Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2011., 18:11   #1841
Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post
da ne ulazimo sada dublje u priču o kvalitenim madracima, da li ste ikada vidjeli "bolji" madrac u rolanom obliku?
Ne. Iako to nisam sa kvalitetom povezivala. No moj je meni dosao dostavljen normalan, nikako srolan.

Amarilis okrecem madrac svaka 3-4 mjeseca, kad se sjetim, ja nemam zimsku ljetnu stranu ali madrac se ravnomjernije "trosi" kad se okrece.
ombia is offline  
Old 20.01.2011., 18:58   #1842
podaci o madracima

Quote:
burny kaže: Pogledaj post
http://www.hespo.hr/mad_vitasan.htm

Sad kad Lesnina daje 25% popusta na madrace, ispada dobra solucija...i moj neprežaljeni izbor.
Znam, je Hespo, ali pogledaj, probaj...
Sve ispod tog madraca, znači bez hr pjene, nebitno od kojeg proizvođaća, djeluje u usporedbi s njim upravo poput strunjaće.
iako držim da od svih brandova i šire poznatih madraca Hespo ima najbolji omjer cijene i kvalitete, i da je navedeni madrac solidan ne mogu izdržati a da ne istaknem sljedeće:
boldano je copy/paste sa web-a proizvođača
Vitasan je izuzetno kvalitetan, višezonski tip madraca izrađen od kombinacije visokokvalitetne džepičaste opružne jezgre i posebno profilirane, HR pjene.
? visina džepićaste žičane jezgre
? koja vrrsta HR pjene
? visina HR pjene u jezgri madraca
Pet Zona madrac - Osim što je džepičasta jezgra, koja čini bazu madraca, izrađena kao višezonska kombiniranjem opruga dvije različite tvrdoće, još su dodatno i obloge od HR pjene profiliranjem izrađene kao pet-zonske. Određivanje zona na madracu usklađeno je s podijelom tijela na zone (glava, ramena, struk, bokovi, koljena) od kojih svaki dio tijela drugačije pritišće madrac pri ležanju. Različita fleksibilnost svake od zona jamči ergonomsko prilagođavanje madraca tijelu, izvrsnu potporu kralježnici i potpuno opuštanje muskulature pri ležanju, a to sve zajedno osigurava zdrav i revitalizirajući odmor.
? opet ista pitanja
Lyocell tkanina - Dodatnu kvalitetu madracu pruža visokokvalitetna tkanina s lyocell vlaknima koju odlikuje izuzetna mekoća i svilenkasti izgled, velika prozračnost, brza apsorpcija vlage i čuvanje topline. Zbog ovih osobina lyocell vlakana postiže se, pri ležanju na madracu Vitasan, izvanredan osjećaj svježine.
? težina tj. gramatura tkanine (ključni parametar kvalitete)
? sastav tkanine ? Tencela ima 20% ili 30% ili 50% ili 100% ? piše Tencel - pa i na plotu zna pisati svašta!
Navlaka: Koži ugodna dvoslojna tkanina s lyocell vlaknima koja zadovoljava zahtjeve Öko-Tex Standarda 100. Prošivena je PES vatom i pamučnom vatom na ljetnoj strani Madraca, a ovčjom vunom na zimskoj strani madraca.
3-mesh - Na bočnim stranama madraca ušiven je prozračan tzv. 3-MESH umetak koji dodatno osigurava najbolju moguću prozračnost madraca.

? održavanje navlake
? da li se možda pere
Visina madraca: 22 cm
na kraju i jedan egzaktan podatak (dalo bi se polemizirati i koliko točan?)

iako imam visoko mišljenje o Hespu i Vitasan madracu rekao, htio sam na ovom primjeru upozoriti ili polemizirati ili kako god već...

nemam ništa protiv kićenog (copywriterskog) načina opisivanja madraca, ali bez ijednog podatka koji nam može pomoći da ga usporedimo s nekim drugim, njemu sličnim

ne mogu niti želim ocjenjivati koliko je taj madrac nekom udoban ili ne, skup jeftin ili taman, ali ne razumijem zašto bez podataka?

vjerojatno ste, barem neki od vas ušli u trgovinu madracima i ostali razočarani kvalitetim informacija koju ste dobili od prodajnog osoblja, nije da ih branim, ali ovo je dobar primjer kako su ljudi nekad preušteni sami sebi.
To pak ponekad ima za posljedicu i nevjerojatne priče i objašnjenja, ali probajte se staviti u poziciju ljudi od kojih se očekuje rezultat, a bez ikakvih alata.

na zato je tu forum da neke obrazuje, a nekima pomogne u odabiru, a neke navede na pravi put
ivanmi is offline  
Old 20.01.2011., 20:13   #1843
Quote:
Jelsa kaže: Pogledaj post
Amarillis koji Oriolikov madrac imaši?
ortoflex, dim. 140x200.

da, mi smo ga svinuli i vozili doma. ali tamo u skladistu su svi ispruzeni, kao i u kamionu koji ih razvozi. mislim da mu nije moglo bas nesto puno stete nanjeti to sto je bio sat, sat i pol savinut? spavali smo par dana samo na madracu dok nam krevet nije dosao- i tocno se osjeti razlika ovisno o podlozi na kojoj je madrac(prije nisam o tome nikada razmisljala bas)
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Old 20.01.2011., 21:47   #1844
ivanmi

Većina naziva za mene je "špansko selo" i ne ulazim u detalje. Činjenica je da se Vitasan jedini ponašao kao madrac, prosto rečeno bio ugodan...što se i vidi na tablici tvrdoće. Zašto ga nisam uzeo?
Slično razmišljam kao sarari...napuhane cijene proizvođaća...trendovski tvrdi proizvodi, da bi oni mekši mogli dodatno naplatiti svoju "kvalitetu" itd.
Kad je trgovkinja obračunala dodatnih 10% na cijenu Vitasana, zbog ne standardne veličine proradio je bunt "neš ti mene šišati", i gotova kupnja.

Naglašavam, svi nazivi kao "napuhane cijene", "tvrdi proizvodi" mogu se razumjeti samo sa stajališta kupca.
burny is offline  
Old 20.01.2011., 21:57   #1845
Quote:
burny kaže: Pogledaj post
http://www.hespo.hr/mad_vitasan.htm

Sad kad Lesnina daje 25% popusta na madrace, ispada dobra solucija...i moj neprežaljeni izbor.
Znam, je Hespo, ali pogledaj, probaj...
Sve ispod tog madraca, znači bez hr pjene, nebitno od kojeg proizvođaća, djeluje u usporedbi s njim upravo poput strunjaće.
Prvo, lesnina ne daje 25% nego 20%. (zvala sam i pitala za Meblo rekli su 20% valjda je tako i za druge neznam).

Ne isplati mi se, nisam iz Rijeke, prijevoz do tu mi dodje oko 550kn,tako da mi je popust manji od prijevoza.

A cini mi se stvarno ok ovako po opisu ali eto koliko koji madrac zaista i vrijedi necemo nikad znati,a bar ja sebe mogu reci da neznam puno i ne razumijem se pa mogu birat samo po udobnosti i cijeni koju bi dala za madrac...
sutra idem u Ri pa idem u lesninu ujutro pogledat jos jednom pa ako nista drugo poslala mi je iz Mebla Web Shopa zena da imaju sad ovaj vikend akciju 15% i besplatnu dostavu pa cu ako nista drugo tamo narucit madrac mozda pa ce mi onda doci ako se za monsun odlucim 2850kn. A ako se odlucim s oprugama onda 3500kn.
Bas cu pogledat i tja hespo vec kad kazes pa vidjet kako mi se cini.

Hvala na informaciji...eh da imaju i oni besplatan prijevoz...a bas su mogli imat kad je obljetnica... hehe. :P

Zadnje uređivanje sarari : 20.01.2011. at 22:29.
sarari is offline  
Old 20.01.2011., 22:03   #1846
da li netko zna di ima za kupiti jeftinih dječjih madraca?
one kinderbet dimenzije?
tvrdi i jeftini


da sprijećim navalu užasnutih komentara, trebaju mi za klupe na terasi
ne bu nikoje dijete na njima kičmu lomilo
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 20.01.2011., 22:20   #1847
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
da li netko zna di ima za kupiti jeftinih dječjih madraca?
one kinderbet dimenzije?
tvrdi i jeftini


da sprijećim navalu užasnutih komentara, trebaju mi za klupe na terasi
ne bu nikoje dijete na njima kičmu lomilo


....a bila sam sigurna da si se stisnula u pranju

navodno imaju salon u Ilici, kod MUP-a, potraži malo. evo cena: http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...atalog&sid=157

http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...atalog&sid=157


ti baš trebaš madrac....ne bi valjala malo tvrđa spužva koju daš rezati u željene dimenzije? http://tapetarski-alat-i-pribor.croi...b/puren-d-o-o/

edit: još sam i ove našla! http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=6
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)

Zadnje uređivanje Kladi : 20.01.2011. at 22:35.
Kladi is offline  
Old 20.01.2011., 22:33   #1848
dobro je znati da je naša rolka eto ne baš takove kvalitete, ali mi smo zaista zadovoljni....
za drugi put ćemo znati....
Mijaja is offline  
Old 20.01.2011., 23:34   #1849
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Prvo, lesnina ne daje 25% nego 20%. (zvala sam i pitala za Meblo rekli su 20% valjda je tako i za druge neznam).

Ne isplati mi se, nisam iz Rijeke, prijevoz do tu mi dodje oko 550kn,tako da mi je popust manji od prijevoza.

A cini mi se stvarno ok ovako po opisu ali eto koliko koji madrac zaista i vrijedi necemo nikad znati,a bar ja sebe mogu reci da neznam puno i ne razumijem se pa mogu birat samo po udobnosti i cijeni koju bi dala za madrac...
sutra idem u Ri pa idem u lesninu ujutro pogledat jos jednom pa ako nista drugo poslala mi je iz Mebla Web Shopa zena da imaju sad ovaj vikend akciju 15% i besplatnu dostavu pa cu ako nista drugo tamo narucit madrac mozda pa ce mi onda doci ako se za monsun odlucim 2850kn. A ako se odlucim s oprugama onda 3500kn.
Bas cu pogledat i tja hespo vec kad kazes pa vidjet kako mi se cini.

Hvala na informaciji...eh da imaju i oni besplatan prijevoz...a bas su mogli imat kad je obljetnica... hehe. :P

Zapljusnila me reklama, sa tv-a ili reklamnih papira što zatrpavaju poš. sandućič, nebitno...u Lesnini nisam bio.
U igri sa popustima uvijek nešto dobiješ, a nešto izgubiš. Na prm. ja sam pri kupnji u Lesnini dobio interni popust 10-12% , a izgubio besplatni prijevoz.

Uglavnom, bio Hespo, Meblo ili tko treći, ispod hr pjene nemoj ići.
burny is offline  
Old 21.01.2011., 08:55   #1850
Ovo je madrac koji mi je dok sam lezala bio najuodbniji:

http://shop.meblo.hr/p-102-madrac-jo...n-200x160.aspx

Pise da je HR pjena, i sa svake strane jos po sloj memory pjene...hm mislim da sam se za taj odlucila, pa se nadam da ce biti i dobar.....
I cijena od 2840kn mislim da nije uopce previse tako da....


p.s. i ja sam mislila da je 25% u lesnini,jer pise da je na cjelokupan namjestaj 20% a na cjelokupan nenamjestaj 25%,pa sam mislila da madrac nije namjestaj,ocito je , ma oni uvijek nesto muljaju ali nema veze...
sarari is offline  
Old 21.01.2011., 10:29   #1851
Quote:
burny kaže: Pogledaj post
ivanmi

Većina naziva za mene je "špansko selo" i ne ulazim u detalje. Činjenica je da se Vitasan jedini ponašao kao madrac, prosto rečeno bio ugodan...što se i vidi na tablici tvrdoće. Zašto ga nisam uzeo?
Slično razmišljam kao sarari...napuhane cijene proizvođaća...trendovski tvrdi proizvodi, da bi oni mekši mogli dodatno naplatiti svoju "kvalitetu" itd.
Kad je trgovkinja obračunala dodatnih 10% na cijenu Vitasana, zbog ne standardne veličine proradio je bunt "neš ti mene šišati", i gotova kupnja.

Naglašavam, svi nazivi kao "napuhane cijene", "tvrdi proizvodi" mogu se razumjeti samo sa stajališta kupca.
apsolutno se slažem da je "tvrd madrac" ili "udoban madrac" stvar osobne preferencije kupca, ali s godinama ide od tvrde prema mekšoj (zapravo udobnijoj)

ali "napuhana cijena" može biti osobna stvar kupca tj. stvar naše trenutne situacije, a može biti i stvar prodajne politike proizvođača i/ili trgovca.

na ovo drugo se siguran sam može utjecati na način se jednostavnom analizom sastava madraca, jer kad govorimo o madracu govorimo o jednostavnom zanatskom proizvodu (najbliže nekoj tekstilnoj tapetariji)

ali za analizu madraca nam trebaju karakteristike elmenata sastava i onda, siguran sam, možemo doći do zaključka tko nas šiša a koji proizvod ima fer cijenu.
zato vrištim i boldam i pokušavam skrenuti pozornost na po meni ključne elemente
ivanmi is offline  
Old 21.01.2011., 10:35   #1852
Quote:
Amarillis kaže: Pogledaj post
ortoflex, dim. 140x200.

da, mi smo ga svinuli i vozili doma. ali tamo u skladistu su svi ispruzeni, kao i u kamionu koji ih razvozi. mislim da mu nije moglo bas nesto puno stete nanjeti to sto je bio sat, sat i pol savinut? spavali smo par dana samo na madracu dok nam krevet nije dosao- i tocno se osjeti razlika ovisno o podlozi na kojoj je madrac(prije nisam o tome nikada razmisljala bas)
pokušat ću jednostavnije

vakumiranje je proces istiskivanja zraka iz ćelija i nema nikave veze za redovnim opterećenjima madraca makar ona bila i ekstremna tipa dugotrajno savijanje

pri istiskivanju zraka kod pjena otvorenih struktura dolazi do pucanja strukture ćelije, ovisno o dužini vakumiranja

ne vrijedi za madrace od obične spužve (al ne vrijede ni oni puno!)

ne sekirajte niste mogli ništa napraviti madracu
pozdrav
ivanmi is offline  
Old 21.01.2011., 10:43   #1853
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
dobro je znati da je naša rolka eto ne baš takove kvalitete, ali mi smo zaista zadovoljni....
za drugi put ćemo znati....
svaka čast Mijaja
obično ljudi brane svoju odluku ili postupak, iako bi možda fer recenzijom pomogli drugima
ali ego ne da
a Vi ste još k tome i zadovoljni svojim proizvodom
zato još jednom svaka čast
ovakav odnos mi daje snage da pišem šta znam o ovoj temi, pomognem ljudima koliko mogu i lakše ubijem malo vremena, jer posla baš i nema puno
pozdrav
ivanmi is offline  
Old 21.01.2011., 10:52   #1854
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Ovo je madrac koji mi je dok sam lezala bio najuodbniji:

http://shop.meblo.hr/p-102-madrac-jo...n-200x160.aspx

Pise da je HR pjena, i sa svake strane jos po sloj memory pjene...hm mislim da sam se za taj odlucila, pa se nadam da ce biti i dobar.....
I cijena od 2840kn mislim da nije uopce previse tako da....


p.s. i ja sam mislila da je 25% u lesnini,jer pise da je na cjelokupan namjestaj 20% a na cjelokupan nenamjestaj 25%,pa sam mislila da madrac nije namjestaj,ocito je , ma oni uvijek nesto muljaju ali nema veze...
ako usporedite ovo sa na tv-u najreklamiranijim madracem od "memory" pjene dobite ćete madrac koji ima sljedeće karakteristike:

pravi madrac VS "rolka"
navlaka pletenina na skidanje + pranje na 40 VS gradl koji se ne skida
hladna pjena VS obična spužva
visina 20 cm VS 14 cm
ovaj prvi je otprilike duplo bolji madrac gledano tehnološki

cijene, popuste i akcije kao i udobnost ležanja odredite sami

analiza je rađena na temelju napisanog na navedenom linku, nisam vidio navdeni madrac i ne mogu garantirati da je hladna pjena

zašto je to bitno
jer ovaj madrac
http://shop.meblo.hr/p-1134-madrac-j...en-200x90.aspx
je od obične spužve, iako na webu jasno piše da je hladna pjena, ali kao da sam bio vidovit
Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post

još jedan savjet - kada vam trgovci za rolku kažu da je hladna pjena , što i nije tako rijedak slučaj, potražite neke poštenije ili educiranije trgovce.
garantiram Vam da na deklaraciji proizvoda NE POSTOJI HLADNA PJENA, to je klasičan obrazac, na webu i pamfletima hladna pjena, deklaracija bez tog podatka - ionako svi čitaju podatke o garantnim uvijetima i mislimo da spavamo na hladnoj pjeni

tko bi to očekivao od Mebla

Zadnje uređivanje ivanmi : 21.01.2011. at 11:03.
ivanmi is offline  
Old 21.01.2011., 11:56   #1855
Rolanje

Rolani madrac kako ga vecina rola, sa vakumiranjem u procesu rolanja podnosi Pur pjena kako Ivanmi kazue, uostalom oni i svoj madrac od Pur pjene koji prodaju Metrou tako rolaju, i sasvim se slazem s njme u vezi kvalitete takvih tipa madraca, tim vise ako su u navlaci od netkanog tekstila i ne daju se otvoriti i oprati navlaku.
To je proizvod za povremeno spavanje i kao takvoga ga treba i negdje deklarirati, no neposteni trgovci to presure a nefer ispitivaci daju mu ocjenu koju ne zasluzuje, pa ispada da je kvaliteta odlicna sto dovodi kupca u zabludu. no cijena je fer za to sto daje. Ne zaboravite da od svake od cijena koju vidite na proizvodu oduzmete i porez koji drzava sebi sprema u dzep..to nije cijena a to je za RH 23%.

No rolati se daju i madraci od Hladne pjene, ali ne vakumiranjem nego laganim rolanjem s tim da se moraju otvoriti u najkracem mogucem roku , tu spada i rolanje Hr sa memoryem ali opet sve u visini do cca 15 cm ukupne visine, i kad se to srola dobijete otprilike f50cm..nije komprimacija kao vakumiranje , no stedi prostor u transportu- ali opet samo jeftileni se rolaju

I kako stalno pricamo o cijenama evo jedno pitanje pa da vidimo sto forumasi misle o fer profitu.

Madrac XY tvornica isporucuje za recimo 150 Eura ( necemo ulaziti u to koliko tu tvornica zaradjuje) trgovac to dobije na svoje skladiste u toj cijeni.
Placa najam skladista, nekih 5 eura po m2 mjesecno..ima 100 m2,..znaci 500 eura.bez pdv.a.....placa recimo Solidumu 15 eura po m2..ima 100m2 ..to je 1500 eura bez pdva....ima 3 radnika i sebe..i svi zele dobru placu od netto 500 eura...na sto jos placa davanjja..to je oko 3200 eura..
dakle trosak je cca 1500 salon+500 skladiste+3200 radnici= 5200 eura mjesecno a da nista nije prodao. I nismo racunali ulaganje u uredjenje prostora..reklamu..opremu..troskove telefona..i na kraju trosak kapitala koji je ulozio u svoj posao, za razliku od onih koji dodju i rade u nekom takvom poslu a da nisu ulozili nista niti otkazom( propascu posla) ostaju bez icega-gube novac

Koliko smije staviti na tih 150 tvornicke cijene da bi samo pokrio sve..a ne zaboravite..7 i 8 mjesec su svi na moru, posla nema, 1 mjesec je skijanje posao slab..znaci 3 mjeseca skoro pa radi sa 30% prometa..

Dakle 100 ---150---200 sto je deranje sviju nas koji kupujemo madrac ..stavite se u polozaj prodavaca

A vjerujte nema ih puno koji prodaju mjesecno u salonima tipa >solidum 100 madraca mjesecno

Bas me zanima misljenje .
almador is offline  
Old 21.01.2011., 22:32   #1856
Bila sam danas u Lesnini i probala sam taj famozni Hespo Vitasan i mogu reci da mi se svidio,stvarno je,ali trenutno mi se ne daje ta cijena a nemogu cekat za madrac vise, mislim da cu ga kupit za koju godinu kad budem uredjivala drugi stan,istina da mi je bio itekako udoban,a opet nemogu rec da bi bilo koji koji sam probala bio takav cijelu noc ipak ja legnem na 10sekundi samo. Cijena ovdje kod nas mu je 4300 i nesto kn, s 10% popusta.

Mozda i pogrijesim ali eto odlucila sam uzeti monsun za 2840kn na vikend akciji samo preko web shopa (ne razumijem zasto je na akciji samo ako se naruci preko web shopa meblo trade iz zagreba ali ajde valjda me nemogu nista zeznut hm).

I postavila sam pitanje zeni koja mi radi ponude i strpljivo odgovara na 100 mojih pitanja (jadna stvarno) jel pise i na deklaraciji monsuna da je hr pjena,ili samo ne netu,rekla je da pise i na deklaraciji proizvoda da je hr pjena i pitala sam jel ce i doc rolan za svaki slucaj i rekla je da njega ne rolaju,nego samo taj neki aktiv seven sto i pise da je rolani.

I moram kupit zastitnu blazinu jer ce mali piskit na njega naravno a mogu mislit kako bi bilo da mi se ta pjena usmrdi,tako da cu kupit i to, nasla sam samo od mebla i hespa,hespo je puno preko 1000kn a meblo ima za 600kn tako da eto puno mi je ali sta sad nisam nista dugo nasla.

Ako netko zna da se negdje moze kupit moze javit do ponedjeljka jer tada uplacujem novac na z-r i narucujem.

To je ovo i ima gumice na rubovima koje se pricvrste ispod madraca. 200<160

http://shop.meblo.hr/p-1000-blazina-...r-200x160.aspx
sarari is offline  
Old 21.01.2011., 22:37   #1857
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Ovo je madrac koji mi je dok sam lezala bio najuodbniji:

http://shop.meblo.hr/p-102-madrac-jo...n-200x160.aspx

Pise da je HR pjena, i sa svake strane jos po sloj memory pjene...hm mislim da sam se za taj odlucila, pa se nadam da ce biti i dobar.....
I cijena od 2840kn mislim da nije uopce previse tako da....


p.s. i ja sam mislila da je 25% u lesnini,jer pise da je na cjelokupan namjestaj 20% a na cjelokupan nenamjestaj 25%,pa sam mislila da madrac nije namjestaj,ocito je , ma oni uvijek nesto muljaju ali nema veze...

Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Prvo, lesnina ne daje 25% nego 20%. (zvala sam i pitala za Meblo rekli su 20% valjda je tako i za druge neznam).

Ne isplati mi se, nisam iz Rijeke, prijevoz do tu mi dodje oko 550kn,tako da mi je popust manji od prijevoza.

A cini mi se stvarno ok ovako po opisu ali eto koliko koji madrac zaista i vrijedi necemo nikad znati,a bar ja sebe mogu reci da neznam puno i ne razumijem se pa mogu birat samo po udobnosti i cijeni koju bi dala za madrac...
sutra idem u Ri pa idem u lesninu ujutro pogledat jos jednom pa ako nista drugo poslala mi je iz Mebla Web Shopa zena da imaju sad ovaj vikend akciju 15% i besplatnu dostavu pa cu ako nista drugo tamo narucit madrac mozda pa ce mi onda doci ako se za monsun odlucim 2850kn. A ako se odlucim s oprugama onda 3500kn.
Bas cu pogledat i tja hespo vec kad kazes pa vidjet kako mi se cini.

Hvala na informaciji...eh da imaju i oni besplatan prijevoz...a bas su mogli imat kad je obljetnica... hehe. :P
U Lesnini prodaju i Oriolikove madrace. Gotovo za bagatelu. Vrijede svaku kunu.
DrŠ_ is offline  
Old 21.01.2011., 22:40   #1858
Quote:
Amarillis kaže: Pogledaj post
evo malo da napisem i ja o svom madracu..oriolikovom- odlican je, odlican! je da ga koristimo od 10 mjeseca tek, ali da nesta s njim ne stima od samog pocetka bi nam bilo koma spavati na njemu, zar ne? ne osjeti se nesta pretjerano micanje osobe pored, iako je madrac u komdadu jos ni jednom se nisam ujutro probudila kad se muz ustaje-a mora se prosetati preko cijelog kreveta da bi ustao jer je krevet skroz do zida

inace, ono povremeno okretanje madraca...koliko cesto je to povremeno? ja sam ga sad okretala prije tjedan dana, znaci nakom jedno 3 mjeseca koristenja? jel treba to cesce?
Nisi napisao koliko je koštao spomenuti madrac.

Inače, ja svoj okrećem svakih 15 dana.

Doduše, nov je i još nisam izgubio volju...

P. S.

Zasluženo sam završio na hlađenju, budući da sam pretjerao, ali se svejedno veselim činjenici što forumaši vlastitim primjerom potvrđuju da Oriolikovi madraci, a moramo propagirati kvalitetne hrvatske proizvode, nikako nisu madraci za vikendice ili za goste kojih se želimo brže-bolje riješiti.
DrŠ_ is offline  
Old 21.01.2011., 22:42   #1859
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post


....a bila sam sigurna da si se stisnula u pranju
ma znaš kaj, ja ti se izgleda preveć perem pa onda upijem dio te silne vodurine i sam bujam
.....


Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
ti baš trebaš madrac....ne bi valjala malo tvrđa spužva koju daš rezati u željene dimenzije?
ma može i spužva
ali ono kaj smo našli a da nam odgovara je fest skupo tak da bi madraci možda bili jeftiniji

fala na savjetima
bum pogledala
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 21.01.2011., 23:22   #1860
perfecta vs hespo

Već duže vremena pokušavam odlučiti se za kupovinu novih madraca. Jedan od mojih glavnih preduvjeta (pored cijene) je i prozračnost madraca. Živim u Puli i kad "zvizdan" preko ljeta krene pržiti znoji se po noći i onaj koji nije sklon znojenju. Ne znam koliko je točno, ali su me prodavačice uputile da npr. madraci od latexa i nisu baš za naše podneblje jer "znoj uđe u latex i nakon nekog vremena počinje ne baš ugodno mirisati". S druge strane u reklamama za latex madrace često ističu da je latex prozračan, s rupicama itd...

Za hladno lijevane pjene, memorijske pjene (Tempur), gelove i slične proizvode vjerujem da su udobne, međutim nisam uvjeren u njihovu prozračnost. Na ovom forumu više ljudi tvrdi da su klasični Bonell madraci stvar prošlosti što me dovodi do madraca s džepićastim oprugama i nakon internetskog pretraživanja došao sam do ova dva madraca:
Hespo Vitasan i Perfecta Royal
Hespo Vitasan ima tanak sloj tzv. HR pjene (što god to značilo) dok Perfecta Royal ima po deklaraciji PU pjenu (obična spužva). Čini li to Hespo Vitasan znatno boljim proizvodom? Ima li po vama Hespo Vitasan prednosti ili je to samo stvar marketinga? Hespo Vitasan ima dva stupnja tvrdoće: F1 mekši i F2 tvrđi. Na web-stranici Perfecta Royal-a nema naznake tvrdoće. Ima li tko iskustva s ovim madracima? Da li je velika razlika između F1 i F2 tvrdoće? Ležanje cca. 5-10 minuta na madracima u trgovni mi i nije pomoglo, tj. ne kod ovako sličnih proizvoda. Držim da se madrac može prosuditi samo nakon barem tjedan-dva spavanja.
valkane is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.