Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 12:02   #11321
Quote:
suski kaže: Pogledaj post
Znači ako je prijavljen na neko drugo radno mjesto u društvu u kojem je direktor ne odnosi se na njega, a niti na one koji su direktori u jednom društvu a prijavljeni su u drugom kao radnici?
Zanemarite pitanje.
U startu sam nešto krivo pročitala u odgovoru, pa sam se skroz pogubila.
Hvala vam svima na odgovorima
suski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 08:47   #11322
Molim Vas za savjet. Pitala sam vec na temi kompenzacije Ali tamo valjda nitko ne gleda pa pitam ovdje jer mi je prilicno zurno da saznam odgovor. Dobila sam ponudu za posao, raditi kompenzacije sa vise stranaka. Mislim da bi sama trebala pronalaziti klijente. I receno mi je da bi npr.u mjesec dana trebala zatvoriti\naplatiti ili Kako se vec kaze dva mil.kuna. I da bi za to dobila neku placu. Jos cu konkretno pitati, Ali stekla sam dojam da necu imati nista fiksno nego samo koliko zaradim.
Zanima me koliko je to realno jer sam vec radila nesto za tu osobu gdje sam bila na gubitku. Hvala na odg
oy-el-dias is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 09:11   #11323
Radila bih od kuce i oni bi mi platili samo telefon.
oy-el-dias is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 11:21   #11324
Podjela troškova osobnog automobila 50/50 ide od ove godine ili iduće??
hele83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:07   #11325
Pozdrav ekipa,

mislim da nisam na pravoj temi ali ako netko može pomoći..
Dakle firma iz RH bi napravili uslugu posredovavanja fizičkoj osobi u Melburnu. Da li se faktura izdaje sa PDV-om ili bez?
kresokre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:31   #11326
Quote:
hele83 kaže: Pogledaj post
Podjela troškova osobnog automobila 50/50 ide od ove godine ili iduće??
Ne ide od ove godine.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:37   #11327
Quote:
oy-el-dias kaže: Pogledaj post
Molim Vas za savjet. Pitala sam vec na temi kompenzacije Ali tamo valjda nitko ne gleda pa pitam ovdje jer mi je prilicno zurno da saznam odgovor. Dobila sam ponudu za posao, raditi kompenzacije sa vise stranaka. Mislim da bi sama trebala pronalaziti klijente. I receno mi je da bi npr.u mjesec dana trebala zatvoriti\naplatiti ili Kako se vec kaze dva mil.kuna. I da bi za to dobila neku placu. Jos cu konkretno pitati, Ali stekla sam dojam da necu imati nista fiksno nego samo koliko zaradim.
Zanima me koliko je to realno jer sam vec radila nesto za tu osobu gdje sam bila na gubitku. Hvala na odg
Iz ovog bih ti savjetovala oprez! Najprije definiraj tko je tvrtka koja nudi radni odnos? Čime se bavi? Onda definiraj u kakvom pravnom položaju bi ti bila, da li radnik? Znaš li odgovore na ova pitanja?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:38   #11328
Quote:
kresokre kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

mislim da nisam na pravoj temi ali ako netko može pomoći..
Dakle firma iz RH bi napravili uslugu posredovavanja fizičkoj osobi u Melburnu. Da li se faktura izdaje sa PDV-om ili bez?
Nisam sigurna, ali mislim da izdaješ onako kako inače izdaješ račune, znači s pdv-om ako si u sustavu pdv-a.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:48   #11329
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Ne ide od ove godine.
Zakon o PDV-u
čl. 61, primjenjuje se od 01.01.2018.
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:09   #11330
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna, ali mislim da izdaješ onako kako inače izdaješ račune, znači s pdv-om ako si u sustavu pdv-a.
To znači da se izdaje u HRK, da li je moguće i drugoj valuti izdati rn
kresokre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:15   #11331
Quote:
kresokre kaže: Pogledaj post
To znači da se izdaje u HRK, da li je moguće i drugoj valuti izdati rn
U HRK i EUR, koliko sam pohvatala...
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:22   #11332
Blagajnički maksimum (zakon o fiskalizaciji)...imam organizirano knjiženje preko 1020 glavne blagajne.

Nemam pomoćnih blagajni otvorenih preko konta.

Imam nekoliko poslovnih jedinica i odlukom o blagajničkom maksimumu sam odredila visinu za svaku.
Naplata se radi preko fiskalnih blagajni, svaka poslovna jedinica ima svoju fiskalnu blagajnu. Naplaćuju novčanicama, transakcijski i kreditnim karticama.

Da li netko ima ovako organizirano knjiženje ili mi može dati svoje mišljenje? Kontrolu da li mi je promet novčanicama prešao blagajnički maksimum radim prema dnevnim izvještajima iz svake pojedine fiskalne blagajne (kase). U obzir tako ne uzimam knjigovodstveno stanje preko 1020 s obzirom da mi je na 1020 sve skupno (za sve poslovne jedinice) i s tim da ne mogu dobiti dnevno stanje koje je realno iz razloga što kroz IRU mjesečni promet po pojedinoj blagajni (poslovnoj jedinici) provlačim mjesečno!

Svaka pomoć je dobrodošla, barem kao mišljenje ili stav! Hvala!
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:28   #11333
Evo jedno nadam se jednostavno pitanje (relativno nova u vođenju jednostavnog knjigovodstva):

Ako mi klijent plati račun na 2 rate, i to jednu na žiro, drugu u gotovini, da li pišem poseban račun za žiro, poseban za gotovinu (i u tom slučaju, kako definiram cijenu usluge? da li stavim visinu rate ili...)? Ili pišem zajednički račun, pa samo naznačim da je dio plaćen u gotovini, dio na žiro? U tom slučaju, da li taj zajednički račun ide pod gotovinske ili bezgotovinske račune?

Hvala
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:11   #11334
Quote:
ja-koja-jesam kaže: Pogledaj post
Evo jedno nadam se jednostavno pitanje (relativno nova u vođenju jednostavnog knjigovodstva):

Ako mi klijent plati račun na 2 rate, i to jednu na žiro, drugu u gotovini, da li pišem poseban račun za žiro, poseban za gotovinu (i u tom slučaju, kako definiram cijenu usluge? da li stavim visinu rate ili...)? Ili pišem zajednički račun, pa samo naznačim da je dio plaćen u gotovini, dio na žiro? U tom slučaju, da li taj zajednički račun ide pod gotovinske ili bezgotovinske račune?

Hvala
Radiš jedan račun koji treba biti fiskaliziran ukoliko je dio plaćen gotovinom (da je cijeli transakcijski ne treba,ali ti imaš i gotovinsko plaćanje). Račun zatvaraš tako da u tom računu dio zatvoriš kao primitak u gotovini,a plaćanje sa žira uknjižiš u isti račun,ali pod primitak putem žiro računa. U knjizi primitaka i izdataka će ti onda lijepo biti razvrstano kako treba (i primitak u gotovini i primitak preko ž.r.).
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:49   #11335
Hvala, samo ja sam paušalac pa imam knjigu računa za male obveznike fiskalizacije umjesto fiskalne blagajne, knjigu prometa umjesto KPI i knjigu računa (za bezgotovinske račune). Što u tom slučaju?
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:12   #11336
Quote:
ja-koja-jesam kaže: Pogledaj post
Hvala, samo ja sam paušalac pa imam knjigu računa za male obveznike fiskalizacije umjesto fiskalne blagajne, knjigu prometa umjesto KPI i knjigu računa (za bezgotovinske račune). Što u tom slučaju?
Pišeš jedan račun i dole napomena npr. 300 kn plaćeno gotovinom, 300 kn plaćeno transakcijski.

Imaš samo knjigu prometa (nikakva knjiga računa za bezgotovinske), i u noj imaš polja iznos naplaćen gotovinom, iznos naplaćen virmanski, i upišeš uplate po istom računu u 2 polja.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:39   #11337
Koju stopu amortizacije trebam koristiti za plovilo koje se najmi?

Jedni savjetnici mi kažu - ostala nespomenuta imovina - 10/20%, a drugi da mogu ubaciti pod - nematerijalna imovina, oprema osim automobila, te mehanizacija - 25/50% ?

Help pls
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:42   #11338
Cure drage, htjela bih samo provjeriti svoje mišljenje u svezi priznavanja pretporeza. naime u sustavu smo pdv-A po naplaćenim naknadama, pa me zanima ukoliko imam gotovinski račun plaćen od strane vlasnika npr. u 12. mj. pretporez si priznajem u 12, bez obzira što njemu nije refundiran već stoji na obvezi 2310???
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 12:04   #11339
Važno je da je račun plaćen i PDV priznaješ bez obzira kada ćeš refundirati sredstva vlasniku
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 12:08   #11340
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Važno je da je račun plaćen i PDV priznaješ bez obzira kada ćeš refundirati sredstva vlasniku
Joj hvala ti puno na brzom odgovoru, toliko postanem nesigurna u sebe slušajući svakakve neznalice, super kaj postoji forum
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.