Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Pogledaj rezultate ankete: Koju gitaru koristite/preferirate?
Fender 69 38.76%
Gibson 57 32.02%
Yamaha 17 9.55%
Ibanez 18 10.11%
Epiphone 4 2.25%
Neku drugu 13 7.30%
Glasovatelji: 178. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2006., 21:49   #61
Kao prvo Gibson nije samo šminka nego pedeset pota bolja đitra od Fendera(koji ja imam,ali eto nemam izbora),a ZAŠTO,pitanje je sad?!Pa eto,tu nije potrebno puno performansnih objašnenja,pa vidite,Gibson je i skuplja i teže ju je nabavit,a i svugdje se od Fendera prodaju samo tele i strat,dok Gibson ima bezbroj modela koje možete odjednom birat!Eto!!!!
Krynch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 15:14   #62
Quote:
Lynch kaže:
Kao prvo Gibson nije samo šminka nego pedeset pota bolja đitra od Fendera(koji ja imam,ali eto nemam izbora),a ZAŠTO,pitanje je sad?!Pa eto,tu nije potrebno puno performansnih objašnenja,pa vidite,Gibson je i skuplja i teže ju je nabavit,a i svugdje se od Fendera prodaju samo tele i strat,dok Gibson ima bezbroj modela koje možete odjednom birat!Eto!!!!
vidi se da nisi upućen u vezi fenderovih modela, a to što se gibson teže nabavlja, njihov je problem. a to koja je firma bolja to je totalno idiotsko pitanje, ko i autor koji je postavio ovu raspravku. svaka gitara ima nešt specifično!
__________________
Out of the sky, into the dirt!
Fuzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 23:56   #63
gibsonove su za fendera ko lamborghini za peglicu(iako imam nekog klona strata),gibsonove imaju veći izbor a najbolja mi je les paul standard
Elektambura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 00:12   #64
Lol koja rasprava, ko da pitaš nekog jel bolja žlica ili vilica, svako je za jedno, LP/sg su nendayebivi za neku žešću rock svirku, s druge strane strat i telac su odlićni za blues ili pak za metal (strat) što su i Maideni pokazali, i sad nemožete raspravljat koja je bolja, kad svaka ima specifićan zvuk, nekom se može sviđat jedno nekom drugo lol
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:54   #65
Mislim da su u ovoj raspravi totalno zapostavljeni Ibanezovi modeli. Mislim da se za 3k kn moze nac Ibanez koji ti pase po zvuku i izgledu, a kvalitetom ne zaostaje za Gibsonovim i Fenderovim modelima.
Ro26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:05   #66
Quote:
Ro26 kaže: Pogledaj post
Mislim da su u ovoj raspravi totalno zapostavljeni Ibanezovi modeli. Mislim da se za 3k kn moze nac Ibanez koji ti pase po zvuku i izgledu, a kvalitetom ne zaostaje za Gibsonovim i Fenderovim modelima.
za 3k kuna, ne znam baš. za te se pare može dobit rg350, a to nije neka pila.
naravno stara 550setka, novi rg, prestižovi, i JEM ovi su zakon gitare
wtf?? is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 20:12   #67
Ja imam Yamahu i rastura. Ali narjađe bi Fendera. Ili Les Polku. Ili onaj dupli stroj što je imao Jimmy Page. Po mojem mišljenju Stratocaster nije niš posebno. A posebno mi je gušt svirat na onim čudnim metal gitara.
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)

Zadnje uređivanje Ninojoj : 22.04.2007. at 20:14. Reason: ne znam
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 07:45   #68
Ako Jimi nije znao svirati, onda ja stvarno neznam tko zna. Jimi je daleko najbolji gitarista (elektricna gitara) koji je zivio na ovoj planeti. Zapravo je bio toliko dobar da nisam siguran dali je bio uopce sa ove planete. Kad njega slusam nemam uopce utisak da svira gitaru nego da je ona jednostavno dio njega. Nijedan drugi gitarist mi nedaje taj filing.

Sto se tice Fendera i Gobsona, mislim da veliki dio ovih deckica na forumu nikad nije imao u rukama jednog Fendera American Std a pogotovo ne Gibsona Std, jer da su ih imali (mislim svirali) nikada nebi pisali ovako naivne i neozbiljne postove.
zimm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 11:27   #69
Quote:
janarani kaže: Pogledaj post
The battle continues...
Koja vam je najbolja gitara (brand)????
Jeste li vise za šminku (Gibson) ili performanse (Fender)?

Mislim da nikad nisi svirao Gibsona LP Std,.....mozda ga nikad nisi ni cuo.
Jer da si ga slusao nikad nebi dosao sa ovako glupim komentarom.
Na kraju krajeva mislim da su obje gitare fantasticne i da imamo pravu srecu da je to upravo tako. Osobno obozavam obje i nedajem prednost nikome iz razloga sto Fenderi imaju jako dobar "response", transparentan zvuk i vrlo su "svirljivi" dok Gibsoni (govorim o LP Std.) imaju zvuk da te jeza uhvati i kao sto netko vec rece "sustain do jaja".
zimm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:07   #70
Imao sam B.C.Rich do prije par dana kada sam kupio Jackson Pro Series RR3 Rhoads i prezadovoljan sam s njime
__________________
.*´¨ )
¸.•´¸.•´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´ .•´ : (´¸.•*´¯`*•••>> White people who hate black metal are racist.
Xadark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:27   #71
Quote:
Mathiass kaže: Pogledaj post

Tele heroji:
1)Roy Buchanan
2)Albert Collins
3)Danny Gatton

Les Paul heroji:
1)Peter Green(moj najveći heroj)
2)Duane Allman
3)Paul Kosoff
4)Slash

Ako imate kakva pitanja, samo pitajte, vidim da ovdje ima dosta gluposti, volio bih da ih ne pišete više.

Usporedbe Fender-Gibson su one moj tata ima većeg pišu...

Pozdrav,

M.

P.S. Za onog Strata iz 69' bih dao nogu.
cek a Jimmy Page, pa di je on...
ac dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 00:28   #72
zna li netko gdje se mogu kupit Gibson gitare (J-45)? ima li koji ovlašteni dealer u hr?
thx
blante is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 14:30   #73
ma definitivno gibson les paul, ta gitara je tako preudobna i presavršena za svirat. kad sam ju probo jednom u životu i to još na jebenom pojačalu, ono predobro. uopće nemrem tu gitaru usporedit sa stratocasterom. strat (bar onaj koji sam svirao) mi nije tak lijepo sjeo u ruke ko les paul.

e i zaboravih nešto - ritchie blackmoore, jeste vi čuli kaj je taj čovjek svirao na stratu, prebrutalno
__________________
Kako oblikovati potpise
dh_driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 23:51   #74
najveci gitarist je Jimmy Page!!!! naravno i zeppelini !!!! najjaci riffovi, prejebene solaze (najbolja solaza stairway to heaven), brzi prijelazi, akusticna, elektricna gitara te SCENSKI NASTUP!!!! preeeejeben
 
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 23:04   #75
nevjerovatno je kako ljudi na ovom forumu skrecu s teme

inace ja sam bassist, ali sam cuo da fender ne daje koliko bi trebao za cijenu (kako bass tako i elektricna)...ali to sam samo cuo, sto je i moguce, ali unatoc tome ne bih se protivio jednom fenderu, bila to gitara ili bass, bez obzira sta sam bassist
__________________
Don't worry,be happy
Elektron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 15:03   #76
ja mislim da pričate gluposti....svaka gitara je dobra za sebe,ovisi o vrsti glezbe koju preferirate,izgledu i performansama....nemožete uspoređivat tako te dvije gitare....aj da uspoređujete tele i strat to da ali dva potpuno drugačija brenda gitara...to je glupost...
neon_metallica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 22:08   #77
Quote:
neon_metallica kaže: Pogledaj post
ja mislim da pričate gluposti....svaka gitara je dobra za sebe,ovisi o vrsti glezbe koju preferirate,izgledu i performansama....nemožete uspoređivat tako te dvije gitare....aj da uspoređujete tele i strat to da ali dva potpuno drugačija brenda gitara...to je glupost...
Pa po meni nije ni telac i strat za uspoređivat, jer svaki daje specifićan zvuk, nemreš sad uzet tleca i lupat ac/dc
znači telca i strat je ko da uspoređuješ telca i gretsch ili strat i ibanez...
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 19:06   #78
Ovako;nisam svirao orginal niti Gibson niti Fender al jedno znam da je Gibson neusporediv po izgledu sa bilo kojom drugom gitarom na svijetu!

To je ionako samo moje mišljenje!
Wild Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 00:37   #79
Quote:
Daj mi recite ko ima bolji scenski nastup od Gunsa...npr ja jos nikoga nisam vidio da svira solažu dok hoda osim Slasha
A jel? Onda pogledaj dvd od deep purplea come hell or high watter, pa pogledaj kako blackmore ima vremena za vrijeme sola na highway staru uociti kamermana na pozornici, uociti najblizu casu vode, prehodati cijelu pozornicu(najbolji mi je Lord, on nije isprva skontao pa se smijao ritchieu), i baciti casu vode na kamermana...
Ili pogledaj bilo koji dvd od ac/dc-a... pogotovo ranije, angus uopce ne miruje za vrijeme nstupa...

Sto se tice gitara, evo ovako...
Jednom je to lijepo blackmore sumarizirao - vecina gitara sa humbuckerima(mislio je na gibsone) zvuci poprilicno isto. Ja osobno mislim da su humbuckeri za tipove koji se ne vole previse truditi oko zvuka i vole lakocu sviranja. Zato i zbog zvuka u clean-u ih nikako ne volim, pa moj glas odlazi fenderu, i to telecasteru sa P-90, telecasteru thinline, telecasteru sa tex special pick-upima, stratocasteru iz 70ih(veliki peghead, tri bolta) i gibsonu sg/les paul/es-335 sa P-90...

Od humbucker sranja biram gretsch, ako bas moram, ali buduci da ne sviram metal mi i ne treba...
U biti, biras po onome sto volis svirati
__________________
Back in BLACK
AV Fedotov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:00   #80
Ja neznam,...kad sviram Fendera poslije Gibsona kazem "u yebote jest ovo dobro", a poslije kad uzmem Gibsona kazem "uh yebote koji dobar zvuk" i sve tako okolo i naokolo pa ponovo. Svaki put me uhvati jeza oko jaja od dragosti.

Drazesno, drazesno,.....
zimm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.