Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2008., 11:55   #1
TERVOL ILI ISOVER

Stavljam 5 cm izolacije na krov. pa mi nude u istoj debljini Tervol 42 kn/m2 ili Isover 13 kn/m2. Zašto je tolika razlika u cijeni, pa da li moze biti da je velika razlika u kvaliteti ili što? A ovako kao laiku mi se čini da se radi o istom materijalu.
Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 16:14   #2
Quote:
Mirko kaže: Pogledaj post
Stavljam 5 cm izolacije na krov. pa mi nude u istoj debljini Tervol 42 kn/m2 ili Isover 13 kn/m2. Zašto je tolika razlika u cijeni, pa da li moze biti da je velika razlika u kvaliteti ili što? A ovako kao laiku mi se čini da se radi o istom materijalu.
prvo pogledaj uopce o kakvom se radi. vjerovatno je ovaj od 42kn onaj tvrdi u plocama, a ovaj od 13 onaj u rinfuzi u balama sta izgleda kao vata..meni je ipak drazi ovaj od 42kn mada bi trebali imati ista izolacijska svojstva za istu debljinul
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 17:50   #3
5 cm na krovište je ništa. 10 cm je premalo. 15-20 cm treba. koristi se mekani tervol, cijena ne bi trebala ići preko 20 kn/m2 za 10 cm meku kamenu vunu, dakle 13 kn/m2 za 5 cm mi je već previše. onaj drugi tervol je zasigurno neki tvrdi tervol kojem nije namjena za krovište. na krovištu ti je potrebna još i parna brana ispod kamene vune radi spriječavanja kondenzacije, alu ili PE folija
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 18:41   #4
Da ali mi je krovna ploča od 15cm Yitong (siporeks) blokova pa mi kazu da je 5 cm savim dosta kao dodatna izolacija
Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 19:04   #5
Quote:
Mirko kaže: Pogledaj post
Da ali mi je krovna ploča od 15cm Yitong (siporeks) blokova pa mi kazu da je 5 cm savim dosta kao dodatna izolacija
nije ni blizo dosta..ko to kaze posalji ga ovdje da mu objasnimo neke stvari.
makar je i 15cm ytonga na njega slobodno stavi 10cm izolacije i imati ces duplo bolju izolaciju. mozes i koji cm vise, neces pogrijesiti. sve preko 15tak dakako jos smanjuje racune za grijanje ali su oni vec tolko mali da bi vrijeme povrata svakog cm bilo jako dugo tako da se ne isplati ici preko 15tak.
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 09:47   #6
Ja sam prije mjesec dana kupio tervol vunu, 5 cm je 10 kn, a 10 cm je 20 kn po m2.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 11:02   #7
Quote:
Mirko kaže: Pogledaj post
Da ali mi je krovna ploča od 15cm Yitong (siporeks) blokova pa mi kazu da je 5 cm savim dosta kao dodatna izolacija
kužim. no ako koristiš meku kamenu vunu, ona doista nije skupa, ja bi ti preporučio 10 cm izolacije, platit ćeš 10 kn po m2 iše ali će ti izolacija biti bitno jača, bez obzira na ytong. kod ytonga više od 10 cm ti vjerujem neće trebati
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:17   #8
Ajde, pomozite mi malo...
Koja je to vuna i di od 10 cm po cijeni 10 kn/m2...?
Tervol KP koji je mekana vuna za izolaciju potkrovlja BEZ PDV-a 10 cm košta 31,50 kn/m2...
http://www.knaufinsulation.hr/web/do...aTERVOL_kn.xls
Tribat će mi uskoro, i stvarno bi volija da me neko uputi na vunu po toj cijeni...
Pliz...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:24   #9
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Ajde, pomozite mi malo...
Koja je to vuna i di od 10 cm po cijeni 10 kn/m2...?
Tervol KP koji je mekana vuna za izolaciju potkrovlja BEZ PDV-a 10 cm košta 31,50 kn/m2...
http://www.knaufinsulation.hr/web/do...aTERVOL_kn.xls
Tribat će mi uskoro, i stvarno bi volija da me neko uputi na vunu po toj cijeni...
Pliz...
to ti je ona u bali, sta se stavlja kod pregradnih zidova za knauf..mislim da ta stvarno i je kakvih 10takkn/m2. ne da mi se sad traziti po netu ali mislim da je znacajno jeftinija od one u plocama.
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:31   #10
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Ajde, pomozite mi malo...
Koja je to vuna i di od 10 cm po cijeni 10 kn/m2...?
Tervol KP koji je mekana vuna za izolaciju potkrovlja BEZ PDV-a 10 cm košta 31,50 kn/m2...
http://www.knaufinsulation.hr/web/do...aTERVOL_kn.xls
Tribat će mi uskoro, i stvarno bi volija da me neko uputi na vunu po toj cijeni...
Pliz...
možda taj tervol dolazi s aluminijem što objašnjava cijenu, a možda je jednostavno skup dućan. raspitaj se na više mjesta, pretraži cijene. prije nekoliko godina mogao si naći meku kamenu vunu 10 cm i po cijeni od 16 kn/m2, a kako je sad, nemam pojma
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:48   #11
Ne radi se o kaširanoj vuni, već o Tervol KP mekanoj vuni za potkovlja...
A cijenik je sa Tervolovog (Knauf) site-a, službeni cjenik...
Od nje je jeftinija višenamjenska Tervol DP-3 između ostalog namjenjena i za potkovlje 29,54 kn/m2+PDV...
A uopće najjeftinija je Tervol TW za pregradne zidove, 29,29 kn/m2+PDV...
Problem sa ovom TW je da je u cjeniku debljine samo do 10 cm, a ja bi 20 cm...
Ako neko ima kakav drugi cjenik Tervola, ili neke druge vune za potkovlje, molim najljepše da ga ovde posta...
Hvala...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 11:13   #12
TERVOL MEKI 10 CM 3 M2 pak = 77,90kn mpc sa pdv-om
1m2=26kn
http://www.izolirka.hr/html/cjenik.html
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 11:17   #13
ROCWOOL 10cm MEKI 3,60m2 = 20.00kn/m2
http://www.kedo.hr/cjenik.pdf
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 20:30   #14
kupio sam ISOVER u balama 10cm, meki 13kn/m2
Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 21:07   #15
Quote:
Mirko kaže: Pogledaj post
kupio sam ISOVER u balama 10cm, meki 13kn/m2
To je onaj "isover uniroll"? , moze pitanje gdje si ga nabavio? To je cijena s pdv-om? Jer cini mi se skroz povoljno.

I jos jedno pitanje za sve iskusnije, kupio sam kucu u kojoj potkrovlje nije zavrseno, prije godinu-dvije je mjenjan krov i stavljena je šindra na osb plocu od 18mm. Sad bih ja gore radio izolaciju. Malo sam gledao po isover-ovom site-u i tu se spominje kao sto je netko i prije rekao nekih 15-30cm da je optimalno. Te oni preporucuju isover rollisol (to je s folijom gore) koja glumi ili je paropropusna folija?
Meni majstori ovdje govore da je oke samo 10cm vune + parpropusna folija, i preko tog gips ploca i gotovo.

Takodjer kuca nema niti fasadu, vec je samo ozbukana, a gradjena je od pecene cigle. Takodjer pred zimu mislim stavljat i stiropor, ali trenutno sam u fazi potkrovlja.

Eh sad me zanima misljenje ljudi koji se stvarno kuze, da li je dosta sindra + osb ploca 18mm + 10cm vune + gips ploce 12,5mm za izolaciju? Jasno mi je da je vise bolje, ali da li se isplati? Inace sam u slavoniji gdje je ove godine prilicno hladno.
I da nigdje nisam uspio naci cijenu tog isover rollisol-a
Viagps is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 10:43   #16
ja sam stavio URSA vunu ima u bauhausu 100mm kosta oko 139kn 8m2
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 15:08   #17
upravo stavio gips plafon na katu a gore mi je samo bet.ploca bez krova,stavio sam 5cm vune i puknuo gips,nisam stavio parnu branu,jesam li falio???Zivim na jugu dalmacije,ovdje mi kazu sto se bave gipsom da netreba?!
dalmmat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.