Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2013., 22:46   #1141
EVO I MENE.....IMAM TROMBOFILIJU I ZUBAR MI NECE VADITI ZUB.MORAM ICI U BOLNICU VADITI. IMA LI ITKO SLICAN PROBLEM? PITALA SAM DRUGOG ZUBARA ZA MISLJENJE I ON MI JE REKAO DA JE MOJ ZUBAR DA BI MI ON IZVADIO
nina1005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 23:49   #1142
Quote:
nina1005 kaže: Pogledaj post
EVO I MENE.....IMAM TROMBOFILIJU I ZUBAR MI NECE VADITI ZUB.MORAM ICI U BOLNICU VADITI. IMA LI ITKO SLICAN PROBLEM? PITALA SAM DRUGOG ZUBARA ZA MISLJENJE I ON MI JE REKAO DA JE MOJ ZUBAR DA BI MI ON IZVADIO
Razumijem oprez/strah tvog zubara.
Imaš trombofiliju, pretpostavljam kako si na terapiji Martefarinom. Koja doza? Kad je zadnji put vađen PV i koliko iznosi?

Možeš konzultirati liječnika koji ti je prepisao terapiju (hematolog, internist, ginekolog...) smiješ li zbog vađenja zuba biti bez Martefarina, koliko dana prije vađenja zuba trebaš prestati sa Martefarinom i koliko dana nakon zahvata trebaš početi ponovo sa Martefarinom (ili event.smanjiti dozu!).

Druga je opcija, konzultirati isto onog tko ti je preporučio th., ima li smisla nekoliko dana uzimati niskomolekularni heparin subkutano (tada bez Martefarina), npr.Clexane, u kojoj dozi, kada početi prije zahvata i koliko dana "voziti paralelku" sa Martefarinom prije nego ostaneš samo na Martefarinu-trebat će ti "svježi" PV,INR, vjerojatno i KKS.

Možeš i iz otpusnog pisma (ako si bila u bolnici kada su ti titrirali antikoagulaciojsku th. ???) vidjeti koju dozu niskomolekularnog heparina si uzimala uz Martefarin neposredno prije prelaska samo na Martefarin pa po procjeni nadležnog SOM-a titrirati terapiju (malo koji SOM se želi upuštati samostalno u ovo, ali je izvedivo bez nekih većih poteškoća ako se radi o "stabilnom" pacijentu po pitanju terapije).

Istinabog, taj je zahvat puno komotnije raditi u bolnici, zbog mogućih komplikacija.

Zadnje uređivanje body halleck : 07.03.2013. at 00:15.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 09:12   #1143
Imam jedno pitanje
I ja sam jedan od vas sa DVT pa bi htio pitat koliko ste bili na bolovanju radi bolesti,jer mene sad nakon 2 mijeseca nekako boli u gležnju (kad malo više stojim na nogama) i osiječam kao neko peckanje u listu noge.
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 21:14   #1144
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje
I ja sam jedan od vas sa DVT pa bi htio pitat koliko ste bili na bolovanju radi bolesti,jer mene sad nakon 2 mijeseca nekako boli u gležnju (kad malo više stojim na nogama) i osiječam kao neko peckanje u listu noge.

ja imam dijagnosticiranu DVT od 03.12.prošle godine i još uvijek sam na bolovanju.
i još uvijek osjećam blago peckanje također u listu noge kad puno opteretim nogu (hodanje,šetnje) i kod promjene vremena.
girl girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 21:22   #1145
Quote:
girl girl kaže: Pogledaj post
ja imam dijagnosticiranu DVT od 03.12.prošle godine i još uvijek sam na bolovanju.
i još uvijek osjećam blago peckanje također u listu noge kad puno opteretim nogu (hodanje,šetnje) i kod promjene vremena.
Idem 12.3 na komisiju pak neznam dali je pametno početi radit ako me dr. pošalje.Inače 13.3 imam collor dopler a 25.3 kontrolu kod kirurga.Još pijem i slonovsku martefarin terapiju od 4 tablete.Inače radim na brodu u brodogradilištu(lako se ozlijediš) .Koliko tableta piješ ti ? Inače me isto plača na bolovanju ubija,jebem ti bolest....
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 11:29   #1146
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Idem 12.3 na komisiju pak neznam dali je pametno početi radit ako me dr. pošalje.Inače 13.3 imam collor dopler a 25.3 kontrolu kod kirurga.Još pijem i slonovsku martefarin terapiju od 4 tablete.Inače radim na brodu u brodogradilištu(lako se ozlijediš) .Koliko tableta piješ ti ? Inače me isto plača na bolovanju ubija,jebem ti bolest....

savjetovala bih ti da pričekaš collor dopler i kontrolu i onda ćeš čuti mišljenje i kirurga i svog doktora.nemoj se žurit na posao.

ja pijem 3 tablete dnevno,u srijedu i nedjelju dvije.a otpočetka sam i ja pila 4 dnevno.a plača,znam..,i mene to ubija.ali ipak,zdravlje je bitnije.
girl girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 17:38   #1147
nalaz 13.03

parcijalna diskretna rubna rekanalizacija uz stijenku tromba V.popl. i VFS. VSM održane prohodnosti.

Izgleda da ide nabolje laganini ??
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 13:31   #1148
Nakon kontuzije kolina uz punkciju sukrvice cca 100mL sam dobio longetu i nakon 24h od ozlijede sam ima jaku bol u potkoljenici te mi je sa color dopplerom dijagnosticirana dubinska venska tromboza u dva para mišića. Nisu me ostavili u bolnici već sam za terapiju dobio ASK 1x1 dnevno prvi dan 500mg a posli po 100mg uz elastični zavoj i povišeno držati nogu od tad je prošlo skoro 4 tjedna. Za kontrolu sam naručen u lipnju.
Zanima me koliko je prosječno trajanje do ozdravljenje i u kakvoj su relaciji ronjenje s bocama i moja dijagnoza?
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 17:39   #1149
Pozdrav..samo javljam da nakon 4 mjeseca bolovanja počinjem raditi.napravila sam collor dopler vena i nema znakova DVT.i to sam trebala sama platit 350kn u Medikolu,jer se inače u Čakovcu u bolnici čeka po 6.mjeseci.Katastrofa!!
ali dobro,konačno se riješilo.
girl girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 21:07   #1150
Quote:
girl girl kaže: Pogledaj post
Pozdrav..samo javljam da nakon 4 mjeseca bolovanja počinjem raditi.napravila sam collor dopler vena i nema znakova DVT.i to sam trebala sama platit 350kn u Medikolu,jer se inače u Čakovcu u bolnici čeka po 6.mjeseci.Katastrofa!!
ali dobro,konačno se riješilo.
Bravo,meni se samo malo popravilo,međutim noga mi je još šira od druge za 2,5 cm.Budala ja išao nešto radit i sad primiječujem da mi je natečena i boli.....Užas
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 22:37   #1151
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Bravo,meni se samo malo popravilo,međutim noga mi je još šira od druge za 2,5 cm.Budala ja išao nešto radit i sad primiječujem da mi je natečena i boli.....Užas
da,sretna sam što mogu konačno raditi.
hmm,,probaj što više mirovati.,znam da je teško,ali...samo tako će proći..
girl girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 14:11   #1152
Molim nekoga savjet jer od doktora ništa! :-(

Pijem kontracepciju više od godinu dana, i sad u zadnje vrijeme sam primjetila svakodnevni trnjnje u nogama i lijevoj ruci. Nakon što radim čučnjeve bole me žile u koljenu, na pregibu, i imam osjećaj nekakvog pritiska u nogama i lijevoj ruci. Isto su mi i žile jako izražene(cijele noge su mi svijetlo plave, ali još nisu onako reljefno izražene na koži), a pojavljuju mi se i popucale kapilare po nogama. Nekad me znaju u lijevoj ruci stegnut žile na par sekundi, toliko da mislim da će mi se ruka rasprsnut doslovno..

Ne znam jel to možda rani simptom tromboze? Ili čegaa? Izluđuje me to više, jučer sam bila kod doktora i reko mi je da moji simptomi nisu nikakva bolest i da on ništa ne može i da će ga nadređeni ubit ako mi 'zbog ničega'.da uputnicu za vadit krv. Znam da štede u mojoj bolnici jer nemaju para, al se bojim da mi stvarno nije nešto, a ja nemam kuda otić provjerit :-( :-(

Imala sam u obitelji trombozu, mislim u vratu da je imao mamin brat, išao hitno na operaciju, hranu morao mijenjat, prestat pušit..zato me strah jer imam i ja onda presiapozicije..
I da kažem da se ne krećem dovoljno jer mi je priroda onog što radim da doslovno 8h sjedim..

Ima li netko da je zbog kontracepcije dobio trombozu? :-(
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:01   #1153
@Liza11
malo pregledaj postove u temi i koliko me pamcenje sluzi spominje se povezanost kontracepcije i tromboze ... odvoji malo vrimena i pregledaj

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 11:44   #1154
Quote:
Eppur si muove kaže: Pogledaj post
@Liza11
malo pregledaj postove u temi i koliko me pamcenje sluzi spominje se povezanost kontracepcije i tromboze ... odvoji malo vrimena i pregledaj

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
Znam da se spominje, ali nigdje nisam vidjela koji su im početni simptomi bili, ni ovdje na forumu ni na internetu se ne spominje pičetak razvoja, nego uvijek kad već dođe do tromboze. Zato me zanimada mi netko ko je to prošao opiše simptome na samom početku :-(
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 16:14   #1155
Poštovani

zamolio bih ako neko od članova foruma nešto više zna o ovome da mi pomogne.

Mom ocu koji je prije godinu i pol dana amputirao lijevu potkoljenicu je prije 3-4 mjeseca dijagosticirana duboka venska tromboza u desnoj potkoljenici. Simptome koje je imao su bili natekla i tvrda desna noga i bol u gornjem dijelu stopala. Nakon posjete ljekaru primljen je na bolničko liječenje gdje mu je tokom 14 dana uključen heparin (kroz infuziju) uz strogo mirovanje/ležanje u krevetu . Par dana nakon uključivanja terapije u bolnici počeo je da natiče u predjelu stomaka. Doktori su rekli da je to očekivano kod ove vrste terapije i da će otok u predjelu stomaka splasnuti. Nakon dovođenja INR vrijednosti u normalu otpušten je iz bolnice uz nastavak terapije sa Martefarinom + kompresijske čarape i sve drugo što već standarno ljekari propisuju.
Međutim, evo već 4 mjeseca nakon početka terapije situacija se ne poboljašava. Otok stomaka (a i mošnji) je toliki da je čovjek počeo nositi 3 puta veći broj donjeg veša. Takođe po meni ni tromboza noge se na smanjuje, ako se malo više kreće desna noga "otvrdne" iako nosi kompresijske čarape. Ono što me najviše zabirnjava je ovaj otok stomaka.

Zamolio bih one koji su eventualno imali sličnu situaciju za savjet. Hvala unaprijed.
Arid1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 20:26   #1156
Quote:
Liza11 kaže: Pogledaj post
Znam da se spominje, ali nigdje nisam vidjela koji su im početni simptomi bili, ni ovdje na forumu ni na internetu se ne spominje pičetak razvoja, nego uvijek kad već dođe do tromboze. Zato me zanimada mi netko ko je to prošao opiše simptome na samom početku :-(
Liza, meni se pretpostavlja da je kontracepcija zajedno sa ostalim čindbenicima uzrokovala trombozu lijeve noge. Simpromi koje sam imala su oštar bol niz nogu pri hodanju i blagi otok cijele noge. Moja je preporuka, ako sumnjaš napravi,colour doppler vena

Zadnje uređivanje sat1 : 31.03.2013. at 20:33.
sat1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 22:10   #1157
Quote:
Liza11 kaže: Pogledaj post
Molim nekoga savjet jer od doktora ništa! :-(
Pijem kontracepciju više od godinu dana, i sad u zadnje vrijeme sam primjetila svakodnevni trnjnje u nogama i lijevoj ruci. Nakon što radim čučnjeve bole me žile u koljenu, na pregibu, i imam osjećaj nekakvog pritiska u nogama i lijevoj ruci. Isto su mi i žile jako izražene(cijele noge su mi svijetlo plave, ali još nisu onako reljefno izražene na koži), a pojavljuju mi se i popucale kapilare po nogama. Nekad me znaju u lijevoj ruci stegnut žile na par sekundi, toliko da mislim da će mi se ruka rasprsnut doslovno..
Ne znam jel to možda rani simptom tromboze? Ili čegaa? Izluđuje me to više, jučer sam bila kod doktora i reko mi je da moji simptomi nisu nikakva bolest i da on ništa ne može i da će ga nadređeni ubit ako mi 'zbog ničega'.da uputnicu za vadit krv. Znam da štede u mojoj bolnici jer nemaju para, al se bojim da mi stvarno nije nešto, a ja nemam kuda otić provjerit :-( :-(

Imala sam u obitelji trombozu, mislim u vratu da je imao mamin brat, išao hitno na operaciju, hranu morao mijenjat, prestat pušit..zato me strah jer imam i ja onda presiapozicije..
I da kažem da se ne krećem dovoljno jer mi je priroda onog što radim da doslovno 8h sjedim..

Ima li netko da je zbog kontracepcije dobio trombozu? :-(
Oralna kontracepcija može kod određenog dijela populacije pospješiti razvoj duboke venske tromboze (DVT).
Sedentarni posao isto može dati svoj obol u nastanku DVT
Podatak o DVT u porodici treba svakako uzimati u obzir kad se razmatra rizik od DVT.
Opisane tegobe su nespecifične, mogu biti posljedica i tjelovježbe,nepravilnog&dugotrajnog sjedenja, no, ne može se sa sigurnošću isključiti ni DVT.
S obzirom kako te je tvoj liječnik ipak pregledao, možda se ipak treba pouzdati u njegovu kliničku procjenu, no, svakako trebaš voditi računa kako ulaziš u skupinu ljudi koji imaju veću vjerojatnost nastanka DVT.
POstoje rizični fakrtori na koje ne možeš utjecati (genetika,spol,dob...),ali i faktori na koje možeš aktivno utjecati (oralna kontracepcija,fizička aktivnost,dugotrajno sjedenje je uvjetna kategorija, s obzirom kako se radi o tvom poslu). Uvijek možeš razmisliti i o nekom drugom obliku kontracepcije...
Ako se kojim slučajem družiš sa cigaretama-to smjesta ostavljaj!
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 15:36   #1158
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Oralna kontracepcija može kod određenog dijela populacije pospješiti razvoj duboke venske tromboze (DVT).
Sedentarni posao isto može dati svoj obol u nastanku DVT
Podatak o DVT u porodici treba svakako uzimati u obzir kad se razmatra rizik od DVT.
Opisane tegobe su nespecifične, mogu biti posljedica i tjelovježbe,nepravilnog&dugotrajnog sjedenja, no, ne može se sa sigurnošću isključiti ni DVT.
S obzirom kako te je tvoj liječnik ipak pregledao, možda se ipak treba pouzdati u njegovu kliničku procjenu, no, svakako trebaš voditi računa kako ulaziš u skupinu ljudi koji imaju veću vjerojatnost nastanka DVT.
POstoje rizični fakrtori na koje ne možeš utjecati (genetika,spol,dob...),ali i faktori na koje možeš aktivno utjecati (oralna kontracepcija,fizička aktivnost,dugotrajno sjedenje je uvjetna kategorija, s obzirom kako se radi o tvom poslu). Uvijek možeš razmisliti i o nekom drugom obliku kontracepcije...
Ako se kojim slučajem družiš sa cigaretama-to smjesta ostavljaj!
ne pušim!
Radi se o tome da mene moj doktor nije pregledao! zato i jesam ovdje na forumu i pitam da li je pogriješio. Moja bolnica je u velikim dugovima i doktori jednostavno ne žele davat uputnice za daljnje preglede osim ako si zbilja u kritičnom stanju. o tome se radi, ja to ne mogu promijenit ni utjecat na to. pitao me samo za simptome, uopće nije ni htio pogledat kako mi izgledaju noge, doslovno me istjero van i rekao da su moji simptomi - simptomi koji mogu bit rezultat svega i da mi on ne može ništa jer njemu to nije neka određena bolest. a kad sam mu rekla da mislim da sam počela razvijat početne znakove tromboze, nasmijo se i rekao da je jaako mala mogućnost da se dobije tromboza, čak i ako pijem kontracepciju
Ne samo da me nije on pregledao, nego mi nije htio dat ni uputnicu za vađenje krvi jer 'ne smije' kako on kaže..

na tabletama sam samo jer sam imala groznih problema s aknama, prestala sam ih pit prije pola godine jer sam mislila da je sad to iza mene, ali se sve vratilo u još gorem obliku. i onda sam opet počela s tabletama jer drugog rješenja za mene nema..

ne znam stvarno šta da više mislim, ne želim da me košta zdravlja njihova štedljivost i doktorova arogancija, mislim da mi je samo privatnik ostao jer od mog doktora ništa

a najgore mi je što sam i akne rješavala u poliklinici jer ti doktori ništa ne znaju, neda im se u potpunosti posvetit nego gledaju da te se riješe što prije; nikad nisam bila kod liječnika, stvarno mogu nabrojat na prste jedne ruke što sam bila, i onda kad dođem on se tako postavi..

a doslovno svaki dan nalazim novu kapilaru i osjećaj težine u nogama se samo pogoršava
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 10:31   #1159
Quote:
Liza11 kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da mene moj doktor nije pregledao! zato i jesam ovdje na forumu i pitam da li je pogriješio. Moja bolnica je u velikim dugovima i doktori jednostavno ne žele davat uputnice za daljnje preglede osim ako si zbilja u kritičnom stanju. o tome se radi, ja to ne mogu promijenit ni utjecat na to.
Čitam to i nikako da se začudim:Moja bolnica je u velikim dugovima!!! Šta to znači ??Vidim da se služiš internetom pa hajde šalji E maile ministarstvu zdravlja,spomeni IME i PREZIME doktora koji tako radi,ako ne upali nađe se razne adrese ustanovi koji če to preispitati.Nisam nasilnik ,imam poštovanja prema takvim institucijama ali da mi se doktor nasmije u lice ......neznam šta bi napravio...(joj nedaj bože).....Ne žele davati uputnice? STRAŠNO !!!!!

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 02.04.2013. at 17:45. Reason: Q
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 17:18   #1160
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da mene moj doktor nije pregledao! zato i jesam ovdje na forumu i pitam da li je pogriješio. Moja bolnica je u velikim dugovima i doktori jednostavno ne žele davat uputnice za daljnje preglede osim ako si zbilja u kritičnom stanju. o tome se radi, ja to ne mogu promijenit ni utjecat na to.
Čitam to i nikako da se začudim:Moja bolnica je u velikim dugovima!!! Šta to znači ??Vidim da se služiš internetom pa hajde šalji E maile ministarstvu zdravlja,spomeni IME i PREZIME doktora koji tako radi,ako ne upali nađe se razne adrese ustanovi koji če to preispitati.Nisam nasilnik ,imam poštovanja prema takvim institucijama ali da mi se doktor nasmije u lice ......neznam šta bi napravio...(joj nedaj bože).....Ne žele davati uputnice? STRAŠNO !!!!!
cijela bolnica funkcionira po tom principu tako da je to more gadosti koje rade. a najgore je što je to počelo otkad je država preuzela bolnicu od županije(baš zbog dugova)..
sad sam preko veze izvadila krv i dobila nalaz na kojem imam nenormalno povišen kolesterol i trigliceride. nije ni čudo da su mi noge u stanju u kojem jesu
i eto, šta sad napravit, najradije bi otišla tom kvazidoktoru mahat s nalazom pred očima da vidi koliko je pogriješio i koje sam komplikacije mogla imat da nisam dobila nalaz..a opet ne mogu ženu koja mi je učinila uslugu da mi izvadi bez nalaza krv uvalit u probleme pa da još bez posla ostane

prijateljici koja se godinama muči sa štitnjačom(ozbiljno joj je umanjena kvaliteta života) dogodila ista situacija: (drugi) doktor joj je rekao da smije odabrat da izvadi samo jedan hormon(a treba pregledavat tri) zato bi sva tri bila prevelik trošak i šta da onda kažem???

muka mi je od našeg zdravstva, to je zadnje gdje se treba štedit
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.