Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 10:56   #861
Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post
(gledao ga 3 puta)
Neki bi rekli, potkopavanje hrvatske kinematografije.
edward wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 16:50   #862
Šuma summarum večeras na HTV3 u 20.55

Tko je propustio debi IG Viteza, ima priliku da ga pogleda i usporedi s aktualnim hitom. Ostali se mogu podsjetiti
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 18:13   #863
Dobro je da su ubacili titlove, jer na DVD-u nismo mogli razumijeti što lokalci govore.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 13:19   #864
Genijalan film!
Ja sam ga tek sad pogledao, uopće nisam bio svjestan njegovog postojanja. U prvi mah mi je samo malo stršao seksualno-obiteljski dio priče, činio mi se pretjeranim, ali nakon malo razmišljanja shvaćam da čak i on ima funkciju, pomaže u "apsurdizaciji" ostalih priča i držanju gledatelja na ispravnoj razini shvaćanja stilizacije scena koje se nižu.
Jako mi se sviđa opseg stvari koje je autor popljuvao u ovom filmu, posebno iskrivljeni feminizam, marketing i korporativni kolonijalizam. Vidim da neki ovom zadnjem zamjeraju pretjeranost, no meni se čini da je ubojstvo savršena metafora za ono što se svakodnevno događa po firmama oko nas, a o tome se ne govori. Dodvoravanja, posebno stranim gazdama, odnos tih gazda prema domaćima, ritualna "ubijanja" (otkazi) i te stvari u stvarnosti su groteskniji od ovog što vidimo u filmu. Netko i o toj istini treba raditi filmove, čak i po cijenu pavičićevsko-jergovićskih optužbi da je "malograđan".

Detalj s Bosancem, alter-egom Jergovića, beskrajno me nasmijao:

Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
a koji je od ta dva pavičića napisao spojlere u tekstu u jutarnjem?
a) pavičić korporativni filmski kritičar
b) pavičić akademski filmski kritičar/analitičar
c) pavičić kretenski filmski kritičar

reci, čisto da ne blatim nedužnog čovjeka, pogrešnog pavičića.
Ne, istina je ovo:

d) Pavičić fetivi Splićo koji mrzi fetivi Zagreb
e) Pavičić redakcijski kolega Miljenka Jergovića

Quote:
Jurica Pavičić kaže:
"Ono što mi se čini drugim i većim problemom je Vitezov latentna ideologija iz koje progovara arogancija hrvatske građanske srednje klase.
Kao i Jergović, i Pavičić mrzi takozvanu i misterioznu "(malo)građansku srednju klasu", a obojica ju nepogrešivo nalaze baš unutar Zagreba, i to baš među onim Zagrepčanima koji su baš iz Zagreba (tzv "purgeri"). Po tom pitanju Vitez kod Pavičića nije imao šanse niti da nije u film uvrstio epizodu s Bosancem. Znajući na koje mete cilja, znajući da će kod raznih pavičićo-jergovića dobiti negativne kometare, urenebesno je zakucao: scena ranjenog Bosanca je scena u kojoj Jergović gotovo doslovno izgovara Jergovićeve riječi. Sve je tu, i "hrabrost" u Sarajevu, i "odvratne štrukle"...

Je li se Jergović očitovao o ovom filmu, je li komentirao svoj lik u njemu?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 16:44   #865
Pavičić je fulao ceo fudbal, a ja se slažem s Gugijem da je film izvrstan.

Problem je valjda u tome da je previše pametan pa zahtijeva nešto inteligencije i opće kulture da bi ga se shvatilo kako treba.

Golemi plus je taj da je film krajnje nepredvidiv, a to je u vremenu holivudiziranih filmova, u kojima ti je sve jasno nakon prvih pet minuta, izuzetna kvaliteta.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 18:06   #866
ja sam film gledao na zagreb film festivalu i meni je bio naporan. taj tjedan na festivalu sam bio pogledao dosta dobrih filmova ali ovaj mi nikako nije legao, sad se više slabo sjećam zašto.
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 08:09   #867
Film je dobar. Svakako bolji od nekih razvikanih i turbo izreklamiranih koji su nas opsjedali ovih godina. Čak sam se iznenadila jer nisam znala što očekivati, ali na kraju, s obzirom da se radi o hrvatskom filmu, sasvim solidno, gledljivo.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 07:23   #868
Ne kužim baš zašto se ljudima toliko ovo svidjelo. Bio je plan snimiti crnu komediju, ali je ispao nenamjerni trash. Prvi dio filma je kaos, nedovoljno karakterizacije likova, nisu mi bili jasni ničiji motivi zašto tko, što, komu to radi. Glumci su uglavnom ispodprosječni, dijalozi dosta slabi, priča bi bila u redu da [SPOILER]glavni motiv za sav onaj pokolj nije bio kako bi Nizozemac uštedio na plaćanju doprinosa. Iako se u neku ruku to može poistovijetiti s našom svakodnevnicom, ali i dalje je bez veze.[/SPOILER]. Dobra stvar je što je ovo (čini mi se) prvi hrvatski film s lovom na ljude. Zadnja se trećina, nakon što se sve otkrije, dosta poboljša i popravila mi je dojam. Jedina genijalna scena za mene kad je ona mala usamljena divljakuša počela s onim ljudima pričati na Šenoanonskom.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 10:16   #869
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Ne kužim baš zašto se ljudima toliko ovo svidjelo. Bio je plan snimiti crnu komediju, ali je ispao nenamjerni trash. Prvi dio filma je kaos, nedovoljno karakterizacije likova, nisu mi bili jasni ničiji motivi zašto tko, što, komu to radi. Glumci su uglavnom ispodprosječni, dijalozi dosta slabi, priča bi bila u redu da [SPOILER]glavni motiv za sav onaj pokolj nije bio kako bi Nizozemac uštedio na plaćanju doprinosa. Iako se u neku ruku to može poistovijetiti s našom svakodnevnicom, ali i dalje je bez veze.[/SPOILER]. Dobra stvar je što je ovo (čini mi se) prvi hrvatski film s lovom na ljude. Zadnja se trećina, nakon što se sve otkrije, dosta poboljša i popravila mi je dojam. Jedina genijalna scena za mene kad je ona mala usamljena divljakuša počela s onim ljudima pričati na Šenoanonskom.
Pa baš zato jer je film ispao trash. Nepretenciozni trash. Tako nekaj nije bilo viđeno u nas.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 11:03   #870
Treš je namjeran, ako nisi, pogledaj seriju Zakon! koja se vrtjela prije više od 10 godina i sve će ti bit jasno.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 11:37   #871
Meni ovo više izgleda kao crna komedija nego trash, a to dvoje nije isto.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 12:09   #872
Sad kada sam vidio temu o njegovu filmu, sjetio sam se da su mi ljetos suze išle. Situacija genijalna i bizarna kao i ovaj film. Lik je imao okršaj sa Jadrankom Kosor oko 'zdravoljubaca' u Konzumu, naime, kada ju je zamolio da mu ih da ako može, ona mu odgovorila ' dam ti kurac' Kasnije je opisala to na svoj način i u knjizi AHAHAHAHAHAh Pročitajte ovo molim vas Sve je izašlo i u Nacionalu, koji je izbrisao članak, a njega je Korosica blokirala na TW

https://twitter.com/igvitez/status/1172102616270196736
https://twitter.com/igvitez/status/1172106604482879490
https://twitter.com/igvitez/status/1172235650424348673
https://twitter.com/igvitez/status/1280770057644249089
https://twitter.com/igvitez/status/1315358410049814538

__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 12:17   #873
Nacional se upecao na fejk news, sjećam se toga. al dobra fora.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 12:20   #874
Šta bi bio fejk news!? Ovo se stvarno dogodilo na blagajni Konzuma Vitezu s Kosoricom. Knjiga je izdana 2020. a ova situacija se dogodila 2019. ja idalje ne mogu vjerovat da se ona išla u knjizi doticati tog događaja i izvlačit se zbilja spominjući faking zdravoljupce

https://twitter.com/igvitez/status/1315358410049814538

Dam ti kurac AHAHAHAHAH
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 12:43   #875
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Meni ovo više izgleda kao crna komedija nego trash, a to dvoje nije isto.
Miks je. U svakom slučaju opuštajuć i izrazito zabavan film. No nažalost to je njegov daleko najkvalitetniji film. Sve iza nije na tom nivou.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 13:50   #876
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Miks je. U svakom slučaju opuštajuć i izrazito zabavan film. No nažalost to je njegov daleko najkvalitetniji film. Sve iza nije na tom nivou.
Očito nisi pročitao moje mišljenje o ovom zadnjem.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2020., 15:32   #877
Quote:
Puky Lee kaže: Pogledaj post
Treš je namjeran, ako nisi, pogledaj seriju Zakon! koja se vrtjela prije više od 10 godina i sve će ti bit jasno.
Zakon nije bio treš nego obično sranje, ali ovaj film je prilično originalan, zanimljiv i duhovit. Šteta što se u Vidiću režiser počeo vraćati neslavnim korijenima.
Nadam se da je kandidat za oskara najbolji do sad, nisam još vidio.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.