Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2010., 12:35   #61
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Stavka 2.

vrhnje za šlag nema dodataka,to je preimenovano slatko vrhnje.
meni se čini da je razlika između vrhnja za šlag u tetrapaku i onoga slatkog vrhnja u čašici ogromna. ovo u tetrapaku je gušće i drukčije od onog pravog u časici pa sam pretpostavila da ga drukcije rade.?
starky20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 20:42   #62
vrhnje za šlag

Kako lijepo smiksati pravo vrhnje za šlag, a ne zamjensko tipa hole ili halta , da bude pjenasto. Ja pokusala mixat ohladjeno v . za šlag vec 2 puta i opet mi ispadne vodenasto.
A što ako radim po receptu u koje ide ovo zamjensko, a ja radim sa pravim (jer mi je lipse)-trbam li automatski u kremu dodati vise šećera?
hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 21:07   #63
[QUOTE=hay;42761952]Kako lijepo smiksati pravo vrhnje za šlag, a ne zamjensko tipa hole ili halta , da bude pjenasto. Ja pokusala mixat ohladjeno v . za šlag vec 2 puta i opet mi ispadne vodenasto.
A što ako radim po receptu u koje ide ovo zamjensko, a ja radim sa pravim (jer mi je lipse)-trbam li automatski u kremu dodati vise šećera?[/QUOTE.]

Koristim Vindiju u plavom brick pakiranju i uvijek super ispadne, čak treba paziti da ne bude pretvrdo.
Preduvjet za dobro izmiksano vrhnje je da ono bude jako dobro ohlađeno i da imaš dobar mikser, po mogućnosti sa žičanim metlicama i miksaš na najjače.

Možeš si pomoći i onim šlag fixom ili kako se već zove.

Zadnje uređivanje Nica : 21.12.2012. at 09:09. Reason: Q
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 21:26   #64
a gle nekad se dogodi i da samo vrhnje za šlag bilo vindijino ili od dukata zna bit tak rijetko da i treba neki učvrščivać...ja inače ne stavljam to,samo ako je takvo vrhnje...inače pazim da ne bude ni prečvrsto a ni onak premekano...bitno je da je nešto između i da prvo kad miksam,miksam na lagano,a onda kasnije na jače
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 21:36   #65
Kako misliš da bude pjenasto ? Ako mislimo na isto onda ti to nije smiksano vrhnje, šlag mora biti čvrst, toliko da ga možeš mazati makar poput kreme , ako se dobro razumijemo.
nevera10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 21:43   #66
ma ne ja govorim o tome da se zna dogoditi kad kupim to vrhnje da zna bit toliko rijetko da se mora staviti učvrščivać...ne znam zašto ili je neka greška u proizvodnji ili neš drugo... a kaj se tiče samog miksanja to znam kako ono treba biti
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 22:07   #67
Quote:
nevera10 kaže: Pogledaj post
Kako misliš da bude pjenasto ? Ako mislimo na isto onda ti to nije smiksano vrhnje, šlag mora biti čvrst, toliko da ga možeš mazati makar poput kreme , ako se dobro razumijemo.
razumimo se
hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 22:45   #68
Meni je najbolje i najlakše za miksanje, a kaj je najbolje, to je još i najjeftinije , Lidlovo slatko vrhnje u čašici.

Biljna vrhnja su mi pregrozna. A sada je baš ovo vrijeme jedenja kolača po gostima i užas je kada te ponude s nekim naizgled finim, sočnim čokoladnim kolačem kojeg s veseljem kušaš, a onda ti se ona maščoba razleti po ustima, zalijepi za nepce i zube i grozni joj okus prevlada nad svim ostalim sastojcima.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 11:38   #69
Ako je vrhnje tvrdoglavo, mozda pomogne ako posudu za miksanje i metlice od miksera stavite 10-15 min u zamrzivac prije miksanja.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 19:30   #70
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Meni je najbolje i najlakše za miksanje, a kaj je najbolje, to je još i najjeftinije , Lidlovo slatko vrhnje u čašici.
jel to ono - crvena casica?

Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Biljna vrhnja su mi pregrozna. A sada je baš ovo vrijeme jedenja kolača po gostima i užas je kada te ponude s nekim naizgled finim, sočnim čokoladnim kolačem kojeg s veseljem kušaš, a onda ti se ona maščoba razleti po ustima, zalijepi za nepce i zube i grozni joj okus prevlada nad svim ostalim sastojcima.
potpisujem skroz!! zato sam ovo i pitala
hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 19:37   #71
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Meni je najbolje i najlakše za miksanje, a kaj je najbolje, to je još i najjeftinije , Lidlovo slatko vrhnje u čašici.

Biljna vrhnja su mi pregrozna. A sada je baš ovo vrijeme jedenja kolača po gostima i užas je kada te ponude s nekim naizgled finim, sočnim čokoladnim kolačem kojeg s veseljem kušaš, a onda ti se ona maščoba razleti po ustima, zalijepi za nepce i zube i grozni joj okus prevlada nad svim ostalim sastojcima.
ja najradije kupim veronikino slatko vrhnje

na sve što si opisala i čime se slažem dodajem i želučano-probavne probleme poslije! to mi je obavezna i neizostavna pojava
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 20:17   #72
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ja najradije kupim veronikino slatko vrhnje
Jesi li ga kupovala u zadnje vrijeme?
Kad sam ga zadnje uzela prije par mjeseci, bilo je loše, vuklo na kiselo...
Dobro se je istuklo, ali nije bilo fino ni ukusno.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 20:24   #73
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Jesi li ga kupovala u zadnje vrijeme?
Kad sam ga zadnje uzela prije par mjeseci, bilo je loše, vuklo na kiselo...
Dobro se je istuklo, ali nije bilo fino ni ukusno.
I meni Veronikino slatko vrnje "vuce" na kiselo. Doduse, zadnji put sam ga kupila u 5 mjesecu .
Meni je najbolje ono iz Lidla, bez obzira u briku ili casici.
Negdje sam procirala da se slatko vrnje miksa na najmanjoj brzini jer ostaje dulje kompaktno. Probala sam tako i
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 20:28   #74
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Jesi li ga kupovala u zadnje vrijeme?
Kad sam ga zadnje uzela prije par mjeseci, bilo je loše, vuklo na kiselo...
Dobro se je istuklo, ali nije bilo fino ni ukusno.
jesam, baš pred Božić i sve je ok.
možda oni ljeti imaju problem s tim svojim frižiderima? isto što i ti rekla mi je kćer. ja u zadnje vrijeme odem u onu njihovu prodavaonicu u POS-ovom naselju, tamo je i ljeti sigurnije nego na placu
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 20:53   #75
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
jesam, baš pred Božić i sve je ok.
možda oni ljeti imaju problem s tim svojim frižiderima? isto što i ti rekla mi je kćer. ja u zadnje vrijeme odem u onu njihovu prodavaonicu u POS-ovom naselju, tamo je i ljeti sigurnije nego na placu
Ljeti im je svježi sir bio gorak. Bila sam kupila taj sir različitih rokova trajanja na različitim mjestima (između ostaloga i u regularnom trgovačkom lancu), no svaki je bio užasno gorak. Ne kiseo, već strašno gorak da ga se nije moglo jesti. Sve sam bacila, njima napisala mail i rekla prodavačicama na nekoliko njihovih prodajnih mjesta.
Nikad mi nitko nije odgovorio na mail. Prave se blesavi, a očito znaju da nemaju dobre proizvode ljeti.
Mislim, cijenim ja to što nisu kemija kao drugi, ali varaju kupce proizvodima za koje znaju da ne valjaju. Nije stvar u frižiderima na prodajnom mjestu, već je problem još u proizvodnji.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 20:55   #76
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Jesi li ga kupovala u zadnje vrijeme?
Kad sam ga zadnje uzela prije par mjeseci, bilo je loše, vuklo na kiselo...
Dobro se je istuklo, ali nije bilo fino ni ukusno.
Ljetni problemi. Opet je ono staro.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 21:14   #77
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ljetni problemi. Opet je ono staro.
Onda ću probati kad potrošim Vindijin plavi brick koji imam na zalihi.
Zanima me kakvo je kad je normalno
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 00:13   #78
Quote:
hay kaže: Pogledaj post
jel to ono - crvena casica?
potpisujem skroz!! zato sam ovo i pitala
Aha, crvena. Mislim da od slatkih vrhnja i imaju samo taj u čašici i u tetrapaku istog dezena. Ali mi se uvijek ovo iz čaše bolje stuče .
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 19:59   #79
prošli tjedan sam kupio ovo vindijino slatko vrhnje i htio sam ga iskoristiti za šlag na kolaču no ono se pretvorilo u jedan veliki čvrsti bijeli žganac sa 2dl mlijeka sa strane, fakat ne kužim u čemu je problem

piše na tetrapaku da se miješa prvo 3minute na skroz lagano, to sam napravio, i onda da se doda šećer po želji te izmiksa još 2min na maksimalnoj brzini ... sve sam tako radio no nakon 3min miksanja počelo je mijenjati svoje stanje sve dok se u veliki žganac nije pretvorilo sve skupa, sa čistim mlijekom sa strane... jel to bilo pokvareno ili sam ja negdje fulao?



prije sam miksao one strane zamijene za tučeno slatko vrhnje (na biljnoj bazi) i to je uvijek sve super ispadalo, samo ubaciš zmiksaš i nabubri šlaga puna zdjela... no ovo sad em što ga je malo em što nije uspilo, ne kužim (a duplo skuplje)
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 20:07   #80
Možda si dobio maslac?
To se može desiti ako ne miksaš na najjače, već presporo...
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.