Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2007., 13:44   #61
ak nemozes savinut i isoruzit koljeno do kraja najvjerojatnije ti je menisk- u najboljem slucaju odes kod svog doktora on ti napise uputnicu za terapije odes na terapije i sve super, u malo losijem slucaju odes kod ortopeda i on ti kaze da moras pod "noz" u bolnici si 1dan i nakon mjesec do mjesec i pol uz redovite terapije si ko nova. a u malo losijem slucaju ako su ti stradali i ligamenti (makar ne vidim kak bi to bilo moguce) onda je to malo kompliciranije i des u bolnicu na 4-5-6 dana malo teza operacija dobijes poslje toga 3 tjedna toplica koljeno te boli bar 2 mjeseca itd. itd. itd. uglavnom zajebano
ak te kaj zanima pitaj jer sam proso obadvije gore navedene operacije
zli_čeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 15:51   #62
bol- tetiva ispod koljena

nedavno sam imala vrlo naporan trening Capoeire (brazilska borilacka vjestina)

i dan poslije osjecam poprilicno jaku bol (nisam mogla niz stepenice sici oslanjajuci se na tu nogu; automatski me presjece i klecne mi koljeno).
ok, racunam malo sam istegla misic. dok mirujem nije me bolilo.
medjutim, dan poslije- bol se pojacava.

u toku treninga nisam osjetila nikakvu naglu bol.
al vec me pomalo brine...
to nije napuknuta tetiva jel tako?

mazala sam deep heatom, al ne pomaze...

brinem li se bezveze ili?
__________________
----nesto ultrakul pametno i originalno----
Direktorica_svemira is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 09:59   #63
vidiš ovu tetivu donju?
http://www.eorthopod.com/images/Cont...my_intro01.jpg
tetiva može puknut, napuknut, istegnut se i upalit..(tendinitis)
moli boga da je samo ovo zadnje..
probaj obloge od nečega da ti hladi a jel ti i nateklo il samo boli?
ak za dva dana nebude bolje obavezno kod Dr. jer ligamenti i tetive izuzetno teško zacijeljuju, teže od kostiju!!
budu ti slikali, stavili langetu dva tjedna i onda laganini..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 18:29   #64
bolna koljena i gležnjevi

Dragi forumaši, pamagajte!
Imam 26 godina i odavno me bole koljena. Povremeno nemam nikakvih tegoba, a povremeno ne mogu ni čučnuti od bolova. Par dana ne boli ništa, zatim par dana boli užasno i natečena su. To sam prihvatila kao moju boljku jer mi rentgen od prije 5 godina ništa nije pokazao. No nedavno sam se probudila s užasnim bolovima i natečenim i koljenima i gležnjevima. Kosti mi se uopće nisu vidjele od otoka. Jedva sam ustala. Stanje se nakon par dana popravilo, bila sam u liječnika opće prakse, provjerila krv i svi krvni nalazi i rheuma faktor su bez odstupanja.
Od tog vanserijskog bolnog napadaja prošlo je dva tjedna, a sad me opet boli na onaj uobičajeni način.
Je li netko imao slična iskustva?
kosijenka17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 18:43   #65
ista stvar i kod mene......al mene bole svi zglobovi, a gležnjevi jako otiču.

upravo provodim pretrage,čekam nalaz na reuma-testove. SE mi je 35, dr sumnja u poliartrozu inače, u zadnje vrijeme srela sam nekoliko ljudi koji mi pričaju istu stvar s otokom gležnjeva....može li to biti i meteoropatski, ha?
KAMA SUTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 20:41   #66
Ja sam bila uvjerena da je to nešto povezano s vremenom. Ono - nekoga boli glava, mene bole koljena i to je to. A gležnjevi ionako otiču kad dugo hodaš, kad imaš pms i slično, pa ni tu nisam vidjela neki problem. Ali kad ti bol otežava život, to već nije zanemarivo.
Teško mi je sjest, ustat, vozit, ko stara baba sam!
Tolika sedimentacija nije baš dobar znak...meni je liječnik isto sumnjao na poliartritis jer imam puno simptoma i bolest u obitelji, ali mi je krv dobra pa mi, kao, nije ništa. Mora da sam luda s ovim nogama
Aj javi šta ti je s reuma nalazom.
kosijenka17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 00:25   #67
Quote:
kosijenka17 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila uvjerena da je to nešto povezano s vremenom. .

je li ti ovih dana lakše? meni je otok sasvim splasnuo zadnjih 5-6 dana, otkako pada kiša i zahlaladilo je...
KAMA SUTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 16:36   #68
Meni je malo otečeno, a boli me zadnja dva dana. No ništa strašno. Samo molim boga da se ne ponovi ona suludost kad mi se plakalo od bolova, a hodala sam kao Frankenstein! A ko će znat, dobro je dok nije gore!
kosijenka17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 10:21   #69
Mozda je i giht , na stranici u potpisu imate sve o tome , koju dijetu,sto uzimat , sto izbjegavat
Tomislav13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 17:16   #70
Thumbs up

Hvala Tomislave13, vidit ću!
kosijenka17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 17:54   #71
bolovi u preponi i koljena

Nedavno me uslijed dugog hodanja počela boljeti prepona i nekako sam imala osječaj kao da mi je jedno koljeno malo više od drugoga...e sad mene zanima kako se pravilno određuje visina koljena,zglobova ...i da li moraju biti u indentičnoj razini?Puno bi mi pomoglo da mi napišete što znate....sad ne znam dal je nešto ozbiljnije za pregled ...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 16:56   #72
Bol u desnom koljenu

molim vas, pomagajte!!

bolovi su poceli pocetkom avgusta...u desnom koljenu... sve pomalo boli, trni i slicno... mislila sam da je obicna prehlada, ili sam se umorila ili nesto tako... dok me nije poslije jedno sedmicu dana zignulo u koljenu... ali bukvalno...kao grc... to je takoo zabolilo da sam mogla poceti plakati... i mene taj "grc" ne smiruje najmanje pola sata poslije... koristila sam konjsku mast i steznik jer jos uvjek mislim da je nesto obicno... od tad meni svako 3-4 sata to se desava...nebitno dali sjedila, hodala ili bilo sto drugo radila... i sada kad sam krenula u skolu... ispod klupe kada sjedim koljeno me sve postepeno boli, i na kraju me uhvati taj grc... da bukvalno moram obadvjema rukama dici nogu, onda ustati, i poslije nebi mogla saviti koljeno... to mi se vise puta desavalo od kada sam krenula u skolu...isto sam primjetila da mi koljeno ispod klupe kada sjedim samo se ukoci i ja nebi mogla poslije podici tu nogu, nebi je osjecala...morala bi obadvjema rukama... i poslije bi mi koljeno samo trnilo...i jos cesto osjecam vrtoglavicu i slicno kada mi se to desava... koljeno mi nije nateceno... ponekad je plavo, modro... ali to samo poslije tog "grca"... 4 razz srednje skole sam...

imali netko slicno iskustvo?...sto da radim??... doktora idem posjetiti slijedeci tjedan...a imali tko da mu se desava nesto slicno??

RIJEC PODRSKE??
__________________
CovJeK PaTi DoK Ne ShvaTi...a KaD ShvaTi, OpeT PaTi, JeR Je ShvaTio Da Je PaTio...
ReNNchyXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 17:34   #73
otiđi na pregled i sve će biti u redu...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 00:43   #74
Vjerojatno imaš kroničnu upalu nakon ozljede koljenskog zgloba, ligamenata. Odi doktoru što prije i daj slikati koljeno na rentgen.

Ne sjećaš se ničega od čeg je moglo doći do ozljede? Ako možeš hodati sigurno nije ništa slomljeno (od kosti) ali je ozlijeđen živac i sigurno imaš neku upalicu tkiva, živca, možda i vodu u zglobu.
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 15:31   #75
Quote:
Bundevica kaže: Pogledaj post
Vjerojatno imaš kroničnu upalu nakon ozljede koljenskog zgloba, ligamenata. Odi doktoru što prije i daj slikati koljeno na rentgen.

Ne sjećaš se ničega od čeg je moglo doći do ozljede? Ako možeš hodati sigurno nije ništa slomljeno (od kosti) ali je ozlijeđen živac i sigurno imaš neku upalicu tkiva, živca, možda i vodu u zglobu.
ne...bavim se rukometom vec 6 godina... i razmisljala sam da nije od toga... jer sam malo divlja na treninzima i utakmicama... ali uvijek sam nosila stitnike i steznike na treninzima i utakmicama, pogotovu na desnom koljenu... a i prije mozda jedno godinu sam pala na stijeni... i sivali su mi desno koljeno... razmisljala sam i to da kad sam pala nisam sto ozlijedila...
ALI OPET MISLIM DA NEMA NI JEDNO, NI DRUGO VEZE S TIM... ipak u pon idem na pregled... pa javim sto je bilo...
ipak...hvala vam!
__________________
CovJeK PaTi DoK Ne ShvaTi...a KaD ShvaTi, OpeT PaTi, JeR Je ShvaTio Da Je PaTio...
ReNNchyXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 18:38   #76
Quote:
ReNNchyXx kaže: Pogledaj post
ALI OPET MISLIM DA NEMA NI JEDNO, NI DRUGO VEZE S TIM... ipak u pon idem na pregled... pa javim sto je bilo...
ipak...hvala vam!
Prije će biti da ima nego da nema. I pad na to koljeno kao i činjenica da se aktivno baviš agresivnim sportom (po kosti i zglobove).

Sretno i javi što su našli.
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 23:49   #77
ma nezz ni sama...
javim vam u pon sto mi je bilo kod lijecnika...
a vama thx...

Jos neko s savjetom??...iskustvom??
__________________
CovJeK PaTi DoK Ne ShvaTi...a KaD ShvaTi, OpeT PaTi, JeR Je ShvaTio Da Je PaTio...
ReNNchyXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 16:24   #78
ee evo me sa vijestima...naravno, koga zanima...
bila sam kod lijecnika...
snimali su mi koljeno...ali nista detaljno nisu...
nisam nista slomila...
nego...stavili su mi nesto plasticno na koljeno...LOL
kao gips...
i 2 dana... pa ce mi skinuti... a ako bude nateceno kad mi skinu... morat ce mi p..p..p
ma neam pojma...morat ce mi ness s p...xD...LOL... izvuc vodu..ili krv...iz koljena... ma nemam ja pojma... uglavnom sve ce se znati za 2 dana...
__________________
CovJeK PaTi DoK Ne ShvaTi...a KaD ShvaTi, OpeT PaTi, JeR Je ShvaTio Da Je PaTio...
ReNNchyXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 00:21   #79
Quote:
ReNNchyXx kaže: Pogledaj post
i 2 dana... pa ce mi skinuti... a ako bude nateceno kad mi skinu... morat ce mi p..p..pma neam pojma...morat ce mi ness s p...xD...LOL... izvuc vodu..ili krv...iz koljena... ma nemam ja pojma... uglavnom sve ce se znati za 2 dana...

Punktirati. I aspirirati (s iglom izvući) tekućinu iz koljena.

Ok, krenula si rješavat tvoje jadno izraubano koljeno. Bit će bolje.
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 17:03   #80
aa posla sam napisati punktirati...al mi se cinila glupa rijec...xD...
a vec mi je bolje jer se nekrecem previse...

i hvala ti puno!!
__________________
CovJeK PaTi DoK Ne ShvaTi...a KaD ShvaTi, OpeT PaTi, JeR Je ShvaTio Da Je PaTio...
ReNNchyXx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.