Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2012., 15:03   #3761
Šta nema nitko tih problema da se madraci od memory pjene nakon nekog vremena udube odnosno da im ostane položaj tijela u madracu nakon spavanja ili bi se trebali vratiti u ravno (normalno) stanje (da budu kao iz dućana)?

Unaprijed hvala
neodoljivi1 is offline  
Old 26.09.2012., 20:17   #3762
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nisam strucnjak...mislila sam da ce do sada mozda afoj vec odgovoriti. Ali, rekla bih, obzirom na kg/m3 da je to gustoca.
http://www.madrac.info/materijali/
(mozda je kod lateksa to nesto drugacije nego kod HR pjene nisam bas nesto latekse proucavala pri kuplji)
Nisam fan lateksa, primjecujem jedino da u presvlaci ima vune (to onda mozda i poskupljuje madrac, a imo nepotrebno je) i da se ne spominje mogucnost pranja (bas radi vune), sto je minus.
Ali bilo je puno postova u kojima koji su usporedjiva ni slicni lateks madraci razlicitih ducana...s prilicno razlicitim cijenama. Trebalo bi ih iskopati i dobro prouciti slicne proizvode drugih ponudjaca.
kajperinja, hvala puno na odgovoru i na odličnom članku Između ostaloga iz članka sam saznala da je mješavina prirodnog i sintetičkog latexa jedan od glavnih čimbenika kvalitete latexa a prodavačica u Vitapuru me danas u tel. razgovoru uvjeravala kako imaju latex madrac za cca. 3.500 kn koji je za razliku od ostalih proizvođača rađen bez miješanja sa sintetikom i da je to velika prednost. Mislim da se radi o ovom modelu
http://www.vitapur.hr/kategorije/mad...1588,1574,1581.

Inače u Splitu nema velikog izbora madraca koji se mogu isprobati, osim Wollbetta i Vitapura imam na raspolaganju još Hespo koji nema u salonu sve modele izložene (Happy dreams ne želim zbog svega pročitanog na forumu, Perfectu također jer sam čitajući zaključila da su skuplji od ostalih za isti tip/kvalitet madraca).

Btw, zanima me pošto ste napisali da niste ljubitelj latexa znači li to da je po vama HR pjena bolja? Prvi put uzimam pjenu, do sada sam imala obične opruge pa me najviše strah ulijeganja (sa tim me uplašio i trgovac u Hespa). Što mislite hoće li se to sporije dogoditi kod latexa ili kod HR pjene Ja sam se najviše odlučila za lateks jer želim ovakvu podnicu pa kažu da jer lateks za nju najbolji.
http://www.wollbett.hr/podnice/mosys/index.php.
Unaprijed hvala
Daisy-ST is offline  
Old 27.09.2012., 09:02   #3763
Quote:
Daisy-ST kaže: Pogledaj post
Btw, zanima me pošto ste napisali da niste ljubitelj latexa znači li to da je po vama HR pjena bolja? Prvi put uzimam pjenu, do sada sam imala obične opruge pa me najviše strah ulijeganja (sa tim me uplašio i trgovac u Hespa). Što mislite hoće li se to sporije dogoditi kod latexa ili kod HR pjene
Ne, ne..mozda sam se krivo izrazila.
I ja sam samo obicni kupac (kupovala sam proslo proljece), a ne strucnjak. To sam rekla jer su mi se odmah na pocetku isprobavanja najvise dopali madraci od HR pjene, nekako mi lateks nije pasao. Kad sam krenula isprobavati, svaki koji mi se vise dopao je bio pjena, oni koji mi se nekako nisu svidjali bili su lateks, pa sam odlucila lateks izbaciti i birati medju pjena madracima. Ne mislim da su losi ili tako nesto... Recimo..kad sam sad nedavno na jedan lateks legla (na sekundu), ucinio mi se bas ugodan...tako da to stvarno nista ne znaci.
Quote:
Ja sam se najviše odlučila za lateks jer želim ovakvu podnicu pa kažu da jer lateks za nju najbolji.
http://www.wollbett.hr/podnice/mosys/index.php.
Unaprijed hvala
Stvarno ne znam, kao laik rekla bih da tu moze i pjena, najbolje da pricekati odgovor od afoja.
Podnica stvarno izgleda - ugodno.
kajpa is offline  
Old 27.09.2012., 10:21   #3764
Quote:
Stvarno ne znam, kao laik rekla bih da tu moze i pjena, najbolje da pricekati odgovor od afoja.
Podnica stvarno izgleda - ugodno.

Puno hvala na odgovorima kajperinja, nadam se da će se i afoj pojaviti ako mu nisu dozlogrdila sva ova pitanja na forumu
Daisy-ST is offline  
Old 01.10.2012., 10:39   #3765
Upustio sam se u kupovinu novoga madraca dimenzije su 200x180 i pročitao sam večinu postova, da skratim našao sam proizvođaca madraca GLOBUS nova firma iz Slavonskog Broda
zanima me da li netko ima iskustva sa njihovim madracima pošto prodavaći tvrde da su u klasi HESPA ,DORMEA itd. samo što nemaju takav brand oliti ime pa su zato jeftiniji 3200 kn dojde madrac navedenih dimenzija sa nekim popustima , ako netko ima iskustva sa njima molim info hvala



http://www.globustrgovina.biz/
Mr.Pirat is offline  
Old 01.10.2012., 20:24   #3766
Moze mi netko reci za VITASAN HESPOV??????? 180x200
ili koji bi se HESPOV NAJVISE ISPLATIO ILI OPTIMA AUSTRIJSKI NAJBOLJI???????????
Annay,Annay is offline  
Old 01.10.2012., 20:51   #3767
Quote:
Annay,Annay kaže: Pogledaj post
Moze mi netko reci za VITASAN HESPOV??????? 180x200
ili koji bi se HESPOV NAJVISE ISPLATIO ILI OPTIMA AUSTRIJSKI NAJBOLJI???????????
Ima mi ga mama i malo je tvrd. Probala sam i Exclusive od Hespa, on mi je puno udobniji. Ali sve je to individualno, pretpostavljam da je bitna i kilaža osobe pa je najbolje da isprobate. Inače oba imaju džepičastu jezgru
Daisy-ST is offline  
Old 01.10.2012., 22:04   #3768
Quote:
Daisy-ST kaže: Pogledaj post
Ima mi ga mama i malo je tvrd. Probala sam i Exclusive od Hespa, on mi je puno udobniji. Ali sve je to individualno, pretpostavljam da je bitna i kilaža osobe pa je najbolje da isprobate. Inače oba imaju džepičastu jezgru


Ima tvrda i meksa verzija,bolja mi je ta meksa....Da li je to dobar madrac,isplati li se? 70kg i 90kg
Na sto se mora jos obratit pozornost,da li je ta djepicasta jezgra ok.???

Zadnje uređivanje Annay,Annay : 01.10.2012. at 22:12.
Annay,Annay is offline  
Old 02.10.2012., 01:22   #3769
Thanx na odgovoru, kupio danas zajedno s jastukom. Cemo vidit... Al uz jogu plivanjE i sad ovaj overexpensive tool trebalo bi ic na bolje. Kicma je sjEbana stva jer se ostecuje nepovratno. Al bar se ocu budit naspavan i odmoren...

Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Ja ti imam technogel madrac, moram priznati kada sam kupovala madrac nisam previše filozofirala niti hodala okolo jer nemam niti živaca niti vremena za to. Kad vidim da ljudi mjesec dana traže madrac ne mogu vjerovati, otkd im vremena i živaca za to Došla sam u Perfectu i isprobala tamo sve madrace, od silnog ležanja i dizanja 4 dana mi se vrtilo, moram priznati nije bilo jednsotavno, ali znala sam da želim ipak kvalitetniji madrac, jer ga ne želim mijenjati opet za 3 godine.

To ti je mekaniji madrac, ali je čvrst (to najbolje shvatiš kada legneš na njega). Ja sam do sada uvijek spavala na tvrdim madracima i moram priznati prva dva tjedna kako sam spavala na njemu bio mi je premekan, nekako činilo mi se kao da to nije onaj dojam iz dućana (a tamo mi se jako sviđao prilikom ispribavanja) , ali trebaš uzeti u obzir da tamo ležiš nekoliko minuta, a doma spavaš cijelu noć. Trebalo mi je vremena da se priviknem....

No kako su prošla dva tjedna ja sam se privikla i sada mi je skroz udobno. A opet trebaš uzeti u obzir da sam ja navikla na tvrde madrace, pa mi je ispočetka bio malo šok, ali sad nakon nekog vremena mislim da nisam pogriješila. Tako ako ste navikli na mekše madrace sigurno neće biti problema s privikavanjem . A opet vjerojatno kakva je cijena ja vjerujem da nešto i vrijedi, nije cijena baš bez razloga takva....

A što se tiče kičme, ne znam, mene kičma boli idalje, ne znam koliko madrac baš može riješiti taj problem.....
lamador is offline  
Old 02.10.2012., 11:49   #3770
Quote:
Annay,Annay kaže: Pogledaj post


Ima tvrda i meksa verzija,bolja mi je ta meksa....Da li je to dobar madrac,isplati li se? 70kg i 90kg
Na sto se mora jos obratit pozornost,da li je ta djepicasta jezgra ok.???
Mekšu verziju od oba madraca sam i isprobala, meni je Exclusiv bio udobniji ali i Vitasan je ok.
Ako ste se odlučili za madrac sa oprugama, džepićasta jezgra je svakako puno bolji izbor od bonnela (najobičnije opruge na kakvima smo nekada svi spavali). Ispod su linkovi za oba tipa jezgri pa će Vam biti jasnije.
http://www.hespo.hr/madraci_bonnel.htm
http://www.hespo.hr/madraci_dzepicasta.htm
Što se tiče isplativosti, nisam uspoređivala cijene od drugih proizvođača za takav tip madraca tako da ne znam
Daisy-ST is offline  
Old 02.10.2012., 21:43   #3771
Quote:
Daisy-ST kaže: Pogledaj post
Mekšu verziju od oba madraca sam i isprobala, meni je Exclusiv bio udobniji ali i Vitasan je ok.
Ako ste se odlučili za madrac sa oprugama, džepićasta jezgra je svakako puno bolji izbor od bonnela (najobičnije opruge na kakvima smo nekada svi spavali). Ispod su linkovi za oba tipa jezgri pa će Vam biti jasnije.
http://www.hespo.hr/madraci_bonnel.htm
http://www.hespo.hr/madraci_dzepicasta.htm
Što se tiče isplativosti, nisam uspoređivala cijene od drugih proizvođača za takav tip madraca tako da ne znam
Hvala puno na info.
Odlucili smo se za Vitasan meksa verzija,javim kad odspavam
Annay,Annay is offline  
Old 03.10.2012., 07:16   #3772
Ako netko zna molim savjet koja podnica je bolja, Hespo Legenda matic GN ili Wollbet Mosys Clasic (za madrac od latexa)?
http://www.hespo.hr/pod_legenda.htm
http://www.wollbett.hr/podnice/mosys/index.php
Hvala
Daisy-ST is offline  
Old 03.10.2012., 09:48   #3773
Šta nema nitko tih problema da se madraci od memory pjene nakon nekog vremena udube odnosno da im ostane položaj tijela u madracu nakon spavanja ili bi se trebali vratiti u ravno (normalno) stanje (da budu kao iz dućana)?

Unaprijed hvala
neodoljivi1 is offline  
Old 03.10.2012., 13:24   #3774
latex - tvrdoća i gustoća

Quote:
Daisy-ST kaže: Pogledaj post
Hvala kajperinja, upravo to želim - kvalitetan madrac veće gustoće i manje tvrdoće ali po ovome što piše na Wollbettovoj stranici nisam sigurna je li to što oni zovu čvrstoća u biti gustoća. Jer piše kg/m³ a negdje sam na ovom forumu pročitala da je to oznaka za gustoću
http://www.wollbett.hr/lateks-madraci/pental/index.php
Što bi Vi zaključili iz njihove specifikacije? I što mislite o ovom madracu? lp
kod latexa za razliku od HR pjena gustoća direktno utječe na tvrdoću.

Wollbett , Ergoactiv i Hespo imaju jezgre od Artilata, ali ih ne rade u istoj visini i istoj tvrdoći. npr. wolbett radi A2 i A3, a Ergoactiv A1 i A2.

Po meni su A3 dobri samo za ljude preko 130kg.

Quote:
Ako netko zna molim savjet koja podnica je bolja, Hespo Legenda matic GN ili Wollbet Mosys Clasic (za madrac od latexa)?
http://www.hespo.hr/pod_legenda.htm
http://www.wollbett.hr/podnice/mosys/index.php
Hvala
Legenda je neusporedivo bolja. Ove podnice od Wolbetta su brutalno preskupe i loše su. Nema flaebilnih nosača, letvice su 52mm i samo ih je 19, Debljina letvica je 12mm, a to je pretvrdo za osobe ispod 130kg
afoj is offline  
Old 03.10.2012., 22:37   #3775
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
kod latexa za razliku od HR pjena gustoća direktno utječe na tvrdoću.

Wollbett , Ergoactiv i Hespo imaju jezgre od Artilata, ali ih ne rade u istoj visini i istoj tvrdoći. npr. wolbett radi A2 i A3, a Ergoactiv A1 i A2.

Po meni su A3 dobri samo za ljude preko 130kg.



Legenda je neusporedivo bolja. Ove podnice od Wolbetta su brutalno preskupe i loše su. Nema flaebilnih nosača, letvice su 52mm i samo ih je 19, Debljina letvica je 12mm, a to je pretvrdo za osobe ispod 130kg
Zahvaljujem na savjetima afoj, podnica Legenda naručena popodne! A madrac sam jučer naručila iz Ergoactiva zahvaljujući vašoj napomeni da je deblji za 2 cm od Wollbettovog Pentala. Vjerovatno je i tencel navlaka bolja od one koju nudi Wollbett i još sam prošla jeftinije

Jedino što nisam znala za te razlike u tvrdoćama u odnosu na Wollbett. Probala sam u Splitu Wollbettov Pental A2, a Ergoactiv Consul nisam imala priliku probati nego sam ga naručila iz ZG u soft varijanti F1 misleći da je to isto.
Što mislite jesam li odabrala dobru tvrdoću s obzirom da imam 58 kg / 168 cm? Jer možda mogu promijeniti narudžbu i nadoplatiti razliku za tvrđi madrac dok ga ne pošalju... hvala unaprijed

Zadnje uređivanje Daisy-ST : 03.10.2012. at 23:00.
Daisy-ST is offline  
Old 03.10.2012., 23:37   #3776
pošto smo naručili madrac sa džepičastim oprugama, vrijeme je da nabavimo podnice
nude nam sa 26 i 28 letvica. ima li razlike u te dvije letvice manje iliti više? ili je dobro i jedno i drugo?

tnx
Ruby Red Lips is offline  
Old 04.10.2012., 21:36   #3777
Quote:
Bee-Bee kaže: Pogledaj post
pošto smo naručili madrac sa džepičastim oprugama, vrijeme je da nabavimo podnice
nude nam sa 26 i 28 letvica. ima li razlike u te dvije letvice manje iliti više? ili je dobro i jedno i drugo?

tnx
oboje je u redu
afoj is offline  
Old 04.10.2012., 21:39   #3778
Quote:
Daisy-ST kaže: Pogledaj post
Jedino što nisam znala za te razlike u tvrdoćama u odnosu na Wollbett. Probala sam u Splitu Wollbettov Pental A2, a Ergoactiv Consul nisam imala priliku probati nego sam ga naručila iz ZG u soft varijanti F1 misleći da je to isto.
Što mislite jesam li odabrala dobru tvrdoću s obzirom da imam 58 kg / 168 cm? Jer možda mogu promijeniti narudžbu i nadoplatiti razliku za tvrđi madrac dok ga ne pošalju... hvala unaprijed
dobro ste odabrali. .. to je tvrdoća koju cijela europa uzima za osobe do 80kg.
Možda će vam trebati nešto vremena da se priviknete na mekši madrac. ..Sve ovisi na čemu ste do sad spavali.
afoj is offline  
Old 05.10.2012., 08:36   #3779
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
dobro ste odabrali. .. to je tvrdoća koju cijela europa uzima za osobe do 80kg.
Možda će vam trebati nešto vremena da se priviknete na mekši madrac. ..Sve ovisi na čemu ste do sad spavali.
Do sada sam spavala na običnojoj bonell jezgri koja mi je u zadnje vrijeme postala užasno neudobna tako da ću sa novim madracem doživjeti preporod
Pitala sam se jedino je li ta A1 varijanta latexa premekana za kralježnicu (pošto imam problema s njom), za udobnost ne brinem.

Puno puno hvala na odgovoru i na svim savjetima
Daisy-ST is offline  
Old 05.10.2012., 14:56   #3780
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Šta nema nitko tih problema da se madraci od memory pjene nakon nekog vremena udube odnosno da im ostane položaj tijela u madracu nakon spavanja ili bi se trebali vratiti u ravno (normalno) stanje (da budu kao iz dućana)?

Unaprijed hvala
Već dva puta postavljaš isto pitanje i koliko kužim imaš madrac sa problemom.
Molim te da kažeš svima o kojem madracu i kojem problemu se radi kako bi ga izbjegavali.
Hvala!
dalmatinac28 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.