Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2003., 19:22   #1
Talking Filmska glazba

Evo zanima me opće misljenje svih redovitih forumasa(i onih malo manje redovitih).
KOJA JE PO VAMA NAJBOLJA FILMSKA GLAZBA?
Tu naravno podrazumjevam glazbenu temu nekog filma
Meni je tema iz Star Warsa femomen.
Kao i glazba iz Pottera i Gospodara.
Trenutno se vise ne mogu sjetit.
__________________
„Budite oprezni. Nemojte nikog da povredite. Ljubavne rane ostaju najdublje urezane u duši. I nemojte da vam literatura zameni ljubav. I literatura je opasna. Život se ne može zameniti ničim.” - Danilo Kiš
Amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 19:39   #2
Star Wars, Indiana Jones od Williamsa
Blade Runner od Vangelisa

Ima i drugih, samo se nemoren sjetit kompozitora... možda Elfman u Burtonovim filmovina i naravno Morricone
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 22:15   #3
In the name of the father
Frida

- moja dva favorita
__________________
Žena pokušava muškarcu oteti sve atribute muškosti, da bi tako muškarca kontrolirala i vršila nad njim biovlast, ili … seksualnu manipulaciju!
muerte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 22:47   #4
Moji omiljeni:
John Williams (Star Wars, Superman, Indiana Jones)
Danny Elfman (Burtonovi filmovi, kako reće nephrite)
Basil Poledouris (Conan )

I dobra mi je ona muzika iz The Good the Bad and the Ugly (Hugo Montenegro (), brijem si)
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 23:54   #5
Smile

Mjuza iz Conana (Poledouris)
Mjuza sa početka Star Trek - First Contact (Goldsmith)
Mjuza iz Blade-a 1
I naravno iz 2001
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 00:20   #6
Od klasike:
Bernard Herrmann ( Psiho, Sjever Sjeverozapad, Građanin Kane, Taksist...)

Od novijih, priznajem da svaku večer slušam H.Shorea i "Dvije Kule", pogotovo "Riders of Rohan".
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 00:36   #7
ultimativna scena: pristajanje pan-am shuttlea u svemirsku stanicu, svira "na lijepom plavom dunavu" - odiseja 2001, ali to ste znali...

nakon toga: john williams - star wars tema i indiana jones (ova više zbog zaraznosti)

zatim: Hugo Montenegro - the good the bad and the ugly...

Orffovu "Carmina burana" (arija "o fortuna") su isfurali do bola...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 11:11   #8
Quote:
Originally posted by kozz
"Dvije Kule", pogotovo "Riders of Rohan".
Nevjerovatno dobra stvar, svaki put se naježim kad čujem.
Zanima me, da li netko zna gdje mogu nabaviti mjuzu iz trailera za "Dvije kule", nema je na cd-u.
Još mi je prekrasna mjuza iz Gladiatora. Za laku noć.
Isto tako mi je savršena ona crkvena "Excalibur".

A nema mi gore od Odiseje u svemiru, mrzim tu stvar, ona scena kad majmuni popizde i počnu razbijati kosti
brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Galaxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 11:13   #9
tu mjuzu nisam ni htio spominjat jer je izvan konkurencije... monkeyi su najjači.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 11:53   #10
Meni je iz LOTR-a najjača stvar Bridge over khazad dum, to mi je čak u konkurenciji sa SW
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 13:37   #11
Quote:
Originally posted by C'Tebo
Meni je iz LOTR-a najjača stvar Bridge over khazad dum, to mi je čak u konkurenciji sa SW
Uuuu, strašna stvar! Ali, to je i jedina dobra iz prvog dijela LOTR-a, jer sve ostalo je, barem meni, bezlično...

Ali, što jest jest, mora se priznati da je glazba iz Star Warsa najbolja od svih... Mislim, ona glazba na kraju četvrte epizode (Nova Nada) je nešto najbolje napisano ikada...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 14:15   #12
Quote:
Originally posted by Galaxia
Nevjerovatno dobra stvar, svaki put se naježim kad čujem.
Zanima me, da li netko zna gdje mogu nabaviti mjuzu iz trailera za "Dvije kule", nema je na cd-u.
Kad su napravili trailer za "Dvije Kule" Howard Shore još nije uspio dovršiti cijelu glazbu za film. Koristili su već postojeće dijeove iz LOTR:FOTR, a u drugoj polovici posudili su glazbenu temu ( doduše, nešto malo prearanžiranu ) iz "Rekvijema za snove" Clinta Mansella.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 14:17   #13
Muzika iz Pulp fiction, Ocean´s 11 i Crna macka bjeli macor
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 14:18   #14
John Williams mi je super kao i svima, ali trenutačno mi je najdraži CD sa muzikom iz Habla Con Ella
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 17:49   #15
Blade Runner
American Beauty
Paris-Texas
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 18:52   #16
Quote:
Originally posted by slafko


zatim: Hugo Montenegro - the good the bad and the ugly...

Ča to nije Ennio Morricone?
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 19:10   #17
hm. možda, ali na mom mp3 fajlu piše hugo montenegro and his orchestra...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 19:14   #18
Moguće da je on bio dirigent, ali na špici u filmu je to dobri stari Ennio.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 20:47   #19
Quote:
Originally posted by Galaxia
...A nema mi gore od Odiseje u svemiru, mrzim tu stvar, ona scena kad majmuni popizde i počnu razbijati kosti
brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Mrziš?! Meni je ta "stvar" od Straussa GENIJALNA! Kao uostalom i cijeli film. U stvari, to nije glazba pisana za film, ali je baš preko njega postala poznata.
Dobra mi je glazba za Bilo jednom u Americi.
kamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 21:09   #20
muzika iz velikog plavetnila, i tema iz twin piksa...
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.