Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2009., 16:44   #1
Oticanje lica zbog upale zuba

zabolio me zub jucer, pila voltaren rapid

danas mi je blago otekao dio lica iznad zuba - ispod oka

ne mogu ovako ici na vadjenje, nece mi raditi pod upalom. kako da prije odlaska skinem oteklinu?

hvala!
maya77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 16:45   #2
Antibioticima.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 16:46   #3
kakvim? moze preciznije?
maya77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 16:53   #4
Odi doktoru opće prakse, on će ti dati. To se desilo mojem suprugu prije par mjeseci i dobio je Klavocin od 1g. Kad je završio kuru i upala sa stišala, otišao kod zubara i to riješio.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 16:57   #5
hvala, vidjecu sta se moze

nema sanse da ovo samo spadne u roku od par dana?
maya77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 16:59   #6
Quote:
maya77 kaže: Pogledaj post
zabolio me zub jucer, pila voltaren rapid

danas mi je blago otekao dio lica iznad zuba - ispod oka

ne mogu ovako ici na vadjenje, nece mi raditi pod upalom. kako da prije odlaska skinem oteklinu?

hvala!
idi do stomatologa da ti otvori taj zub da se gnoj može drenitati,brže će ti otok splasnuti.

Antibiotike ne uzimaj na svoju ruku jer ti tu antibiotik ne treba.

I ako je oteknuo ne znači da je za vađenje,u 95% slučajeva takvim zubima se liječi korjen i zub ti može služiti još više desetaka godina
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 17:01   #7
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
idi do stomatologa da ti otvori taj zub da se gnoj može drenitati,brže će ti otok splasnuti.

Antibiotike ne uzimaj na svoju ruku jer ti tu antibiotik ne treba.

I ako je oteknuo ne znači da je za vađenje,u 95% slučajeva takvim zubima se liječi korjen i zub ti može služiti još više desetaka godina
Ali kod upalnog procesa ne djeluje analgezija, a otvarati takav zub bez analgezije... hm... ja ne bih...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 17:05   #8
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Ali kod upalnog procesa ne djeluje analgezija, a otvarati takav zub bez analgezije... hm... ja ne bih...
ko kaže da analgezija ne djeluje?Sve ovisi koji anestetik se koristi,ja koristim jedan od najjačih i nema greške,dosad nisam imao problema s analgezijom u upalnom području.

A u ovom slučaju anestetik ne treba,ako je oteknuto onda se živac odavno raspao i pretvorio u gnoj.Eventualno u nekim slučajevima zna ostat malo živoga ali uz dobar anestetik ni tu nema problema
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 17:10   #9
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ko kaže da analgezija ne djeluje?Sve ovisi koji anestetik se koristi,ja koristim jedan od najjačih i nema greške,dosad nisam imao problema s analgezijom u upalnom području.

A u ovom slučaju anestetik ne treba,ako je oteknuto onda se živac odavno raspao i pretvorio u gnoj.Eventualno u nekim slučajevima zna ostat malo živoga ali uz dobar anestetik ni tu nema problema
U tom slučaju sve ok. Ti si ipak stomatolog pa znaš o ćemu pričaš. Mojeg muža su splašili da analgezija neće djelovati ako je upala pa je zato išao po antibiotike.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 19:56   #10
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ako je oteknuto onda se živac odavno raspao i pretvorio u gnoj.Eventualno u nekim slučajevima zna ostat malo živoga ali uz dobar anestetik ni tu nema problema
Kako se organizam rješava tog gnoja ako se ne potpomogne antibioticima? Jel mogu očekivati da će sam nestati, bez da idem stomatologu? Koliko mu treba?

Sad osjetim kao trakastu guticu iznad zuba, koja je mekana. Valjda je to gnoj?

I ako se živac raspao jel to znači da takav zub neće lako zaboliti opet?

Izvinjavam se ako su pitanja naivna.

Hvala puno.
maya77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:28   #11
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Ali kod upalnog procesa ne djeluje analgezija, a otvarati takav zub bez analgezije... hm... ja ne bih...

Čim stomatolog otvori takav zub, nastaje trenutno olakšanje pacijenta. Zato najbolje je otići kod stomatologa.
Krumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:30   #12
Quote:
maya77 kaže: Pogledaj post
Kako se organizam rješava tog gnoja ako se ne potpomogne antibioticima? Jel mogu očekivati da će sam nestati, bez da idem stomatologu? Koliko mu treba?

Ne, ako ne odete kod stomatologa izgubit ćete taj zub!

Sad osjetim kao trakastu guticu iznad zuba, koja je mekana. Valjda je to gnoj?

Mozda, što je gutica?

I ako se živac raspao jel to znači da takav zub neće lako zaboliti opet?

Bez da odete kod stomatologa upravo obrnuto, bolit će vas još jače.

Izvinjavam se ako su pitanja naivna.

Hvala puno.
Ako imate još pitanja, pitajte
Krumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 11:58   #13
Znači ništa bez stomatologa, a toga se bojim. Ipak ću ja ovo vaditi na kraju.

Hvala puno za pomoć u svakom slučaju.

Usput, bolovi su nestali, a otok se blago proširio ali omekšao i nije bolan. Rano jutros ga nije bilo gotovo nikako.
maya77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 12:20   #14
Trebas otic stomatologu da ti da antibiotike i za otok to se mora napravit jer moze bit dosta opasno, sjecam se da je mojoj teti stomatolog jednom rekao da bi umrla da nije dosla u slijedecih par sati, nije se s tim igrat!

Stomatolog ti nece vadit zub pod otokom, to se ne prakticira, nego ce cekat da otok spadne da bi zub tretirao, mozda ce zub eventualno otvorit i prepisat ti antibiotike

Doktor opce prakse cesto ti nece dat antibiotike nego ce rec da ti antibiotici trebaju ali te poslat stomatologu pa da ti stomatolog to prepise. Obicno nakon dan dva antibiotika otok spadne ali se antibiotici moraju pit do kraja
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 13:18   #15
Quote:
maya77 kaže: Pogledaj post
Znači ništa bez stomatologa, a toga se bojim. Ipak ću ja ovo vaditi na kraju.

Hvala puno za pomoć u svakom slučaju.

Usput, bolovi su nestali, a otok se blago proširio ali omekšao i nije bolan. Rano jutros ga nije bilo gotovo nikako.

Zub ti nece vadit stomatolog samo zbog upale.
Krumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 12:06   #16
Oteklina i zubobolja

Eto nadam se da sam potrefio podforum, ovako jucer me je poceo boliti zub u kojem je bio lijek i obraz je poprilicno otekao, i isao sam kod zubarice ona je otvorila zub i moram pit antibiotike i stavljat hladne obloge. E sad meni je obraz prilicno jako natecen, cjelu noc sam drzo obloge ali nepomaze nista, cak je jos vise natecen nego sto je bio

Ima li tko kakav savjet kako da smanjim oteklinu ?

Hvala unaprijed.
Duracell is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 12:27   #17
Oticanje lica zbog upale zuba

Jeste li ikad imali nateknuto lice od jednog pišljivog usranog zuba? e pa ja jesam, evo već drugi put ove godine, prije toga mi se to nikada nije događalo. Kao onaj crtić gdje ona klinka ima onaj gibs i stalno je bublasta u faci od nateknutog zuba. Probudim se nedavno, boli me zub lijeva petica gornja, ispao mi lijek za živac jer sam čačkao i ona vatica i sutradan pogledam se u ogledalo ono ISUSE KRISTE, izgledam kao kvazimodo. Nateknuto do oka, kao da mi je netko stavio mandarinu u desne i do oka mi doslovno odvratno. Zubarica mi samo antibiotike, a kao ne mogu ja tu ništa evo ti klavocin a zbog drugog zuba ih pijem već 3 mjeseca. KLAVOCIN, KLAMICIN, AMOKSICILIN sto je i klavocin, pa mi da opet klavocin, pa opet klavocin a ništa ne radi. I prebacio sam se prije 3 dana kod nove i da mi ona MEDAAZOl čim me vidjela i počeo sam to pit zajedno s klavocinom i smanjilo se i ja reko WAUU ok super. Sad ću otić kod doktorice da mi ga izvadi, neće ga pod upalom vadit i danas u 8 trebam popit taj MEDAZOL i propustio jer sam se probudio u 11 i OPET OPET OPET SAM NATEKAO. PA JEBOTE LED DI TOGA IMA?
pa nikad mi neće moć izvadit taj zub, samo 4 sata kasnim a nikad prije toga nisam zakasnio popit tabletu i natekne ponovno

ne znam šta da radim. dal je preporučljivo da uzmem klješta i izvadim ga sam samcat kad je stara godina...ne znam stvarno šta drugo da napravim, a nemam anesteziju razbila mi se
rezony is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 21:09   #18
Vama se mora napraviti incizija i drenirati gnoj, antibiotici ubijaju bakterije ali ne mogu unistiti gnoj koji fizicki sprijecava dolazak antibiotika do bakterijskih sojeva. Obratite se oralnom kirurgu!
drdentmed123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 16:28   #19
Dali se javit na Hitnu jer je nedelja ili trpiti bol do ponedeljka??
Trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 12:15   #20
upala

Pozzzz , prije 4 dana me poceo boliti zub, jucer kada sam se probudio ispod oka mi je bilo oteceno , spakovao sam se otisao zubaru , otvorila mi zub i dala antibiotik cefaleksin , pijem ga svakih 12 sati i jako je pomogao prestao me boliti zub, ali problem je sto kada sam se jutros probudio to sto mi je jos vise nateklo , ispod oka skroz i desna strana usne , tocnije desna strana lica osim čela i brade...

kakav je antibiotik cefaleskin ?
sta mogu poduzeti u vezi naticanja lica , jer cuo sam da je to za hitnu !

POZZZ <3
D3R4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.