Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2019., 19:09   #1
Oikofobija

Oikophobia

Oikophobia – odbijanje baštine i domaće sredine

Ja sam oikofobičan..

Mrzim tradiciju, mrzim okoliš, mrzim razgovore sa susjedima..
__________________
Svatko nosi svoj teret...Moj teret su moje misli, pune samih pokušaja - E.Delamare-Enniskillen
Eska Konrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2019., 21:37   #2
Quote:
Eska Konrad kaže: Pogledaj post
Oikophobia

Oikophobia – odbijanje baštine i domaće sredine

Ja sam oikofobičan..

Mrzim tradiciju, mrzim okoliš, mrzim razgovore sa susjedima..
Ne mrziš druge već sebe a nakupljeni bijes prema sebi i drugima koji su te povrijedili si skupio u iracionalni strah od svega što te ograničava i time ugrožava...
Nije ti sredina kriva što se osjećaš loše već ti sam za sve vlastite izvore. Da živiš u drugoj državi ubrzo bi ti isto bilo...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2019., 20:50   #3
Fobija je strah. A strah nije sinoniman mrznji i odbijanju.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2019., 22:40   #4
Quote:
Eska Konrad kaže: Pogledaj post
Oikophobia

Oikophobia – odbijanje baštine i domaće sredine

Ja sam oikofobičan..

Mrzim tradiciju, mrzim okoliš, mrzim razgovore sa susjedima..
Nesto si pogresno razumeo; Oikofobija je strah od zgrada i od boravljenja u njima. Mada, ocito ni sami psiholozi ne znaju sta sve spada u taj pojam:

https://de.wikipedia.org/wiki/Oikophobie
https://sjedi5.com/sto-je-i-sto-znac...ja-oikofobija/
Ljubazna osoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 14:54   #5
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ne mrziš druge već sebe a nakupljeni bijes prema sebi i drugima koji su te povrijedili si skupio u iracionalni strah od svega što te ograničava i time ugrožava...
Nije ti sredina kriva što se osjećaš loše već ti sam za sve vlastite izvore. Da živiš u drugoj državi ubrzo bi ti isto bilo...
Hm...Zabrinuo sam se.

Težnja mi je da živim vani..i ti sad kažeš da ću i tamo biti isti..Tragični poticaj.
__________________
Svatko nosi svoj teret...Moj teret su moje misli, pune samih pokušaja - E.Delamare-Enniskillen
Eska Konrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 14:56   #6
Quote:
Ljubazna osoba kaže: Pogledaj post
Nesto si pogresno razumeo; Oikofobija je strah od zgrada i od boravljenja u njima. Mada, ocito ni sami psiholozi ne znaju sta sve spada u taj pojam:

https://de.wikipedia.org/wiki/Oikophobie
https://sjedi5.com/sto-je-i-sto-znac...ja-oikofobija/
Ne volim okolinu, ne volim domaći jezik, domaću kulturu, mrzim i prezirem tradiciju, običaje i domaće navade..
Mrzim sve što mi se nameće, a da ne govorim o službenim istinama i povijestima..Organski odbojno.
__________________
Svatko nosi svoj teret...Moj teret su moje misli, pune samih pokušaja - E.Delamare-Enniskillen
Eska Konrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 16:36   #7
Quote:
Eska Konrad kaže: Pogledaj post
Hm...Zabrinuo sam se.

Težnja mi je da živim vani..i ti sad kažeš da ću i tamo biti isti..Tragični poticaj.
Fobiju ne rješavamo bijegom nego posvjesćivanjem i suočavanjem...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 16:45   #8
Quote:
Eska Konrad kaže: Pogledaj post
Ne volim okolinu, ne volim domaći jezik, domaću kulturu, mrzim i prezirem tradiciju, običaje i domaće navade..
Mrzim sve što mi se nameće, a da ne govorim o službenim istinama i povijestima..Organski odbojno.
A šta voliš?
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 17:45   #9
Quote:
Eska Konrad kaže: Pogledaj post
Ne volim okolinu, ne volim domaći jezik, domaću kulturu, mrzim i prezirem tradiciju, običaje i domaće navade..
Mrzim sve što mi se nameće, a da ne govorim o službenim istinama i povijestima..Organski odbojno.
Fobija je strah. Inace, ti govoris o necemu sasvim drugom. Tvoj maternji jezik ti nije nametnut, ko te sprecava da govoris nemacki, engleski, kineski ako si to u stanju? Ako drustvene norme smatras necim sto ti se namece, onda imas ozbiljan psihicki problem i treba da se posavetujes sa psihijatrom, pre nego sto napravis mozda neki ispad, koji ce tek onda da te nauci postovanju drustvenih normi, naime, zavrsices u zatvoru.

Ako je kod tebe to manje agresivno izrazeno, nego sto pises, takodje imas psihicki problem, jer odrasli ljudi nauce da podnose i nepravdu i neistine i ono sto im se ne dopada. Niko ne mora nista da voli, sve dok ispunjava drustvene norme.

Na televiziji lazu ko psi, ja se nasmejem i mislim si svoje. Gde je tu problem za tebe?

Mene nerviraju neki kulturni obicaji, jer ih smatram zaostatkom paganske religije. Okrenem oci i gledam svoja posla. Gde je tu problem za tebe?

Isto vazi i za sve ostalo sto te nervira. Ljudi se nauce da zive sa time, osim ako zele da negativno svracaju paznju na sebe. Da li si ti jedan od takvih? Ako imas vise od 18 godina, trebao bi da si do sada naucio da istoriju pisu pobednici, da samo najjaci opstaju, da ne postoji pravda, da je sef doduse glupan, ali je uvek u pravu i da si veoma cesto, u sred mnostva ljudi, sasvim sam. Protiv nekih stvari se ne mozes buniti, kao sto se ne mozes buniti sto danas nije pao sneg.To jednostavno nista ne donosi, a trosi ti mentalnu energiju. Ili se nauci da zivis sa time ili potrazi pomoc psihijatra. Nas svet nije idealan, ali velika vecina je sposobna da se snadje u njemu i da cak kvalitetno provodi svoj zivot.
Ljubazna osoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 22:28   #10
Quote:
Eska Konrad kaže: Pogledaj post
Težnja mi je da živim vani..
Što čekaš? Limun?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 22:33   #11
Quote:
Eska Konrad kaže: Pogledaj post
Oikophobia

Oikophobia – odbijanje baštine i domaće sredine

Ja sam oikofobičan..

Mrzim tradiciju, mrzim okoliš, mrzim razgovore sa susjedima..
Ajme vrh! Nikada čul?! Obožavam nove fobije! Obožavam!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 22:37   #12
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ajme vrh! Nikada čul?! Obožavam nove fobije! Obožavam!
Moj pas ima brontofobiju.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 22:39   #13
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Moj pas ima brontofobiju.
A petardofobiju?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 09:54   #14
Quote:
Eska Konrad kaže: Pogledaj post
Ne volim okolinu, ne volim domaći jezik, domaću kulturu, mrzim i prezirem tradiciju, običaje i domaće navade..
Mrzim sve što mi se nameće, a da ne govorim o službenim istinama i povijestima..Organski odbojno.
A čuj, ne podnosim ni ja svoju okolinu prvenstveno zbog toga što sam odrasla u malom mjestu, to ti je nešto ko gradić Peyton, svatko ima svoje sranje, a drže prodike o životu. Nisu im ravni ni novinari A bome ne bi ti pomogli ni da im se srušiš pred kućom

Sve pridošlice su im stranci, a oni domaći, iz iskustva ti pričam. Sindrom malog mjesta, što drugo da kažem.

Funkcioniram po principu ne diraš me, ne diram te. Živim svoj život, vodim vlastite brige, razmišljam kako ostvariti svoje snove, trudim se razbijati strahove koji me duboko tište. Nije me briga što govore, psi laju, karavane prolaze. Čemu trošenje dragocjenog vremena kad je život jedan?

Ja sam takva kakva jesam i ne mijenjam se radi nikoga, a ponamanje zbog persona koje mi uopće ne zauzimaju niti jednu riječ u knjizi zvanoj život, ako ću se mijenjat, mijenjat ću se zbog sebe.

Što se tiče općenito namećanja u životu, ponekad moraš pregrmiti zbog sebe, ma koliko god to tebi bilo frustrirajuće. Život te naprosto dovede pred svršen čin. A kad je tradicija u pitanju, volim svoj jezik, poneke običaje, važno mi je da znam svoje obiteljsko porijeklo, da znam što sam. Ali ipak na pitanje tko sam, moram dati sama sebi odgovor.

Za tebe je najbolje rješenje da odeš u zemlju koju ti voliš, u kojoj znaš da ćeš se osjećati slobodno, kad već ovdje ne vidiš sebe. O namećanju još jedanput dobro razmisli, ako se pod ¨mrzim sve što mi se nameće˝ nalazi glavna crta tvog karaktera, da se to ne odnosi samo na tradiciju, običaje itd...
__________________
Moja natalna
"Ljudi su dorasli da se obračunaju sa drugim ljudima, ali ne s problemima." - Tin Ujević
"Kroz moj život prolazi puno budala, al´samo ja ostajem." - Seke Odak[/SIZE]
Junakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 22:00   #15
Quote:
Junakinja kaže: Pogledaj post
Za tebe je najbolje rješenje da odeš u zemlju koju ti voliš, u kojoj znaš da ćeš se osjećati slobodno, kad već ovdje ne vidiš sebe. O namećanju još jedanput dobro razmisli, ako se pod ¨mrzim sve što mi se nameće˝ nalazi glavna crta tvog karaktera, da se to ne odnosi samo na tradiciju, običaje itd...
Gde god da ode, nece moci da pobegne od sebe, jer on mrzi sebe i sve sto njega cini: jezik tradiciju, zivot u njegovoj okolini...
Ljubazna osoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 10:59   #16
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ne mrziš druge već sebe a nakupljeni bijes prema sebi i drugima koji su te povrijedili si skupio u iracionalni strah od svega što te ograničava i time ugrožava...
Nije ti sredina kriva što se osjećaš loše već ti sam za sve vlastite izvore. Da živiš u drugoj državi ubrzo bi ti isto bilo...
Dakle, ja sam odgovoran za Vatikansku banku, afere pedofilije Rimokatoličke crkve, za izrabljivanje djece po Aziji kako bi obuli američke Nike-ice..
Ja sam odgovoran za balkanske ratove, klanja, ubijanja, pljačke, haračenja, korupciju, laž i pretvarenje čovjeka iz politike kao poštenog ?!

Iz kojeg ja izvora promatram sve te domaće ljude koji slijede tu istu religiju koja ima ždere djecu ?!
Iz kojeg sam ja izvora odgovoran što su ratni profiteri na krvlju žrtava svog pohoda postali republički establishment ?!

Jesam li ja izvor da se fizički progone neistomišljenici i otvaraju logori sa žicom ?!

Mučno mi je uopće nabrajati gadosti od kojih imam fobiju..

Ali, cijenim Tvoj upis..
Ok, možda je doista u meni problem.
Ali, neću ga se odreći jer je mentalno nekontaminiran.
__________________
Svatko nosi svoj teret...Moj teret su moje misli, pune samih pokušaja - E.Delamare-Enniskillen
Eska Konrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 11:08   #17
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
A šta voliš?
Vjetar u krošnji, cvrkut pitca, cvrčak u boru i miris bora, volim more i planine ,šume, jezera..stazu utabanu prošlih naroda.
Volim ljude koji čitaju, koji misle, koji posjeduju emocionalnu inteligenciju..Ljude koje osjećaju trenutak i kadri su odgovoriti na kritiku i vladati kritikom.

Volim društvo gdje anarhija nije razbijanje već samovladanje.
Volim kada znanstvenik daruje svoje znanje u svrhu čovječeg napretka.
Volim zvijezde i ufam se da postoji bliska nam civilizacija..

Volim voće i povrće, i hladnu vodu sa izvora..Volim ljude koji izraze bez straha svoje mišljenje i ne strahuju biti spontani.
Doista, volim puno toga..Ali, pokornos i poslušnost naložene od političkih glavonja i religijskih "otaca" ne..Ne bez argumenta..
__________________
Svatko nosi svoj teret...Moj teret su moje misli, pune samih pokušaja - E.Delamare-Enniskillen
Eska Konrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 11:15   #18
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Što čekaš? Limun?
Volim limun..
__________________
Svatko nosi svoj teret...Moj teret su moje misli, pune samih pokušaja - E.Delamare-Enniskillen
Eska Konrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 11:20   #19
Quote:
Junakinja kaže: Pogledaj post
A čuj, ne podnosim ni ja svoju okolinu prvenstveno zbog toga što sam odrasla u malom mjestu, to ti je nešto ko gradić Peyton, svatko ima svoje sranje, a drže prodike o životu. Nisu im ravni ni novinari A bome ne bi ti pomogli ni da im se srušiš pred kućom

Sve pridošlice su im stranci, a oni domaći, iz iskustva ti pričam. Sindrom malog mjesta, što drugo da kažem.

Funkcioniram po principu ne diraš me, ne diram te. Živim svoj život, vodim vlastite brige, razmišljam kako ostvariti svoje snove, trudim se razbijati strahove koji me duboko tište. Nije me briga što govore, psi laju, karavane prolaze. Čemu trošenje dragocjenog vremena kad je život jedan?

Ja sam takva kakva jesam i ne mijenjam se radi nikoga, a ponamanje zbog persona koje mi uopće ne zauzimaju niti jednu riječ u knjizi zvanoj život, ako ću se mijenjat, mijenjat ću se zbog sebe.

Što se tiče općenito namećanja u životu, ponekad moraš pregrmiti zbog sebe, ma koliko god to tebi bilo frustrirajuće. Život te naprosto dovede pred svršen čin. A kad je tradicija u pitanju, volim svoj jezik, poneke običaje, važno mi je da znam svoje obiteljsko porijeklo, da znam što sam. Ali ipak na pitanje tko sam, moram dati sama sebi odgovor.

Za tebe je najbolje rješenje da odeš u zemlju koju ti voliš, u kojoj znaš da ćeš se osjećati slobodno, kad već ovdje ne vidiš sebe. O namećanju još jedanput dobro razmisli, ako se pod ¨mrzim sve što mi se nameće˝ nalazi glavna crta tvog karaktera, da se to ne odnosi samo na tradiciju, običaje itd...
Hvala na upisu Junakinjo..

Ono što me čini još više mrskim ka okolini je ta bojazan ljudi da plahuću po svojim utvarama..Ljudi strahuju od kritika, a to je osnovni model uspjeha.
Ustvari, svaka zajednica/nacija ima svoj plus i minus, ali ne postoji kategorija kao naša domaća..Specifična je što ločemo alkohol i krademo gdje stignemo, a onda se križamo poput lažova.
Mi smo odobrili koljače i budale gdje se sirovost nagrađuje kao patriotizam..

Ma, mogao bih nabrajati do sutra.
Uglavnom, hvala na sudjelovanju..Manje sam sam.
__________________
Svatko nosi svoj teret...Moj teret su moje misli, pune samih pokušaja - E.Delamare-Enniskillen
Eska Konrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 11:31   #20
Quote:
Ljubazna osoba kaže: Pogledaj post
Fobija je strah. Inace, ti govoris o necemu sasvim drugom. Tvoj maternji jezik ti nije nametnut, ko te sprecava da govoris nemacki, engleski, kineski ako si to u stanju? Ako drustvene norme smatras necim sto ti se namece, onda imas ozbiljan psihicki problem i treba da se posavetujes sa psihijatrom, pre nego sto napravis mozda neki ispad, koji ce tek onda da te nauci postovanju drustvenih normi, naime, zavrsices u zatvoru.
Završiću u zatvoru jer ne poštujem društvene norme ?!!!
A, čime sam ih oštetio ?!
Kažem da su po meni pokvarene i zlurade, kancirogene i nastale od istog.
Quote:
Ljubazna osoba kaže: Pogledaj post
Ako je kod tebe to manje agresivno izrazeno, nego sto pises, takodje imas psihicki problem, jer odrasli ljudi nauce da podnose i nepravdu i neistine i ono sto im se ne dopada. Niko ne mora nista da voli, sve dok ispunjava drustvene norme.
Kažem...
Ne podnosim sustav koji me drži tovom..Ne trpim osobe u sustavu koji provode teror porezima i mrzim populaciju koja želi da ih se bičuje i da ih se potkrada.
Platon je prije 2.000 godine izjavio da su neki ljudi rođeni da budu robovi.
Ja sam se rodio kao slobodan, i takav kanim živjeti.
Quote:
Ljubazna osoba kaže: Pogledaj post
Na televiziji lazu ko psi, ja se nasmejem i mislim si svoje. Gde je tu problem za tebe?
A, što misliš da ja radim ?!
U podrumu imam barutanu i set naoružanja, okupljam paravojsku da svrgnem Vladu ?!! Što ?!
Ma, boli me briga..Što prije propadne sustav, resetira se na nulu, tim svima bolje..
Quote:
Ljubazna osoba kaže: Pogledaj post
Mene nerviraju neki kulturni obicaji, jer ih smatram zaostatkom paganske religije. Okrenem oci i gledam svoja posla. Gde je tu problem za tebe?
Paganska kultura ti smeta ?!
Divno..
A, razapeti čovjek ti je ok ?!
Ma, divota..
Quote:
Ljubazna osoba kaže: Pogledaj post
Isto vazi i za sve ostalo sto te nervira. Ljudi se nauce da zive sa time, osim ako zele da negativno svracaju paznju na sebe. Da li si ti jedan od takvih? Ako imas vise od 18 godina, trebao bi da si do sada naucio da istoriju pisu pobednici, da samo najjaci opstaju, da ne postoji pravda, da je sef doduse glupan, ali je uvek u pravu i da si veoma cesto, u sred mnostva ljudi, sasvim sam. Protiv nekih stvari se ne mozes buniti, kao sto se ne mozes buniti sto danas nije pao sneg.To jednostavno nista ne donosi, a trosi ti mentalnu energiju. Ili se nauci da zivis sa time ili potrazi pomoc psihijatra. Nas svet nije idealan, ali velika vecina je sposobna da se snadje u njemu i da cak kvalitetno provodi svoj zivot.
Da, ispravno ste kazali.
Nauči podnositi gluposti našeg doba..Učim ih neprestano.
Kažem; gomila gluposti.
I opet isto.

Ne morate brinuti za mene..Ja sam onaj pristojni građanin, koji plaća porez, glasam, poštujem prometne znakove..A, istovremeno kažem; ovaj svijet je postao jadan kada ga čovjek naselio..
__________________
Svatko nosi svoj teret...Moj teret su moje misli, pune samih pokušaja - E.Delamare-Enniskillen
Eska Konrad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.