Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 15:56   #1
U 5 godina 50 000 EUR

Zanima me vaši savjeta/iskustva glede gore navedenog.Imam 25 godina i volio bi imati do 30-te 50-ak tisuća EUR u kešu,neke današnje protuvrijednosti.

Nešto o meni:

-25 godina
-viša strojarska,inž.stroj
-radim honorarno i tražim nešto bolje
-mogućnost jeftinijeg stanovanja (do 1000kn troška) još 1-2 godine maksimalno,više ni ne želim
-nemam nikakvo zaleđe niti potpore od ikoga
-nisam rastrošna osoba

Znam da je tema možda ...kao da pitam neku ludost ,ali vjerujem da netko ima neko iskustvo neki (legalnih) načina kako zaraditi barem toliko.

Hvala
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:43   #2
Otic vani , frend ima placen stan i rezije njih vise u kuci firma placa i 2000e placa trosi samo na hranu i špara opake novce nis ne trosi
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 17:05   #3
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Zanima me vaši savjeta/iskustva glede gore navedenog.Imam 25 godina i volio bi imati do 30-te 50-ak tisuća EUR u kešu,neke današnje protuvrijednosti.

Nešto o meni:

-25 godina
-viša strojarska,inž.stroj
-radim honorarno i tražim nešto bolje
-mogućnost jeftinijeg stanovanja (do 1000kn troška) još 1-2 godine maksimalno,više ni ne želim
-nemam nikakvo zaleđe niti potpore od ikoga
-nisam rastrošna osoba
Mozda offshore ili onshore busotine? Nisi napisao koliko si fleksibilan/mobilan.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 17:30   #4
Računica je vrlo jednostavna. 50k eura u 5 godina, znači moraš uštediti godišnje cca 75 tisuća kuna, što je 6250 kuna mjesečno. Znaš otprilike koliki su ti mjesečni troškovi, nadodaj to na 6250 i dobiješ mjesečnu plaću koliko bi trebao tražiti. Ne znam gdje živiš ali troškovi mogu drastično varirati s obzirom na regiju Hrvatske, isto tako i plaće.

I kao što je kolega gore već napisao, ako to ne možeš dobiti u Hrvatskoj, možda najbolje neki terenski posao vani.

Smatram da je izrazito teško uštediti preko 6000 kuna mjesčeno, osim ako nemaš neku stvarno brutalnu podlogu, tj pomoć od roditelja i obitelji + neki jako jako dobro plaćen posao.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 17:43   #5
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Mozda offshore ili onshore busotine? Nisi napisao koliko si fleksibilan/mobilan.
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Računica je vrlo jednostavna. 50k eura u 5 godina, znači moraš uštediti godišnje cca 75 tisuća kuna, što je 6250 kuna mjesečno. Znaš otprilike koliki su ti mjesečni troškovi, nadodaj to na 6250 i dobiješ mjesečnu plaću koliko bi trebao tražiti. Ne znam gdje živiš ali troškovi mogu drastično varirati s obzirom na regiju Hrvatske, isto tako i plaće.

I kao što je kolega gore već napisao, ako to ne možeš dobiti u Hrvatskoj, možda najbolje neki terenski posao vani.

Smatram da je izrazito teško uštediti preko 6000 kuna mjesčeno, osim ako nemaš neku stvarno brutalnu podlogu, tj pomoć od roditelja i obitelji + neki jako jako dobro plaćen posao.

Da, "normalni" posao će teško dati te novce tako da terenski i je sada na vrhu-mobilan ću morati biti

Računica je jednostavna ali i složena.Naime,volio bi imati bar te novce,ali i neko iskustvo za naplatiti to i nakon 30-te.

Od struke imam papir i neko osnovno znanje,tako da kad to vidim,nisam siguran koliko bi mi trebalo da krenem u nešto drugo.

Podloge nemam,tako da jedino ostaje eventulano pokušavanje nešto svoje za 2-3 godine pa kud puklo da puklo.Od plaće to teško uštedjeti.
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:03   #6
Treba ti poso na kojem ces ekspresno doci do 9k. ( ako ti treba tri godine do toga neces uspijeti )

Treba ti side biznis u kojem ces zaradit jos prosjecno cca 2000 kn mjesecno.

Nesmijes kupovati novi auto. Nesmijes putovati. Nesmijes cesto izlaziti van. Nesmijes bacati lovu na skupu odjecu niti bilo koji drugi skupi luksuz.

Dodatni problem bi ti mogle biti svadbe, pogotovo kumstva. Tu odu pare sam tak.

S druge strane, ako imas bogatu familiju, pa se jos ozenis u takvu svadba bi ti mogla donijeti boost dobar.

Inace jako tezak zadatak, ja sam imo bolje predispozicije od tebe pa sam uspio mozda pola tog iznosa ustedit.
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:18   #7
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Zanima me vaši savjeta/iskustva glede gore navedenog.Imam 25 godina i volio bi imati do 30-te 50-ak tisuća EUR u kešu,neke današnje protuvrijednosti.

Nešto o meni:

-25 godina
-viša strojarska,inž.stroj
-radim honorarno i tražim nešto bolje
-mogućnost jeftinijeg stanovanja (do 1000kn troška) još 1-2 godine maksimalno,više ni ne želim
-nemam nikakvo zaleđe niti potpore od ikoga
-nisam rastrošna osoba

Znam da je tema možda ...kao da pitam neku ludost ,ali vjerujem da netko ima neko iskustvo neki (legalnih) načina kako zaraditi barem toliko.

Hvala
1000 kn troška za stanovanje je malo gdje moguće, a da su plaće na razini koju pikiraš.

Radiš, to je dobro, nisi rastrošan, i to je dobro.

Dalje se trebaš oderati od posla i napredovati u karijeri (i znanjima i vještinama), na sve više i više plaće.
Pri tome veće firme obično imaju i veće mogućnosti napredovanja, i više platnih razreda.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:30   #8
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Zanima me vaši savjeta/iskustva glede gore navedenog.Imam 25 godina i volio bi imati do 30-te 50-ak tisuća EUR u kešu,neke današnje protuvrijednosti.

Nešto o meni:

-25 godina
-viša strojarska,inž.stroj
-radim honorarno i tražim nešto bolje
-mogućnost jeftinijeg stanovanja (do 1000kn troška) još 1-2 godine maksimalno,više ni ne želim
-nemam nikakvo zaleđe niti potpore od ikoga
-nisam rastrošna osoba

Znam da je tema možda ...kao da pitam neku ludost ,ali vjerujem da netko ima neko iskustvo neki (legalnih) načina kako zaraditi barem toliko.

Hvala
Sa stanovanjem? Teško išta ispod 10 000 kn plaće i brutalne štednje.

Znači, vjerojatno izlasci i kave teški minimum, cigarete zaboraviti i slično. More isto tako, ako si u unutrašnjosti, putovanja također.

Računica je u biti vrlo jednostavna, kako je netko rekao, 6250 kn mjesečno uštedjeti. Ne mora biti non-stop tako, ali... ili odmah na visoku plaću, što je teško, čak i za struke koje se traže i deficitarne su, a druga je opcija, da brzo napreduješ.

Sad, to brzo napredovanje bi značilo plaću otprilike:

1. godina - 6000
2. godina - 8000
3. godina - 10 000
4. godina - 12 000+

itd...

Zapravo, na ovako nešto, jedino garantirano ti je otići vani. U Hrvatskoj će te vjerojatno tjerati na stručno osposobljavanje.

U biti, ako mene pitaš, sa tom strukom, ostati u Hrvatskoj znači potratiti život na ništa.

Znači, otići vani, živjeti sa 1-2 cimera i štedjeti. Mislim da bi za 3 godine mogao dosta daleko stići, još ako si spreman riskirati sa poslovima kao što su naveli - teren, nepoželjne lokacije i slično, čak bi rekao da bi i za 3 godine to mogao uštediti.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:37   #9
Mozda da malo zacinis raspravu i kazes za sta trebas tih 50K EUR. Jesu li sami sebi svrha ili planiras nesto?
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:39   #10
Kladim se na stan.
Također, slobodu koju 50k eura pruža


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:41   #11
Isto se kladim na stambeni prostor - stan ili kuća. Ako je kuća, vjerojatno zemljište već posjeduje netko u obitelji.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:44   #12
Možda BMW
skyline77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:45   #13
Ne treba ti 50 somova za BMW


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:52   #14
Novi M2 bi ušao u budžet.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:55   #15
Da se vratimo na temu, 50.000eur/370.000kn, god. 10.000eur/74.000kn, mj. cca 800eur/6.000kn

Uštediti 6.000kn/mj. sa tvojim predispozicijama, jednom plaćom i godinama je gotovo nemoguće. Ukoliko bi radio još nešto sa strane, možda nešto u mrežnom marketingu gdje je provizija po učinku, ako budeš uspješan, možda je i ostvarivo.
skyline77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 00:30   #16
Sve je to stvar mentalnog sklopa. Netko ima poduzetnički sklop i neće se ograničiti na 50K eur. Netko tko ima sklop da radi za druge badava mu sve na svijetu, to je za njega neprirodan cilj i samo će se isfrustrirati. Čini mi se da si i ti među takvima čim sa 25 pitaš takva pitanja.

Svako neka živi u skladu sa svojom prirodom.

Ja osobno bi radije te kvalitetne godine potrošio na stvari koje se mogu raditi uglavnom u tim godinama. Zato i kažu da su najbolji biznismeni nakon 40-te jer su prije radili druge, tada njima važnije stvari. Novac svakako nije najvažnija stvar iako je svima potreban
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 02:16   #17
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Sve je to stvar mentalnog sklopa. Netko ima poduzetnički sklop i neće se ograničiti na 50K eur. Netko tko ima sklop da radi za druge badava mu sve na svijetu, to je za njega neprirodan cilj i samo će se isfrustrirati. Čini mi se da si i ti među takvima čim sa 25 pitaš takva pitanja.

Svako neka živi u skladu sa svojom prirodom.

Ja osobno bi radije te kvalitetne godine potrošio na stvari koje se mogu raditi uglavnom u tim godinama. Zato i kažu da su najbolji biznismeni nakon 40-te jer su prije radili druge, tada njima važnije stvari. Novac svakako nije najvažnija stvar iako je svima potreban
Start Up inače pokreću biznismeni pred mirovinu. 50 tisuća eura budeš imao za pet godina ako već prve godine uložiš većinu novaca u poslovni poduhvat. 10 tisuća eura je solidan start, a čak imaš i nekakav kapital za izlazak na crtu pred kreditore. Rizik je velik, ali i izlazak iz mamine vagine je također.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 02:35   #18
Joj vi i vaše svršavanje na te startupove koji su brutalno rizične "investicije". Pazi, investicije. Može propasti, možda bude išlo ok, možda dobro prođe. Možda. Ako je nekome cilj mjesečno zarađivati sigurnih 6000 kuna, startup nije rješenje. Previše filozofirate. A i nije rekao da sad ima novaca da nešto takvo pokrene.
Autoru, ako ti je stvarno stalo da zaradiš taj iznos i izrazito bitno, definitivno najbolje rješenje je nešta vani po terenu. U Hrvatskoj jako teško. I realno, netko tko postavlja ovakva pitanja na forumu i ne može u Hrvatskoj ostvariti takve prihode. Najbolje opcije su ti neki cruiseri, platforme,...
A znam i ljude koji su otišli u Irak raditi za solidne novce, nije najsigurnije mjesto ali zato i plaćaju malo bolje. Ili recimo Južnoafrička Republika.
Na kraju krajeva, sve ovisi o tome koliko si ti spreman sebe žrtvovati. Ja ne bih.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 03:50   #19
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Zanima me vaši savjeta/iskustva glede gore navedenog.Imam 25 godina i volio bi imati do 30-te 50-ak tisuća EUR u kešu,neke današnje protuvrijednosti.

Nešto o meni:

-25 godina
-viša strojarska,inž.stroj
-radim honorarno i tražim nešto bolje
-mogućnost jeftinijeg stanovanja (do 1000kn troška) još 1-2 godine maksimalno,više ni ne želim
-nemam nikakvo zaleđe niti potpore od ikoga
-nisam rastrošna osoba

Znam da je tema možda ...kao da pitam neku ludost ,ali vjerujem da netko ima neko iskustvo neki (legalnih) načina kako zaraditi barem toliko.

Hvala
To ti je zapravo jako lagano -- odeš u neku zapadnu zemlju, nađeš normalan posao, živiš standardom prosječnog studenta ili čak malo višim, i nakon nekoliko godina imaš 50k eura u džepu.
U Hrvatskoj, teško.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 04:56   #20
Govorite o 50k € kao da su milijuni. To je sitniš, evo otiđite u ovom trenutku u bilo koju banku i možete dignuti 30k € bez jamaca i uvjeta. Otiđite u drugu i dignite još 20k€ čak s opterećem od ove prve. Postavili ste pravo pitanje - što s njima? Mnogi ljudi imaju i više, često od neke prodane zemlje pa ne znaju što s tim. A možeš i otići vani kako su ti drugi rekli. Skandinavske zemlje imaju standard plaće po par tisuća €, čak i Irskoj dok u Njemačkoj nije više toliko dobar stanard. U teoriji, ako živiš skromno možeš uštedjeti toliko i u kraćem roku. Raditi poslove poput terena, moreplovstva, offshore i onshore su najgora vrst života tj. ubojice života, i to nije za svakog - 50k€ ćeš platit u krvi i znoju.

- Kuću kupiti za 50k €... možda u Lici! U Splitu ne možeš normalnu kuću kupiti ni za 100k€ bez da uložiš još 20-30k€ samo u reparaciju. Ali potrošiti na kuću i nije tako pametan potez koliko se čini. Bio je nedavno članak "kupnja kuće vs podstanarstvo" koji dobro opisuje prednosti i mane obje strane.
- Ako je za biznis, onda jednom poduzetnom čovjeku ne bi trebao biti problem doć ni do prvih 50k €. Tehnički treba zaraditi 60k€ kako bi si isplatio toliko profita na kraju godine. Ima više struka u kojoj se dobro zarađuje, ali veliki iznosi se kreću u građevini ili uhodanom IT. Ali praktički bilo koji uhodani posao bi trebao donositi 6000kn neto kako su forumaši gore napisali.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.