Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 11:07   #21
Za use, nase i podase smo uvijek pri vrhu kao i sav jug europe, popualrni PIGS.

Zapravo, cijela tema je dušu dala za rolandusa, klape, masline, bokun uja i bićerin vina.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:15   #22
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Dakle, Hrvati troše na alkoholna pića i duhan triput više nego na ribu, duplo više nego na voće i više nego na povrće!
A na bezalkoholna pića duplo više nego na ribu i više nego na voće.
Valjda sve to iz teškog siromaštva i neimaštine za koju su im, naravno, "oni" krivi.
U tome se slažem. Iako se to može pripisati ovisnošću.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:31   #23
.....ali hrvatska nije bogata zemlja.

bogata za oci i dusu ali ne i za dzep a to bogatstvo ti imaju i afrikanci recimo pa ti reci da su oni bogati.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:58   #24
Kod nas je takvo blagostanje da nam ni izbjeglice iz Sirije ne žele doći.
Izgleda da niti oni nisu svjesni što propuštaju i da ih je zadojio prljavi zapad.

"BRUXELLES - Hrvatska je napravila sve što je potrebno za primanje izbjeglica iz programa premještanja i preseljenja, ali ljudi jednostavno ne žele živjeti u Hrvatsku, rekao je u ponedjeljak 27. ožujka hrvatski ministar unutarnjih poslova Vlaho Orepić.

"Mi ne kasnimo s provedbom naših obveza, napravili smo sve mehanizme, ali jednostavno ne možemo dobiti ljude koji žele doći u Hrvatsku", rekao je Orepić u Bruxellesu. "

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hr...i-u-hrvatskoj/
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:01   #25
A poslodavci se nadaju uvozu radne snage. Odakle? Rađe će Sirijac poginut u ratu, nego radit u Hrvatskoj.

Pa jedna prigodna "Sirijska narodna":

https://www.youtube.com/watch?v=PJpdmnKButw

rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:03   #26
Čuo sam da nisu ni htjeli živjeti u Sloveniji. Mora da su i visoki standardi.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:08   #27
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Hrvatska je turistička zemlja i kako oni po statistici znaju koliki je postotak od toga zapravo stvarno potrošio Hrvat?

Po količini ispijenog alkohola Hrvatska ispada skoro pa vrh svijeta, a oko sebe sam viđao svega par pijanaca, u kafiću većinom ekipa popije poneku pivu i to je to. Eventualno doma ekipa pije vino, i to je sve rjeđe, barem gledajući svoje vršnjake.

Jeben taj prosjek i statistika, znam.
Da si pročitao bar naslov, vidio bi da se radi o anketnim podacima.
Ne radi se o ukupnom prodanom alkoholu i cigaretama u zemlji, nego o potrošnji prosječne hrvatske obitelji.
Anketa, reprezentativni uzorci, jebeno je to.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:08   #28
Moj obol temi - život u Hrvatskoj uistinu može biti super i ima mnoge pogodnosti - predivna klima, besplatno ili vrlo jeftino zdravstvo i školstvo, more, ljudi, pisma, vino ...

Jedini problem je prosječan standard, za koji smatram da je ispod razine na kojoj bi trebao biti s obzirom na lokaciju i potencijale koje Hrvatska ima.
Vrijedniji i domišljatiji pojedinac će tome doskočiti tako da si nađe način da zarađuje i ovdje više para, što je danas lakše nego ikad.

Iz moje okoline 2 vrste ljudi odlaze van, i obje imaju pravo;
Prvi su neobrazovani koji odlaze raditi za minimalac u Irsku ili Njemačku, s čijim minimalcima se živi 2-3 puta bolje nego s našima.
Drugi su vrh posla, koji jednostavno više ne mogu naći posao koji bi im bio privlačan, poput vrhunskih znanstvenika, inženjera i slično.

Snažno vjerujem da će sad kad Agrokor ode kvragu Hrvatska proći kroz katarzu i da ćemo za 5 godina biti kao Slovenija danas recimo.

Ja dobro živim i zadovoljna sam, no s vremena na vrijeme poludim i počnem se baviti mišlju da se iselim jer me smeta inertnost i kaskanje za modernim svijetom.
Evo primjer - mijenjala sam poslovnu adresu, u banci mi nisu htjeli naplatiti jedan račun dok ne odem na zavod za statistiku i to promijenim, premda uredno 4 mjeseca plaćam tako račune samo što službenica nije to primijetila, a ja nisam znala da moram u banku prijaviti promjenu adrese. U zavodu za statistiku mi je falio opet jedan papir, pa sam morala u ured uprave nečega po papir, pa opet u zavod za statistiku, pa u banku.
Sve se to dogodilo u 3 radna dana i koštalo me 100 kn bijega pristojbi i 8 sati vremena.
U jednoj Njemačkoj bih to obavila s 3 klika mišem.

Zasad smo još čistilište.

Fali nam uređenost uprave, poslovanja i ljudskih sloboda. Kada to dostignmo, onda ćemo biti raj.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 17:29   #29
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Moj obol temi - život u Hrvatskoj uistinu može biti super i ima mnoge pogodnosti - predivna klima, besplatno ili vrlo jeftino zdravstvo i školstvo, more, ljudi, pisma, vino ...

Jedini problem je prosječan standard, za koji smatram da je ispod razine na kojoj bi trebao biti s obzirom na lokaciju i potencijale koje Hrvatska ima.
Vrijedniji i domišljatiji pojedinac će tome doskočiti tako da si nađe način da zarađuje i ovdje više para, što je danas lakše nego ikad.

Iz moje okoline 2 vrste ljudi odlaze van, i obje imaju pravo;
Prvi su neobrazovani koji odlaze raditi za minimalac u Irsku ili Njemačku, s čijim minimalcima se živi 2-3 puta bolje nego s našima.
Drugi su vrh posla, koji jednostavno više ne mogu naći posao koji bi im bio privlačan, poput vrhunskih znanstvenika, inženjera i slično.

Snažno vjerujem da će sad kad Agrokor ode kvragu Hrvatska proći kroz katarzu i da ćemo za 5 godina biti kao Slovenija danas recimo.

Ja dobro živim i zadovoljna sam, no s vremena na vrijeme poludim i počnem se baviti mišlju da se iselim jer me smeta inertnost i kaskanje za modernim svijetom.
Evo primjer - mijenjala sam poslovnu adresu, u banci mi nisu htjeli naplatiti jedan račun dok ne odem na zavod za statistiku i to promijenim, premda uredno 4 mjeseca plaćam tako račune samo što službenica nije to primijetila, a ja nisam znala da moram u banku prijaviti promjenu adrese. U zavodu za statistiku mi je falio opet jedan papir, pa sam morala u ured uprave nečega po papir, pa opet u zavod za statistiku, pa u banku.
Sve se to dogodilo u 3 radna dana i koštalo me 100 kn bijega pristojbi i 8 sati vremena.
U jednoj Njemačkoj bih to obavila s 3 klika mišem.

Zasad smo još čistilište.

Fali nam uređenost uprave, poslovanja i ljudskih sloboda. Kada to dostignmo, onda ćemo biti raj.
welcome to dARK SIDE
lijepo je vidjeti da si promjenila mišljenej o mogućnosti uspjeha i poslovanja u hr
čekaj tek kad odeš van, pa se iznenadiš kak su ljubazni i pomažu, posebno ako ćeš pokretati nešto svoje
i onda si razmišjaš, e jesam bio budala i potrošio vremena i novaca u hr

ja sumnjam a će propast agrokora išta promjeniti, a da je hr bogata, je,ali ne dovoljno da hrani sve
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:19   #30
Nema nikakvog razloga da netko tko normalno živi i ima dobar posao (pogotovo ako je riječ o vlastitom biznisu) u Hrvatskoj ide vani...
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 19:39   #31
Quote:
Energija X kaže: Pogledaj post
Čuo sam da nisu ni htjeli živjeti u Sloveniji. Mora da su i visoki standardi.
Gle stvarno kakvog li divnog čuda. Zato su svi naši Hrvati za vrijeme rata bježali do prvog sigurnog područja i odmah poslije rata se i vratili. Nije uopće bilo izbjeglica u Njemačku, Austriju, Švedsku, itd. Ma di bi bilo. Samo je 300 000 ljudi trajno iselilo u 90-ima. Kikiriki.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:23   #32
Kažu da je zadnih godina van otišlo cirka kao pola ZG, a u skoroj budućnosti se predviđa i do milijun ljudi.
Ali..nešto ipak ne valja i trulo je u državi Hrvatskoj.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 21:44   #33
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Moj obol temi - život u Hrvatskoj uistinu može biti super i ima mnoge pogodnosti - predivna klima, besplatno ili vrlo jeftino zdravstvo i školstvo, more, ljudi, pisma, vino ...

Jedini problem je prosječan standard, za koji smatram da je ispod razine na kojoj bi trebao biti s obzirom na lokaciju i potencijale koje Hrvatska ima.
Vrijedniji i domišljatiji pojedinac će tome doskočiti tako da si nađe način da zarađuje i ovdje više para, što je danas lakše nego ikad.

Iz moje okoline 2 vrste ljudi odlaze van, i obje imaju pravo;
Prvi su neobrazovani koji odlaze raditi za minimalac u Irsku ili Njemačku, s čijim minimalcima se živi 2-3 puta bolje nego s našima.
Drugi su vrh posla, koji jednostavno više ne mogu naći posao koji bi im bio privlačan, poput vrhunskih znanstvenika, inženjera i slično.

Snažno vjerujem da će sad kad Agrokor ode kvragu Hrvatska proći kroz katarzu i da ćemo za 5 godina biti kao Slovenija danas recimo.

Ja dobro živim i zadovoljna sam, no s vremena na vrijeme poludim i počnem se baviti mišlju da se iselim jer me smeta inertnost i kaskanje za modernim svijetom.
Evo primjer - mijenjala sam poslovnu adresu, u banci mi nisu htjeli naplatiti jedan račun dok ne odem na zavod za statistiku i to promijenim, premda uredno 4 mjeseca plaćam tako račune samo što službenica nije to primijetila, a ja nisam znala da moram u banku prijaviti promjenu adrese. U zavodu za statistiku mi je falio opet jedan papir, pa sam morala u ured uprave nečega po papir, pa opet u zavod za statistiku, pa u banku.
Sve se to dogodilo u 3 radna dana i koštalo me 100 kn bijega pristojbi i 8 sati vremena.
U jednoj Njemačkoj bih to obavila s 3 klika mišem.

Zasad smo još čistilište.

Fali nam uređenost uprave, poslovanja i ljudskih sloboda. Kada to dostignmo, onda ćemo biti raj.
Još nisi došla do stupnja totalnog

to se dogodi kad odseliš u tvz. razvijene države i doživiš mnogo veće, normalnom čovjeku nezamislive, birokratske gluposti. I to ne neke gluposti koje te samo iznerviraju i potroše vrijeme, već gluposti koje ti mogu potpuno promjeniti život.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 23:21   #34
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
...

Ja dobro živim i zadovoljna sam, no s vremena na vrijeme poludim i počnem se baviti mišlju da se iselim jer me smeta inertnost i kaskanje za modernim svijetom.
Evo primjer - mijenjala sam poslovnu adresu, u banci mi nisu htjeli naplatiti jedan račun dok ne odem na zavod za statistiku i to promijenim, premda uredno 4 mjeseca plaćam tako račune samo što službenica nije to primijetila, a ja nisam znala da moram u banku prijaviti promjenu adrese. U zavodu za statistiku mi je falio opet jedan papir, pa sam morala u ured uprave nečega po papir, pa opet u zavod za statistiku, pa u banku.
Sve se to dogodilo u 3 radna dana i koštalo me 100 kn bijega pristojbi i 8 sati vremena.
U jednoj Njemačkoj bih to obavila s 3 klika mišem.

Zasad smo još čistilište.

Fali nam uređenost uprave, poslovanja i ljudskih sloboda. Kada to dostignmo, onda ćemo biti raj.
hmmm, vidi dalje

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Još nisi došla do stupnja totalnog

to se dogodi kad odseliš u tvz. razvijene države i doživiš mnogo veće, normalnom čovjeku nezamislive, birokratske gluposti. I to ne neke gluposti koje te samo iznerviraju i potroše vrijeme, već gluposti koje ti mogu potpuno promjeniti život.
Točno tako, Hrvatska ima nemjerljivo bolju birokraciju od Belgije...
Kao prvo pola države ne razumije drugu polovicu, zamisli da si iz Zaprešića, nađeš se vani u Dugom Selu i uđeš u policijsku stanicu prijaviti neki zločin i pričaš na zaprešićkom i u Dugom Selu te nitko ne razumije...

Onda radno vrijeme, MUP u Petrinjskoj radi u najgorem slučaju 8-16 (neki odjeli), a većina šaltera od 7-19 h (ako se dobro sjećam). U Belgiji ćeš dobiti ovo:
http://www.auderghem.be/horaires#MaisonCommunale
Glavni grad ima 19 općina, 6 različitih policija...
Svaka općina ima svoja pravila, svoje komunalne službe:
https://pbs.twimg.com/media/C1uVKruWIAAbVWG.jpg
- o čemu se radi na slici, na pješačkom prijelazu je granica između općina, kamion ralica čisti samo u jednoj
Ili doslovno na dvije strane ceste, u različitim općinama, imaš različite aparate za plaćanje parkinga (jedan prihvaća kovanice, drugi ne).

Pokušavam se sjetit najvećih gluposti, ali ih nekako brišem iz glave...

Uglavnom, naravno da ima gomila dobrih stvari - ali nije sve automatikom genijalno.
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 23:28   #35
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Moj obol temi - život u Hrvatskoj uistinu može biti super i ima mnoge pogodnosti - predivna klima, besplatno ili vrlo jeftino zdravstvo i školstvo, more, ljudi, pisma, vino ...

Jedini problem je prosječan standard, za koji smatram da je ispod razine na kojoj bi trebao biti s obzirom na lokaciju i potencijale koje Hrvatska ima.
Vrijedniji i domišljatiji pojedinac će tome doskočiti tako da si nađe način da zarađuje i ovdje više para, što je danas lakše nego ikad.

Iz moje okoline 2 vrste ljudi odlaze van, i obje imaju pravo;
Prvi su neobrazovani koji odlaze raditi za minimalac u Irsku ili Njemačku, s čijim minimalcima se živi 2-3 puta bolje nego s našima.
Drugi su vrh posla, koji jednostavno više ne mogu naći posao koji bi im bio privlačan, poput vrhunskih znanstvenika, inženjera i slično.

Snažno vjerujem da će sad kad Agrokor ode kvragu Hrvatska proći kroz katarzu i da ćemo za 5 godina biti kao Slovenija danas recimo.

Ja dobro živim i zadovoljna sam, no s vremena na vrijeme poludim i počnem se baviti mišlju da se iselim jer me smeta inertnost i kaskanje za modernim svijetom.
Evo primjer - mijenjala sam poslovnu adresu, u banci mi nisu htjeli naplatiti jedan račun dok ne odem na zavod za statistiku i to promijenim, premda uredno 4 mjeseca plaćam tako račune samo što službenica nije to primijetila, a ja nisam znala da moram u banku prijaviti promjenu adrese. U zavodu za statistiku mi je falio opet jedan papir, pa sam morala u ured uprave nečega po papir, pa opet u zavod za statistiku, pa u banku.
Sve se to dogodilo u 3 radna dana i koštalo me 100 kn bijega pristojbi i 8 sati vremena.
U jednoj Njemačkoj bih to obavila s 3 klika mišem.

Zasad smo još čistilište.

Fali nam uređenost uprave, poslovanja i ljudskih sloboda. Kada to dostignmo, onda ćemo biti raj.
Dobar post.
Inače, svaka čast pokretaču teme.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:16   #36
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Točno tako, Hrvatska ima nemjerljivo bolju birokraciju od Belgije...
Kao prvo pola države ne razumije drugu polovicu, zamisli da si iz Zaprešića, nađeš se vani u Dugom Selu i uđeš u policijsku stanicu prijaviti neki zločin i pričaš na zaprešićkom i u Dugom Selu te nitko ne razumije...

Onda radno vrijeme, MUP u Petrinjskoj radi u najgorem slučaju 8-16 (neki odjeli), a većina šaltera od 7-19 h (ako se dobro sjećam). U Belgiji ćeš dobiti ovo:
http://www.auderghem.be/horaires#MaisonCommunale
Glavni grad ima 19 općina, 6 različitih policija...
Svaka općina ima svoja pravila, svoje komunalne službe:
https://pbs.twimg.com/media/C1uVKruWIAAbVWG.jpg
- o čemu se radi na slici, na pješačkom prijelazu je granica između općina, kamion ralica čisti samo u jednoj
Ili doslovno na dvije strane ceste, u različitim općinama, imaš različite aparate za plaćanje parkinga (jedan prihvaća kovanice, drugi ne).

Pokušavam se sjetit najvećih gluposti, ali ih nekako brišem iz glave...

Uglavnom, naravno da ima gomila dobrih stvari - ali nije sve automatikom genijalno.
Jaku puno ljudi bi i ovdje podnijelo sranja da imaju posao i donekle bolje plaćene poslove.

Nigdje nije idealno,niti treba težiti tome (makar ja i da ).To je valjda kao u braku,dok nema prevelikih problema sve je ok,kad počnu problemi s novcem,onda krenu i druge mane :P
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:55   #37
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post

Zasad smo još čistilište.

Fali nam uređenost uprave, poslovanja i ljudskih sloboda. Kada to dostignmo, onda ćemo biti raj.
Nismo mi nikakvo čistilište nego obična prćija, kome to do sada nije bilo jasno nadam se da mu je situacija s Agrokorom "otvorila oči".

Istina, uz nekakav privatni business u HR se može živjeti relativno OK, međutim, žao mi je što ti rušim snove, ali ovdje NIKADA u doglednoj budućnosti neće biti nikakav "raj".
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:42   #38
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Da si pročitao bar naslov, vidio bi da se radi o anketnim podacima.
Ne radi se o ukupnom prodanom alkoholu i cigaretama u zemlji, nego o potrošnji prosječne hrvatske obitelji.
Anketa, reprezentativni uzorci, jebeno je to.
Jebiga, na brzinu sam samo preletio post, my bad.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.