Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2011., 10:23   #1061
BOSCH-SIEMENS ili BOSCH GOLQMA BQLA...help dr Grizlly!!!!!!

Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Godišnja "tiraža" je preko 3 milijuna primjeraka i oni ne samo da ih proizvode (za razliku od Gorenje koji nalijepi etikete na Bosch/Siemens suđerice) nego imaju i svoje jato dobavljača dijelova, a koji su malo različiti od svih ostalih. Tu tvrdnju ćete čuti od svakog prodavača rezervnih dijelova, a znači u praksi da se i najviše jeftini i najviše skupi modeli rade od istih sastavnih dijelova. Razlike su u luksuznim stvarima, tipa broj programa, zvučna izolacija itd.

Tako da ne znam što bi to trebalo značiti Made in Germany kad se radi o tom koncernu jer se to može čuti od Gorenje prodavača bijele tehnike koji šimfaju Bosch/Siemens perilice za rublje pod nekim izlikama da se to radi u Turskoj, Poljskoj itd. - a sa strane im stoje suđerice Bosch/Siemens na kojima naljepnica Gorenje i Gorenje na njih daje 5 godina garancije pod motom: Znamo što radimo! Kurvanjska posla...

Imate do Uskrsa 5 godina garancije na Bosch bijelu tehniku krupnog kalibra i slobodno kupite bilo koju suđericu koja odgovara vašim kriterijima prostora, rukovanja ili kuhinje.

Sve su one iste iznutra: SISME motor, programator jedne njem. firme koja radi elektroniku za njih, a osobito to vrijedi za rostfrei školjku, ekstrudirane plastične dijelove itd.
Dr Grizlly!
Moram i ja još jednom pitat jer mi nije jasno koja je to onda razlika....recimo na stranicama tehnomarketa nude te dvije opcije Boscha (BOSCH-SIEMENS i BOSCH GOLQMA BQLA). Ima li razlike? ili mogu slobodno birati između svih tih Bosch perilica???
I imam još malu enigmu, al to će me vjerojatno znat uputit u dučanu (barem nešto:-) Pokvarila mi se poluintegrirana suđerica Gorenje (ili što god to bilo?:-)))) i sad me zanima jel sve te ugradbene imaju otprilike iste dimenzije ili treba dobro pazit na unutarnji dio dal će se dat ubacit u kuhinju??? ili zapravo moram kupiti i novu kuhinju???hahahahahahaha
haribo777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 11:28   #1062
To je neka igra s bugarskim jezikom odnosno prijevodima...

Technomarket je bugarski lanac trgovina tehnikom i imate na njihovim stranicama Whirlpool Proizvoditel, primjerice. Što je obična papazjanija, baš kao i lingvističke igre s Bosch.

Dakle, Bosch i Siemens nisu =

Radi se o dva branda koji su 50-50 suvlasnici iste tvornice bijele tehnike BSH, a marketing, komercijala i veleprodaja su im odvojeni. Uglavnom imaju zajedničke servisne mreže jer je to i logično, naposljetku to su principijelno skoro isti proizvodi koji se razlikuju u nebitnim detaljima kao što su gumbi i maske.

Imate u utema.hr rasprodaju izložbenih primjeraka Siemens krupne bijele tehnike pa nazovite i raspitajte se, možda je povoljnije od TM

Ugradbene imaju uvijek iste dimenzije:
60 cm
45 cm

Postoji i nekoliko proizvođača koji nude šire od 60 cm, ali to je stvarno rijetkost.

Birajte između ugradbenih sa posve zakrivenom upr. pločom (rub) ili onih kojima se vide upravljačke komande na prednjem panelu.
One imaju standardne dimenzije i dodatno kontrazatezanje da se poništi eventualna razlika u masi vrata s lakšim/težim ukrasnim panelima.
U biti mi nije jasno baš što tražite jer su već dugo normirane dimenzije ugradbene bijele tehnike, onako općenito...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 23:58   #1063
čini mi se da moram u kupnju , barem na 12 rata jer ne mogu ni blizu sa kešom!

malo sam gledao :

našao sam Gorenje UGRADBENU ZA 2800KN,
zatim ZANUSSI ZDT 111 za 3000kn
te ELEKTROLUX ESI 63020X za 3300kn

po vama šta je najbolje uzeti?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 00:44   #1064
Ta Gorenje je iz serije "na plotu pisalo sladoled" odnosno šifra: dokup 600 ili 450

Kako su oni imali "kodno ime" za tzv. dokup Bosch/Siemens suđerica svojedobno, a sada vidim da su stali uvoziti i kineske modele pa lijepiti etikete Gorenje na njih (jel to Haier?).

Ne bih se odlučio ni za jednu od gore navedenih nego pogledajte pomno prednji panel suđerice. Ako je kuhinjski prednji panel tanak (4 mm ili tanji), onda ide i normalna (samostojeća) suđerica i neće biti problema s masom vrata jer je to već uračunato kao alternativa. Jedino bi vrag mogao biti s podnicom jer neke kuhinje imaju duboke podne lajsne, pa onda posljedično i ugradbene imaju plitke podnice da se prilagode toj dizajnerskoj navadi. To bi trebalo metrom izmjeriti na licu mjesta - u kuhinji i kasnije u trgovini...

Recimo, to bi bila povoljna ponuda izložbenih:

http://www.bijela-tehnika.hr/aparati...rilica-posuda/

Dva Bosch samostojeća modela u zoni 2500 kn cca...

Raspitajte se i u utema.hr koji eliminiraju izložbene primjerke po minus 30 %.
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 13:55   #1065
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
sušenja kad se u stijenke sruči hladna voda iz vodovoda (15 C cca) i onda se čeka da se para s vrućih posuda "odvuče" u smjeru hladne stijenke. Niz orošene rostfrei stijenke spuznu kapi i u zadnjim minutama programa ih se onda ispumpa van iz suđerice, a posude su uglavnom suhe.
hvala, da, to je to - stoji i niš ne radi neko vrijeme i onda se još par puta čuje nešto i onda pišti da je gotova

nego, prilično nova (7 mjeseci) suđerica je počela sumnjivo često svijetliti da joj fali soli..čini mi se da smo u zadnjih mjesec i pol usipali već više od dvije soli..da brinem? bosch je u pitanju, ako je bitno.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 14:48   #1066
Ne znam što bi to značilo "sumnjivo često" kad se radi o punjenju spremnika za sol...

Obično u novije modele stane čak do 1,5 kg soli, ako je sitno granulirana. Ako je krupno granulirana, onda manje...

U starije nije išlo toliko nego možda 800 g odjednom (onaj tip spremnika s ladicom u vertikalnoj stijenci).

Znači, ovisno koliko se napuni i kakva je granulacija soli - i dakako na koliko je namješteno omekšavanje...

Tako da u tom ritmu 2x tijekom 45 dana ne vidim ništa abnormalnog odnosno taj spremnik, što se tiče nadopune, funkcionira na principu elektrovodljivosti "slane juhice". Kad padne elektrovodljivost, znači da nema više dosta soli i zasvijetli LED!

Ali, to je toliko nebitno odnosno može se nadopunjavati i naslijepo, tako da gurnete prst unutra i vidite da li još ima soli na dnu spremnika - i suđerica i dalje funkcionira...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 15:03   #1067
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Obično u novije modele stane čak do 1,5 kg soli, ako je sitno granulirana. Ako je krupno granulirana, onda manje... .
pa u prošlu suđericu, koja je bila stara valjda 15+ godina, sam sol sipala možda 5 puta godišnje...

sad se dogodilo da je prije cca 4 tjedna zasvijetlila sol, nismo imali nego sam posudila od susjede, nasipala kilu soli, par dana poslije kupila sol da vratim susjedi, al nisam joj ni stigla vratiti jer je već opet svijetlilo da nema soli...nasipala opet kilu i reko' 'ajd dobro, možda se ispraznilo skroz, al sad će bit puno neko vrijeme'....kad prije nekidan opet svijetli da nema soli!
ono, WTF, pa zar joj treba 3 kile soli mjesečno?!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 15:29   #1068
Sa starom suđericom nešto nije bilo u redu...

Ili je korozija (sol navlači vlagu!) izgrizla kontakte prekidača tzv. mehaničke vage za sol ili nešto drugo...

Orijentaciono, ali doista gruba procjena - 30 pranja za 1 kg soli, namješteno za tvrdoću vode u ZG što znači dH oko 24

Ne vidim uopće razloga za zabrinutost oko spremnika/dojavljivača soli jer niste nikad vidjeli tu bačvicu ionskog omekšivača. Dakle, jedan golemi dio šupljeg cilindra je spremnik za sol i on je onako 1/4 okružen spremnikom (odvojen plast. pregradom) gdje su polimerska zrnca omekšivača. Iz bačvice izlazi indikacijska zavojnica za elektrovodljivost slane otopine, imate još i 2 elektroventila (ulaz/izlaz) i gore čep.

Tako da ne vidim što bi se moglo pokvariti ili izazivati zabrinutost kod tako nove suđerice. Kad pokaže, ubacite sol i - to je to!

Kemijska smrt omekšivača nastupa nakon tek par tisuća pranja kad se zasiti polimerska smola...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 15:56   #1069
Kad se upali indikator da ponestaje soli, u suđerici ima još soli za nekoliko pranja...

Odnosno a priori napravljeno je tako da se omogući neki vremenski odmak, dok se nabavi novo pakovanje soli i da nema hitnje...

U što se možete i sami uvjeriti da u trenutku kad zasvijetli indikacija ugurate kažiprst u spremnik - i dolje ćete naići na još malo soli na dnu spremnika...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 16:04   #1070
hvala, glavno da nema razloga za brigu...
e, da, meni je taj spremnik za sol uvijek pun vode..tako da nasipavam sol u vodu, jel to ok?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 16:11   #1071
Po definiciji mora biti spremnik pun vode jer sol je bez funkcije inače...

Odnosno jedino što funkcionira je slana vodena otopina (tek onda počinje zamjena iona Ca i Mg s jedne strane i Na s druge strane preko polimera).

To je problem u prvom pranju, kad se raspakira suđerica odnosno onda se mora doliti voda iz vrča u spremnik e da bi ionski omekšivač uopće mogao biti stavljen u funkciju. Zato zamole kupca da ulije vodu izvana i tek onda stavi sol.

Kasnije je vodena magistrala suđerice napravljena tako da prigodom svakog pranja svrne dio vode u spremnik odnosno slana otopina mijenja ione do idućeg pranja jer tako stvar bolje funkcionira.

Profi suđerice za restorane imaju 2 ionska omekšivača jer je to jedini način da se dobije na vremenu. Dok s jednim stvarno pere, u drugome "čuči" slana otopina i čeka sljedeće pranje. Onda prvi ide na čekanje, a drugi sudjeluje u pranju. Ali, tamo je vrijeme pranja 15-30 minuta!
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 19:47   #1072
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Kako su oni imali "kodno ime" za tzv. dokup Bosch/Siemens suđerica svojedobno, a sada vidim da su stali uvoziti i kineske modele pa lijepiti etikete Gorenje na njih (jel to Haier?).

Ne bih se odlučio ni za jednu od gore navedenih nego pogledajte pomno prednji panel suđerice. Ako je kuhinjski prednji panel tanak (4 mm ili tanji), onda ide i normalna (samostojeća) suđerica i neće biti problema s masom vrata jer je to već uračunato kao alternativa. Jedino bi vrag mogao biti s podnicom jer neke kuhinje imaju duboke podne lajsne, pa onda posljedično i ugradbene imaju plitke podnice da se prilagode toj dizajnerskoj navadi. To bi trebalo metrom izmjeriti na licu mjesta - u kuhinji i kasnije u trgovini...

Recimo, to bi bila povoljna ponuda izložbenih:

http://www.bijela-tehnika.hr/aparati...rilica-posuda/

Dva Bosch samostojeća modela u zoni 2500 kn cca...

Raspitajte se i u utema.hr koji eliminiraju izložbene primjerke po minus 30 %.
mislim da ću uzeti Gorenjevu GV 61124 INTEGRIRANU UGRADBENUjes da ne volim baš slovence ali daju trenutno najviše!

neznam odkale vam stalno da oni ljepe naljepnice na tuđe proizvode ( bosch itd)???
ja pitao prodavače na 2 mjesta u gradu i telefonski 3a 3 online prodavača i svi tvrde da Gorenje NE ljepi naljepnice na tuđe proizvode !...btw, kako bi to samo tako prolazilo goDinama??
osim toga znak gorenje postoji ugraviran u plastiku na isti način kao bosch, elekreolux itd

rekla su mi 2djelatnika da je bolje uzeti gorenjevu s 5 godina jamjstva , nego boschovu SGV 43M 43EU sa 2 godine jamstva
kažu da je kvaliteta slična, čak gorenje ima jedan program i jednu temperaturu više, a još na sve to i 3 godine jamstva više!
svi oni ugrađuju slične dijelove ,a u suđerici i nema velikih filozofija...tako su mi rekli ljudi koji prodaju sve marke i kojima je isto koju će prodati

Zadnje uređivanje Hrki777 : 05.07.2011. at 20:32. Reason: feler
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 20:08   #1073
tebi bi prodali i maglu
.ebes 5 godina garancije kad ti u tih 5 godina serviser dodje 55 puta i svaki put ti veli da taj kvar ne ulazi u garanciju,a da ne velim da se im serviseri nesposobni u najmanju ruku.meni je jednom (i nikad vise) bio serviser iz gorenja za sudjericu i ja sam bolje kuzil di je kvar od njega, a da ne velim da je htio naplatit sve i svasta i nakraju je letel iz stana van jer me ispizdil svojom nesposobnoscu i pokusajem prodavanja magle. na kraju sam popravio perilicu sam za nekih cca 150 kn... sad trenutno u kuci jos nemam perilicu ali sigurno nece bit gorenje il tak neka žnj firma.
btw,nakon te gorenjeve u stanu sam imal candy CDS 155 X/1 i to je odlicna perilica, raspored unutra je vise nego savrsen bilo da imas mjesano posudje illi samo tanjure ili lonce itd.... a i programi su joj idealni za sve prilike (preporucam) mada znam da mali grizzly ne voli candy ali ja imam dobra iskustva s tom firmom
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:17   #1074
Quote:
pata_fix kaže: Pogledaj post
tebi bi prodali i maglu
.ebes 5 godina garancije kad ti u tih 5 godina serviser dodje 55 puta i svaki put ti veli da taj kvar ne ulazi u garanciju,a da ne velim da se im serviseri nesposobni u najmanju ruku.meni je jednom (i nikad vise) bio serviser iz gorenja za sudjericu i ja sam bolje kuzil di je kvar od njega, a da ne velim da je htio naplatit sve i svasta i nakraju je letel iz stana van jer me ispizdil svojom nesposobnoscu i pokusajem prodavanja magle. na kraju sam popravio perilicu sam za nekih cca 150 kn... sad trenutno u kuci jos nemam perilicu ali sigurno nece bit gorenje il tak neka žnj firma.
btw,nakon te gorenjeve u stanu sam imal candy CDS 155 X/1 i to je odlicna perilica, raspored unutra je vise nego savrsen bilo da imas mjesano posudje illi samo tanjure ili lonce itd.... a i programi su joj idealni za sve prilike (preporucam) mada znam da mali grizzly ne voli candy ali ja imam dobra iskustva s tom firmom

MA DAJ ODAKLE TI TE TEORIJE??
pa gorenje se bavi bijelom ehnikom preko 50 godina! nisu ono počeli sa tehnikom prije 5-6 godina da možemo pričati o neiskustvu, neznanju,aljkavosti isl!??

o čemu ti pričaš??
ja od kada sam rođen znam da su moji imali dosta stvari od gorenja i dosta se pokazalo kao kvalitetni aparati
ja sam isto imao neke stvari od njih i bili su solidni

od nikoga nisam čuo da za gorenje koji daje 5 godina jamstvo stalno serviseri dolaze na reklamacije klijenata?kada bi to tako bilo brzo bi propali!

btw, čuo sam od 3 prodavača da su dijelovi za boschove uređaje skuplji od gornjevih...i zašto bih onda uzimao bosch!??
po čemu je to bosch bolji, jeftiniji , ima duže jamstvo ili šta već??
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:56   #1075
gorenje je nekad mozda bilo naj naj, prije 40 godina kad su se svi kucanski uredjaji radili da traju po 15-20 god. danas kupi nesto i krepat ce ti ili odmah nakon isteka garancije ili ako imas srece problemi ce pocet nakon cca 5 god
nije ni gorenje sto je nekad bilo, tehnika napreduje al oni bas i ne ti slobodno kupi gorenje ili sto god da ti bio izbor i nadam se da ce ti trajati ali ja zasigurno necu uzet ista vise od gorenja... prije bih platio razliku u cijeni i uzeo bosch i imao kvalitetu. procitaj prijasnje str pa ces vidjet kakve dojmove i iskustva sve imaju ljudi, a ti ju strucnjak na podrucju mali grizzly koji ce ti opravdat da je gorenje .ranje

edit: prodavac ce uciniti sve samo da te uvjeri da je proizvod odlican i da ga proda jer mu je to i posao a kasnije ako se dogodi nesto, .ebat ces mu sve po spisku
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 23:39   #1076
Gorenje nikad proizvelo suđericu!

Prvo su kupovali španj. Fagor pa na njih lijepili etikete Gorenje.
Onda su prešli na talijanski SMEG i na njih lijepili etikete Gorenje.
Zatim su prije 6-7 godina stali kupovati kontigente suđerica BSH (Bosch/Siemens) i na njih lijepiti etikete Gorenje (šifra programa: dokup 600 i kasnije 450).
Posljednih mjeseci viđaju se strojevi za pranje posuda Gorenje Made in China i pretpostavljam da kupuju Haier iz Kine! Imaju izrazito nazupčan gumb programatora, kao nekoć poklopac Cedevita i po tome lako, na prvi pogled možete prepoznati tu seriju.
Gorenje nema ni preša za tako masivne rostfrei komade kao što je školjka suđerice niti alate za ekstrudate, jer suđerice vrve plastičnim dijelovima.

Gorenje ne proizvodi niti perilice s gornjim punjenjem ni plazma TV niti klime, a sve to možete kupiti s etiketama Gorenje.
Uostalom, evo debata na slovenskom forumu o tehnici:


https://slo-tech.com/forum/t145597

Tko malo razumije slovenski, može se uvjeriti da je samo pitanje uvoznog smjera iz kojeg u SLO stižu suđerice:

Gorenje ni nikoli izdelovalo pomivalnih strojev. To je bil in še vedno ostaja naš dokupni program. Najprej so stroje izdelovali italijani nato španci. V zadnjem letu pa smo začeli kupovati od nemškega proizvajalca Bosch in to najprej 600 program (širina aparata) v zadnjih mesecih pa tudi 450 program.
Doma ima Bosch pomivalni stroj in ti povem, da odlično pere posodo. Res je vse v A razredu in to tudi drži, glede na druge proizvajalce. Tudi elektrike porabi izredno malo.
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 23:55   #1077
e pa o tom govorim
ljudi mi umjesto da slusaju prodavace u trgovinama trebali savjete potraziti na forumima da nebi kak se veli: "prstom u govno"
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 00:04   #1078
Ta teorija da Gorenje trži jeftinije rezervne dijelove u sferi suđerica je također netočna!

Sjećam se prije nekoliko godina me jedan znanac zamolio da mu pogledam Gorenje alias SMEG suđericu i izgorio je motor optočne pumpe.

Pa sam nazvao Gorenje i u tom trenutku je "paritet" prema Boschu bio sljedeći:

Motor glavne pumpe SISME za Bosch/Siemens suđerice 130 eura
Motor glavne pumpe Buon Ferrero za Gorenje alias SMEG je bio 1200 kn uklj. PDV

Nema trgovačke logike da oni kupuju tuđe suđerice i tuđe rezervne dijelove za njih pa da ih nude jeftinije od onih od kojih su ih kupili, zar ne?
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 00:08   #1079
nema ekonomske racunice

ali ljudi ko da su vjencani za gorenje i da imaju obvezu prema istome do kraja zivota tehnika napreduje,vrijeme ide i treba si zivot cim vise olaksati tehnologijom jer je danas to hvala bogu itekako moguce
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 00:11   #1080
Quote:
pata_fix kaže: Pogledaj post
e pa o tom govorim
ljudi mi umjesto da slusaju prodavace u trgovinama trebali savjete potraziti na forumima da nebi kak se veli: "prstom u govno"
ti si stručan za to?

možeš li mi onda reći koliko je cca ( u većini suđerica, recimo prosječno ) dugo crijevo za dovod vode, a koliko je cca prosječno dugo crijevo za odvod vode
evo recimo za bosch i za gorenje suđerice srednje klase ( cijene 3000-4000kn)?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.