Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2009., 10:28   #1241
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Svaka čast, ni ja ovo ne bih bolje napisala. Svaka ti...ups, ne smijem to reći.
Najbolji dio mi je ovaj da je vama muškima Allah dao mogućnost da imate više žena. Ja sam nekako posesivna po tom pitanju, pa kad bi moj dragi odlučio da ima još koju, morala bih ga - sahraniti.
Inače, lijepo je sanjati, ali ima i ona: Pazi da ti se snovi ne ostvare.
sta vrijedi sto je dao Allah kad ne da zena
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Old 14.08.2009., 10:30   #1242
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
pa valjda zato sto je pokrivanje punoljetne muslimanke na javnom mjestu obavezni dio religije islama, a kad neko izostavljava obavezni dio necega onda je on u manjku istoga.
Koliko je meni poznato Kur'an ne spominje nigdje da je zena manji vjernik
ako ne nosi maramu... Na par mjesta se spominje pokrivanje ali nigdje se ne
govori o sankcijama... Muskarci u islamu interpretiraju Kur'an jer oni
su za jednu stepenicu iznad zena
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Old 14.08.2009., 10:34   #1243
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato Kur'an ne spominje nigdje da je zena manji vjernik
ako ne nosi maramu... Na par mjesta se spominje pokrivanje ali nigdje se ne
govori o sankcijama... Muskarci u islamu interpretiraju Kur'an jer oni
su za jednu stepenicu iznad zena
Kolko su Poslanikove žene fetava izadale, znadeš li, sinko moj?
Deniz is offline  
Old 14.08.2009., 10:41   #1244
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Kolko su Poslanikove žene fetava izadale, znadeš li, sinko moj?
Vidim danas koliko se pitaju, a tek u ono vrijeme ( mislim na one sa maramom )
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Old 14.08.2009., 10:56   #1245
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato Kur'an ne spominje nigdje da je zena manji vjernik
ako ne nosi maramu... Na par mjesta se spominje pokrivanje ali nigdje se ne
govori o sankcijama... Muskarci u islamu interpretiraju Kur'an jer oni
su za jednu stepenicu iznad zena
zar dosad nisi shvatio da islam svoje propise ne bazira iskljucivo na tekkstu Kur'ana?
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Old 14.08.2009., 10:58   #1246
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Vidim danas koliko se pitaju, a tek u ono vrijeme ( mislim na one sa maramom )
kaze jedan hodza na vazu: ako ne znas sta ces uraditi, pitaj zenu pa uradi drugacije....

eto, brate dragi, vidis da se pitaju
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Old 14.08.2009., 11:05   #1247
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
kaze jedan hodza na vazu: ako ne znas sta ces uraditi, pitaj zenu pa uradi drugacije....

eto, brate dragi, vidis da se pitaju
Dogovaraj se sa nefsom , pa uradi suprotno...
Mislim da je tako nekako a zna se sta/ko je nefs
Bostan is offline  
Old 14.08.2009., 11:07   #1248
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
zar dosad nisi shvatio da islam svoje propise ne bazira iskljucivo na tekkstu Kur'ana?
Hoces reci da u Kur'anu ne stoji da je zensko manje religiozno ako ne nosi
maramu ali je neki muskarac rekao da jeste i to je tako.

Ne, ne shvatam
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Old 14.08.2009., 11:21   #1249
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Hoces reci da u Kur'anu ne stoji da je zensko manje religiozno ako ne nosi
maramu ali je neki muskarac rekao da jeste i to je tako.

Ne, ne shvatam
Daj nas ne zezaj, da ne velim neš drugo... Sve ti znaš dobro.

Sama logika stvari je takva. Ako kršćanin ne ide u crkvu jel on manje religiozan od onog šta ide?
Ako židov ne čita Tevrat, jel on manje religiozan od onog šta čita?

Marama je prvenstveno pokoravanje Allahu, pa ako se ne pokoravaš u potpunosti jesi li ti na istom stepenu kao onaj koji da?

Smiješno je i raspravljati o ovome.
Deniz is offline  
Old 14.08.2009., 11:29   #1250
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
u kojem vremenu zivis i citas li izvjestaje seksualnog uznemiravanja i seksualnog mobinga na poslu?
Ljubav i seks na poslu

Prema istraživanju provedenom u svim hrvatskim županijama, 46% muškaraca imali su više veza na poslu dok su u trajnoj vezi (braku ili partnerstvu) van posla. Što nam takve veze na poslu čine?
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Old 14.08.2009., 13:15   #1251
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
Ljubav i seks na poslu

Prema istraživanju provedenom u svim hrvatskim županijama, 46% muškaraca imali su više veza na poslu dok su u trajnoj vezi (braku ili partnerstvu) van posla. Što nam takve veze na poslu čine?
1 000 ljudi je vrlo malo za jednu anketu. Normalne ankete se rade sa
100 000 ljudi ali ajde dobro, uzmimo tu tvoju.
Sto mislis da sa ovim dokazujes. Da zene razmisljaju isto kao muskarci
i obrnuto. Mozes ti sa svojom zenom imati bracne obaveze, ona da misli
na Brad Pitta, a ti na Angelinu Jollie. Misli joj nemozes kontrolirati.
Mislis li da nema muslimana koji hrane tudju djecu. Zajebo si se braco,
cak i one u saudijskoj arabiji, iranu se usude po cijenu smrti, a sad razmisli tu kod nas...

Ti ne shvatas da ti nemas nista sa svojom zenom, sestrom, majkom, a ni
punoljetnim djetetom ako oni ne zele da imaju sa tobom ista. Njihov zivot
je samo njihov i niciji vise i ako nije u dogovoru sa tobom onda je to
skrnavljenje tudjeg zivota, napad na neciju osobnost, nazovimo
to i zlocin...
Nije ni cudo sto pljujete po europi i po sekularnosti... Dajte odrastite vec jednom, vremena se mijenjaju
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Old 14.08.2009., 13:55   #1252
jedno pitanje na koje nisam dobila odgovor pa ga ponavljam

hoce li biti dozvoljeno zenama da imaju vise muzeva sad kad postoji dnk test?

s obzirom da se kao razlog za tu nepravednu odredbu uzima tocno utvrdjivanje ocinstva


i mogu li onda zene koje su neplodne ili koje su prosle menopauzu pa ne postoji mogucnost trudnoce imati vise muzeva?
satori is offline  
Old 14.08.2009., 19:11   #1253
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
1 000 ljudi je vrlo malo za jednu anketu. Normalne ankete se rade sa
100 000 ljudi ali ajde dobro, uzmimo tu tvoju.
Sto mislis da sa ovim dokazujes. Da zene razmisljaju isto kao muskarci
i obrnuto. Mozes ti sa svojom zenom imati bracne obaveze, ona da misli
na Brad Pitta, a ti na Angelinu Jollie. Misli joj nemozes kontrolirati.
Mislis li da nema muslimana koji hrane tudju djecu. Zajebo si se braco,
cak i one u saudijskoj arabiji, iranu se usude po cijenu smrti, a sad razmisli tu kod nas...

Ti ne shvatas da ti nemas nista sa svojom zenom, sestrom, majkom, a ni
punoljetnim djetetom ako oni ne zele da imaju sa tobom ista. Njihov zivot
je samo njihov i niciji vise i ako nije u dogovoru sa tobom onda je to
skrnavljenje tudjeg zivota, napad na neciju osobnost, nazovimo
to i zlocin...
Nije ni cudo sto pljujete po europi i po sekularnosti... Dajte odrastite vec jednom, vremena se mijenjaju
ma ne, polako kud letis pred rudu. trebao si pratiti link mog posta, tu bi vidio da:

Quote:
isto tako jos nisam vidjela nikoga tko bi se privatno spario i ozenio s posla za vrijeme radnoga vremena, ili da bi flertovao
dakle, to je bio povod linkanja na vijest.

a ako vec hoces, evo da ti kazem, a sta ti ocekujes od situacije gdje rade i covjek i zena i jos ako imaju razlicite smjene (npr. zena radi prvu a covjek radi drugu smjenu) i gdje se covjek de facto vise druzi i vise vremena provodi sa sekretaricom i ostalim kolegicama na poslu nego sa svojom zenom? osim toga na poslu niko nema pravo biti neraspolozen, slampav, neuredan, i svakome se izmedju redova lijepo da do znanja da licne probleme ostavi kod kuce, ukljucujuci tu, naravno, i probleme sa posla (umor i neraspolozenje), i onda imamo situaciju da i covjek i zena kod kuce jedno drugom prezentiraju svoje losije strane - probleme, umor, neraspolozenje neurednost i slicno, jer bolje strane moraju imati spremne za posao, upravo tamo gdje su i pripadnici suprotnog pola u mnogo ljepsem svjetlu i izdanju nego kod kuce.

tu jednostavno nema kvalitetnog porodicnog zivota, tu se zivi pretezno samo na poslu i za posao i, eventualno vikendom.
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Old 14.08.2009., 20:34   #1254
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
jedno pitanje na koje nisam dobila odgovor pa ga ponavljam

hoce li biti dozvoljeno zenama da imaju vise muzeva sad kad postoji dnk test?

s obzirom da se kao razlog za tu nepravednu odredbu uzima tocno utvrdjivanje ocinstva


i mogu li onda zene koje su neplodne ili koje su prosle menopauzu pa ne postoji mogucnost trudnoce imati vise muzeva?
Ne.

Zadnje uređivanje VeronikaN : 15.08.2009. at 13:07. Reason: offtopic dio izbrisan
Deniz is offline  
Old 14.08.2009., 21:20   #1255
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Vidim da tema ima puno odgovora i postova, a meni se iskreno neda tražiti pa ako bi mi netko mogao odgovoriti na pitanje.

Naime, zanima me jedno. Kako se gleda na muslimanke koje ne nose marame? Jesu li one manje vrijedne, manje religiozne...?
OF.T:

tintusho pazi se se na religiji, tako je i samnom pocelo XD prvo sam postavljala pitanja, onda sam dodala deniza na msn, onda me zlocesti deniz vrbovo i sad sam na putu ka islamu XD

sto god radis ne dodaji deniza na msn!

ON.T
shalu na stranu =) drago mi je sto te vidim ovdje...
I evo mog odgovora. Marama nije nuzno kriterij religioznosti, neke cure ju stavljaju samo 'sminke' radi, znaci nose maramu ali su u dusi 'prljave' i kao takve nisu nista religioznije od cure koja ne nosi maramu ali je postena, dobra itd.
korijen svake religioznosti je postovati druga bozja bica, a zatim postupati kako smatras da je najbolje u tvom 'osobnom' dogovoru s bogom =)

Zadnje uređivanje VeronikaN : 15.08.2009. at 13:09. Reason: osobne poruke na pm
padmé_amidala is offline  
Old 14.08.2009., 22:02   #1256
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
onda me zlocesti deniz vrbovo

Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
korijen svake religioznosti je postovati druga bozja bica, a zatim postupati kako smatras da je najbolje u tvom 'osobnom' dogovoru s bogom =)
Da... Izgleda da nisam dovoljno...
Deniz is offline  
Old 15.08.2009., 00:41   #1257
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Mozes ti sa svojom zenom imati bracne obaveze, ona da misli na Brad Pitta, a ti na Angelinu Jollie. Misli joj nemozes kontrolirati.

Čekaj, a čemu kontrolirati misli?
Dovoljno je donijeti zakon. Ko ne radi, taj ne jede...
Što ona misli....pa tko bi sad u to ulazio i čemu?
No čini mi se da bi moderna žena "zapadne" provinijencije bila presretna da muškarci u njihovim društvima pokušaju donijeti ovakav zakon. To bi značilo da su zainteresirani za sex, a ne za filozofiranje o ljudskim pravima.
U čemu li je onda "kvaka"
forget-me-not is offline  
Old 15.08.2009., 01:44   #1258
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post



ON.T
shalu na stranu =) drago mi je sto te vidim ovdje...
I evo mog odgovora. Marama nije nuzno kriterij religioznosti, neke cure ju stavljaju samo 'sminke' radi, znaci nose maramu ali su u dusi 'prljave' i kao takve nisu nista religioznije od cure koja ne nosi maramu ali je postena, dobra itd.
korijen svake religioznosti je postovati druga bozja bica, a zatim postupati kako smatras da je najbolje u tvom 'osobnom' dogovoru s bogo


ON.T: Pa eto, pogodila si, baš me zanimalo to. Neka cura koja je u duši dobra, poštena, draga etc., ali ne nosi maramu mi je svejedno više religioznija od neke druge koja nosi maramu, no kako ti kažeš u duši je "prljavija".

Ja bih to usporedila sa seksom. Don't kill me now.

Seks između dvoje ljudi koji su u braku, no među njima ne postoji ljubav mi je grešniji nego seks dvoje ljudi koji nisu u bračnoj zajednici, ali ih ipak veže ljubav, emocionalna povezanost etc.

Zadnje uređivanje VeronikaN : 15.08.2009. at 13:12. Reason: osobne poruke izbrisane
 
Old 15.08.2009., 02:33   #1259
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
jedno pitanje na koje nisam dobila odgovor pa ga ponavljam

hoce li biti dozvoljeno zenama da imaju vise muzeva sad kad postoji dnk test?

s obzirom da se kao razlog za tu nepravednu odredbu uzima tocno utvrdjivanje ocinstva


i mogu li onda zene koje su neplodne ili koje su prosle menopauzu pa ne postoji mogucnost trudnoce imati vise muzeva?
ne kuzim zasto bi zena pozeljela imati vise muzeva?!





OF.T - padme....da te ne cujem ovo u svezi nosa.........sjecam se tvojih slikica sa ZK.....izgledas apsolutno predivno
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 15.08.2009., 02:52   #1260
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
ne kuzim zasto bi zena pozeljela imati vise muzeva?!
A zašto muž poželi imati više žena?
 
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.