Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2010., 00:10   #1701
Rekli ste sve što ste imali reći - molim da se rasprava prekine.
Aoife is offline  
Old 25.12.2010., 23:25   #1702
Imam iskustvo

Pozdrav, kupio sam Dormeo ortopedic Madrac plus podnice.. i krevet mamut.. i spavam kao beba, nakon puno godina i bolova u crat. kralježnici mogu reći da je bolje... ali mislim da je stvar u podnici, treba biti rešetkasta sa pomičnim podešavanjem elastičnosti letvica u srednjem dijelu.. ne od punog drva, dalke najvažnije su podnice, madrac i tip madraca mislim da nije u većoj mjeri bitan.. govorim svoje iskustvo... vidio sam da su perfecta podnice bolje od dormea, ali ja i na ovim dormeovim super spavam..
tommycro is offline  
Old 27.12.2010., 13:40   #1703
Pozdrav svima!
Molim Almadora za pomoć!
Kupila bih 4-godišnjoj kćerki madrac od Oriolika.
Premišljam se između modela Ortoflex i Super fleks.
Možete li mi molim Vas dati savjet koji je od ova 2 modela bolji te kakve bih podnice trebala kupiti uz njega tj.koju marku?
Wodoo is online now  
Old 27.12.2010., 21:58   #1704
Quote:
tommycro kaže: Pogledaj post
Pozdrav, kupio sam Dormeo ortopedic Madrac plus podnice.. i krevet mamut.. i spavam kao beba, nakon puno godina i bolova u crat. kralježnici mogu reći da je bolje... ali mislim da je stvar u podnici, treba biti rešetkasta sa pomičnim podešavanjem elastičnosti letvica u srednjem dijelu.. ne od punog drva, dalke najvažnije su podnice, madrac i tip madraca mislim da nije u većoj mjeri bitan.. govorim svoje iskustvo... vidio sam da su perfecta podnice bolje od dormea, ali ja i na ovim dormeovim super spavam..
Griješiš, majstore!
DrŠ_ is offline  
Old 27.12.2010., 22:01   #1705
Quote:
Wodoo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Molim Almadora za pomoć!
Kupila bih 4-godišnjoj kćerki madrac od Oriolika.
Premišljam se između modela Ortoflex i Super fleks.
Možete li mi molim Vas dati savjet koji je od ova 2 modela bolji te kakve bih podnice trebala kupiti uz njega tj.koju marku?

Almador ti tu ne će pomoći jer on preferira madrace prenapuhane cijene.

Nazovi Oriolikova inženjera ..., kao što su to napravili mnogi drugi, i pitaj ga za savjete vezane uza podnice i madrac.

Zadnje uređivanje Aoife : 30.12.2010. at 01:53. Reason: privatni podaci
DrŠ_ is offline  
Old 27.12.2010., 22:12   #1706
HM

Quote:
Wodoo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Molim Almadora za pomoć!
Kupila bih 4-godišnjoj kćerki madrac od Oriolika.
Premišljam se između modela Ortoflex i Super fleks.
Možete li mi molim Vas dati savjet koji je od ova 2 modela bolji te kakve bih podnice trebala kupiti uz njega tj.koju marku?
Kao sto nas sportski trener i navijac Oriolika rece, ja volim madrace prenapuhanih cijena, tako ja svom djetetu nebi odabrao niti jedan od ovih madraca.
Nebi jer su obadva pretvrda za dijete od 4 godine i njegovih vjerovatno cca 20tak kg. narocito model sa ref pjenom koja se stavlja za teske osobe. Dakle ako je cijena jedini uzrok radi kojeg ste se odlucili za oriolik onda Super flex je manje zlo od dva moguca. Podnica elasticna sa min 28 lamelica na duzini od 90x200 cm.
Da je moj klinac u putanju odabrao bi latex, pa cak i Dormeo od 12 cm je bolji od ovoga Oriolikovog madraca ( govorilo o 4god djetetu, necu komentirati kako bi to izgledalo kod odrasle osobe)
Dakle ako vec onda latex, moze biti i jednozonski, navlaka na skidanje min60C pranje i mirni ste do njegovih 80 kg , ili siguno 14-16 tog rodjendana, naravno fleksibilna podnica sa min 28 lamela.
Ako ne , onda Dormeo, a ako je cijena razlog ..onda sto prije na to neki top, cim sredstva dopuste, ( top je nadmadrac, od latexa ili memorya, bar 4 cm visine jezgre)
almador is offline  
Old 27.12.2010., 22:21   #1707
Modularni madraci

Ne bas vrlo velika novost , no na trzistu postoji mogucnost kupovine modularnih madraca , znaci madrac cijom izmjenom dijelova mozete madrac prilagoditi razlicitim tipovima osoba. visoki, niski, debeljuce i mrsavci,
pojedini moduli imaju razlicite tvrdoće- gustoće i izmjenom u jezgri se daju prilagoditi i promjeniti, na trzistu je u nasoj blizini, sloveniji vec takav madrac i pobrao je i nagrade, ( model se zove Leticia.si ) no za sada ga cijena cini manje dostupacnim , oko 900 eura, no uskoro ce na trziste Rh biti predstavljen model cijenovno osjeto prihvatljiviji, oko 500 eura sa jezgrom od hladne pjene i 20 modula koji se mjenjaju , te gornjim slojem od vrhunskog memory materijala velike gustoce i manje gustoce na samom vrhu da bi bilo ugodnije.

strpljen spasen, vjerujem da je prezentacija za max mjesec dana, biti ce te obavijesteni jednom malom slikicom, ako to admin . dopusti
almador is offline  
Old 28.12.2010., 00:59   #1708
[QUOTE=Wodoo;30753613]Pozdrav svima!
Molim Almadora za pomoć!
Kupila bih 4-godišnjoj kćerki madrac od Oriolika.
Premišljam se između modela Ortoflex i Super fleks.
Možete li mi molim Vas dati savjet koji je od ova 2 modela bolji te kakve bih podnice trebala kupiti uz njega tj.koju marku?/QUOTE]

Ispričavam se,slučajno sam postala pod mm-ovim nickom.

@DrŠ-hvala na info.
@almador-hvala na odgovoru.
Što više čitam o madracima sve sam više zbunjenija,a prodavače da i ne spominjem nemaju nikakvog znanja,jedino što znaju reći ovaj model je najprodavaniji,te spominju tvrdoću.
Tempur mi je preskup.Nisam baš ljubitelj Dormea-jer ne vjerujem tv-prodaji.
Vidim da mnogi hvale Oriolik pa sam mislila da imaju kvalitetu,te da su oni isto kao i Hespo.
Najviše preferiram Hespo i Bernardu,jer su mi cjenovno prihvatljivi i jer imam Hespo Exclusiv u bračnom krevetu već 5-u godinu,kojim sam prezadovoljna.
Poštovani almadore-Dali je onda bolje da uzmem neki model od Bernarde ili Hespa i koji?
smijuljica is offline  
Old 29.12.2010., 15:06   #1709
Pridružujem se pohvalama za Oriolik.

Pregledom ponude madraca na našem tržištu i forumaških savjeta, odluka je pala na Ortoflex.

Nakon telefonske narudžbe u petak, u ponedjeljak je madrac već dopremljen.

Dostava iz Slavonije besplatna, ne plaća se unaprijed, već po dostavi.

Madrac je super i Oriolikovci su jako profesionalni.
blinkic is offline  
Old 29.12.2010., 23:54   #1710
[QUOTE=smijuljica;30766471]
Quote:
Wodoo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Molim Almadora za pomoć!
Kupila bih 4-godišnjoj kćerki madrac od Oriolika.
Premišljam se između modela Ortoflex i Super fleks.
Možete li mi molim Vas dati savjet koji je od ova 2 modela bolji te kakve bih podnice trebala kupiti uz njega tj.koju marku?/QUOTE]

Ispričavam se,slučajno sam postala pod mm-ovim nickom.

@DrŠ-hvala na info.
@almador-hvala na odgovoru.
Što više čitam o madracima sve sam više zbunjenija,a prodavače da i ne spominjem nemaju nikakvog znanja,jedino što znaju reći ovaj model je najprodavaniji,te spominju tvrdoću.
Tempur mi je preskup.Nisam baš ljubitelj Dormea-jer ne vjerujem tv-prodaji.
Vidim da mnogi hvale Oriolik pa sam mislila da imaju kvalitetu,te da su oni isto kao i Hespo.
Najviše preferiram Hespo i Bernardu,jer su mi cjenovno prihvatljivi i jer imam Hespo Exclusiv u bračnom krevetu već 5-u godinu,kojim sam prezadovoljna.
Poštovani almadore-Dali je onda bolje da uzmem neki model od Bernarde ili Hespa i koji?

Razlika između Oriolikovih madraca i Hespa (Bernarde) jest poput one između vode i coca-cole.

Pa ti vidi...
DrŠ_ is offline  
Old 29.12.2010., 23:57   #1711
[QUOTE=DrŠ_;30801319]
Quote:
smijuljica kaže: Pogledaj post


Razlika između Oriolikovih madraca i Hespa (Bernarde) jest poput one između vode i coca-cole.

Pa ti vidi...
a što više cijeniš....vodu ili colu?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 30.12.2010., 12:51   #1712
Ono što bih iz osobnog iskustva preporučio svim kupcima madraca je da ne polažu previše povjerenja u ovu temu niti prihvaćaju sve napisano zdravo za gotovo. Ovdje ima korisnih podataka (iako takvih ima i na stranicama proizvođača madraca), ali i jako puno prodavanja magle i uzdizanja svega do granice pseudoznanosti, a često bez ikakvih podataka koji bi to opravdali.

Zato ovo napisah kroz neko vrijeme malo po malo - kao nekakav osobni zaključak temeljen na vlastitom iskustvu pa ako nekome pomogne, super.

Prvo naučite osnovnu razliku između tehnologija izrade i materijala madraca da znate bar nešto i definirajte budžet. Nije bitno je li to 1000, 3000, ili 10000 kn. Bitno je da si to možete priuštiti. Jednom kad krenete u odabir madraca; vrlo je lako na budžet dodati još 500 kn... pa još 1000... ne dajte se navlačiti kao magarci od strane prodavača, koji vrlo često znaju i manje od vas.

Ako madrac mijenjate zato što je star a kroz njegovo korištenje ste bili zadovoljni, počnite isprobavanje od istog tipa madraca. Vrlo je vjerovatno da će vam inicijalno najviše odgovarati tip madraca kojeg ste prije koristili. Zato prvo osjetite takav madrac, ali NOVI.

No isprobajte ih sve i nađite si tip madraca koji vam najviše odgovara. 10000 kn skup latex madrac vam nakon prospavane noći može biti apsolutno neprihvatljiv isto kao onaj od 500 kn. Proizvođači često opisuju i kategoriziraju osjećaj madraca kao spavanje "na oblaku", "na pijesku" i sl. To vam ništa neće značiti. Isprobajte što vam odgovara. Jedna preporuka - ako ste spavali na bonnelu i planirate opet, dajte šansu džepičastoj jezgri.

Isprobavajte madrace kad ste ODMORNI, i sa što manje slojeva odjeće (skinite kaput) inače će vam svi biti dobri u to kratko vrijeme što ležite na njima u dućanu.

Iako ćete dosta madraca moći otpisati već u prvim trenucima ležanja, pokušajte ležati bar neko (malo duže) vrijeme, ugrijte madrac svojim tijelom, te isprobajte ODGOVARA li vam subjektivno madrac ili ne. Opustite se, i potjerajte prodavača dalje od vas. Nemojte dozvoliti da vas pri tome propitkuje ili soli pamet "prednostima", "naprednoj tehnologiji" ili bilo čemu drugom. Sugestija je gadna stvar, a prodavač vam nije prijatelj, već prodavač kojemu je posao zaraditi na vama.

Svakako provjerite da je madrac koji će isprobati za vaš "težinski" razred - no i to uzmite sa zrncem soli. Ne vrednuju svi proizvođači svoje madrace jednako.

Uzmite neki blokić ili bilježnicu sa sobom, i nakon što ste isprobali madrac koji vam je ok i nakon nekog perioda ležanja, dajte mu ocjenu od recimo 1-3 ili 1-5, može i neku bilješkicu za svaki slučaj. Ako vas je dvoje, svatko za sebe. Uzmite kataloge proizvođača s detaljnim opisima.

Kad vam dojadi isprobavanje, odite na kavu, otpišite lošije, usporedite ostale, a tek onda uporedite i njihove specifikacije kao što su debljina, navlaka, gramature, broj opruga, debljina žice, korišteni materijali itd. te naravno cijenu i ostale stvari koje su vam bitne. Svakako se isplati dati parsto kuna više ako skuplji model ima značajno veći broj opruga ili kvalitetniju pjenu, npr.

Suzite izbor na nekoliko madraca, te se vratite i provedite više vremena na njima da provjerite odgovaraju li vam zaista i da nađete favorita.

Ako vam je ok žičani, ne dajte se navući na skuplji madrac od nekih egzota ako netko povuče "argumente": žičani madraci zrače, skupljaju prašinu, izazivaju alergije, jedu malu djecu. Jedino ako ste lako sugestivna osoba koja vjeruje da će na madracu od žičanih jezgri postati sterilni alergičar koji svjetli u mraku. Ponovno: sugestija je gadna stvar.

Ako ste alergični na grinje - sigurno znate da se grinje uglavnom hrane ostacima vaše kože i da vole vlagu/znoj, a najviše ih ima na posteljini, pokrivaču, jastuku i površinskom sloju madraca. Ugibaju na 60 stupnjeva C. Dakle ako ste alergičar bolje vam je višak para (ako ga imate) uložiti u adekvatnu posteljinu i dobar jastuk. Ipak vam je to ispod lica, usta i nosa.

Iz istog razloga je bitno da je presvlaka madraca, ako je isti ima, periva na 60°C. Pranje na 40 stupnjeva je prenisko. Pranje na 90° neće napraviti ništa više od pranja na 60°.

Kojekakvi premazi, impregnacije i sl. su kratkog vijeka. Nemojte to uzimati kao ključan faktor, isto kao ni kojekakve magnete. Ako pušite te bioenergetičarsko-radiostezijske-alternativne marketinške fore, odluka je na vama - naravno.

Zone madraca mogu odgovarati savršeno, a mogu biti i totalna katastrofa. Iskreno mislim da se zonama u podosta dinamičan i kaotičan odnos tvrdoće madraca, materijala izrade, stila i dinamike spavanja unose dodatne varijable nad kojima nemate kontrolu u toku noći. I svakako bih preporučio manji broj zona, bez obzira na filozofije o visini spavača. Logično je očekivati da će se nečije dupe prije cijelu noć zadržati u zoni "za dupe" ako je ista šira.

Podnica je važna koliko i madrac. Neadekvatna ili krivo postavljena podnica (koja se podešava u lumbalnom području) može vas totalno "strgati" u toku spavanja bez obzira na madrac, zato ovome posvetite najviše pažnje. Provjerite na kojoj je podnici madrac koji vam je odgovarao i kupite takav tip. Ako već imate podnicu koja je drugog tipa, zamolite prodavača da probate madrac na sličnoj. Ako vam to ne da, tražite dalje.

Konačno, ukratko iskustvo s nekoliko proizvođača (u ZGB). Uzmite u obzir da je naš budžet (draga i ja) za madrac bio 3000 kn i da su nam u taj budžet uletavali pjenasti li džepičasti modeli. Latex smo probali - nije nam odgovarao.

Hespo - dobri madraci. Sigurno će se naći barem jedan koji je ok. Cijene dosta visoke, ali ima akcija. Jako puno dealera s razlikama u cijenama. Podjela tvrdoća madraca totalno čudna. Prodavačice sve odredom totalno neinformirane.

Perfecta - plaćate njihov marketing. Meni se njihovi nisu dopali, a k tome se prodavačice u salonima drže kao svete Gere. Madraci svi odreda u 7 zona, dobro da ih nema 20.

Bernarda - fakat ok džepičasti madraci. Dugo čekanje ako nemaju na lageru, još duže ako idete preko tvornice. Cijene vrlo fer za jeftinije modele. Prodavačice znaju svoj posao.

Oriolik - super cijene, ali se madraci nisu po ničem isticali. Preporuka posjetiti ih, ako odgovara - super.

Meblo - dosta velik i raznovrsan izbor dobrih madraca i jastuka. Prodavačice malo prenapasne, ali žele pomoći. Cijene od nebulozno skupih, preko ok do povoljnih ako se naleti na akciju.

Falomo (Lagea) - meni možda najbolji džepičasti madraci koje sam probao, ali ali ipak zeru preskupo. Ako imate 5000+ kn, stavite si u popis.

Mercatone, JYSK i sl "no-name" madraci: raspon od jeftinih meni vrlo neudobnih PU pjenastih madraca. Džepičasti nisu bili loši, ali se nisu isticali ničim. Cijena rangira od vrlo jeftinih PU do nekih prosječnih za "višu" klasu. Ništa posebno.

Eto toliko, nadam se da će se netko bar malo pomoći.
LexMoloch is offline  
Old 30.12.2010., 16:01   #1713
hu.....

Quote:
LexMoloch kaže: Pogledaj post
Ono što bih iz osobnog iskustva preporučio svim kupcima madraca je da ne polažu previše povjerenja u ovu temu niti prihvaćaju sve napisano zdravo za gotovo. Ovdje ima korisnih podataka (iako takvih ima i na stranicama proizvođača madraca), ali i jako puno prodavanja magle i uzdizanja svega do granice pseudoznanosti, a često bez ikakvih podataka koji bi to opravdali.
...
S vremena na vrijeme se pojavi netko sa ponekim dobrim savjetom i sa zeljom da pomogne drugim forumasima pri odabiru i kupnji..no tu se nadje i pokoji los savjet, ili bolje receno krivi savjet.
Krenimo pogledati...prvo TOCNE tvrdnje

Prodavaci su lose informirani - vrlo vjerovatno tocno kod veceg broja prodavaca. jer im je za crkavicu za koju rade pun kufer onih 8 sati sto moraju odraditi a kamoli da uce jos o tome sto prodaju.

Podnica je vazna...tocno podnica je vazna i svaka je razlicita ..po tvrdoci i flesibilnosti


a KRIVE tvrdnje..

Postite subjektivan osjecaj kad legnete na madrac---bespredmetno..nekon 10 madraca vise nemate pojma koji je kakav.

Cijene do 3000 za bracni madrac...na tome provodite 8 sati da dan puta skoro 3000 dana..ajde sracunajte to sto imete na sebi..u sto ste obuceni ..koliko kosta pa hodajte u tome 9 godina po 8 sati dnevno..a zelite da madrac radi perfektno sve te godine..ma nemojte biti smjesni..molim Vas

Ima prenapuhanih cijena i placate reklamu..vraski tocno..ima i jednog i drugoga, usporedite sto slicnije proizvode po sastavu pjena, navlaka, visini,,i pogledajte odnose pa krenite u kupovinu...brend kosta to je istina

A yasto Vi sami tesko mozete detektirati koji9 Vam je madrac dobar..zato sto ste navilki na ono..tvrd..mekan..ma ne..dobar je onaj koji omogucuje stalnu i laganu cirkulaciju krvi vasim perifernim dijelvima,,znaci onim djelovima na kojima lezite na maracu..vazno je da nema pritiska iznad oderdjenih granica ..da nema utrnuca i onda se bolje spava.

na zalost skrtosti trgovaca i sistem..dok ide ovako9 ide..vodi do toga da nitko ne zeli investirati u dijagnosticke uredjaje za to razvijene i medicinski dokazane ( Xsensor i Ergocheck9 ..jer oni kostaju a kupci i tako kupuju i bez njih..pa nek kad kupe razbijaju glavu ..jer su sami odabrali. nedavno je kolega koji ih zastupa na Sajmu namjestaja u LJubljani prodao preko 10 uredjaja..skoro svi ozbiljniji trgovici su ih nabavili jer shvacaju vrijednost istih..a u Hrvatskoj samo odmahuju glavom u smislu ne treba to nama.

Kriva tv rdnja je da izabrete isti madrac kao onaj stari..ma to vise vjerovatno nije u proizvodnji nakon 8-10 godina od kad ste kupili stari madrac. Tehnologija napreduje i nitko se ne vraca na proslost.
Sto da Vam kazem..gledajte..surfajte netom ..googlejte prave fraze za potragu najboljeg madraca za Vas,,usporedite cijene..proizvode i Bog Vam pomogao da lupite odgovarajuci za sto manje love..ili Bog ili Xsensor ili Ergocheck ( u povjerenju ova dva posljednja ce bolje pomoci nego Gospodin nas..bar sto se tice madraca..proguglajte ih )

Zadnje uređivanje Aoife : 30.12.2010. at 23:11. Reason: veliki quote
almador is offline  
Old 30.12.2010., 22:16   #1714
Prije svega, da Vam čestitam na ustrajnosti, energiji i općenito trudu uložen u vrhunski demagoški pristup koji su mnogi ovdje, vjerujem, prepoznali i navikli se na njega. Iskustvo me, naučilo, međutim - da se od vrsnih demagoga svakako odmaknem.

Demagogija je opasno oružje, i to za obje strane u dijalogu. Stoga nemam namjeru uopće ulaziti u raspravu. Rasprave zapravo ni nema, jer ja nisam postavljao pitanje ili iznosio netočne "činjenice" - već osobno iskustvo.

Dakle, hvala na komentaru, ali svakako bih Vam predložio da ubuduće manje evidentno odabirete dijelove odgovara forumaša koji su pogodni manipulativni materijali za pokušaje okretanja rasprave u drugi ton ili manipulacije pseudoautoritetom. Isto tako nije dobro dozvoliti da Vas se tako "ulovi" za cijenu - jer o tome se ne priča na taj način; a osim toga niti ne znate da li je i za koliko budžet probijen, detalje o rabatu, dobivenim popustima ili kompenzaciji, kao naravno i o veličini i namjeni madraca... na kraju krajeva, možda ja madrac još nisam ni kupio - a mogao bih od Vas - ili sam jednostavno lagao o cijeni, tko zna.

Mogli biste nekog uvrijediti ili odbiti takvim pristupom, a to nikako nisu vrline koje jedan marketingaš treba uzgajati. Jer, ovo je za Vas potencijalno vrhunska marketinška igraonica. Ili je to bila.

Sretno!

Zadnje uređivanje LexMoloch : 30.12.2010. at 22:40.
LexMoloch is offline  
Old 30.12.2010., 23:06   #1715
Quote:
LexMoloch kaže: Pogledaj post
Ono što bih iz osobnog iskustva preporučio svim kupcima madraca je da ne polažu previše povjerenja u ovu temu niti prihvaćaju sve napisano zdravo za gotovo. Ovdje ima korisnih podataka (iako takvih ima i na stranicama proizvođača madraca), ali i jako puno prodavanja magle i uzdizanja svega do granice pseudoznanosti, a često bez ikakvih podataka koji bi to opravdali.
...

Markovi konaci koji su napisani s dobrom namjerom.

Ne da mi se sada mnogo ispravljati, stoga samo jedna stvar.

Oriolikovi se madraci ne trebaju isticati jer mudar kupac zna koliko vrijede.

Za manje od 1000 (tisuću) kuna dobivaš prvorazrednu kvalitetu.

Ljudi ne ulažu u reklamu, oni rade.

A to je danas najteže...

P. S.

Jasno, opruge ne dolaze u obzir jer poništavaju čovjekovo magnetsko polje i slabe imunitet!

Zadnje uređivanje Aoife : 30.12.2010. at 23:12. Reason: veliki quote
DrŠ_ is offline  
Old 30.12.2010., 23:09   #1716
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
S vremena na vrijeme se pojavi netko sa ponekim dobrim savjetom i sa zeljom da pomogne drugim forumasima pri odabiru i kupnji..no tu se nadje i pokoji los savjet, ili bolje receno krivi savjet.
Krenimo pogledati...prvo TOCNE tvrdnje
...

Još jedan koji obožava Markove konake.

Najbolji madrac jest onaj na kojemu spava čovjek zdrave kralježnice.

A za to treba vježba, a ne pusti uređaji koji samo zamagljuju stanje.

Madrac doista ne treba biti pretvrd, a to znači da tijelo mora malo propasti.

Takvi su Oriolikovi madraci koji stoje manje od tisuću kuna (dimenzija 200 x 100).

P. S.

Tvrdi forumaš da tehnologija napreduje.

No naša kralježnica ostala je gotovo ista kao i prije tisuću godina.

Ne trebaju joj strojevi, zna ona sama kako se prilagoditi.

Samo ne smijete dopustiti da zakržlja.

I to je sva filozofija.

Zadnje uređivanje Aoife : 30.12.2010. at 23:12. Reason: veliki quote
DrŠ_ is offline  
Old 30.12.2010., 23:11   #1717
Quote:
LexMoloch kaže: Pogledaj post
Prije svega, da Vam čestitam na ustrajnosti, energiji i općenito trudu uložen u vrhunski demagoški pristup koji su mnogi ovdje, vjerujem, prepoznali i navikli se na njega. Iskustvo me, naučilo, međutim - da se od vrsnih demagoga svakako odmaknem.

Demagogija je opasno oružje, i to za obje strane u dijalogu. Stoga nemam namjeru uopće ulaziti u raspravu. Rasprave zapravo ni nema, jer ja nisam postavljao pitanje ili iznosio netočne "činjenice" - već osobno iskustvo.

Dakle, hvala na komentaru, ali svakako bih Vam predložio da ubuduće manje evidentno odabirete dijelove odgovara forumaša koji su pogodni manipulativni materijali za pokušaje okretanja rasprave u drugi ton ili manipulacije pseudoautoritetom. Isto tako nije dobro dozvoliti da Vas se tako "ulovi" za cijenu - jer o tome se ne priča na taj način; a osim toga niti ne znate da li je i za koliko budžet probijen, detalje o rabatu, dobivenim popustima ili kompenzaciji, kao naravno i o veličini i namjeni madraca... na kraju krajeva, možda ja madrac još nisam ni kupio - a mogao bih od Vas - ili sam jednostavno lagao o cijeni, tko zna.

Mogli biste nekog uvrijediti ili odbiti takvim pristupom, a to nikako nisu vrline koje jedan marketingaš treba uzgajati. Jer, ovo je za Vas potencijalno vrhunska marketinška igraonica. Ili je to bila.

Sretno!
Jesi mu zapaprio čorbu...

Svaka čast!
DrŠ_ is offline  
Old 30.12.2010., 23:13   #1718
[QUOTE=kladionica;30801373]
Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post

a što više cijeniš....vodu ili colu?
Voda je najzdravije piće na svijetu, vrelo života, nadahnuće pjesnika.

O američkom otrovu sve najgore!
DrŠ_ is offline  
Old 01.01.2011., 20:48   #1719
Nova godina...stari problemi

Quote:
LexMoloch kaže: Pogledaj post
Prije svega, da Vam čestitam na ustrajnosti, energiji i općenito trudu uložen u vrhunski demagoški pristup koji su mnogi ovdje, vjerujem, prepoznali i navikli se na njega. Iskustvo me, naučilo, međutim - da se od vrsnih demagoga svakako odmaknem.

Demagogija je opasno oružje, i to za obje strane u dijalogu. Stoga nemam namjeru uopće ulaziti u raspravu. Rasprave zapravo ni nema, jer ja nisam postavljao pitanje ili iznosio netočne "činjenice" - već osobno iskustvo.

Dakle, hvala na komentaru, ali svakako bih Vam predložio da ubuduće manje evidentno odabirete dijelove odgovara forumaša koji su pogodni manipulativni materijali za pokušaje okretanja rasprave u drugi ton ili manipulacije pseudoautoritetom. Isto tako nije dobro dozvoliti da Vas se tako "ulovi" za cijenu - jer o tome se ne priča na taj način; a osim toga niti ne znate da li je i za koliko budžet probijen, detalje o rabatu, dobivenim popustima ili kompenzaciji, kao naravno i o veličini i namjeni madraca... na kraju krajeva, možda ja madrac još nisam ni kupio - a mogao bih od Vas - ili sam jednostavno lagao o cijeni, tko zna.

Mogli biste nekog uvrijediti ili odbiti takvim pristupom, a to nikako nisu vrline koje jedan marketingaš treba uzgajati. Jer, ovo je za Vas potencijalno vrhunska marketinška igraonica. Ili je to bila.

Sretno!
kao prvo Sretna Vam svima Nova godina..i bar po koja od zelja da Vam se ostvari!!!


Ja nisam odabrao samo jedan dio iz Tvoga razmisljanja, nego sam mislio odabrati cijeli natpis , no ispalo je da se pojavilo to sto je, no nije vazno u biti.
Ono sto je mozda vazno, ( mozda za one koji zele spavati kako treba) je ta nasa " balkanska" tvrdoglavost i nepovjerenje u savjete , savjete nekoga tko se dnevno, kroz svoj rad bavi problemom spavanja i kome je to posao, a jos cudnije time sto mu je to posao u drugoj zemlji.
I nase puno uvjerenje da "ja" kome madrac trebqa jednom u 10 godina znam sto je bolje , nego " on" koji to radi svaki dan.
Dopustam i drago mi je cuti savjete i predloge, licna zapazanja i misljenja, no ono sto nas tu razdvaja je profesija kojom se bavimo. Ja se bavim madracima, svakodnevno, moram pratiti sve o tome, i ma kako to zvucalo kome, vjerujem da o tome dosta vise znam od vecine forumasa koji su ovdje.

Nitko ne mora poslusati ono sto predlazem niti je to sveto pismo,niti ja osobno imam ikakve koristi od mog pisanja ovdje, mene placa frima u kojoj radim a to nma veze sa hrvatskom i bilo cime u hrvatskoj.

Dakle slobodno vam bilo poslusati ili ne, na volju Vam svima cije savjete ce te poslusati, no u svakom slucaju, dobro sve odvagnite prije nego iskesirate lovu iz VASEG dzepa, da li je bolje odluka poslusati savjet profesionalca ili laika koji je zadovoljan svojim odabirom madraca o kojem prica, no vi ne znate nista o njegovim navikama spavanja, tezini, visini, nacinu spavanja, jer i pored stotinu zamolbi da se to navodi kad hvalite vas madrac koji ste odabrali nitko to ne cini.
Evo , veliki uspijeh ce biti da bar to navedete kad pricate o svom odabranom madracu.

Na tvoju zalost Dr.S o tebi ovog puta a niti jedan iduci niti slovca( necu da dobijem po prstima od admin.)
almador is offline  
Old 01.01.2011., 21:22   #1720
Naš poštovani forumaš Almador opet brka babe i žabe.

Najbolje da proizvođač cipela daje savjete o pravilnomu hodu...

Tako i naš Almador među svima nama zna najviše o madracima, ali ne i o kralježnici i ljudskom organizmu.

Da zna, onda ga nikada ne bi uspoređivao s automobilima!

Eto, ja te pohvalio kao stručnjaka za madrace i nadam se da moderator to ne će krivo protumačiti...
DrŠ_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:05.