Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 15:32   #81
Quote:
speddtuch kaže: Pogledaj post
Da a koja cijena sms-a??? To niko ne spominje.
jebga sad nemres sve 0,99 je...ja npr imam tomato 0,24 sa sms 0,28 i 0,05lp više ali je sms 0,28 za razliku od tarife 0,18 i sms 0,70 odn tele2 0,18 i sms 0,99
k1d is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:58   #82
Quote:
k1d kaže: Pogledaj post
jebga sad nemres sve 0,99 je...ja npr imam tomato 0,24 sa sms 0,28 i 0,05lp više ali je sms 0,28 za razliku od tarife 0,18 i sms 0,70 odn tele2 0,18 i sms 0,99
tocno tako i ja koristim tu tarifu o,24 jer isto razgovaram a i poruke saljem tako da je to najbolja tarifa
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 19:38   #83
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
tocno tako i ja koristim tu tarifu o,24 jer isto razgovaram a i poruke saljem tako da je to najbolja tarifa
ma imao san d880 dual pa je cedio sad iman 2moba 2punjenja 2paljenja 2 gasenja 2x pogledaš svakog jel poziv jel nije ovo ono....ma koma kupio bih b7722 jer bi uzeo i opciju t-mob ovo novo extra zbog flat interneta samo neznam dali samsung b7722 moze live gledati jer kad odem na more da mogu gledati sbk F1 motoGP i tak nesto ako ne morati cu neki drugi bob uzeti da mogu live na moru gledat i čilati ispod suncobrana ako ne pak hdd receiver ce opet ko i svake godine navecer
k1d is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 20:52   #84
Pozz, evo i ja sam se malo zainteresirao za taj BonBon, pogotovo otkada su uveli ove „mjesečne pakete“ pa sam malo usporedio s najisplativijom Tomato tarifom 0,24 gdje je poziv 0,24 a sms 0,28 (uz obveznu nadoplatu računa sa 100kn)

Budući da se kod bonbona svaki mjesec može uzeti nova kombinacija uzeo sam za omjer (obavezna nadoplata 100kn na tomato) 300min unutar mreže/200min prema svima i 200 sms poruka prema svima za 90kn.

Pa sada, da bi kod tomato iskoristio tih prvenstveno 200min prema svima i 200 sms trebalo bi 104kn a još kada se uzme u obzir 300min unutar mreže dobije se cifra od 176kn naspram 90kn kod BonBona

Naravno u BonBon možeš uzeti idući mjesec drugu opcije npr. 80min prema svima i 200sms prema svima za 60kn a za tu istu vrijednost bi u Tomato platio 75,20kn.

Napomena: Ako u tekućem mjesecu u BonBonu potrošiš paket možeš uzeti odmah taj isti koji si imao ili možeš nastaviti koristiti osnovnu tarifu 0,70min prema svima i 0,20 sms prema svima.

Evo to su neka moja razmišljanja, ispravite me ako griješim… nekakav sličan omjer je i u odnosu na najoptimalnije tele2 tarife Smiley i Knock-out, uglavnom biti ce zanimljiv fajt na relaciji bonbon, tomato a pogotovo tele2 koji nema kćer/sina firmu kao T-cum i VIP

PS. Evo upravo sam vidio da se kod Tomato plaća uspostava poziva od 0,28 tako da je razlika još veća u korist BonBona
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...

Zadnje uređivanje Lex Luthor : 09.03.2011. at 21:22.
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 21:51   #85
U tele2 smiley za 100 kn dobiješ neograničeno slanje poruka na sve mreže, 150 kn za internet (150 mb na tele2 signalu, na tmobile nekaj manje), i 112 min razgovora prema svim mrežama (0.89 kn/min, nema naknade za uspostavu poziva). Svima koji šalju 10 i više poruka dnevno, ovo je najbolja opcija jer samo na poruke mjesečno potroše nekih 100 kn.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 23:08   #86
Istina, samo eto za pozive je obračunska jedinica 15 sec pa se to brzo istroši...

U svakom slučaju sviđa mi se sve veci izbor, ja cu se vjerojatno prebaciti na bonbon, sviđa mi se opcija: 70kn

80 min prema svima (bez naknade za uspostavu poziva i obračunska jedinica 1sec)
200 sms poruka prema svima
50mb (internet)

A drugi mjesec cu neku drugu opciju
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...

Zadnje uređivanje tomisličak : 13.03.2011. at 14:47. Reason: nepotrebno Quote, na post iznad svoga
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 09:02   #87
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
U tele2 smiley za 100 kn dobiješ neograničeno slanje poruka na sve mreže, 150 kn za internet (150 mb na tele2 signalu, na tmobile nekaj manje), i 112 min razgovora prema svim mrežama (0.89 kn/min, nema naknade za uspostavu poziva). Svima koji šalju 10 i više poruka dnevno, ovo je najbolja opcija jer samo na poruke mjesečno potroše nekih 100 kn.
nova pretplata u t-mobu za 100kn 150 min prema drugim mrezama 50sms i flat rate(neograničeno ) internet...
vratimo se bon bonu i tomatu ima jednu veliku(po meni cak i 2)velike prednosti bon bon sto se u konačnoj racunici isplati(ispada cak i jeftiniji od tomata)
1.ima obracunsku jedinicu 1sek
2.(dosta bitna stavka koja matematickim izracunom u odnosu na tomato 0.24 ispada jeftiniji) nema uspostave poziva ni unutar 097 ni prema drugim mrezama
stavite formulu izracuna po minuti + uspostava poziva vidjete cete razliku
i jos k tome ako predjes u 097 imas ne 300min nego 1000min/mj prema 097(nema ih jos puno ali...)
k1d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 12:28   #88
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
U tele2 smiley za 100 kn dobiješ neograničeno slanje poruka na sve mreže, 150 kn za internet (150 mb na tele2 signalu, na tmobile nekaj manje), i 112 min razgovora prema svim mrežama (0.89 kn/min, nema naknade za uspostavu poziva). Svima koji šalju 10 i više poruka dnevno, ovo je najbolja opcija jer samo na poruke mjesečno potroše nekih 100 kn.
Ja sam bio Tele2. I bio sam oduševljem tom tarifom, ali kvaliteta zvuka, signala i mreže općenito je katastrofa. Tako da je zbog toga neisplativo.
Idem katkad na otok i tamo se već moram prebacivati na T-Mobile signal. Sugovrnike jedva razumijem, veza redovito puca. Intrenet im često neradi kako spada.

Kad se Tele2 sjeti podići kvalitetu mreže vraćam im se... odsada sam priklonjen bonbonu, neznatno je skuplje ali kvaliteta je barem odlična!
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 19:06   #89
svako za sebe kaze da ima najjeftiniji paket no to nije objektivno..ova smiley tarifa po meni nije jeftina(za mene 0,89)nije jeftino ali....ima net usluge i bezbroj sms-a sto opet meni ne igra jer mi net netreba i jer mi je pun kufer ponekad slati i pisati sms ....stoga mislin da razgovaramo o pozivima ne o tarifama....sve si vise mislim otić u bon bon
1)obračunska jedinica sek!!!
2)nema uspostave poziva!!
u konacnici ispada podosta jeftiniji od 095 i 092

Zadnje uređivanje tomisličak : 13.03.2011. at 14:47. Reason: nepotrebno Quote, na post iznad svoga
k1d is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 11:57   #90
Preporuke mobilnih tarifa, operatera...

znači ovako, između 5 i 10 poziva dnevno na sve mreže, u ukupnom trajanju dnevno od 3 do 30 minuta, vrlo malo poruka cca 40 mjesečno.... što bi mi bilo najjeftinije? tj. koje tarife i na kojoj mreži?
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....

Zadnje uređivanje assassin : 30.03.2011. at 23:19. Reason: spojeno
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 19:32   #91
BON BON JE ZAKON uplatim mjesečno 40 kn i za to imam besplatne razgovore prema svima 097 i pored tog platim 30 kn za 80 minuta prema SVIM mrežama. dakle, ostane mi 10 kn na računu a to mi bude za poruke. jedna poruka je 20 lipa jeftino!
mistik2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 23:00   #92
Quote:
k1d kaže: Pogledaj post
svako za sebe kaze da ima najjeftiniji paket no to nije objektivno..ova smiley tarifa po meni nije jeftina(za mene 0,89)nije jeftino ali....ima net usluge i bezbroj sms-a sto opet meni ne igra jer mi net netreba i jer mi je pun kufer ponekad slati i pisati sms ....stoga mislin da razgovaramo o pozivima ne o tarifama....sve si vise mislim otić u bon bon
1)obračunska jedinica sek!!!
2)nema uspostave poziva!!
u konacnici ispada podosta jeftiniji od 095 i 092
Pa imaš tarifu Među nama gdje su pozivi besplatni unutar Tele2 mreže (neograničena minutaža i nema naknade), uz uspostavu poziva (25 lp) i sms 29 lp.
Prema drugim mrežama je 89 lp plus uspostava poziva.
Pa ako zoves vecinom tele2 brojeve, to je objektivno najjeftinije.
caps is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 14:47   #93
Quote:
caps kaže: Pogledaj post
Pa imaš tarifu Među nama gdje su pozivi besplatni unutar Tele2 mreže (neograničena minutaža i nema naknade), uz uspostavu poziva (25 lp) i sms 29 lp.
Prema drugim mrežama je 89 lp plus uspostava poziva.
Pa ako zoves vecinom tele2 brojeve, to je objektivno najjeftinije.
ali ne zovem!!tele 2 ima tot koma signal i u odnosu na ovaj bon bon koji mi nije bilo jano zasto je toliko razvikan kad sam isao racunati bolji je od tele 2 700x!!
em ima tu uspostavu(bon nema unutar sto mi je bitno zbog zene i ima 1000min/mj bez ikakve mej naknade itd) poziva imalos signal bon ima od t-mob sto je 300x bolji i ima jeftinije sms ustvari i najjeft,tako da se uskoto selim!
ma kakav tele2 bončina je zakon

Quote:
mistik2010 kaže: Pogledaj post
BON BON JE ZAKON uplatim mjesečno 40 kn i za to imam besplatne razgovore prema svima 097 i pored tog platim 30 kn za 80 minuta prema SVIM mrežama. dakle, ostane mi 10 kn na računu a to mi bude za poruke. jedna poruka je 20 lipa jeftino!

imam nesto sitno na racunu od tomata i evo mene
EOD!!

Zadnje uređivanje assassin : 25.03.2011. at 15:00. Reason: Koristi tipku Edit
k1d is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 19:41   #94
koja mobilna mreža???

dakle treba mi savjet koju najjeftiniju mobilnu mrezu uzet....
razgovaram na mobitel par sati dnevno (dakle pozeljno bi bilo da ima opciju besplatne pozive UNUTAR MREZE jer bi se i cura pribacila na istu mrezu), sms poruke 20ak komada tjedno, znaci rijetko, da su jeftiniji pozivi prema ostalim mrezama(na vipu sam, imam opciju hocu vip + i pozivi van mreze su mi 2-3kune, ne znam tocno)....i internet koristim malo, samo odem na facebook 20ak minuta dnevno, znaci nije uvjet...
krampussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 21:01   #95
evo jos jedna sitnica u MINUS za tele 2 opcija propusteni poziv iliti ko me zva da dobijes sms propusten poziv koja je u tmob besplatna kod tele 2 se naplačuje pazi ovo sad KO TEBE NAZOVE ako me nazoves na tele 2 meni ugasen znaci nisi uspostavio poziv nema beda evo ti 70lp za to pa se ljepo j...
by tele 2
k1d is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 22:00   #96
ajde please pomoć jer trenutno nemrem razmišljati, prokleti tele2 me turbo naživcirao, i to toliko da ce dobiti odjebek, ugl. kaj mi se više isplati uzeti bonbon ili tomato, s tim da mi je najbitnije da sto jeftinije prođem, jer zaista ne trošim puno na pozive (dosad sam mjesečno trošila oko 30 kn) i da dobro sam napisala 30 kn!. najbitniji su mi pozivi i to prema svim mrežama ostalo mi ne treba. gledala sam na stranicama i od tomata i od bonbon-a, kod tomata bi jedino isla ova tarifa 0,45 a kod bonbona bas sad ne kuzim s tim nekim novim paketima kak to ide
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 22:07   #97
tomato ima 0,45 prema svima, bonbon ima 0,70.

tomato ima naknadu za uspostavu poziva 0,25kn, bonbon nema.

obračunska jedinica ti je na oba 60 sekundi.

zato uzmi bonbon, srednji paket razgovora za 30kn, dobiješ 80 minuta prema svim mrežama + obračunska jedinica 1sek.
__________________
Dosta je podjela, dosta je razdora, dosta je sukoba, kad igra Hrvatska, najveća svetinja!
fanatik85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 22:07   #98
Quote:
k1d kaže: Pogledaj post
evo jos jedna sitnica u MINUS za tele 2 opcija propusteni poziv iliti ko me zva da dobijes sms propusten poziv koja je u tmob besplatna kod tele 2 se naplačuje pazi ovo sad KO TEBE NAZOVE ako me nazoves na tele 2 meni ugasen znaci nisi uspostavio poziv nema beda evo ti 70lp za to pa se ljepo j...
by tele 2
Pa to je besplatno: http://www.tele2.hr/mobilna_telefonija/tko_me_zvao.html

I za pozivatelja i za primatelja.
caps is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 22:07   #99
Mislim da je jeftiniji bonbon.
Ova akcija "zadovolji se sama".
Za 30 kuna imaš 80 minuta poziva prema svim mrežama (i onih 1000 minuta besplatno unutar bonbona ako kupi bon od 40 ili više kuna).
Ovako (u tomatu) za 45 lipa u 30 kuna imaš oko 66 minuta.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 22:11   #100
Quote:
fanatik85 kaže: Pogledaj post
tomato ima 0,45 prema svima, bonbon ima 0,70.

tomato ima naknadu za uspostavu poziva 0,25kn, bonbon nema.

obračunska jedinica ti je na oba 60 sekundi.

zato uzmi bonbon, srednji paket razgovora za 30kn, dobiješ 80 minuta prema svim mrežama + obračunska jedinica 1sek.
bonu je sekunda

Quote:
crystalmaiden kaže: Pogledaj post
ajde please pomoć jer trenutno nemrem razmišljati, prokleti tele2 me turbo naživcirao, i to toliko da ce dobiti odjebek, ugl. kaj mi se više isplati uzeti bonbon ili tomato, s tim da mi je najbitnije da sto jeftinije prođem, jer zaista ne trošim puno na pozive (dosad sam mjesečno trošila oko 30 kn) i da dobro sam napisala 30 kn!. najbitniji su mi pozivi i to prema svim mrežama ostalo mi ne treba. gledala sam na stranicama i od tomata i od bonbon-a, kod tomata bi jedino isla ova tarifa 0,45 a kod bonbona bas sad ne kuzim s tim nekim novim paketima kak to ide
evo kratko ja imam tomato 2god i sad prelazim na bon jeftiniji je

Quote:
caps kaže: Pogledaj post
Pa to je besplatno: http://www.tele2.hr/mobilna_telefonija/tko_me_zvao.html

I za pozivatelja i za primatelja.
e pa ili riba sa szk qurca nezna ili je g.....

Zadnje uređivanje assassin : 30.03.2011. at 22:26. Reason: Koristi tipku Edit ili Multiquote
k1d is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.