Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2010., 17:48   #1
Question Okusni pupoljci u trudnoći?

Nisam naletila na sličnu temu, a ovo me sad zbilja zabrinulo, pa evo da pitam...

Da li su se nekome od vas tijekom trudnoće promijenili okusi? Ne mislim pri tom na onaj metalni okus u ustima na početku trudnoće, nego kasnije.. da li vam je hrana bila preslana, preljuta, ili pak premalo začinjena?

Meni mm u zadnjih mjesec dana ( sad sam u 20. tjednu) često spominje kako sam napravila ručak baš prežestoko i prepikantno- neobično je to što mi inače volimo i jedemo ljutu i začinjenu hranu, pa mi zato sada nije jasno--- da li su meni okusi totalno otupili pa mi i inače pikantna hrana više nije dovoljno pikantna, ili s njim nije nešto u redu??

ima nekih iskustava?

edit- usput još jedno pitanje- često se spominje da se pikantna hrana treba u trudnoći izbjegavati... zna li netko točno zašto je to tako?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 20:04   #2
Ja imam feeling da mi je sve premalo slano i puno solim... vjerojatno ne bi trebala toliko, ali bljutavo mi je ako ne dosolim.. doduse, moj dragi soli jos i vise od mene I cini mi se da kiselim vise, jer mi pase, a dragi ionako ne jede salatu. Neke stvari su mi preslatke.. a ljutog nikad nisam bila ljubitelj, pa mi ni sad ne pase.
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 20:07   #3
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
: I cini mi se da kiselim vise, .
o da,... definitvno više kiselim, imam osjećaj da bih onaj aceto balsamico mogla piti koliko mi paše..
al mi nije jasno ovo sa začinima- meni sve ok,a mm njurga da sam stvarno previše začinila /popaprila
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 20:07   #4
Meni se jedino desilo da mi je sladoled Quatro (pistacija, ljesnjak, butter keks, vanilija) totalno promijenio okus. Sva 4. Kao da su pokvareni. Probao muz i kaze da izmisljam...tako da... Za ostalo nisam nista primjetila.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 20:09   #5
koliko se sjećam,nisam imala drugačiji okus u ničemu,osim onog klasičnog metalnog u ustima na početku...
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 20:24   #6
Meni uopće ne paše začinjeno, a prije sam takvu hranu jako voljela. Neke stvari koje inače obožavam sad ne mogu smisliti, npr. kapare ili motar. Isto tako mi ne paše slatko, a prije sam jela minimalno čokoladu dnevno. I s mesom imam sličnih problema... Uglavnom, okus većine stvari mi je drugačiji od uobičajenog. Prije sam baš uživala u hrani, sve sam jela i sve voljela. A sad jedem tek da napunim želudac, uopće ne guštam.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 18:16   #7
meni se cini da mi je isto sve bljutavo!!
solim i ljutim ko blesava..inace jedem zacinjenu hranu,al sad bas pretjerujem.
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 19:33   #8
Ja sam prije volila:
jako pikantnu hranu - sad ne mogu ništa takvo pojest, ma ni pomirisat, odmah mi smeta.
jako slanu hranu - sad mi je sve preslano, čak i kad ja kuham i stavim samo mrvu soli mi bude preslano
jako slatku hranu, pogotovo čokoladu - sad mi je sve preslatko, čokoladu uopće ne jedem, baš mi je preslatka, sad su mi vrhunac suhi keksi ili voćni kolač, pecivo, (danas jedva popila sojino čokoladno mlijeko jer mi je bilo preslatko, a ono inače nije baš nešto slatko..)
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 19:33   #9
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Meni uopće ne paše začinjeno, a prije sam takvu hranu jako voljela. Neke stvari koje inače obožavam sad ne mogu smisliti, npr. kapare ili motar. Isto tako mi ne paše slatko, a prije sam jela minimalno čokoladu dnevno. I s mesom imam sličnih problema... Uglavnom, okus većine stvari mi je drugačiji od uobičajenog. Prije sam baš uživala u hrani, sve sam jela i sve voljela. A sad jedem tek da napunim želudac, uopće ne guštam.
identično
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 19:48   #10
Ja nikada nisam voljela slano, nikad ne solim hranu. A slatko obožavam. U trudnoći obrnuto. Ništa mi nije bilo dovoljno slano, a slatko sam pojela svega par puta, i to uglavnom sladoled. Danas je naravno sve po starom.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:23   #11
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
edit- usput još jedno pitanje- često se spominje da se pikantna hrana treba u trudnoći izbjegavati... zna li netko točno zašto je to tako?
a valjda zbog žgaravice, koja se zna javiti u trudnoći.
i danas saznala da začinjena hrana zna utjecati i na češće mokrenje.

što se soli tiče, meni moj ginekolog baš svaki put napomene da izbjegavam preslanu hranu, zbog zadržavanja vode / oticanja, visokog tlaka, i nešto s funkcijom posteljice.


OT nisam primjetila nikakve promjene u okusima, jedino sam češnjak i luk izbacila iz prehrane jer mi teško pada na želudac.
nisam nikad baš ni bila za slanu ili začinjenu hranu, slatko i dalje volim, u zadnje vrijeme mi je samo sladoled od čokolade pred očima, kao i uvijek pred ljeto
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.