Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2011., 21:14   #21
Sjećam se ko danas kako je Prkačin u drugom krugu izbora(onih prvih nakon Tuđmanove smrti) u nekoj emisiji(udarni termin) podržao Mesića.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 21:19   #22
da, ante lijepo recitira, svira, elokventan je. i jebivjetar. tocka.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 21:24   #23
Quote:
alenn kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem u nikakav dolazak dovoljnog broja poštenih hr političara koji će voditi računa o narodu...da ih ima već bi bili glasni toliko da svima probiju uši...
A ako se netko i pojavi narod ga ne jebe pola posto (npr.tadić).

Inačemi je prkačin vrlo dobar i drago mi je da se vratio u politiku.
Baš zbog toga Prkačin ima šansu - antiintelektualni tip (slavonski bećar), ali povijesno potkovan domoljub kao rijetki. A većina birača ne voli intelektualne tipove.
I meni je drago da se je vratio. Osobito cijenim to, što je pružio ruku pomirenja Đapiću kako bi povećao šansu HSP-u da postane bitniji faktor na desnici.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 01:17   #24
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Baš zbog toga Prkačin ima šansu - antiintelektualni tip (slavonski bećar), ali povijesno potkovan domoljub kao rijetki. A većina birača ne voli intelektualne tipove.
I meni je drago da se je vratio. Osobito cijenim to, što je pružio ruku pomirenja Đapiću kako bi povećao šansu HSP-u da postane bitniji faktor na desnici.
da...poglavito s Ratkom Čačićem..


mislim sa svima je on dobar .. sa svima...

dakle

jioš malo pa će ko i Perko Kovačević.. koji je sad s LJ. Jurčićem..

nekako sve vodi Mesiću
.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 01:19   #25
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ante nam je opet dosao popovat o postenju, pravdi i domoljublju. hm, zanimljivo. zanimljivije mi je njegovo mirenje sa djapicem. ajd dobro kad ih veseli sve to. taman su s epravasi malo poceli ozbiljnije okupljati, dosla ekipa koja ce ih opet razjebati. dobro je. jako dobro.
ne zove njega Aco zadžaba u goste.

.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 07:53   #26
Drago mi je što je konstatirao da je Škegro zapravo Rifat "Cigan" Ahmetović hrvatske ekonomije.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 12:26   #27
1. na početku emisije kaže "ratko mladić nije hrabar čovjek, rekao je kako neće živ u haag, a nije napravio samoubojstvo". negdje na polovici emisije počinje pričat kako je ratko mladić hrabar čovjek koji je kao general bio ranjen na prvoj crti

2. prvo priča kako će se kandidirat za gradolnačelnika zagreba onda konstatira kako ima i boljih ljudi od njega tj. da se neće kandidirat

3. najjače mi je bilo kad je rekao stankoviću u jednom trenutku kako bi on u HV-u bio u "odličnoj postrojbi". tolko o kvalilifikacijama prkačina kao generala

4. u tri navrata je stanković upitao prkačina što osim euroskepticizma on nudi. prkačin nije dao nikakav odgovor
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 12:53   #28
Quote:
filmko kaže: Pogledaj post
1. na početku emisije kaže "ratko mladić nije hrabar čovjek, rekao je kako neće živ u haag, a nije napravio samoubojstvo". negdje na polovici emisije počinje pričat kako je ratko mladić hrabar čovjek koji je kao general bio ranjen na prvoj crti

2. prvo priča kako će se kandidirat za gradolnačelnika zagreba onda konstatira kako ima i boljih ljudi od njega tj. da se neće kandidirat

3. najjače mi je bilo kad je rekao stankoviću u jednom trenutku kako bi on u HV-u bio u "odličnoj postrojbi". tolko o kvalilifikacijama prkačina kao generala

4. u tri navrata je stanković upitao prkačina što osim euroskepticizma on nudi. prkačin nije dao nikakav odgovor
1. rekao je da ga je mladić razočarao jer nije očekivao da će živ u haag, već da se trebao ubiti pa da "završi kao tzv heroj"

2. nije rekao da će se kandidirati za gradonačelnika zg, već samo povukao paralelu zašto 1. izborna jedinica

3. stankoviću je rekao da bi bio u odličnoj postrojbi na temelju njegovog psihofizičkog stanja, ne vojničkih sposobnosti

4. nije li odgovorio da se treba obračunati sa lopovima unutar hr, izdignuti gospodarstvo i proizvodnju iznad uvoza i trgovine?

netko reče, jebivjetar slažem se, znam ga još iz osamdesetih.
ali ništa veći jebivjetar od ostalih imena hr političke scene, a od većine njih inteligentniji i hrabriji.
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:49   #29
Quote:
alenn kaže: Pogledaj post
Zašto za noćnu moru malnara?..zato jer govori iskrenije od ostalih ljigavaca?
Meni se on svidja zbog elokvencije, ali ako osoba tvrdi da barata cinjenicama onda si nemoze dopustiti ovakav gaf sa pricom da se iz EU nemoze izaci. Clanak jasno kaze da se dogovara drzava i EU, a ukoliko do dogovora ne dodje, drzava moze izaci automatski dvije godine nakon sto je predala obavijest.


article 50
http://register.consilium.europa.eu/...06655.en08.pdf

1. Any Member State may decide to withdraw from the Union in accordance with its own
constitutional requirements.
2. A Member State which decides to withdraw shall notify the European Council of its intention.
In the light of the guidelines provided by the European Council, the Union shall negotiate and
conclude an agreement with that State, setting out the arrangements for its withdrawal, taking
account of the framework for its future relationship with the Union. That agreement shall be
negotiated in accordance with Article 218(3) of the Treaty on the Functioning of the European
Union. It shall be concluded on behalf of the Union by the Council, acting by a qualified majority,
after obtaining the consent of the European Parliament.
3. The Treaties shall cease to apply to the State in question from the date of entry into force of
the withdrawal agreement or, failing that, two years after the notification referred to in paragraph 2,
unless the European Council, in agreement with the Member State concerned, unanimously decides
to extend this period.
4. For the purposes of paragraphs 2 and 3, the member of the European Council or of the
Council representing the withdrawing Member State shall not participate in the discussions of the
European Council or Council or in decisions concerning it.
A qualified majority shall be defined in accordance with Article 238(3)(b) of the Treaty on the
Functioning of the European Union.
5. If a State which has withdrawn from the Union asks to rejoin, its request shall be subject to
the procedure referred to in Article 49.
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron

Zadnje uređivanje Stribor cumez : 30.05.2011. at 13:54.
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 14:21   #30
Quote:
balalayka kaže: Pogledaj post
1. rekao je da ga je mladić razočarao jer nije očekivao da će živ u haag, već da se trebao ubiti pa da "završi kao tzv heroj"

2. nije rekao da će se kandidirati za gradonačelnika zg, već samo povukao paralelu zašto 1. izborna jedinica

3. stankoviću je rekao da bi bio u odličnoj postrojbi na temelju njegovog psihofizičkog stanja, ne vojničkih sposobnosti

4. nije li odgovorio da se treba obračunati sa lopovima unutar hr, izdignuti gospodarstvo i proizvodnju iznad uvoza i trgovine?

netko reče, jebivjetar slažem se, znam ga još iz osamdesetih.
ali ništa veći jebivjetar od ostalih imena hr političke scene, a od većine njih inteligentniji i hrabriji.
1. to je rekao na početku. al onda nije hrabar čovjek kako ga je prkačin kasnije okarakterizirao.
2. u jednoj je rečenici rekao, u drugoj porekao
3. "odlična postrojba" jednostavno ne postoji u vojnoj terminologiji
4. da, to je spomenuo nakon što je stanković inzistirao. čak je sam priznao da on nema pojma o programu tj. da je to prepušteno vodstvu tj. srbu

pogledaj emisiju jos jednom. imas ovdje

i ja se slažem kako je jebivjetar. u tom čovjeku nema ideja već samo neka težnja za domoljubljem. ostali jebivjetri poput šeksa su barem odani svojoj stranci
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 15:32   #31
Quote:
Lutarez kaže: Pogledaj post
Što nisi ti napisao?
Only for you: Ako netko želi napustiti EU sve članice moraju dati suglasnost!

Quote:
Lutarez kaže: Pogledaj post
Vesna Pusić je predsjednica odbora za praćenje pregovora s EU i po pitanju Europske unije ona je zasigurno informiranija.
Vesna Pusić ja na nizu primjera pokazala koliko joj je "draga Hrvatska"....
Ona obnaša ovu funkciju isključivo radi svoje karijere kao i svi političari.

Quote:
Lutarez kaže: Pogledaj post
Kakav je ovo dokument??? Ovo sam i ja mogao zašvrljati kako meni paše...I ja znam uređivati wikipediju
Pogledaj malo istinu na pravim mjestima, jer ću pomisliti da si ograničen....
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 15:38   #32
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Only for you: Ako netko želi napustiti EU sve članice moraju dati suglasnost!


Vesna Pusić ja na nizu primjera pokazala koliko joj je "draga Hrvatska"....
Ona obnaša ovu funkciju isključivo radi svoje karijere kao i svi političari.



Kakav je ovo dokument??? Ovo sam i ja mogao zašvrljati kako meni paše...I ja znam uređivati wikipediju
Pogledaj malo istinu na pravim mjestima, jer ću pomisliti da si ograničen....
Pa ja sam stavio pravi dokument i mozda si ogranicen
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 15:51   #33
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
[I]
Kakav je ovo dokument??? Ovo sam i ja mogao zašvrljati kako meni paše...I ja znam uređivati wikipediju
Pogledaj malo istinu na pravim mjestima, jer ću pomisliti da si ograničen....
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...08M050:EN:HTML
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 15:57   #34
tip je protiv eu, i to me ne cudi..jer u europi taj i takav bio bi soc. slucaj.
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 16:21   #35
Hvala na ovome. Sad se jasno vidi da ćemo postati taoci EU.
Za one koji ne znaju engleski:

1. Svaka država članica može odlučiti da se povuče iz Europske unije u skladu s vlastitim ustavnim zahtjevima
2. Država članica koja se odluči povući će obavijestiti Europsko vijeće o svojoj namjeri. U svjetlu smjernica Europskog vijeća,
Unija će pregovarati i sklopiti ugovor s tom državom, u kojem se dogovore za njezino povlačenje,uzimajući u obzir okvir za njezinu budućnost odnosa s Unijom. Taj sporazum će se pregovarati u skladu s člankom 218 (3) Ugovora o funkcioniranju Europske unije.On mora biti sklopljen u ime Vijeća Unije, djelujući kvalificiranom većinom, nakon dobivanja suglasnosti Europskoga parlamenta.
3. Ugovori će se prestati primjenjivati ​​na državu od dana stupanja na snagu povlačenja ugovora ili, u nedostatku toga, dvije godine nakon obavijesti spomenute u stavku 2, osim ako Europsko vijeće,u dogovoru s dotičnom državom članicom, jednoglasno odluči produžiti taj rok.
4. Za potrebe stavka 2. i 3., članica Europskoga vijeća ili Vijeće koje predstavlja državu članicu koja napušta EU, ne smije sudjelovati u raspravama Europskog vijeća, ili u odlukama u svezi s njime.
Kvalificiranom većinom određuje se u skladu s člankom 238 (3) (b) Ugovora o funkcioniranju Europske unije.
5. Ako država koja je istupila iz Unije traži da se vrate, svoj zahtjev mora biti u skladu s postupkom iz članka 49.


Quote:
Stribor cumez kaže: Pogledaj post
Pa ja sam stavio pravi dokument i mozda si ogranicen
Misliš ovaj što meni ide u prilog, pa hvala ti..... Drugi put nađi nešto uvjerljivije! Provaj nešto na turskom jeziku, jer vidiš da znam engleski...

Zadnje uređivanje Tvrd'ko : 30.05.2011. at 16:38.
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 16:23   #36
Quote:
einfach kaže: Pogledaj post
tip je protiv eu, i to me ne cudi..jer u europi taj i takav bio bi soc. slucaj.
Nebi bio samo ja, nego i ti i svi oni koji uđu u EU...
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 17:23   #37
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Misliš ovaj što meni ide u prilog, pa hvala ti..... Drugi put nađi nešto uvjerljivije! Provaj nešto na turskom jeziku, jer vidiš da znam engleski...
Pa vidim da neznas. Ukoliko se agreement ne uspije stvoriti/provesti, iz unije se istupa automatski dvije godine nakon sto si poslao obavijest o izlasku. Taj se rok moze produziti jedino ako zemlja koja istupa i sve zemlje clancie jednoglasno to odluce. Sto ti nije jasno? (Osim engleskog) Clanak lijepo kaze da u najgorem slucaju ukoliko zelis unilateralno izici iz unije, nakon objave te zelje imas cekati dvije godine i nakon toga izlazis.

"Ugovori će se prestati primjenjivati ​​na državu od dana stupanja na snagu povlačenja ugovora ili, u nedostatku toga, dvije godine nakon obavijesti spomenute u stavku 2"
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 17:42   #38
Quote:
Stribor cumez kaže: Pogledaj post
"Ugovori će se prestati primjenjivati ​​na državu od dana stupanja na snagu povlačenja ugovora ili, u nedostatku toga, dvije godine nakon obavijesti spomenute u stavku 2"
A za dan stupanja vrijedi:
On mora biti sklopljen u ime Vijeća Unije, djelujući kvalificiranom većinom, nakon dobivanja suglasnosti Europskoga parlamenta.

I kad još uz to dodaš:
Vijeće koje predstavlja državu članicu koja napušta EU, ne smije sudjelovati u raspravama Europskog vijeća, ili u odlukama u svezi s njime.
Kvalificiranom većinom određuje se u skladu s člankom 238 (3) (b) Ugovora o funkcioniranju Europske unije.


Mislim da je sasvim jasno o kome najviše ovisi napuštanje EU...
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 17:47   #39
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Nitko ne komentira priču o količinama mlijeka. Dakle,tvrdi da nakon dogovora smijemo proizvoditi manje mlijeka nego ga trebamo. Ne treba posebno naglašavati da velike zemlje (primjerica Njemačka) proizvode više od potreba. Dakle, Hrvatska, kao ipak pretežno poljoprivredna zemlja, morati će uvoziti mlijeko iz industrijskih članica.Inače, i proizvodnju šećera moramo smanjiti - zbog "izrazito poljoprivredne zemlje" Francuske (to su oni koji su nam kupili najvećeg proizvođaća mlijeka).
Spomenuo je Prkačin i sve veći broj zemalja koje u zadnje vrijeme "prosperiraju" da se sve praši.
Spomenuo je i neograničeno useljavanje azilanata.
Ono što Prkačin nije spomenuo su primjerice ZERP i granica sa Slovenijom.
Jedina mogućnost da se proglasi ZERP i za EU je odustajanje od ulaska.
Jedina mogućnost da se izbjegne gubitak morskog teritorija je isto to.

A na kraju treba naglasiti, da su jedine dvije parlamentarne stranke koje su protiv ulaska u EU HDSSB i HSP.

Dakle, da ostanemo u onom EU-govoru, ima alternative većini EU-sklonih stranaka.
Da je to toliko loše,ne virujem da bi nas englezi toliko sprečavali uć.
Kako bude Slovacima,Česima,Austrijancima i majci Njemačkoj,tako će bit i nama.Ne bi volia ostas pa se družit sa BiH,Srbijom,Albanijom...
Ovi Prkačin,totalno nebitan lik.Pogotovo kad se druži sa Đapićom.Nečiji igrač je,čin je odma gost kod Ace?
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 18:42   #40
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Only for you: Ako netko želi napustiti EU sve članice moraju dati suglasnost!
Koliko vidim po razovju teme, pokazali su ti i drugi da nisi u pravu.

Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Vesna Pusić ja na nizu primjera pokazala koliko joj je "draga Hrvatska"....
Ona obnaša ovu funkciju isključivo radi svoje karijere kao i svi političari.
Nisi ništa rekao o sadržaju, već isključivo o tome da ti se ta osoba ne sviđa. Drugim riječima, "argument" ti je ad hominem. "Argument" kojem nema mjesta u ozbiljnoj raspravu. Pa sad ti vidi tko je ograničen, kako si se izrazio.
Lutarez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.