Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2016., 20:13   #301
Quote:
Nadopuna prehrani kaže: Pogledaj post
moj problem sa the hateful eight je taj što iz iskustva znamo da postoji ona jedna glavna tema, ali ne možemo da je nađemo u gomili.
Kako ne, pa Lincolnovo pismo je tema mislim, ne treba uopće tražiti, spominje se kojih dvadesetak puta
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 21:06   #302
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
Kako ne, pa Lincolnovo pismo je tema mislim, ne treba uopće tražiti, spominje se kojih dvadesetak puta
ja mislim da on primjećuje i više tema, ali konkretno u ovom filmu ne može odrediti glavnu. Lincolnovo pismo je samo jedan od motiva koji je vjerojatno umetnut zbog već poznatog Tarantinovog obogaćivanja karaktera u dijalogu. i dobra fora na kraju ispada.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 21:11   #303
glavna tema je da je čovjek može biti vrijedan i inteligentan bez obzira na boju kože i spol, i obrnuto.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 21:30   #304
Zar nije glavna ideja da je Tarantino dosad snimio osam filmova i sad će dati hommage samome sebi filmom u kojem radi sve što je i u dosadašnjih osam?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 22:09   #305
simbolika je umjetnička odlika
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 22:13   #306
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
simbolika je umjetnička odlika
Opet ti čitaš izvezene poruke na bakinim jastucima.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 22:20   #307
Quote:
Nadopuna prehrani kaže: Pogledaj post
moj problem sa the hateful eight je taj što iz iskustva znamo da postoji ona jedna glavna tema, ali ne možemo da je nađemo u gomili. rasizam koji je preživeo, mizoginija, krivi temelji američkog društva posle rata, sam rat sa svojim posledicama... zapravo meni najviše funkcionira kao meta-film koji promišlja western kao žanr, od klasičnog, preko revizionističkog do postmodernog. inače zabavio sam se za ta tri sata.
Tema je pokušaj dostave kriminalke na vješala. Sve je podređeno tome cilju.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 22:28   #308
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Zar nije glavna ideja da je Tarantino dosad snimio osam filmova i sad će dati hommage samome sebi filmom u kojem radi sve što je i u dosadašnjih osam?
Odao je počast kroz svoje filmove svima do koga mu je stalo, došlo je vrijeme da oda počast samome sebi. Čovjek snima filmove za svoj gušt, kome krivo, a kome pravo
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 20:02   #309
Meni je film 10/10. Oduševio me u svim aspektima - gluma, priča, scenografija, fotografija, režija.

Zanimljivo mi je pet stvari koje su zajedničke sa Carpenterovim The Thing :

1. Kurt Rusell
2. Ennio Morricone
3. jedan objekt u kojem se radnja događa
4. nešt(tk)o ih želi pobiti
5. mećava

Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Možda su ljubomorni jer je obični videotekar postao vrhunski režiser a ustvari je samo fan filma.
Jedna od boljih poruka na temi, mada se ne slažem sa ostalim porukama koje si napisala.

Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Po drugi put - to filmu ne treba, nismo u 60-im.
Zašto ne? Nisam vidio da si se ti ili itko drugi od vas koji sada ovdje kenjkate po tome, bunio kada je Anderson snimio The Master u istom formatu. Ah da, to je Anderson, umjetnik, a ne videotekar Tarantino.

Quote:
Ne treba ni gledateljima, jer će ga u analognih 70 mm moći vidjeti tek promili promila od ukupnog broja gledatelja, a tih analognih 70 mm se može sakriti pred bilo kojim IMAX-om i izvedenicama.
Zaljubljenici u filmove bi trebali znati prepoznati estetiku 70 mm filma. Oni koji možda ne razumiju tehničke detalje, svakako će vidjeti razliku u kvaliteti. Ili da ti pojasnim razumljivijim, digitalnim, rječnikom: 4K komprimiran u 1080p je bolji od direktno snimljenog 1080p ( pod uvjetom da su početni parametri isti odnosno da je sve snimljeno istom digitalnom kamerom i objektivom ).

Quote:
Kao što rekoh - treba jedino Tarantinu, a i zgodna je marketinška fora jer će se uloviti mnogi koji nemaju pojma o čemu se radi. Ali ako to Tarantino želi, mora da je nešto ekstra.
Pa i je. Ekstra je. Tarantino zna zašto to želi, svakome filmofilu bi to trebalo biti jasno, mada sam i sam svjestan da većini nije, što je u principu šteta, jer ako bi od koga očekivao ovakve površne stavove, to je onda prosječan puk, a ne od nekoga tko prati film.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:27   #310
Tarantino stalno vraća film, vraća gledatelje, ali daje uzbuđenje i neznanje. Ne slutite što se događa dok gledate, treba proći ili bar koji sat ili tek na kraju shvatite o čemu se radi. Zahtjeva pozornost na detalje i tako poslije, kad dođe do propitivanja tih istih detalja tjera vas da kažete: ''Jao Tarantino kućo stara, ne bi nikome to palo na pamet nego tebi!''

Pogledala sam dosta njegovih filmova, a za Hateful Eight imam riječi hvale. To što Tarantino stvara nisu filmovi, (ako su filmovi, onda su 90% ostalih filmova na svijetu u nekoj drugoj klasi) to su remek djela. Svako za sebe, za gospu sa istančanim ukusom. Dakako, njegove filmove ne mogu ocijeniti, oni su jednostavno masterpieces...
mottalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:56   #311
Quote:
mottalia kaže: Pogledaj post
Tarantino stalno vraća film, vraća gledatelje, ali daje uzbuđenje i neznanje. Ne slutite što se događa dok gledate, treba proći ili bar koji sat ili tek na kraju shvatite o čemu se radi. Zahtjeva pozornost na detalje i tako poslije, kad dođe do propitivanja tih istih detalja tjera vas da kažete: ''Jao Tarantino kućo stara, ne bi nikome to palo na pamet nego tebi!''

Svako za sebe, za gospu sa istančanim ukusom. Dakako, njegove filmove ne mogu ocijeniti, oni su jednostavno masterpieces...
Majko mila, ja ništa razumila nisam
BBC drama is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:16   #312
Tarantino opet nije iznevjerio. Zanimljiva priča. Humor. Nevjerojatno je kako on uspije napravit napetost u naizgled jednostavnoj scenografiji.
goog2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 14:26   #313
Remek djelo ! Ne znam na temelju čega ??? Možda za zagrižene fanove koji traže dubinu u nečemu gdje je nema, kvazi intelektualce koji u mediokritetnom redatelju traže uporište za nepotrebne dubiozne opservacije dok je riječ o trash westernčiću bez pretjeranog volumena !
Lego-las is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 03:46   #314
Nisam neki veliki fan Tarantina i zna me zasmetati taj njegov poznati rukopis koji je nekad previše napadački nastrojen (ne znam jel trebam pisat ovo uopće, ali ajd...), ali ovo mi je jedan od njegovih boljih filmova i to me nije smetalo u ovom filmu, što je dobro. 2 sata i 40 su preletjela ko sat vremena (ne mogu vjerovat da je ovo nekome predugo bilo ), što se ne može reći za Revenant recimo, taj ko da je 4 sata trajao.
O glumi ne treba previše, osim da bi Jennifer trebala dobit oscara po meni.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 19:34   #315
dobar film naravno nije za 8.0 recimo 6.5/10 ima nešto humora,premaloOOO puškaranja,ali fino dozirano krvi,glave lete,tj explodiraju,priča super jednostavna da ne može bit jednostavnija.
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 10:49   #316
Umalo mi je izmakao za gledanje u kinu, ali sinoć sam žrtvovao dvije poslastice u Ligi prvaka da ga pogledam na velikom ekranu. Jako dobar film. Kao i svi Tarantinovi filmovi nije baš da će svima sjesti. Film je nasilan, pretjeran, prepun psovki i vrlo prljavih poteza koji se ne uklapaju u mainstream, ali Tarantino ionako nikada nije radio filmove za publiku već za sebe. Nisam o filmu znao baš ništa osim da glumi Jackson i da je smješten na divljem zapadu. Iz priče je izvučen maksimum, ne bih rekao da je ijedna minuta u filmu višak. Nije klasa "Paklenog šunda" ili "Gadova", ali svakako film vrijedan gledanja i to obavezno u kino-dvorani.
Grupa Queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:12   #317
Quote:
Lego-las kaže: Pogledaj post
I pola -pola bi bio diskutabilno realan omjer pismenosti u to doba u americi na tom području ! Uostalom to je sve što sam imao dodati na temu precijenjenog tzv. kult redatelja !
Meni je zanimljiviji detalj da u to doba (pretpostavljam da je sredina 19.stoljeća) u ameriku dođe netko s tek otkrivenog Novog Zelanda
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 16:13   #318
Najbolja scena u cijelom filmu je ona s Jennifer i Jim Jones at Botany Bay.
Ono s Jacksonom i pušenjem skroz pretjerano, neukusno i nepotrebno. Čak i za Tarantina je previše.
Neke scene preduge, npr. sami početak u kočiji. To je bilo velikim dijelom dosadnjikavo.
Goggins, gluma za 5.
Neloše s obzirom da od Tarantina ni ne očekujem bogznašta.
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 22:21   #319
Quote:
Aaya kaže: Pogledaj post
Ono s Jacksonom i pušenjem skroz pretjerano, neukusno i nepotrebno. Čak i za Tarantina je previše.
a što je to bilo, možeš li prepričati?
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 22:23   #320
Ta scena je šokantna i neugodna za gledat, ali mislim da je pogodio.
Pogotovo u svjetlu nekog navodnog rasizma na filmu.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.