Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 13:51   #11341
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Koju stopu amortizacije trebam koristiti za plovilo koje se najmi?

Jedni savjetnici mi kažu - ostala nespomenuta imovina - 10/20%, a drugi da mogu ubaciti pod - nematerijalna imovina, oprema osim automobila, te mehanizacija - 25/50% ?

Help pls
10/20 bi ja rekla...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:41   #11342
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
10/20 bi ja rekla...
Hvala i ja bi tako rekla ali sam dobila još i RIF i oni se slažu sa RiPUP-om da ide 25/50%. RRIF ne mogu dobiti, a TEB ne koristim
Savjetnik mi je odmah to rekao i još sam ga pitala da mi pojasni, te je rekao da je to bez dvojbe prijevozno sredstvo i ide u tu grupu.

Čini mi se previše
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:57   #11343
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Hvala i ja bi tako rekla ali sam dobila još i RIF i oni se slažu sa RiPUP-om da ide 25/50%. RRIF ne mogu dobiti, a TEB ne koristim
Savjetnik mi je odmah to rekao i još sam ga pitala da mi pojasni, te je rekao da je to bez dvojbe prijevozno sredstvo i ide u tu grupu.

Čini mi se previše
Pogledaj ovdje
http://www.orkis.hr/Stope-amortizacije~1

Imam jedan charter s kojima surađujem i baš provjerila, kaže oduvijek jahte amortiziraju po 10% godišnje...revizorska kuća im radi računovodstvo, pa sad...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:07   #11344
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Pogledaj ovdje
http://www.orkis.hr/Stope-amortizacije~1

Imam jedan charter s kojima surađujem i baš provjerila, kaže oduvijek jahte amortiziraju po 10% godišnje...revizorska kuća im radi računovodstvo, pa sad...
Gledala sam i tu su veliki brodovi. Ovaj moj nije tako velik

Nema ni teoretske mogućnosti da ovaj brod funkcionira 10 godina, pogotovo ne u najmu.

Puno ti hvala. Vidjeti ću ga zgurati u ostalu imovinu pa ko živ ko mrtav tj. idem još moje revizore daviti
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 08:17   #11345
Može li firma isplatiti pozajmicu vlasniku firme u gotovini (samo je vlasnik nije i direkor firme)? Kamata najmanje 3%? Predaje li kakav obrazac za to?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 09:09   #11346
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Može li firma isplatiti pozajmicu vlasniku firme u gotovini (samo je vlasnik nije i direkor firme)? Kamata najmanje 3%? Predaje li kakav obrazac za to?
Može. Zašto kamata?
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 11:39   #11347
Ako sam prošle godine amortizaciju obračunala po ubrzanim stopama od 50% (oprema), smijem li ove godine po redovnim od 25%?
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:29   #11348
Kako svrstavate nabavu modula u synesisu, kao nematerijalnu imovinu ili kao računalni program (grupe za stopu amortizacije) ?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:30   #11349
Quote:
mala dani kaže: Pogledaj post
Ako sam prošle godine amortizaciju obračunala po ubrzanim stopama od 50% (oprema), smijem li ove godine po redovnim od 25%?
Mislim da svake godine možeš po odabranom načinu, bez obzira na odabir godine prije.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:03   #11350
Proizvodnja sirovine u synesisu...kada tvrtka proizvodi sama sirovinu od drugih sirovina koje nabavlja od dobavljača...Kako izvesti ulaz sirovine (materijala) u synesisu? Primka M traži preko 224 da se odobri, a to onda vuče URA-u koja zapravo ne postoji jer se sirovina ne nabavlja od dobavljača, nego proizvodi u tvrtki. Ima li netko da radi takve stvari?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 00:54   #11351
Molim za pomoć oko knjiženja, direktor je u prosincu putovao u Njemačku sa službenim osobnim vozilom. Računi za gorivo i vinjete su plaćeni bankovnom karticom od firme, a na njima je iznos u eurima sa obračunatim porezom. Kako bi mi se te stavke na izvodu zatvorile trebam li te račune negdje knjižiti ili ih vežem uz postojeći putni nalog? Na nalogu priznajem samo dnevnicu u iznosu od 70 EUR bez naknade za noćenje.
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 11:09   #11352
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Proizvodnja sirovine u synesisu...kada tvrtka proizvodi sama sirovinu od drugih sirovina koje nabavlja od dobavljača...Kako izvesti ulaz sirovine (materijala) u synesisu? Primka M traži preko 224 da se odobri, a to onda vuče URA-u koja zapravo ne postoji jer se sirovina ne nabavlja od dobavljača, nego proizvodi u tvrtki. Ima li netko da radi takve stvari?
Za to ti služi modul montaža - sastavnica, iz više stvari radiš jednu, ili rastavnica iz jedne stvari radiš više,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 12:06   #11353
Može mi netko napisati proces u racunovodstvu kod male proizvodne djelatnosti, recimo figurice od gline. Pa do kasnije prodaje u vlastitoj trgovini... u par koraka, da mi se poslozi u glavi
Koji dokumenti mi trebaju, koje evidencije? Radi se o J.d.o.o.
Hvala
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 20:58   #11354
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Za to ti služi modul montaža - sastavnica, iz više stvari radiš jednu, ili rastavnica iz jedne stvari radiš više,
bacam se na kupnju novog modula, hvala!
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 20:59   #11355
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
Može mi netko napisati proces u racunovodstvu kod male proizvodne djelatnosti, recimo figurice od gline. Pa do kasnije prodaje u vlastitoj trgovini... u par koraka, da mi se poslozi u glavi
Koji dokumenti mi trebaju, koje evidencije? Radi se o J.d.o.o.
Hvala
U kojem programu radiš?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:15   #11356
Quote:
mala dani kaže: Pogledaj post
Cure drage, htjela bih samo provjeriti svoje mišljenje u svezi priznavanja pretporeza. naime u sustavu smo pdv-A po naplaćenim naknadama, pa me zanima ukoliko imam gotovinski račun plaćen od strane vlasnika npr. u 12. mj. pretporez si priznajem u 12, bez obzira što njemu nije refundiran već stoji na obvezi 2310???
ti preporez priznaješ onda kada je račun plaćen.

a refundiraš kada hoćeš, to nema veze sa pretporezom.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:55   #11357
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
U kojem programu radiš?
Synesis...
Drugo pitanje bi bilo koji bi bio najlaksi nacin evidentiranja prirode troska do konta 6 ? Postoji li nacin nekoga standardnog evidentiranja troska. Npr. da se zna koliko kojega troska ide u 1 gotovi proizvod? Hvala
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 11:40   #11358
teretno auto

Molim pomoć,
firma je kupila dostavno vozilo (2 mjesta sjedeca+ teretni prostor) rabljeno, proizvedeno 2011. od auto kuće koje je uvezlo to auto iz EU, a uglavnom auto je prvi put registrirano od strane naše firme.
Zanima me tko podnosi/obracunava/plaća posebni porez na vozila? i imam li kakve obveze podnosenja obrazaca i kojih PU?hvala
mala_kiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:19   #11359
pozdrav,

zanima me ima li kvih izmjena zakona o GO?
znam da je prije bilo 4 tjedna za 5 radnih dana u tjednu, tj.20 radnih dana minimum zA GO.
kako sada stvari stoje , zanima me i za 6-radnih dana u tjednu?
ima li još povećanja s obzirom na staž ili za sve vrijedi isto?

U naprijed hvala!
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:22   #11360
Pozdrav svima,

imam pitanje vezano uz čuvanje knjigovodstvene dokumentacije. Koliko se mora čuvati knjigovodstvena dokumentacija ako je stečaj nad poduzećem završen u 2014. godini?
kolarek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.