Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 21:07   #1
Pitanja i odgovori u vezi Mjeseca i njegovih aspekata

tamo gdje mu je i mjesto, u raku...negdej sam čitala da taj položaj zna dati ljude koji su manipulatori(ucjenjuju druge suzama), zna li neko nešto više o tome?
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:37   #2
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
tamo gdje mu je i mjesto, u raku...negdej sam čitala da taj položaj zna dati ljude koji su manipulatori(ucjenjuju druge suzama), zna li neko nešto više o tome?
Pa ja znam manipulirat kad me pritisne, ali ne suzama...ovisi o mnogocemu ali mislim da mi to nije glavna karakteristika, da volim, zelim i znam manipulirat ljudima a isto tako ne dozvoljavam da se to radi sa mnom .....
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 17:05   #3
Pitanja i odgovori u vezi Mjeseca i njegovih aspekata

i moj mjesec je u jarcu

jedna anegdotica od jučer:

šalje mi frendica (gretchen btw ako smijem razotkriti) poruku da ju je naša bivša () profa iz hrvatskog pitala kamo ću ja na koji faks. ona kaže učiteljska a reakcija je bila (citiram gretchenine riječi):

profa: "POLY ? u učiteljsku s tim potencijalom ?"
gretchen: "blabla djeca bla toplina bla"
profa: "nisam znala da voli djecu, uopće tak ne djeluje, nikad ne bih rekla ! ona je topla - stvarno ?!"


toliko o mom mjesecu u jarcu, odnosno kako on djeluje ljudima koji nisu dogurali do ribljeg sunca
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 21:47   #4
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
toliko o mom mjesecu u jarcu, odnosno kako on djeluje ljudima koji nisu dogurali do ribljeg sunca
Meni preko interneta ne deluješ hladno. Ni u postovima, ni u mailovima, ni na slikama.

Inače mislim da ljudi sa Mesecom u Jarcu uopšte nisu pogodni za roditelje. Decu ne možeš prevariti, jer su vrlo intuitivna i osete hladnoću u čoveku. I onda reaguju na različite načine. Neki se umiljavaju pokušavajući da te 'otope', neki te se boje, neki postanu buntovni, nastojeći tako da privuku pažnju, neki te jednostavno ignorišu... Sa odraslim ljudima je lako. Njih ionako interesuje samo forma.

Meni je najsmešnije kada mi ljudi (odrasli) kažu kako ne mogu zamisliti da se naljutim, razbesnim, iznerviram, jer im uvek delujem smireno, sabrano, razumno, ljubazno, blago... Verovatno se naše (mesečevojarčevske ) emocije ne vide toliko spolja. Dešavalo mi se da me ljudi zabezeknuto pogledaju kad kažem da sam baš iznervirana, ljuta ili besna, premda zaista osećam kako kiptim i smatram da se to i te kako vidi na meni.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 21:59   #5
Mom dragome je mjesec u jarcu a meni u ribama.On će uvijek gledati da prema ljudima bude fer a ja ću non stop brunuti da li se neko naljutio,da li je nešto loše shvatio,itd.On se time ne opterećuje.Više ga brine stanje na berzi
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 22:09   #6
enchi, ne bih se slozila oko ovog sa klincima, meni su oni super.klinci su topli i iskreni, nema tu nekog problema s bliskoscu.

zanimljivo mi je kako je poly napisala da je dozivljavaju, i mene siri krug poznanika dozivljava kao hladnu, ponekad cak arogatnu. a nisam matere mi
i nikad, jos iz osnovne skole, nitko nije mogao reci kada mi se netko svidja, obicno bi ti jadni decki bili izlozeni cinicnom humoru i ignoriranju
a kad mi nije stalo mogu flertati do besvijesti, biti sarmantna i divna i krasna ali kad krenu emocije



sagan, mozda bi se prevarila za svog dragog i brigu o osjecajima drugih
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 22:23   #7
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
klinci su topli i iskreni, nema tu nekog problema s bliskoscu.
Možda je stvar u tome što nema ljubavi sa moje strane, pa samim tim ne može biti ni topline?


Quote:
i mene siri krug poznanika dozivljava kao hladnu,
Meni su se samo žene do sada žalile da sam previše hladna. Muškarci nikada.

Quote:
a kad mi nije stalo mogu flertati do besvijesti, biti sarmantna i divna i krasna ali kad krenu emocije
Meni je vrlo vrlo teško da se emotivno opustim, da zaista zavolim nekoga. Obično sam takva kako ti opisuješ - ljubazna, druželjubiva, nasmejana, nežna, puna razumevanja, itd, ali ostajem rezervisana i ne dopuštam ljudima da mi se stvarno približe. Ali kada to učinim, a to se dešava svake prestupne godine , te ako me ta osoba povredi (što je redovno slučaj ) - to je za mene katastrofa. Ja se godinama lečim od toga. Da ne govorim o onom preziru prema sebi i svojoj slabosti zbog tog emotivnog prepuštanja, što si i ti već spominjala u jednom postu, što je za nas sa Mesecom u Jarcu karakteristično. Šalila sam se u prethodnim postovima, ali u stvari zaista mislim da je mnogo lakše ljudima koji se lako prepuštaju, lako vole, ali isto tako lako i prebole kad ih neko povredi, malo otplaču i idu dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 22:27   #8
Meni je isto tesko da nekog zavolim istinski.....stalo mi je do ljudi i sve ali jako malo njih zna sta se dogadja unutar mene...i ne prepustam se lako emocijama. Prije sam to radila kao mladja onako bezglavo, medjutim sada kao starija sam vrlo rezervirana...makar se mogu ciniti druzeljubiva i pricljiva i topla. Ne uvijek ali ponekad
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 22:33   #9
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Možda je stvar u tome što nema ljubavi sa moje strane, pa samim tim ne može biti ni topline?




Meni su se samo žene do sada žalile da sam previše hladna. Muškarci nikada.



Meni je vrlo vrlo teško da se emotivno opustim, da zaista zavolim nekoga. Obično sam takva kako ti opisuješ - ljubazna, druželjubiva, nasmejana, nežna, puna razumevanja, itd, ali ostajem rezervisana i ne dopuštam ljudima da mi se stvarno približe. Ali kada to učinim, a to se dešava svake prestupne godine , te ako me ta osoba povredi (što je redovno slučaj ) - to je za mene katastrofa. Ja se godinama lečim od toga. Da ne govorim o onom [B]preziru prema sebi i svojoj slabosti zbog tog [/B]emotivnog prepuštanja, što si i ti već spominjala u jednom postu, što je za nas sa Mesecom u Jarcu karakteristično. Šalila sam se u prethodnim postovima, ali u stvari zaista mislim da je mnogo lakše ljudima koji se lako prepuštaju, lako vole, ali isto tako lako i prebole kad ih neko povredi, malo otplaču i idu dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
cini mi se da nam je taj prezir nekako zajednicki

ali razmisljam o necem zadnjih dana...koliko je tesko ljudima prema kojima mjesec u jarcu uistinu ima emocija. mozda smo i sami krivi da zavrsimo povrijedjeni, saljemo dvostruke poruke, zbrckane signale, ocekujemo da kada mi napokon volimo da nam se ljudi prostru pred noge, a ako to i naprave cesto nam i njihova slabost smeta, ili se prestrasimo viska emocija


mozda bi se trebali baciti u uzgoj macaka
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:19   #10
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ali razmisljam o necem zadnjih dana...koliko je tesko ljudima prema kojima mjesec u jarcu uistinu ima emocija.
Meni se čini da oni ne primećuju razliku. Izgleda da se mi uvek ponašamo isto - bilo da volimo, bilo da smo ravnodušni i da razlika postoji samo u nama samima.

Quote:
mozda smo i sami krivi da zavrsimo povrijedjeni, saljemo dvostruke poruke, zbrckane signale, ocekujemo da kada mi napokon volimo da nam se ljudi prostru pred noge, a ako to i naprave cesto nam i njihova slabost smeta, ili se prestrasimo viska emocija
Da znaš da sam i ja to zaključila.

Ako zavolim nekoga, a on ne odreaguje na pravi način, kao da je dobio blagoslov s neba - ja sam naprosto šokirana kako se to može uopšte desiti, kada je to tako velika stvar. Naravno, to jeste velika stvar za mene, ali zašto bi bila za nekog drugog? Ako, pak, odreaguje očekivano, onda valjda iz prevelikog straha od onoga što sledi (a to je prepuštanje svojim i njegovim emocijama) - ja ustuknem. Naprasno se 'ohladim', udaljim, što ti kažeš, izmislim hiljadu njegovih mana samo da sebi 'dokažem' kako to u stvari nije prava stvar za mene i opet sam na početku.

Quote:
mozda bi se trebali baciti u uzgoj macaka
Njih je bar lako voleti.

A možemo se baciti i na zarađivanje novca, pa kupiti sebi po jednu mušku sponzorušu da nam ispunjava želje i više se ne zamarati emocijama.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:46   #11
Za volit i prepustit se emocijama moras u prvom redu dovoljno volit, postivat i cijenit samog sebe.....ali ne zbog postignutih rezultata, ili neceg drugog, vec i da nemas nista i nista nisi postigla opet se moras voljeti i cijeniti. Tada ne mozes biti povrijedjena ili barem ne na taj nacin....tad se vise ne bojis , strah nestaje. Jer si u biti dovoljna sama sebi. Onaj drugi te upotpunjuje ali mozes i bez njega. Ukoliko pokaze i dokaze da te ne zasluzuje. A sigurno da ima onih koji te itakako zasluzuju, samo ih moras znati prepoznati. A to je vec visa matematika.
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:51   #12
tince, sve smo mi to vec apsolvirali

enchi, kako ja tebe kuzim, pa to je strasno

da, da, kad volimo, cijela drama iznutra, kao da je ne znam sto..i jedan krivi korak, mali krivi korak s druge strane i ooops pa odemo, pa se vratimo, pa odemo, kao u crticu
druga strana bi bila najpametnija da uzme pivo i i samo ceka
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 00:19   #13
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
da, da, kad volimo, cijela drama iznutra, kao da je ne znam sto..i jedan krivi korak, mali krivi korak s druge strane i ooops pa odemo, pa se vratimo, pa odemo, kao u crticu
druga strana bi bila najpametnija da uzme pivo i i samo ceka
Da bude stabilna, čvrsta i da ne posustaje u svojim namerama, da nas ne pusti da pobegnemo i da sve to naše luckasto ponašanje uopšte ne uzima za ozbiljno. Ali treba naći tako izdržljivog i odlučnog čoveka prepunog ljubavi i razumevanja. Mislim da ćemo ipak lakše zaraditi novac i kupiti sebi mušku igračku.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 00:32   #14
Evo, naletjela sam na "mjesečeve dijagnoze" pa ću ih postati:

Mesec u Ovnu: nedostaci vida, migrenske glavobolje, nesanice, nepravilno funkcionisanje zadnjeg reznja hipofize, mozdana groznica, metalna prenapetost i celavost.

Mesec u Biku: gnojno zapaljenje krajnika, aftezni cirevi, septicko zapaljenje grla, bolovi u nogama i stopalima, problemi sa ocima (ako se nalazi u 29 Bika i u aflikciji od strane jedne od planeta-malefika, ili planeta vise oktave), i (kroz refleksnu akciju Škorpiona) menstrualni problemi.

Mesec u Blizancima: edem pluca, reumatizam ruku i ramena, bronhitis, astma, zapaljenje pluca i aneurizmi.

Mesec u Raku: stomacni problemi, hidropsija, neprilike sa varenjem, gojaznost, histerija i (u slucaju ozbiljne aflikcije) karcinom.

Mesec u Lavu: bolovi u grudima, grcevi, problemi sa cirkulacijom, srcane neprilike i (kada je u jaslama Ascelli - 6 7' Lava), pogorsanje vida, posebno levog oka.

Mesec u Devici: abdomenalni tumori, crevne smetnje, dizenterija i (ako je u 22 Device) zapaljenje slepog creva.

Mesec u Vagi: apscesi, problemi sa bubrezima, pleuritis, uremija, tendencija prama Brajtovoj bolesti, gusavost, homoseksualnost (kada je u aflikciji sa Uranom) i glavobolje (kroz refleksno dejstvo Ovna).

Mesec u Škorpionu: opasnost od otrova, mestrualne nepravilnosti, bolesti organa za reprodukciju, oboljenja zuci, kilski aneurizmi, vodena kila, i (kroz refleks), problemi sa grlom.

Mesec u Strelcu: kostobolja, povrede i oboljenja kuka, isijas, paraliza i (kroz refleks) astma.

Mesec u Jarcu:
reumatizam, nedostatak sinovijalne tecnosti, psorijaza, problemi sa varenjem i kozni osipi.

Mesec u Vodoliji: ometena cirkulacija (posebno u donjim udovima), delirijum tremens (od alkoholizma), prosirene vene, sinkope i hidropsija.

Mesec u Ribama: bolovi i grcevi u stopalima, naklonost ka drogama kao navici, slaba cirkulacija u ekstremitetima, hidropsija, psihosomatska oboljenja.

Izvor: Astrokrug
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 01:15   #15
[QUOTE=TincH;9232780]Evo, naletjela sam na "mjesečeve dijagnoze" pa ću ih postati:


Mesec u Jarcu:
reumatizam, nedostatak sinovijalne tecnosti, psorijaza, problemi sa varenjem i kozni osipi.

Mesec u Ribama: bolovi i grcevi u stopalima, naklonost ka drogama kao navici, slaba cirkulacija u ekstremitetima, hidropsija, psihosomatska oboljenja.
[I]

znam bar 3 osobe s mesecom u Ribama i sve tri imaju jedno vec od drugoga slabu cirkulaciju u extremitetima, sve do grci...

sklonost k drogama je stara riblja boljka, to je jasno

za jarca, stima sve osim koznih osipa..i psorijaze, kaj god da to je
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 01:52   #16
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ljubav se ne trzi ali to i sama znas.
Moram priznati da sam gotovo digla ruke od ljubavi. Premale su šanse da se sve poklopi - da neko ko tako retko voli (kao što sam ja) upravo zavoli osobu koja ima odgovarajuće osobine, koje mu omogućavaju da se iznese sa mojim Mesecom u Jarcu. Obično onaj koga zavolim nema potrebni potencijal ili mene zavoli osoba koja ima potrebni potencijal, ali ja nju ne mogu voleti. Zapravo mi preostaju samo veze u kojima sam hladna i ravnodušna i samo se zabavljam bez emocija. Ali takve veze su mi već neko vreme dosadne i nestimulativne, čak zamorne. Sve je to vrlo nezgodno...
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 10:37   #17
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Meni preko interneta ne deluješ hladno. Ni u postovima, ni u mailovima, ni na slikama.

Inače mislim da ljudi sa Mesecom u Jarcu uopšte nisu pogodni za roditelje. Decu ne možeš prevariti, jer su vrlo intuitivna i osete hladnoću u čoveku. I onda reaguju na različite načine. Neki se umiljavaju pokušavajući da te 'otope', neki te se boje, neki postanu buntovni, nastojeći tako da privuku pažnju, neki te jednostavno ignorišu... Sa odraslim ljudima je lako. Njih ionako interesuje samo forma.

Meni je najsmešnije kada mi ljudi (odrasli) kažu kako ne mogu zamisliti da se naljutim, razbesnim, iznerviram, jer im uvek delujem smireno, sabrano, razumno, ljubazno, blago... Verovatno se naše (mesečevojarčevske ) emocije ne vide toliko spolja. Dešavalo mi se da me ljudi zabezeknuto pogledaju kad kažem da sam baš iznervirana, ljuta ili besna, premda zaista osećam kako kiptim i smatram da se to i te kako vidi na meni.
pa naravno da ti ne djelujem preko interneta hladno kad smo već stoput em chatale prek foruma, em se privatno dopisivale - jer ja uistinu nisam hladna ali netko tko me ovako s daljine "poznaje" (kao npr profesorica, dakle u okviru nekakvog službenog ophođenja) će sigurno pomisliti da sam: hladna, suzdržana, ozbiljna, pomalo arogantna. to je jednostavno neki utisak koji ja više-manje nesvjesno ostavljam na ljude. kažem više-manje nesvjesno jer jednim djelom mi je to, kao što sam to već pisala na forumu, filter kojim one površne ostavljam izvana (tj one koji ostaju na površini moje ličnosti i samog dojma). a svi koji su mi bliski znaju da sam ja možda mnoge stvari ali hladna definitivno nije jedna od njih. bitna je stvar to što ljudi često brkaju simpatičnost i brbljavost i lepršavost za toplinu. to je tek forma, a mene ona ni najmanje ne zanima. mislim, jesam ja razgovorljiva, ali neću čim upoznam osobu bombardirati je s nekakvim simpić-pimpić frazicama i doskočicama. to mi je u najmanju ruku plitko i izlišno. (osim kad se tako osjećam, naravno. nije da pošto-poto održavam tu neku sliku o sebi, to zapravo uopće nije slika koju ja održavam nego koju drugi dobivaju o meni jer ih ne pokušava odmah zašprehat ako se tako ne osjećam, a uglavnom se ne osjećam šarmerski )

a to što kažeš za klince, slažem se da intuitivno osjećaju toplinu. ali ima jedna stvar u kojoj se ne slažem niti s uobičajenim astro tumačenjima ovog mjeseca: on nije hladan. mjesec u jarcu ima osjećaje, koji uopće nisu rijetki. tebi enchi npr ne vjerujem da rijetko voliš, već da se bojiš često voljeti a kamoli to sebi priznati mjesec u jarcu se ne zna nositi s emocijama pa mu je lakše da se ponaša i da uvjeri i sebe i okolinu u to da ih nema, ili da ih vrlo rijetko ima. a i kad ih ima, s obzirom da su mu emocije strano područje, izražava ih na sasvim neprikladne načiine (noemi u osnovnoj ).
mislim da postoje više stupnjeva nekakve "zrelosti" kod tog mjeseca. s obzirom na to, nije da taj mjesec nikad neće naučiti kako se nositi s emocijama, nego da mu jednostavno treba dugo (saturnova priroda mučnog učenja) da se nauči snalaziti i da se otkoči. jer tim više što je sklon potiskivanju i kočenju emocija, taj je mjesec naglašeno emotivan. samo je jako jako zatrpan nekakvim ziidovima i blokadama
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 10:47   #18
Quote:
sagan kaže:
a ja ću non stop brunuti da li se neko naljutio,da li je nešto loše shvatio,itd
da, to je doista osobina ribljeg mjeseca... moj se uvije trudi biti pažljiv, čak me u par navrata potiho ušutkavao kad bi ja nešto u društvu provalila onako na svoj izravan način kod nas dolazi do disharmonije između njegove neizravnosti i sve-u-rukavicama i moje izravnosti i dum-u-glavu ( to nam podržavaju i neki drugi djelovi natala tako da ... )

Quote:
Jimmy Jazz kaže:
za jarca, stima sve osim koznih osipa..i psorijaze, kaj god da to je
psorijaza ti je kožna bolest kad koža proizvodi višak stanica pa dolazi do ljuštenja i nekakvih ranica, a pod stare dane prelazi u kosti pa čovjek ima problema s reumom i zglobovima
nema to moj mjesec u jarcu nego mjesec u ribama moje bolje polovice
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 14:05   #19
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
ali ima jedna stvar u kojoj se ne slažem niti s uobičajenim astro tumačenjima ovog mjeseca: on nije hladan. mjesec u jarcu ima osjećaje, koji uopće nisu rijetki. tebi enchi npr ne vjerujem da rijetko voliš, već da se bojiš često voljeti a kamoli to sebi priznati mjesec u jarcu se ne zna nositi s emocijama pa mu je lakše da se ponaša i da uvjeri i sebe i okolinu u to da ih nema, ili da ih vrlo rijetko ima. a i kad ih ima, s obzirom da su mu emocije strano područje, izražava ih na sasvim neprikladne načiine (noemi u osnovnoj ).
mislim da postoje više stupnjeva nekakve "zrelosti" kod tog mjeseca. s obzirom na to, nije da taj mjesec nikad neće naučiti kako se nositi s emocijama, nego da mu jednostavno treba dugo (saturnova priroda mučnog učenja) da se nauči snalaziti i da se otkoči. jer tim više što je sklon potiskivanju i kočenju emocija, taj je mjesec naglašeno emotivan. samo je jako jako zatrpan nekakvim ziidovima i blokadama
A ima li kakvog saveta za nas mesečevojarčevske ljude kako da naučimo da se bolje snalazimo sa emocijama, jer uobičajeno bavljenje emocijama, koje se ljudima preporučuje i koje ljudi primenjuju radi vlastitog razvoja (osvešćivanje, prepoznavanje, iskazivanje, ispitivanje povezanosti između osećanja i misli, itd.) pomaže samo donekle, ali ne menja našu pravu prirodu. Ma koliko se bavila svojim osećanjima i dalje ostajem ista. Naučila sam mnogo, ali moja mesečevojarčevska priroda se ne menja.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 14:33   #20
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
A ima li kakvog saveta za nas mesečevojarčevske ljude kako da naučimo da se bolje snalazimo sa emocijama, jer uobičajeno bavljenje emocijama, koje se ljudima preporučuje i koje ljudi primenjuju radi vlastitog razvoja (osvešćivanje, prepoznavanje, iskazivanje, ispitivanje povezanosti između osećanja i misli, itd.) pomaže samo donekle, ali ne menja našu pravu prirodu. Ma koliko se bavila svojim osećanjima i dalje ostajem ista. Naučila sam mnogo, ali moja mesečevojarčevska priroda se ne menja.
A zašto bi se uopće i mijenjala?
Mjesec u jarcu je jedan nadasve pragmatičan mjesec. On nije neemocionalan, nije hladan i nije sterilan - jednostavno je pragmatičan.
To je jedan Mjesec koji je već odavno shvatio da emocije jednostavno same po sebi nisu dovoljne - dobro je ako su tu, ali same po sebi nisu dovoljne.
Njega krasi pouzdanost i brižnost koja ostaje i onda kada "emotivniji" ispušu sav svoj teatralni i dramatičan naboj.
Ostani takva kakva jesi i ne smatraj to manom . Niti jedan znak kao niti jedan položaj nije pretpostavljen nekom drugom - shvatiti svoju prirodu prvi je korak do njenog prihvaćanja, a već će se naći netko kome ćeš takva kakva jesi biti sasvim dobra.
Vittoria_Pazzi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.