Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2013., 18:02   #21
Ja sam zato da se raspiše referndum, ali Peđa ima pravo u Saboru glasati kako god hoće i Ustav RH mu ne nalaže kako treba glasati
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:11   #22
Peđa ..čuj Peđa..dakle Peđa nema pravo glasati kako hoće, nego provesti odluku naroda.

Kukurikavac Peđa se stavlja iznad narodne volje i želi biti mali diktatorčić.

Diktatorčić Peđa.

Usto Grbin se pravi grbav i priča okolo kako brak spada u temeljna ljudska prava iako je sud u Strasbourgu nekoliko puta rekao..da to ne spada u temeljna ljudska prava.

Dakle osim što bi želio biti mali diktatorčić Peđa on usput laže i obmanjuje.

Lažljivac i diktatorčić u pokušaju, to je Peđa Grbin.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:19   #23
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ja sam zato da se raspiše referndum, ali Peđa ima pravo u Saboru glasati kako god hoće i Ustav RH mu ne nalaže kako treba glasati
njega nitko ništa neće pitati jeli za ili protiv,kao ni saboru . ako se ustvrdi da je prikupljeno najmanje 450.000 potpisa , sabor je dužan raspisati referundum . neće tu biti nikakvo glasanje u saboru . to je jedan bijedan i jadan spin .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:22   #24
Quote:
SiXo kaže: Pogledaj post
Ma gdje to on ne poštiva Ustav ili demokraciju?
Znaš i demokracija ima svoje okvire - pa mogu i ja reći - ej muški ajmo se udružiti da žene više nemaju pravo glasa jer hej, ipak živimo u demokraciji. Ne ide to samo tako.
krivo tumači ustav ili kako njemu odgovara .ide protiv volja naroda .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:24   #25
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
njega nitko ništa neće pitati jeli za ili protiv,kao ni saboru . ako se ustvrdi da je prikupljeno najmanje 450.000 potpisa , sabor je dužan raspisati referundum . neće tu biti nikakvo glasanje u saboru . to je jedan bijedan i jadan spin .
ne, nije fora u tome, nego rezultat na referendumu..navodno ga sabor mora potvrdit..ali samo proceduralno, nema ga pravo odbit, samo tehnički provest, bez rasprave, bez hoću-neću..jer inače nastupa ustavna kriza.

I mali diktatorčić u pokušaju koji bi dokinio demokraciju u Hrvatskoj, veli da sabor to neće potvrdit..tj većina koju imaju kukurikavci..da on neće dići ruku za to ako referanduma sa ovim pitanjem prođe.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:27   #26
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
krivo tumači ustav ili kako njemu odgovara .ide protiv volja naroda .
Ne ide protiv volje naroda. Ja spadam u Hrvatski narod i držim da Grbin tumači Ustav onako kako bi se i trebao tumačiti.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:29   #27
Quote:
SiXo kaže: Pogledaj post
Ne ide protiv volje naroda. Ja spadam u Hrvatski narod i držim da Grbin tumači Ustav onako kako bi se i trebao tumačiti.
Nije bitno što misliš ti, ja ili netko treći..nego što kaže Ustav.

A Ustav kaže da mali Peđa želi biti diktatorčić Peđa.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:31   #28
peđa se kandidirao i za gradonačelnika pule (naravno, izgubio je).


a zanimljivo je da su se ustavni stručnjaci odlučili okupiti i uputiti svoje javno pismo upravo zbog peđe grbina. to se može čuti u jučerašnjoj radio emisiji dvojbe oko referenduma. gosti su kulturni pa umjesto da govore o peđinom neznanju, govore "zbog određenog nesnalaženja", o "nespretnosti" i slično.

Zadnje uređivanje Cuka : 13.06.2013. at 21:05.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:34   #29
Quote:
SiXo kaže: Pogledaj post
Ne ide protiv volje naroda. Ja spadam u Hrvatski narod i držim da Grbin tumači Ustav onako kako bi se i trebao tumačiti.
postoji samo jedno tumačenje .a to je da je odluka donesena na referundumu obvezatna . a ne nekakve Peđine interpretacije .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:37   #30
Lightbulb

Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Peđa ..čuj Peđa..dakle Peđa nema pravo glasati kako hoće, nego provesti odluku naroda.

Kukurikavac Peđa se stavlja iznad narodne volje i želi biti mali diktatorčić.

Diktatorčić Peđa.

Usto Grbin se pravi grbav i priča okolo kako brak spada u temeljna ljudska prava iako je sud u Strasbourgu nekoliko puta rekao..da to ne spada u temeljna ljudska prava.

Dakle osim što bi želio biti mali diktatorčić Peđa on usput laže i obmanjuje.

Lažljivac i diktatorčić u pokušaju, to je Peđa Grbin.
Nisam potpisao za referendum jer mislim drugačije. To mi sigurno nitko ne zamjera. Ali ako je skupljeno dovoljno potpisa i više, nema veze, ima se raspisati referendum . Kakva smo mi parlamentarna demokracija, koja EU za 2 tjedna. To je glupo, drsko i bezobrazno. Svako ima pravo zatražiti referendum i ako skupi dovoljno potpisa-molim, hoću referendum. Ja sam liberal, ali ne ni u jednoj stranci. Svako ima pravo na svoje mišljenje u demokratskoj državi. Sramota.
TAKESHI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:42   #31
Zašto SDP ne izbaci Peđu Grbina jer očito je da čovjek želi rušiti demokraciju u Hrvatskoj i uvoditi opasnu praksu rušenja Ustavnog poretka i ne priznavanja Ustava.

Misle li oni kao Peđa ili se samo "ne snalaze"
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:45   #32
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Zašto SDP ne izbaci Peđu Grbina jer očito je da čovjek želi rušiti demokraciju u Hrvatskoj i uvoditi opasnu praksu rušenja Ustavnog poretka i ne priznavanja Ustava.

Misle li oni kao Peđa ili se samo "ne snalaze"
Seve se oglasila:
http://www.jutarnji.hr/-referendum-o-gay-brakovima-nema-veze-s-obitelji--to-je-manipulacija--oglasila-se-severina/1108489/
TAKESHI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:51   #33
Quote:
TAKESHI kaže: Pogledaj post
Nisam potpisao za referendum jer mislim drugačije. To mi sigurno nitko ne zamjera. Ali ako je skupljeno dovoljno potpisa i više, nema veze, ima se raspisati referendum . Kakva smo mi parlamentarna demokracija, koja EU za 2 tjedna. To je glupo, drsko i bezobrazno. Svako ima pravo zatražiti referendum i ako skupi dovoljno potpisa-molim, hoću referendum. Ja sam liberal, ali ne ni u jednoj stranci. Svako ima pravo na svoje mišljenje u demokratskoj državi. Sramota.
Izuzetno cijenim ovakvo razmišljanje. Građanski i fer. No, šta će nama građanska i fer opcija kada imamo Severinu i Peđu. Oni misle za nas.
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:16   #34
Talking

Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Izuzetno cijenim ovakvo razmišljanje. Građanski i fer. No, šta će nama građanska i fer opcija kada imamo Severinu i Peđu. Oni misle za nas.
A pevaljka se u to sve kuži kao Jadranka ili Zoki u vođenje ove jadne države.
Tom Peđi je valjda dopao naki libar u ruku, ali nemam pojma (do danas) tko je lik.
Ali ak je točno to kaj čitam na forumu ...ne mi se sviđa
TAKESHI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:21   #35
A čujte, članak 144 Ustava RH kaže:
O promjeni Ustava odlučuje Hrvatski sabor dvotrećinskom većinom glasova svih zastupnika.

Sad vi zaključite što god hoćete
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:23   #36
Angry

Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Zašto SDP ne izbaci Peđu Grbina jer očito je da čovjek želi rušiti demokraciju u Hrvatskoj i uvoditi opasnu praksu rušenja Ustavnog poretka i ne priznavanja Ustava.

Misle li oni kao Peđa ili se samo "ne snalaze"
A zakaj bi ga zbacili van, kaj njih briga za građane/birače. SDP je isti kao HDZ. Nema ideja, kadrova, ništa... I onda oni koji su trenutno u oporbi (HDZ) samo lagano pobira plaćicu dok ovi uredno ne završe mandat, zgade se biračima i slijedi zamjena...ogavno
Da li se varam (ima tu vrsnih poznavatelja) ili je Hrvatska jedina država u Eu koja nikad nije imala prijevremene izbore??? To sve govori o vlastima i oporbama...
TAKESHI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:23   #37
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A čujte, članak 144 Ustava RH kaže:
O promjeni Ustava odlučuje Hrvatski sabor dvotrećinskom većinom glasova svih zastupnika.

Sad vi zaključite što god hoćete
A zašto spinaš? Jesu li lijepo svi ustavni stručnjaci rekli da postoje 2 jednakovrijedna načina promjene Ustava? Jedan kroz saborsku proceduru i potrebno 2/3 izglasavanje, a drugi način narodni referendum čije se odluke automatski, bez Sabora, upisuju u Ustav, naravno ako ref. prođe. Zašto pišeš neistine?
Joaquin_Sanchez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:24   #38
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A čujte, članak 144 Ustava RH kaže:
O promjeni Ustava odlučuje Hrvatski sabor dvotrećinskom većinom glasova svih zastupnika.

Sad vi zaključite što god hoćete
Pa jel to Peđa Grbin glavom i bradom na forumu

Samo on može bacati takve nebuloze

Ustav se može mijenjati na dva načina : Odlukom Sabora i referendumom.U drugom slučaju Sabor mora samo provesti odluku običnom većinom pošto on u tom slučaju nema ovlasti
__________________
He's not the Messiah. He's a very naughty boy!
-theTrooper- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:28   #39
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
A zašto spinaš? Jesu li lijepo svi ustavni stručnjaci rekli da postoje 2 jednakovrijedna načina promjene Ustava? Jedan kroz saborsku proceduru i potrebno 2/3 izglasavanje, a drugi način narodni referendum čije se odluke automatski, bez Sabora, upisuju u Ustav, naravno ako ref. prođe. Zašto pišeš neistine?
Peđa će glasati protiv i možeš mu staviti soli na rep
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:32   #40
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Peđa će glasati protiv i možeš mu staviti soli na rep
Pa Peđa uopće nema što glasati, ne treba 2/3 većina u Saboru da se referendumom izmijeni Ustav. Peđa i Partija mogu jedino ne dići ruku za raspisivanje referenduma. Ali u tom slučaju, ovo čak i Kukuriku priznaje:


"U koaliciji su svjesni da će HDZ i 'U ime obitelji' podnijeti zahtjev Ustavnom sudu za ocjenu ustavnosti Zakona o referendumu. Također računaju i na to da će Ustavni sud ukinuti taj Zakon."


Možeš si slobodno staviti soli na rep.
Joaquin_Sanchez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.