu, samo prazni prostor između knaufa i matuna, i sad nakon gletanja preko vijaka i bojanja površine pojavila se hrđa, izgleda da su vijci pustili hrđu, neke je mijenjao neke ne, sve u svemu od toga sam svoj majistor ostale su fleke po plafonu, da li postoji način da se to prekrije bez kopanja i vađenja vijaka?
spickolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 14:57   #2155
Quote:
Hudini kaže: Pogledaj post
Ispada da razlika između 5cm stiropora i 10 nema velike razlkike u gubljenju topline. 5cm ima 0,041 W/m2 a 10cm ima 0,037 W/m2 i s time da je 5cm 12kg a 10cm 20kg a ja stavio desetku. Neznam jel ovo dobro razumjem ali izgleda nije neka velika ušteda između 5 i 10 cm stiropora po ovoj tablici.
Nisi dobro shvatio, pogledaj ovdje tablicu:
http://www.novolit.si/hr/toplota.html
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 15:46   #2156
Quote:
Hudini kaže: Pogledaj post
Da ne čitam hrpetinu stranica a zanima me dali stupanj izolacije ovisi o gustoći. Primjer razlika u recimo 3cm stiroporu gustoće 15 i 25 kg. Dali ima neke razlike u gubljenju topline kod 15kg i kod 25kg stiropora i koliko? Ima neka tablica možda?
da se ne zamaraš, ja ću ti odgovoriti, razlike su toliko minimalne da je bolje da se ne zamaraš s tim...
u kompletu, lakši ima prednosti za fasade
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 16:43   #2157
Baja to je dobra tablica i ipak logičnija ali me sad zanima koliko na toplinsku provodljivost utječe gustoća stiropora, odnosno odnos 15-25kg iste debljine
Hudini is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 17:34   #2158
Taj podatak si dobio u postu prije. Ako ne razumiješ vrijednosti malo proguglaj. A fasada koliko ja znam (nisam majstor ali pročitam tu i tamo nešto) bi se trebala raditi fasadnim stiroporom koji obično ima oznaku EPS F.
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 15:07   #2159
Bok svima!

Odustao sam od izrade fasade do proljeća.

Ima li u međuvremenu netko nov tko je koristio Bekament materijal?
mars111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 20:06   #2160
Quote:
mars111 kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Odustao sam od izrade fasade do proljeća.

Ima li u međuvremenu netko nov tko je koristio Bekament materijal?
I sad ćeš ti nama do proljeća probati ponovo prodati priču o Bekamen-u,a dva mjeseca si već potrošio


,
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.