Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2007., 03:27   #41
joj divota tema taman radim poremećaje metabolizma lipida freak, nemojte se obazirat
nego, triacilgliceroli ilitiga po stari trigliceroli tih vrijednosti su definitivno alarmatno stanje, ne hitno ali alarmantno. kolesterol također nije a zanemarit.
da sad ne nabrajam sve posljedice tih poremećaja da ne budem previše dosadan. uglavnom pokušaj sa dijetom u kombinaciji sa nekim pripravkom na biljnoj bazi(omega-shits....) jedno 2-3 mj. uz što veću fizičku aktivnost. to što imaš problema sa kralježnicom ne znači da si nepokretan. ako nisi siguran što točno smiješ radit posavjetuj se sa fizijatrom. što se tiče dijete ni pod razno ne smiješ konzumirat jaja, tj žumanjce. ako nakon 3 mj ne dođe do značajnog smanjenja vrijednosti kolesterola i triacilglicerola onda na statine(lijekove).
btw, nove preporuke kažu da su normalne vrijednosti triacilglicerola 0.0mmol/L
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 03:40   #42
Povišeni kolesterol kod mršavih ljudi je znak bolesti jetre.
effigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 20:31   #43
Ja sam nedavno u knjižnici naišla na knjigu "Laž o holesterolu". Napisao ju je jedan njemački kardiokirurg koji tvrdi da je granica za holesterol prenisko postavljena. On tvrdi da je holesterol najmanje kriv za arteriosklerozu i da da je samo 1% ugrađeno u arteriosklerotične naslage što je uvidio dok je operirao svoje pacijente. Tvrdi da je cijela histerija oko kolesterola izazvana samo zbog toga da bi se prodali statini na kojima farmaceutske tvrtke zarađuju milijarde dolara godišnje.
A glavni uzroci arterioskleroze su stres, naslijedni faktor, nikotin, giht i šećer.
Tako, ako imate samo povišen holesterol, a ne njupate puno svinjetine, dont worry, be happy.
snow girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 01:49   #44
nije da u tome nema istine, u smislu da farmaceutske tvrtke ne furaju kolesterol kao major čimbenik i trigliceride,jer oni su najviši u bogatih ljudi koji imaju para da si kupuju lijekove kojima će ublažit svoju nezasitost hranom dok u siromašnim zemljama ljudi umiru od bolesti čiji su lijekovi zadnji put pravljeni prije 50 godina, dok imamo plejadu jako sličnih statina. ja sam tkđ ne znam koji osjećaj navesti, isfrustriran, neam pojma, tom činjenicom, da ljudi umiru u tolikom broju samo zato što nemaju pitke čiste vode,al to je pitanje svjetske politike....
nego bilo kako bilo, kolesterol i trigliceridi čine važan faktor u zdravom životu ljudi, jer su prekursori mnogih za život važnih hormona,jer pridonose elastičnosti krvnih žila, ali i njenom propadanju ako ih ima previše, posebice uz kombinaciju sa visokim tlakom, tako da bez obzira na politiku farmaceutskih tvrtki,ipak su oni važni čimbenici nastanka bolesti od kojih se u zapadnom svijetu najviše umire,posljedica ateroskleroze
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 23:30   #45
Zdravo se hranimo, a holesterol nam je povišen. Dva su logična odgovora:
1. metabolizam holesterola nam je poremećen, to se da provjeriti
2. granica je preniska i svi postajemo doživotni pacijenti pod terapijom.
Autor knjige "Laž o holesterolu" zove se dr. Walter Hartenbach.Ako ste jako zabrinuti, pročitajte knjigu i educirajte se.
snow girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 00:22   #46
Trigliceridi:
Ako jedemo previše hrane koja sadržava ugljikohidrate, suvišak se pretvara preko glicerola u trigliceride i pohranjuje u masnom tkivu kao tjelesna mast. Zato je osnova dijete, ako je razina triglicerida u krvi povišena, prvenstveno smanjenje unosa hrane koja sadržava ugljikohidrate (alkohol, slatkiši, kruh, tijesto i sl.) i masti
-povišena razina triglicerida rizik je za aterosklerozu, no manje snažan nego li je to povišena razina kolesterola
Kolesterol:
Kolesterol je masnoća koje najviše ima u namirnicama životinjskog podrijetla.Kolesterol u našoj krvi potječe iz dva izvora: iz jetre gdje se stvara (endogeni) i iz hrane (egzogeni).Kolesterol nije esencijalna prehrambena tvar zbog toga što ga organizam može sam sintetizirati u potrebnim količinama

Sadržaj kolesterola u 100 g nekih namirnica

Namirnice Kolesterol/100 g
mlijeko kravlje, punomasno 14
vrhnje tučeno, 30% masti 111
Cheddar 105
gouda punomasni 105
maslac 225
jetra pileća 500
jetra goveđa 270
jetra svinjska 260
mozak teleći ili janjeći 2200
jetrena pašteta 150
hamburger od goveđeg mesa 6
kobasice, prosjek 96
pile, crno meso 110
hobotnica 170
hlap 200
škampi 200
kamenice 200
jaje kokošje 520
teletina, srednje masna, bez kosti 68
svinjetina, srednje masna, bez kosti 60
janjetina, srednje masna, bez kosti 71
govedina, srednje masna, bez kosti


Jedi žitarice,voće,povrće i soju,a zaboravi jaja,meso i mliječne proizvode.
Cure,ja sam imala povišeni kolesterol zbog kontracepcijskih pilula...zato pripazite na to!!!
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:40   #47
Povišeni trigliceridi...

Evo nakon nalaza krvi, utvrđeno je da imam povišene trigliceride, 4,02 mmol/L...Doktorica mi kaže da je to zbog ne aktivnosti i zbog moje loše prehrane...( Radim posao na kojem cijeli dan sjedim, a zadnje dvije godine to traje po cijele dane( faks popdne i to ), tako da sam malo i težinu povećao ). Ima li tko iskustva, jel 4,02 mmol/L puno ?Inaće holesterol mi je 4.2 mmol/L. Kako smanjiti te masnoće? Znam da moram izbacit majonezu i kečap i prestat se trpat poslje 20 h navečer..
Chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 19:15   #48
Quote:
Chocolate kaže: Pogledaj post
Evo nakon nalaza krvi, utvrđeno je da imam povišene trigliceride, 4,02 mmol/L...Doktorica mi kaže da je to zbog ne aktivnosti i zbog moje loše prehrane...( Radim posao na kojem cijeli dan sjedim, a zadnje dvije godine to traje po cijele dane( faks popdne i to ), tako da sam malo i težinu povećao ). Ima li tko iskustva, jel 4,02 mmol/L puno ?Inaće holesterol mi je 4.2 mmol/L. Kako smanjiti te masnoće? Znam da moram izbacit majonezu i kečap i prestat se trpat poslje 20 h navečer..

Imaš jedan napitak koji se radi od limuna i češnjaka. Garant skida kolesterol, stari ga tako riješio

20 režnjeva češnjaka (cca 2 glavice), 5 limuna-sve dobro samljeti u mikseru i staviti u lonac s 1 litrom vode. Prokuhati do vrenja i odmah nakon što proključa skinuti s vatre. Pustiti da se ohladi pa procijediti i piti kad god se sjetiš, najbolje prije ručka i večere
. Nakon mj. dana bi već trebalo biti većih poboljšanja.

Osobno sam napuštala stan na par sati kad se ovo kuhalo, jer vonj stvarno diže mrtve, ali zaista ima efekta. Stari je recept dobio od šogora koji je isto tako skidao kolesterol.

Izbjegavaj prženo meso, crveno meso. Fino deri po piletini, puretini, ribi, a od ulja maslinovo, sve lijepo pečeno ili lešo. Mediteranska kuhinja ti je zakon za skidanje kolesterola.
Zaboravi na jaja (žumanjak, bjelanjak možeš), kikiriki i grickalice, jedi proizvode od integralnog brašna i izbjegavaj miješanje proteina i ugljikohidrata.
Imam ti jednu dobru listu od dr. u bolnici koju je stari dobio i pridržavao se toga jedno mjesec-dva. Smršavio je iako se malo kreće i skinuo kolesterol. Ako hoćeš, iskeniram ti je i pošaljem mailom, samo mi ga ostavi na PM.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:51   #49
Dijeta

http://i156.photobucket.com/albums/t...titled-3-1.jpg
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 22:45   #50
Sto su Trigliceridi.....?

Quote:
Chocolate kaže: Pogledaj post
Evo nakon nalaza krvi, utvrđeno je da imam povišene trigliceride, 4,02 mmol/L...Doktorica mi kaže da je to zbog ne aktivnosti i zbog moje loše prehrane...( Radim posao na kojem cijeli dan sjedim, a zadnje dvije godine to traje po cijele dane( faks popdne i to ), tako da sam malo i težinu povećao ). Ima li tko iskustva, jel 4,02 mmol/L puno ?Inaće holesterol mi je 4.2 mmol/L. Kako smanjiti te masnoće? Znam da moram izbacit majonezu i kečap i prestat se trpat poslje 20 h navečer..
Trig. su masti koje nastaju preradom ugljikohidrata u jetri.
Naime provareni ugljikohidrati dolaze u jetru, dio njih jetra zadrzava za potrebe ishrane mozga, a visak pretvara u trigliceride i salje u masne stanice, a dio kao glukoza ide u krv.
Uz povisene trig. imas vjerojatno i povisen secer a to je opasno, zbog trosenja inzulina.
Uglj. su zitarice, voce, povrce, alkoholna, gazirana i negazirana pica.
Njih treba smanjiti na potrebni minimum.
Prouci si malo ....www.zonazazdravlje.com
None is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 22:59   #51
Povišeni trigliceridi mogu biti i od previše kruha uz obroke,kao i kolači itd.To mi je rekao doktor i kad sam to dvoje izbacio trigliceridi su se vratili u normalu.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 23:05   #52
Quote:
Chocolate kaže: Pogledaj post
Evo nakon nalaza krvi, utvrđeno je da imam povišene trigliceride, 4,02 mmol/L...Doktorica mi kaže da je to zbog ne aktivnosti i zbog moje loše prehrane...( Radim posao na kojem cijeli dan sjedim, a zadnje dvije godine to traje po cijele dane( faks popdne i to ), tako da sam malo i težinu povećao ). Ima li tko iskustva, jel 4,02 mmol/L puno ?Inaće holesterol mi je 4.2 mmol/L. Kako smanjiti te masnoće? Znam da moram izbacit majonezu i kečap i prestat se trpat poslje 20 h navečer..
Tjelovježba, manje papati sranja i kupi si omega 3 od natural wealth.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 23:06   #53
Quote:
Marin 1 kaže: Pogledaj post
Povišeni trigliceridi mogu biti i od previše kruha uz obroke,kao i kolači itd.To mi je rekao doktor i kad sam to dvoje izbacio trigliceridi su se vratili u normalu.
To su ugljikohidrati........
Ali i vrijeme mjerenja u danu je jako bitno.
Najbolje je napraviti glukotest 30min nakon jela i onda vidis sto ti koja hrana radi. Ugljikohidrati stvaraju povecani secer u krvi i trigliceride, znaci svaki obrok mora biti ujednacen.
None is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 23:09   #54
Omega 3

Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Tjelovježba, manje papati sranja i kupi si omega 3 od natural wealth.
Omega 3 pomaze kod skidanja naslaga kolesterola u krvotoku.
Ona ne smanjuje trigliceride, njih smanjuje manji unos ugljikohidrata.
A jos bolje je laneno ulje.
None is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 08:39   #55
običaj mi je bio 22h navečer 200g čipsa, 1L kole...kruha sam dosta jeo..a posao mi je takav da cijeli dan sjedim za kompom...mislil da bi to mogao biti dobar razlog...

Body mass index ( BMI ) mi je 29,7....
Chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:08   #56
kako se uzima laneno ulje i za sto je sve ono dobro?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:40   #57
Quote:
Chocolate kaže: Pogledaj post
Evo nakon nalaza krvi, utvrđeno je da imam povišene trigliceride, 4,02 mmol/L...Doktorica mi kaže da je to zbog ne aktivnosti i zbog moje loše prehrane...( Radim posao na kojem cijeli dan sjedim, a zadnje dvije godine to traje po cijele dane( faks popdne i to ), tako da sam malo i težinu povećao ). Ima li tko iskustva, jel 4,02 mmol/L puno ?Inaće holesterol mi je 4.2 mmol/L. Kako smanjiti te masnoće? Znam da moram izbacit majonezu i kečap i prestat se trpat poslje 20 h navečer..
ovako druze da ti kazem iz iskustva posto sam imao trigliceride 6.5 pa sve ove gore terapije sam probao citavu godinu i uspio sam smanjit na 5.9 pa sam sebi sam dao terapiju jedi sve normalno u granicama bez ikakvih lijekova svako drugo jutro kasika meda i 0.30 dcl jabukova sirceta u casi vode promijesaj i popi i odvoji sebi bar tri puta sedmicno setnju kroz prirodu al zestoku setnju i moras se malo oznojit i jos po mogucnosti malo fudbala ili trcanje jos bolje i za dva mjeseca ja nemam uopste masnocu. Doktor me pitao kako sam skinuo e eto tako a volim popit i lijepo zamezit al time to sve istjeram i evo osjecam se super i i dalje normalno jedem sve i pijuckam i rekreiram i nikakvih problema a holesterol ti je dobar.Pozdrav 100% ispitano
zeno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 17:02   #58
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
kako se uzima laneno ulje i za sto je sve ono dobro?
Znam da se stavlja žlica lanenog ulja u šalicu posnog sira i to se zajedno jede ujutro na tašte, ali to je dijeta kod karcinoma. Možda upali
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 20:47   #59
Quote:
None kaže: Pogledaj post
Omega 3 pomaze kod skidanja naslaga kolesterola u krvotoku.
Ona ne smanjuje trigliceride, njih smanjuje manji unos ugljikohidrata.
A jos bolje je laneno ulje.
Smanjuje oboje. Moja majka ima povišene trigliceride i troši tu omegu 3, jer joj je tako preporučila njena doktorica.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 20:48   #60
Quote:
Chocolate kaže: Pogledaj post
običaj mi je bio 22h navečer 200g čipsa, 1L kole...kruha sam dosta jeo..a posao mi je takav da cijeli dan sjedim za kompom...mislil da bi to mogao biti dobar razlog...

Body mass index ( BMI ) mi je 29,7....
Da čips i coca-cola! Ti stvarno želiš leć pod ploču, čovječe!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.