Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 16:24   #1
MRAK - jedna duša postaje i jedno tijelo

Konačno smo dočekali i ovaj kišni dan u metropoli kada iz ilegale na svjetlo dana izlazi "velika koalicija"

Ja bih je, po prvom njihovom kandidatu iza kojeg su stali, nazvao MRAK koalicija.
Mislim da je naziv sasvim primjeren, ne samo zbog dijela prezimena jednog od kandidata za gradonačelnika Zagreba, iza kojeg službeno stoje SDP-HNS a za sada još poluilegalno HDZ, nego i zbog budućnosti koje bi nam donijela koalcija takvog političkog taloga.

U principu, kada se stvari poredaju kronološki, sve je vrlo jasno.
(nastavak slijedi... )
Page is offline  
Old 27.04.2017., 16:28   #2
Bandić je počeo plaćati ekstra za threadove?
mojneinen is offline  
Old 27.04.2017., 16:39   #3
Vlada i njen premijer - 26.04.2017.

Neki čudni naslovi jučer u novinama:

'Sutra imam jako zanimljivu sjednicu Vlade. Ja sve znam, ali ne mogu vam reći'

ili ovaj:

PLENKOVIĆ O SUDBINI ZDRAVKA MARIĆA U VLADI 'Ja sve znam, ali ne mogu vam reći. Do sutra...'

Nekako nam premijer "tajnovit" jučer.

Danas, iz vedra neba, premijer smjenio tri ministra. I četvrtog bi da je bio na sjednici.

Da ne upotrijebim riječ diktatorski, jer se ipak radi o "našem" domačem dečecu, ponosu uglađenosti novih snaga u HDZu, zadržavam si pravo da njegov postupak nazovem - SKOJevskim.

Reakcije:
MOST zatečen.
SDP je još oprobenom modu, pa nam njihov vođa i ljubimac nešto spominje rukice u saboru, malo nove izbore i tako. Standardno za SDP u trenutnom stanju. Ništa pametno.
HSSov (zaboravih kako se zove) nešto truć-blać, pa na drugo-treće inzistiranje novinara daje kategorično NE koaliciji s HDZom uz jedan teleći pogled jer očigledno da je preskočen u cijeloj priči.
i glavni igrač:
HNS već trabunja o vladi nacionalnog jedinstva, odgovornosti za Hrvatsku i slično. Da, upravo onaj HNS koji se nudio HDZu u izbornoj noći za koaliciju dok je partnera SDP već tada odbacio kao staru krpu.
Page is offline  
Old 27.04.2017., 16:44   #4
Prošećimo Zagrebom na 26.04.2017.

Da se ne ponavljam, jutros, još malo mamuran, napisah ovako na temi o Milanu Bandiću:



Da malo poredamo događanja kronološkim redom:

1) Kreće kampanja - Bandić nam uzima livadu naših predaka. Gdje ćemo mi gaziti po blatu i psećem izmetu ? Ne damo da se tu izgradi park. Tko je vidio da se gradi park u nekom gradu ?

2) Bandić - zaključuje da mu treba nikakva konfrotacija s gacačima u blatu i psećem izmetu pa kaže: "Nećete park, nema problema. Ima tko hoće."

3) Kreće "hajka" na gacače u blatu. S lažnih brojeva se netko lažno predstavlja i želi organizirati bilo kakve nemire po bilo kakvu cijenu. Ne štede se ni djeca za taj cilj.


Netko koristi metode color revolucije. U jako zanimljivom trenutku. Uz pokušaj medijske histerije.
Po meni, netko stoji jako loše u kampanji za gradonačelnika/cu Zagreba.
Tko bi to mogao biti ?

Možda netko kome se iz mraka izvlače sitnice koje kampanju znače ? Sa suptilnim razvrstavanjem u različite tabore.
Nekome tko se boji da se ne pusti voda, uzme WC četka od 200 kuna (zbog kvalitete) i dobro očisti iza.
Page is offline  
Old 27.04.2017., 16:53   #5
Nije dobro Bijelo Dugme
Nije dobra Lepa Brena
Šta je dobro, šta nam treba
Više više Patarena
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 27.04.2017., 16:58   #6
Malo mi je bio mutan ovaj dio s protivnicima "protivnika parka".
Nešto smrdi, al' dobro.
Kako, zašto, kada je priča već gotova. Zašto se potencira ?

Tko tu kome smješta i zašto ?

Onda krenem zbrajati.
Kandidat HDZa u Zagebu, po najoptimističnijim prognozama gura do nekih 2,32 - 2,78 %. Budem široke ruke pa kažem sam sebi: "Ma dobit' će on i 2,94 sigurno"
Ali problem je što će nam premijer, domači dečec, dobiti šamarčinu na izborima od plahe plavojke i svog biračkog tijela. Nije da ja tvrdim da je naš premijer ohol ili narcisoidan, ljubi ga majka, ali eto. Prođe mi kroz glavu.
I tko je onda ostao ?

Milijarda eura godišnje je -puno. Skupi se za mandata. Milijarda po milijarda.
Osobito za gladna partijska usta bačena na cestu nakon izbora.


I riješimo se MOSTa, tu davež na nacionalnoj razini. Zbog njih više ne možeš ni koju milju zavrnuti na poslovima koji su uvijek glatko tekli. Još bi tužili i sudili naše curke i dečke za normalan posao koji se radi kada si na vlasti. Ni prijatelju Todi ne daju koju milijardicu da se čovjek skući.

I eto, imamo našu mrak kandidatkinju. Prvu (polu)službenu HNS-SDP-HDZ kandidatkinju.
Page is offline  
Old 27.04.2017., 16:58   #7
Bandić ima temu, Vlada Plenkovića ima svoju temu a svoju temu ima i ova sad novonastala situacija u vladi i ovo ide pod ključ.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.