Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2009., 21:44   #1
problem sa plinom

Imam renault megana, ugrađen plin. Problem je u tome što mu pri svakom paljenju moram dodavati gasa da se ne bi ugasio. Kada je bio kod automehaničara zadnji put rečeno mi je da se to ne može popraviti kod njega već u radioni gdje se ugrađuje plin. Zanima me što je uopće problem ako netko zna? Jer da se motor treba zagrijati onda bi palio iz prve po toplijem vremenu. Odvest ću ga na -poštelavanje- ali ako je netko već imao takav problem zanima me u čemu je kvaka sa obzirom na to da sam cura koja sama ide mehaničarima sa jednim neugodnim iskustvom.

Hvala unaprijed
šlampava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 10:16   #2
nebi škodilo da saznamo koliko je star auto, kad je plin ugrađen, koji sistem i kod koga.

taj tvoj auto UVIJEK pali na benzin. bez obzira topao ili hladan, dali je vani sibir ili sahara, auto uvijek pali na benzin.
ne vidim kak taj tvoj problem može biti zbog plina. ustvari i može, ali tada bi se to osjetilo tako da motor skoro uopće nebi htio raditi na benzin, čak ni kad se zagrije.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 11:11   #3
aha, nemam nekog iskustva sa forumima pa sam tipfelerasta.

Uglavnom, renault megane coupe, 1.6, proizvodnja 1996. Plin je ugrađen 2003 no mjenjala sam bocu krajem prošle godine kada sam ga i kupila. Razumijem da se pali na benzin. On se niti ne može upaliti tj. održati okretaje motora ako ne stisnem papučicu gasa ( ovo vrijedi samo pri prvom paljenju kada je auto stajao duže ugašen - cca 2 sata ) . Dakle uđem u auto upalim ga i istovremeno držim papučicu nekakvih 5 minuta dok mu se temperatura ne podigne.
šlampava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 13:21   #4
i opet neznam koji je sistem plina ugrađen.

kad tako zagrijavaš auto, dali tada radi na benzin dok se ne ugrije ili na plin?
kad se ugrije i voziš na plin, nema nikakvih problema?
sa ugrijanim autom pri vožnji na benzin, kak se auto ponaša?

inače, SVAKI benzinac se pali bez gasa i mora biti odmah spreman za vožnju. nikakva grijanja, pripreme, depilacije, oscilacije niti uhodavanja nisu potrebna.
to što ti radiš šteti motoru a događa se jer je nešto u kvaru. sad nastojimo otkriti što.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 12:16   #5
Eto nije ni meni bilo jasno kako to automehaničar ne može popraviti jer se pali na benzin ali sam zvala jedan servis po preporuci i rekao mi čovjek isto što i ti i da onaj mehaničar vjerojatno nema opremu za čiščenje "nečega" i dijagnozu nekakvu pa me šalje njima.Brzo je govorio pa ga nisam pohvatala a i ne kužim pola toga šta je rekao. Uglavnom naručena sam za slijedeci tjedan.

Znam da svaki benzinac mora biti odmah spreman za vožnju, nisam tak
Ali kada sam ga kupovala "prodavač" bi ga zagrijao prije nego što ću ga voziti

Inače kada ga malo dulje vozim na benzin puno bolje vuče ali to je normalno brijem. Na plinu isto dobro radi kada odradi koji kilometar.

Vjerujem da ga to uništava ali sam imala već hrpicu sitnih popravaka koji su bili "bitniji" a i treba to sve financirati tak da je ovo tek sada došlo na red.
šlampava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 19:19   #6
tako će biti najbolje.
u servisu će ti sve pregledati i vjerojatno očistiti injektore benzina.
da se auto složiti da normalno radi samo treba naći nekoga tko zna i ima ga volje složiti.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 21:45   #7
Pitaj preko neta: autoservis meić
Odgovor dobiješ bez obaveza od stručnjaka, a može ti biti orjentir za nalaz tvojeg mehaničara. Pazi da bu mijenjal sve redom dok ne pogodi, a ak je pravi moral bi pogoditi od prve, što će te i manje koštati.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 23:22   #8
mislim da je upravo inkjetore i spominjao. dobila sam preporuku od 2 poznanika za auto silvio a i guglala sam ga i vidjela da je vec bio spominjan u ovom podforumu i da ga hvale. narucena sam vec pa kada odradim javit cu u cemu je bila stvar. ako cu razumjeti kaj ce mi reci naravno

i wonder koje su cijene tih ciscenja okvirno ? ili neki raspon.
šlampava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 11:30   #9
imaš 4 injektora na autu, svakog treba skinuti s motora i očistiti ga kemijski i ultrazvučno.
obično je cijena 70-100 kn po komadu.

nakon toga nema dodatnih poštelavanja ali bi se odmah trebalo osjetiti poboljšanje na radu motora.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 10:00   #10
Prije svega hvala dečki na pomoći.

Riješila sam tutača i vozi ko formula
Bili su u pitanju začepljeni ventili, još mi je promjenio kablove i svjećice. Kaže tko god ga je održavao prije nije ga održavao . Objasnio je on meni sve točno ali sam ja samo važno kimala glavom naravno kao da kužim no ono gore je sve kaj sam upamtila. Uglavnom tisućica kuna, s tim da se još neka sitnica treba riješiti ali to poslije morena.
šlampava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.