Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 21:45   #241
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
ozbiljno? po čemu? prosvijetlite me.
Teško da bih to mogla, posebno putem foruma.

Naime, to je jedan moj interni projekt tj. skupina koju sam dosta proučavala i s vremenom se izvještila u prepoznavanju individua. Tako da bih rekla da to spada u neku domenu intuicije. A o planetama važnim za takve individue pisah ovdje... paa možda je upravo ta planetarna kombinacija ona vibracija koju lovim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 08:46   #242
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Moja je JAKO gusta, ali zaista suha i lomljiva tzv. griva.
Mišićavost - o da
Ozljede?
Ko klinka sam slomila hrskavicu na nosu, imam ožiljak iznad usnice, otkrhnula zub

Al opet, vaga sam u podznaku pa nisam baš tolko ružna
I ja imam Mars na Ascedentu i mišićavo-žilava sam.
Znam cure sa istim aspektom koje imaju muški glas
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 01:29   #243
kako podznak rak djeluje na fizički izgled?negdje sam pročitala da djevice i muški rakovi su niski...znam da se ne može tako konkretizirati i da još o svim dr.aspektima ovisi...ja sam podznak djevica i mjesec u vagi,a dečko mi je dvostruki rak i visok je i čini mi se da nema uopće fizičke karakteristike tog znaka...

podznak sam rak i mjesec mi je u vagi...ovo prije sam se zabunila, a inače sam bikica...jel ima razlike izmedju ženskog podznaka raka i muškog?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 02.12.2007. at 10:10. Reason: spajanje postova
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 10:27   #244
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
kako podznak rak djeluje na fizički izgled?negdje sam pročitala da djevice i muški rakovi su niski...znam da se ne može tako konkretizirati i da još o svim dr.aspektima ovisi...ja sam podznak djevica i mjesec u vagi,a dečko mi je dvostruki rak i visok je i čini mi se da nema uopće fizičke karakteristike tog znaka...

podznak sam rak i mjesec mi je u vagi...ovo prije sam se zabunila, a inače sam bikica...jel ima razlike izmedju ženskog podznaka raka i muškog?
Ne znam da li si čitala topic od početka, ali to je i bio cilj....približiti na koji način se promatra fizički izgled u natalnoj karti, te na koji način ASC u tome sudjeluje.

Znakom raka vlada Mjesec. Da, Mjesečev tip spada u niže znakove.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:39   #245
Što bi onda ukazivalo na visoki rast kod dvostrukog raka? Uran na asc? Mjesec u nekom od promjenljivih znakova?
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 09:03   #246
Uran bi dao drugačiji izgled nego što se čini kroz ostatak karte.
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 13:24   #247
Quote:
thinair kaže: Pogledaj post
Što bi onda ukazivalo na visoki rast kod dvostrukog raka? Uran na asc? Mjesec u nekom od promjenljivih znakova?
Znaci koji "povećavaju visinu" su znak scorpio, strijelac, vodenjak pa kod nižih osoba na ASC pridonose visini. Znak jarca daje mršavost i suhonjavost, ovdje se zbog koščatosti ima dojam da je osoba viša nego što jest, posebno zbog krutog držanja.

Pošto je dupli rak, Mjesec je za njega važno tijelo, jer je osim vladaoca sunčana znaka i vladaoc ASC, pa je njegov položaj zasigurno bitan za fizički izgled i visinu (vrh 1. polja u Mjesečevu znaku). Pa bi ga shodno tome Mjesec dosta opisivao. Što se tiče planete na ASC, ona uvijek boji onaj prvi utisak koji osoba ostavlja u svojoj okolini. Pa bi tako trebala najprije opisati kakav utisak po pitanju visine ostavlja tvoj dupli rak (štrkljasto visok, bandera tip, robusno visok, glomazan i sl.) jer je to način na koji planeta na ASC opisuje visinu. Sunce u 1. polju povećava i visinu i težinu, kao i Jupiter. Merkur u 1. polju ili u blizini ASC također povećava visinu, kao i Sjeverni čvor.

Nadalje, veći broj tijela iznad linije ASC/DSC, posebno Sunce i vladaoc doprinosi tomu da osoba ima veću visinu nego što je očekivano iz osnovne kombinacije (naročito na MC-u). Pitanje visine se uvijek mora promatrati u kontekstu sredine u kojoj je osoba rođena (npr. netko tko je ovdje posve prosječne visine u Kini bi bio visok).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 14:13   #248
Nisam ziher za ASC Scorpio da povisuje.
Strijelac i Vodenjak definitivno.
Asc Scorpio mi se čine više zbiti, prodoran pogled.
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 14:18   #249
Quote:
manzzini kaže: Pogledaj post
Nisam ziher za ASC Scorpio da povisuje.
Strijelac i Vodenjak definitivno.
Asc Scorpio mi se čine više zbiti, prodoran pogled.
Moje iskustvo je da ASC scorpio povisuje i da Pluton na ASC ističe znak ascedenta. Kao i to da scorpio na ASC čini osobu robusnijom u odnosu kako je opisuje sunčani znak.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 14:37   #250
ja u prvom polju imam chiron
kako se to odnosi na fizički izgled? (strijelac, u podznaku bik, venera u kvadratu s asc, u vodenjaku, 10. polje)

što se same visine tiče, prosječna je

znam da chiron u prvom polju daje savjetodavca, kao i u bilmo kojem drugom polju
savjetodavca koji ne zna vlastite savjete primjeniti na sebe, ali trudim se, trudim
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 14:57   #251
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo je da ASC scorpio povisuje i da Pluton na ASC ističe znak ascedenta. Kao i to da scorpio na ASC čini osobu robusnijom u odnosu kako je opisuje sunčani znak.
U literaturi za ASC Scorpio nigdje nisam našla da povisuje.
Iz mog iskustva svi su niži sa sexi pogledom.
Za Pluton ne znam ta planeta (nije planeta?) je dost diskutabilna
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 16:12   #252
Quote:
manzzini kaže: Pogledaj post


U literaturi za ASC Scorpio nigdje nisam našla da povisuje.
To je zato jer je u većini literature scorpiu pripisan Mars.
Quote:
Iz mog iskustva svi su niži sa sexi pogledom.
Meni scorpio podznak više daje....krvave oči.
Quote:
Za Pluton ne znam ta planeta (nije planeta?) je dost diskutabilna
Ma što bi bio diskutabilan. Nemoj dati da te zavedu svi ovi marketinški trikovi vezani uz našeg malog dragog planetina.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 17:30   #253
Hvala Fish.
Ima ogromni stelij u prvoj kući, koji uključuje sunce i merkur. Robusno visok, širokih ramena uz kretanje poput jedrilice koja se njiše na valovima.

Zadnje uređivanje thinair : 03.12.2007. at 18:03. Reason: .
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 00:56   #254
Sto može dati visinu osim sunčevog znaka i podznaka?Sorry ako je u prošlim str. to rečeno
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 08:35   #255
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
To je zato jer je u većini literature scorpiu pripisan Mars.

Meni scorpio podznak više daje....krvave oči.

Ma što bi bio diskutabilan. Nemoj dati da te zavedu svi ovi marketinški trikovi vezani uz našeg malog dragog planetina.
Po literaturi je Škorpija jedan od najnižih znakova(zajedno sa Lavom).
Visoki bi trebali biti Strijelac, Vodenjak, Vaga,Ovan.
Također Uran (koji je dugo vremena bio u Škorpiji) daje iznenađujući izgled prema ostatku karte. Tako da je moguće da osobe sa Uranom na Asc u Škorpiji budu više.
Također Jupiter povećava obim, Saturn smanjuje.
Recimo, Saturn u Raku na asc bi trebao dati male grudi (kod žene).
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 08:58   #256
Quote:
manzzini kaže: Pogledaj post
Po literaturi je Škorpija jedan od najnižih znakova(zajedno sa Lavom).
Visoki bi trebali biti Strijelac, Vodenjak, Vaga,Ovan.
Također Uran (koji je dugo vremena bio u Škorpiji) daje iznenađujući izgled prema ostatku karte. Tako da je moguće da osobe sa Uranom na Asc u Škorpiji budu više.
Također Jupiter povećava obim, Saturn smanjuje.
Recimo, Saturn u Raku na asc bi trebao dati male grudi (kod žene).
Dobro si rekla, ja sam ovan,podznak škorpion, uran u 1.kući i mjesec na ascedentu, istaknut jupiter u karti - 173cm visoka, malo jača, fala svemiru na suncu i marsu u ovnu i jakom plutonu pa se trudim ne razgojaznit.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 11:47   #257
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
ja u prvom polju imam chiron
kako se to odnosi na fizički izgled? (strijelac, u podznaku bik, venera u kvadratu s asc, u vodenjaku, 10. polje)

što se same visine tiče, prosječna je

znam da chiron u prvom polju daje savjetodavca, kao i u bilmo kojem drugom polju
savjetodavca koji ne zna vlastite savjete primjeniti na sebe, ali trudim se, trudim
jedino što mi pada na pamet je da pošto je chiron kentauron (grafički znak za strijelca) da on u prvom polju daje izgledu malo 'jupiterijanski štih'
izduljeno lice, npr...

hoće li se netko uključiti?

kako ostala, slična tijela utječu an izgled?
ili su zanemariva?!
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 12:22   #258
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
jedino što mi pada na pamet je da pošto je chiron kentauron (grafički znak za strijelca) da on u prvom polju daje izgledu malo 'jupiterijanski štih'
izduljeno lice, npr...

hoće li se netko uključiti?

kako ostala, slična tijela utječu an izgled?
ili su zanemariva?!
Meni jedino što pada na pamet za chiron u 1. je osjetljiva fizička konstitucija.. možda čak ožiljci/ozljede glave(ukoliko negativno aspektiran)..
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 13:10   #259
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
jedino što mi pada na pamet je da pošto je chiron kentauron (grafički znak za strijelca) da on u prvom polju daje izgledu malo 'jupiterijanski štih'
izduljeno lice, npr...

hoće li se netko uključiti?

kako ostala, slična tijela utječu an izgled?
ili su zanemariva?!
Hm, nisam još čula da hiron može utjecati na izgled, ali recimo zdravom logikom onda zamišljam osobu sa kironom na asc - poput hirona iz grčkog mita - bio je šepav, star, dugokos i bradat...mršav, spretan, ne znam kako bi to kod žena onda izgledalo...šepava? ozbiljan (starolik) izgled, mršava..
Lilit na asc bi onda valjda naglasio seksipil, tip amazonke....?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 13:16   #260
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Hm, nisam još čula da hiron može utjecati na izgled, ali recimo zdravom logikom onda zamišljam osobu sa kironom na asc - poput hirona iz grčkog mita - bio je šepav, star, dugokos i bradat...mršav, spretan, ne znam kako bi to kod žena onda izgledalo...šepava? ozbiljan (starolik) izgled, mršava..
Lilit na asc bi onda valjda naglasio seksipil, tip amazonke....?
nisam rekla da je na ascedentu, nego u prvoj kući

hehe, nisam šepava, starolika (čak suprotno, izgledam dosta balavo za svoje godinice ), dugokosa, pa da, bradata - ne, i mršava, big NO, hehehe

ajmo malo još nekih asocijacija, baš mi je ovo zabavno
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.