Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2015., 15:54   #1981
Familia, drago mi je da još uzdržavaš ovaj topik i da entuzijazam iz 2009. nije splasnuo.
Veliko nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 16:24   #1982
Lijepo rečeno, i meni je drago vidjet da još uvijek tu i tamo navrati.
Outrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 01:08   #1983


Treći čovjek Carola Reeda jedan je od vizualno najstimulativnijih klasika koje smo dosad pogledali. Ovaj noir iz 1949. godine donosi nam odlične izvedbe Josepha Cottona, Alide Valli i neuništivog Orsona Wellesa, evocira nezapamćenu atmosferu poboljšanu vrhunskom crno-bijelom fotografijom iz tvornice Roberta Kraskera, pokazuje elokventnu ingenioznost u scenariju Grahama Greenea i koristi melankolične melodije Antona Karasa u pokušaju da vam se uvuče u mozak i srce. Priča je smještena u Beč po završetku Drugog svjetskog rata, a lokacije su iskorištene do maksimuma, postajući ako ne punokrvni dodatni likovi, onda barem savršeno postavljena pozornica za začudne događaje koje će udomiti. Reedovo pozicioniranje i korištenje kamera neke je možda zbunilo, druge vjerojatno i malo naživciralo, ali njegova odluka da koristi iskrivljene kutove i nagnute kadrove osjetno jača gledateljevu percepciju ondašnje raspadajuće, kaotične, ratom rastrgane Europe. Ostaje tajna do koje je mjere Welles utjecao na stvaranje ovog filma, jer Treći čovjek nepogrešivo u sjećanje priziva slike Wellesovih ranijih radova, poput Građanina Kanea ili The Lady from Shanghai. Film je ostao u kolektivnom sjećanju gledateljstva kao jedan od najboljih primjera film noira, baš kao i jedan od najinovativnijih i najoriginalnijih projekata zabilježenih na celuloidnoj vrpci. I posve zasluženo. Briljantan govor Harryja Limea o švicarskim satovima kukavicama, nezaboravno proganjanje po sjenovitoj kanalizaciji, moćan scenarij koji je mogao sastaviti samo netko Greeneova kalibra… Više od 65 godina otkad je ugledao svjetlo dana, Treći čovjek još uvijek je čudo za gledanje, doživljavanje i proučavanje.

http://www.fak.hr/cinephilia-beyond/...i-proucavanje/
http://www.cinephiliabeyond.org/ever...for-ten-reels/
charlie_63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 17:53   #1984
Klipić na koji naiđoh - o pokretima kamere i kretnjama likova u Kurosawinim filmovima.

https://www.youtube.com/watch?v=doaQC-S8de8
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 09:45   #1985
Juče su na SLO 2 spustili legendarnu Armiju senki od Melvilla...Nije to meni njegov najdraži film, ali svakako remek djelo, Ventura, Signoret i ostali briljiraju..
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 21:32   #1986
Inherit the Wind (1999) - Jel netko možda gledao ? Ja sam gledao prije par godina ali nemogu nigdje naći za skinuti. Ako netko zna bio bih zahvalan...
svalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 17:15   #1987
Natječaj za najbolju recenziju 'Matej Lovrić', 2015.

Quote:
charlie_63 kaže: Pogledaj post
Cijeli 6. mjesec trajat će ovogodišnji natječaj za najbolju (amatersku) recenziju. Nagrade nikad bogatije, zahvaljujući nekim starim i nekim odličnim novim sponzorima. Sve informacije možete pronaći na linkovlju ispod. Nadam se da će biti nešto interesa tu na Forumu.

Najava natječaja

Sve što trebate znati da biste pomeli konkurenciju

Za što se borite

Za sva pitanja stojim na raspolaganju na [email protected]. Hvala i pozdrav.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:29   #1988
'Kralj New Yorka': Kultna reputacija Ferrarina neprikosnovenog gangsterskog klasika



"King of New York tako je divan. Samo ubijemo svakog kurvina sina u tom filmu. Zato što sam se tako osjećao kad sam ga snimao. Volim kad me pitaju, Zašto ne snimiš nastavak? A ja im odgovorim, „Pa, jedini lik koji je ostao je 75-godišnji odvjetnik. Svako drugo ljudsko biće u tom filmu je umrlo.“ Jedini film kojim sam to nadmašio je posljednji film koji sam snimio, u kojem ubijemo sve ljude na svijetu. U filmu 4:44, ubijemo sve ljude – i ne samo to, i to nisam shvatio sve dok nismo počeli snimati, u tom filmu uništimo i sva umjetnička djela. Nije to jedan od onih filmova gdje su svi ljudi mrtvi, i onda Zemlja oživi i novi stanovnici pronađu Mona Lisu. Ne. Sve biva spaljeno. Svako umjetničko djelo – svi Tarantinovi filmovi su mrtvi, cijeli jebeni Louvre je nestao, svaka jebena urezotina na spiljskim zidovima, svaki jebeni dječji crtež njihove majke i kuće. Nestalo. Gotovo. Bolje je od King of New York, jelda? Rastem kao umjetnik." — Abel Ferrara

Abel Ferrara's King of New York gained a true cult reputation of a legitimate gangster classic

Kralj New Yorka: Kultna reputacija Ferrarina neprikosnovenog gangsterskog klasika
charlie_63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 00:09   #1989
Starship Troopers: One of the Most Misunderstood Movies Ever
The sci-fi film's self-aware satire went unrecognized by critics when it came out 16 years ago. Now, some are finally getting the joke. http://www.theatlantic.com/entertain...tm_source=SFFB
nelle_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 07:19   #1990
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 04:08   #1991
Osvojite ulaznice za Fantastic Zagreb Film Festival 2015., dijele se ulaznice za kultne filmove poput Rollerballa, Čovjeka od pruća (The Wicker Man) i Isijavanja (The Shining): http://inverzija.net/?p=15350
sideffect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 00:34   #1992
gdjegod se okrenem dijelite te karte..
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 17:48   #1993
The Driver 1978,procitah hillov scenarij,preporuka definitivno
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 17:34   #1994
Mississippi u plamenu

ku klux clan


Mississippi u plamenu je film Alana Parkera iz 1989. s Geneom Hackmanom i Willemom Dafoeom u glavnim ulogama. Govori o stvarnim ubojstvima troje aktivista za građanska prava u Mississippiju 1964. Wikipedia

https://www.youtube.com/watch?v=ZWxvCXYtuK0
(ovo je dokumentarni film vezan za cjelovečernji Mississipi u plamenu)
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 20:48   #1995
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Klipić na koji naiđoh - o pokretima kamere i kretnjama likova u Kurosawinim filmovima.

https://www.youtube.com/watch?v=doaQC-S8de8
Quote:
Can movement tell a story? Sure, if you’re as gifted as Akira Kurosawa. More than any other filmmaker, he had an innate understanding of movement and how to capture it onscreen. Join me today in studying the master, possibly the greatest composer of motion in film history.
miransam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 15:43   #1996
Secret Cinema ima freeleech do petka. Prava riznica filmskih dragulja.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:22   #1997
The Corpse of Anna Fritz (2015)

šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 10:27   #1998
cinematicpaintings.com .

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 21:52   #1999
American Hero 2015

šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 23:14   #2000
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.