Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 11:19   #101
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Kad dođu djeca i obaveze, nema tu baš puno mjesta spontanosti.
Pa ne dođu samovoljno, moraš ih "pozvati".
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 14:36   #102
Znači postoje OBIČNI i NEOBIČNI brakovi. Zanimljivo. Na ovim forumima čovjek sazna puno interesantnih stvari.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bojan56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:37   #103
Ljudi imaju pravo na brak kakav im odgovara, bio "obican" ili ne. Ja imam "obican" auto jer mi ne treba bolji ili kvalitetniji, a imam takodjer i luksuznog terenca jer se volim nekad vozit u stilu. Da li bih se trebao rjesiti terenca i biti potpuno zadovoljan sa obicnim? Ne mislim bas da bih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
skidz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:58   #104
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Pa dosadno je i u soliranju.
Šta fali rutini?
To je život.
Kad dođu djeca i obaveze, nema tu baš puno mjesta spontanosti.
Draža mi je rutina nego stalno neki stresovi ili neizvjesnost.
Kad se radi o braku (naglasit ću s djecom), često tu nema mjestu spontanosti i to je točno.
Cjelokupni dojam (ne)kvalitete života u braku prvenstveno ovisi o tome kako ljudi gledaju na brak i činjenicu da su roditelji (da li ostavljaju vrijeme za sebe i svoje potrebe ili se ponosno kočopere kako je njihov cijeli svijet nakon vjenčanja, postala njihova obitelj sa kojom su se praktički simbiozirali).

Ono što fali rutini u nekim brakovima jest i mogućnost slobode iskakanja iz rutine, onda kad baš poželiš tj. mogućnost izbora.
Kad nisi prisiljen na rutinu, onda možeš više birati i kombinirati- neke neizvjesnoti i osvježenja, a opet možeš birati i rutinu. Osobno mi se to čini kao veći profit i poželjnija situacija.

U mnogim brakovima bude jako puno očekivanja rutine- ono što se mora u braku, vs. ono što se moglo izvan braka, a sada se odjednom ne može ili nije prilično, makar su meni mnoga takva očekivanja nonsens.
U tim pravilima i često očekivanjima ima jako puno ograničenja, a ona su- dosadna, stroga, predvidljiva i bacaju takvo svjetlo na prirodu mnogih brakova.
Veritas6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:01   #105
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Meni je najgluplje vjenčanje zbog trudnoće.
I kaj ak će se rodit dijete? Može se vjenčat i kasnije,a može se i razić.
Ne kužim te sklopove u glavi.

I još ne volim ogromne svadbe di se dižu krediti i bankrotira.A za kaj?
Za 1 dan slavlja.Moš mislit...
Bolje novac uložit na štednju za dijete ili zajednički život.
Il nekaj kaj ima smisla...

A svadba zato "kaj ti je vrijeme" uopće neću komentirat...
Kakvo vrijeme?I ko je odredio to "pravo vrijeme"?
Bolje bit sam cijeli život,nego se vjenčat jer ti je vrijeme.

I onda se čudimo kaj brakovi propadaju...
Propadaju kad se i sklapaju zbog krivih razloga.
Bas tako!
Grozim se brakova koji se sklapaju zbog trudnoce, jer je vreme, jer su svi u braku, jer ne zna neko da kuva ili zivi sam, pa mu treba druga mama/tata. Grozim se jer na kraju ispasta dete!

Mi smo sklopili brak, iako necemo decu, iako nisam promenila prezime, iako smo ziveli zajedno 2 godine pre toga. Nemamo konkretan razlog, slavlje smo mogli da napravimo i bez vencanja , kredite nemamo, niti ih planiramo.

Nismo nikoga ostetili, niti cemo, srecni smo, zdravi ( sto je najvaznije), imamo dosta slobodnog vremena i nemamo vece probleme, ni brige. :-) Dobro smo se upoznali pre braka, pa za sada nemamo iznenadjenja, niti ocekujemo da se druga strana promeni u bitnim crtama.

Ne razumem zasto se uopste upusta u rizican seks, ako se ne zeli brak? Je li kondom toliko grozan?!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:16   #106
Quote:
Veritas6 kaže: Pogledaj post
... ili se ponosno kočopere kako je njihov cijeli svijet nakon vjenčanja, postala njihova obitelj sa kojom su se praktički simbiozirali).
To je to. Tempirana bomba. Odličan opis. Strah zna natjerati ljude na svašta.
__________________
This is my standard procedure for doing it.
Jeremy Hillary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 19:14   #107
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post

Ne razumem zasto se uopste upusta u rizican seks, ako se ne zeli brak? Je li kondom toliko grozan?!
nadam se da sam krivo shvatila i da ne zelis reci da bi djecu trebalo imati iskljucivo unutar braka
honeybun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:07   #108
Quote:
honeybun kaže: Pogledaj post
nadam se da sam krivo shvatila i da ne zelis reci da bi djecu trebalo imati iskljucivo unutar braka
Mislim da si ipak krivo shvatila. Htjela je reci bas suprotno, a odnosilo se na ljude koji se zene samo zbog trudnoce. Ako vec mislis da ce te trudnoca prisiliti na brak koji ustvari ne zelis, zasto se onda ne potrudis osigurati da do tog ne dodje.
dare to imagine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 23:18   #109
Quote:
dare to imagine kaže: Pogledaj post
Mislim da si ipak krivo shvatila. Htjela je reci bas suprotno, a odnosilo se na ljude koji se zene samo zbog trudnoce. Ako vec mislis da ce te trudnoca prisiliti na brak koji ustvari ne zelis, zasto se onda ne potrudis osigurati da do tog ne dodje.
ako je tako, onda se u potpunosti slazem
honeybun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:36   #110
Quote:
honeybun kaže: Pogledaj post
nadam se da sam krivo shvatila i da ne zelis reci da bi djecu trebalo imati iskljucivo unutar braka
Ma ne, otkud to :-)? Htedoh reci, da ko ne zeli decu, neka stavi kondom
Sad videh da je dare lepo napisala/napisao.

Spominje se rutina-ja je ne podnosim, cak ni onu-ici uvek istim putem do posla. Ako je nema, ne znaci samim tim da nam je zivot stresan.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 21:00   #111
Što je uopće obični brak?

Moj brak je meni običan, drugima možda nije.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 00:29   #112
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post
Ako su ljudi oko njega uravnotezeni, sanse da ce se razviti u zrelu jedinku sposobnu davati i primati osjecaje od drugih su dobre.
I da ce i sam biti u stanju vezati se s nekim kad za to dodje vrijeme.
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Ako je dvoje normalnih u braku, nema razloga da brak bude loš.
Quote:
izabela f kaže: Pogledaj post
Naravno ako sudionici u istom vole jedno drugo, poštuju jedno drugo i žele jedno drugo, ako su iz želje i ljubavi a ne nekih "jebiga, dogodilo se" ili "bolje i to nego ostat solo" razloga stupili u njega. Za truljenje su si pak onda sami krivi, pogotovo ako trpe sela radi.
Pa dobro, ali ne vrijedi li to za svaku zajednicu - ako su ljudi normalni, vole se i poštuju, bit će sve ok? Ono, ako jedan muž ima 10 žena, a svi su normalni, vole se i poštuju, bit će sve ok, zar ne? Prema tome, mislim da ne bi na taj način trebali argumentirati u korist običnog braka. Jer, realnost nas demantira i govori nam da je većina običnih brakova disfunkcionalna.

No, za razliku od neobičnih zajednica, nitko ne upozorava one koji ulaze u brak na to. Ono, kad te prijateljica pita je li pametno ući u fuck friends odnos, većina će reći netko će se zaljubiti i onda će biti sranja, a ne kaže - ako su ljudi normalni, vole i poštuju bit će sve ok. Ali, kad ti prijateljica kaže čuj zaručila sam se, ljudi će pohrliti čestitati, a neće reći - čuj, pazi što radiš, većina brakova je disfunkcionalna.

Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Što je uopće obični brak?

Moj brak je meni običan, drugima možda nije.
Običan brak je heteroseksualno-monogamna zajednica muškarca i žene.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:33   #113
Quote:
Delvecchio kaže:

Običan brak je heteroseksualno-monogamna zajednica muškarca i žene.
Možeš zadovoljiti kriterij hetero- monogamnog braka i opet bit van granice nečije normale.
Pr. imaš par koji će se upucavati drugim ljudima ispred svog partnera bez namjere da s tom drugom osobom ostvare ikakav kontakt. Taj čin će im biti napaljujući u njihovom bračnom seksualnom odnosu. Jesu li izašli van granica hetero-mono odnosa? Nisu. Je li to odnos koji će biti normalan, " običan" nekom drugom paru? Vjerojatno ne.

Zadnje uređivanje Hazen : 27.04.2017. at 22:11. Reason: Popravljen quote
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:38   #114
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Pa dobro, ali ne vrijedi li to za svaku zajednicu - ako su ljudi normalni, vole se i poštuju, bit će sve ok? Ono, ako jedan muž ima 10 žena, a svi su normalni, vole se i poštuju, bit će sve ok, zar ne? Prema tome, mislim da ne bi na taj način trebali argumentirati u korist običnog braka. Jer, realnost nas demantira i govori nam da je većina običnih brakova disfunkcionalna.

No, za razliku od neobičnih zajednica, nitko ne upozorava one koji ulaze u brak na to. Ono, kad te prijateljica pita je li pametno ući u fuck friends odnos, većina će reći netko će se zaljubiti i onda će biti sranja, a ne kaže - ako su ljudi normalni, vole i poštuju bit će sve ok. Ali, kad ti prijateljica kaže čuj zaručila sam se, ljudi će pohrliti čestitati, a neće reći - čuj, pazi što radiš, većina brakova je disfunkcionalna.


Običan brak je heteroseksualno-monogamna zajednica muškarca i žene.
Nešto što je meni normalno ne mora biti normalno svima ostalima. Bitno je da je normalno osobi s kojom dijeliš život i da s njom dogovoriš što vam je normalno.

Ovaj dolje opis običnog braka je ipak znatno drugačiji od onog u uvodnom postu
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 06:51   #115
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Možeš zadovoljiti kriterij hetero- monogamnog braka i opet bit van granice nečije normale.
Pr. imaš par koji će se upucavati drugim ljudima ispred svog partnera bez namjere da s tom drugom osobom ostvare ikakav kontakt. Taj čin će im biti napaljujući u njihovom bračnom seksualnom odnosu. Jesu li izašli van granica hetero-mono odnosa? Nisu. Je li to odnos koji će biti normalan, " običan" nekom drugom paru? Vjerojatno ne.
To nije običan brak, u prvom sam postu napisao što je običan brak - obično je ono što je većinski. Ja nisam nigdje uveo kategoriju normalnog to si je tu uvela. Meni je svaki oblik zajednice normalan. Ali ono što je uobičajeno je ono što sam ja napisao u prvom postu.
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Nešto što je meni normalno ne mora biti normalno svima ostalima. Bitno je da je normalno osobi s kojom dijeliš život i da s njom dogovoriš što vam je normalno.

Ovaj dolje opis običnog braka je ipak znatno drugačiji od onog u uvodnom postu
Normalno nije što i obično. Običan brak kakav sam ja opisao u prvom postu je heteroseksualno monogaman, taj je i najčešći, dakle običan.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 10:59   #116
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
To nije običan brak, u prvom sam postu napisao što je običan brak - obično je ono što je većinski. Ja nisam nigdje uveo kategoriju normalnog to si je tu uvela. Meni je svaki oblik zajednice normalan. Ali ono što je uobičajeno je ono što sam ja napisao u prvom postu.

Normalno nije što i obično. Običan brak kakav sam ja opisao u prvom postu je heteroseksualno monogaman, taj je i najčešći, dakle običan.
Što mi znamo što je "većinski" brak? Znamo ono što se prezentira izvana, a što se događa unutar nečijeg braka znaju samo sudionici. Zato ponavljam da primjer koji sam navela zadovoljava kriterij hetero-mono braka, ali iznutra to može biti sasvim neobičan brak. Jesi siguran/na da poznaješ što tko radi u svoja četiri zida?
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 11:37   #117
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Što mi znamo što je "većinski" brak? Znamo ono što se prezentira izvana, a što se događa unutar nečijeg braka znaju samo sudionici. Zato ponavljam da primjer koji sam navela zadovoljava kriterij hetero-mono braka, ali iznutra to može biti sasvim neobičan brak. Jesi siguran/na da poznaješ što tko radi u svoja četiri zida?
sama cinjenica sto je homoseksualan brak ilegalan, dok se na sam spomen otvorenog braka vecina ljudi zgraza, vec dovoljno govori o tome sto je vecinsko i prihvatljivo u nasem drustvu. osim ako su svi teski licemjeri pa su javno moralne vertikale, a privatno swingaju sve u sesnajst
honeybun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 12:50   #118
Quote:
honeybun kaže: Pogledaj post
sama cinjenica sto je homoseksualan brak ilegalan, dok se na sam spomen otvorenog braka vecina ljudi zgraza, vec dovoljno govori o tome sto je vecinsko i prihvatljivo u nasem drustvu. osim ako su svi teski licemjeri pa su javno moralne vertikale, a privatno swingaju sve u sesnajst
Očito ne živimo na istom planetu. U Hrvatskoj i nekim drugim europskim zemljama, Americi, homoseksualan brak je legalan samo se u RH zove životna zajednica. Otvoreni brak je jedna dimenzija braka koja je i meni enigmatična, ali ja nisam mjerilo. Kao što nisam ni mjerilo za "obične" brakove gdje se kunu u vjernost i ljubav, a šaraju sa strane, "obične" brakove s različitim oblicima nasilja, "obične" brakove koji primjenjuju neke oblike seksualnog zadovoljenje koje netko drugi ne primjenjuje.
O licemjerstvu možemo negdje drugdje pricati. Pitam se gdje ga nema. Pa ako gledaš i ovdje na forumu gdje si skriven puno je licemjerstva.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 02:52   #119
Najjace mi je ovo kad je razlog za brak sta ce seoske babe reći.
Jos da plate koju ratu kredita, jos bi mi bilo i jasno, ovako mi je taj razlog jednostavno priglup.
__________________
Liječim sidu
NezaposlenUm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 07:31   #120
bas je slatko vidjeti kako isti koji pljuju po "obicnom" (???) braku istovremeno promoviraju i lome se oko "neobicnog braka" kao neceg sto je ljudsko pravo i potrebno i predivno
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger