Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2003., 01:04   #81
Ukratko, neprirodno...zbog podneblja, načina života i nasljeđa. Moj um nije mogao podnijeti taj raskorak.
Ne tvrdim ništa za druge.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 01:06   #82
ne kužim
neprirodno nećeš odlučiti kad ćeš nastaviti priču?
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 01:08   #83
Ma ne, odgovaram zašto sam ja batalila TM
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 01:15   #84
Ali i to iskustvo je dobro, kao i svako iskustvo...ako ga iskoristiš na pravi način (govorim o TM-u) Odnosno, pomoglo mi je da shvatim i da naučim da razlučim neka stanja.
Pisaću, ali polako. Puno kockica sada treba sklopiti, a dosta sam ih i razložila opet od kada sam počela priču
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 01:20   #85
da, ali i dalje baš ne kužim,
pa nije cijelo podneblje moralo znati za TM, i koliko znam ona se baš ne kosi sa nekim klasičnim religijama, mislim u smislu mišljenja okoline..
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 01:34   #86
Tvoja prića bipolar je vrlo čudna.
Kažeš da si se meditacijom i slično bavila 20 godina bez nekih uspjeha, da sam ja na tvom mjesu i da nisam polučio nikakve uspjehe ja bih već 5 puta odustao
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 01:37   #87
a ne, nema to veze sa mišljenjem okoline, boli mene dupe za okolinu, iskreno, ja kada pričam, pričam isključivo o svome, svom mišljenju, svojim zaključcima, do kojih sam ja došla...svojim iskustvom. mišljenja ću uzeti u obzir, ali sam ja ta koja je in charge
dakle, pošto su meni očito nekakvi kanali očišćeniji nego većini (prva astralna projekcija i lucidni snovi tamo od 16-te, mada ja tada ništa kapirala nisam, to sve spontano), ja sam počela meditirati izneke unutrašnje potrebe. I pozitivno sam reagoval, brže dolazila do rezultata nego ostali, u smislu postizanja smirenja, unutrašnjeg, očišćenja od negativnosti, bla, bla...Ali paralelno se dešavao ŽIVOT, konkretan život, konkretni ljudi, konkretne situacije koje su prolazile pored mene na način na koji oblaci putuju nebom, na način na koji misli lagano odlaze od tebe dok meditiraš...a sve sam na jednom nivou upijala opet. Čim sam ja pukla u jednom trenutku, očito da je mir bio lažan. Ni to pucanje nije niko vidio, jer imam stravičnu moć samokontrole.
Nisam odmah povezala sve ovo o čemu pričam, trnovit je put...prošlo je dosta toga da bih ja bila u stanju da sada govorim o rezultatima. Dakle, nisam batalila odmah uz spoznaju zašto to nije dobro za mene. Već nisam bila u stanju da meditiram kako treba, pa se to odlagalo (da počnem opet), neki unutarnji osjećaj mi je govorio da to jednostavno nije to. Slušala sebe.
I poslije, razmišljajući shvatila ovo o čemu govorim. To mi je u Indiji ok, tamo su svi flegmatici i sporije se živi, bla, bla...ali to MENI ovakvoj kakva sam, sa svime što je moje nasljeđe, kolektivno nasljeđe koje moja psiha čuva i nosi, nije očito bilo nešto što može potrajati. Raskorak se desio u tom smislu.
A pojasniću još ako treba.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 01:39   #88
Quote:
grizli kaže:
Tvoja prića bipolar je vrlo čudna.
Kažeš da si se meditacijom i slično bavila 20 godina bez nekih uspjeha, da sam ja na tvom mjesu i da nisam polučio nikakve uspjehe ja bih već 5 puta odustao
od 17-te do 20-te svoje godine, tri godine, meni je 25 inače
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 01:45   #89
Ovaj topic bi trebao povezivati seksualnu energiju i spoznaju(meditacija.....) pa to i čini, bipolar, ako si vježbala 3 godine, kažeš nisi se previše trudila odgađala, onda to i nije jako puno vremena
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 01:48   #90
sad je jasnije, hvala
priznaj, na temlju prvog šturog posta ovo se baš nije dalo shvatiti,

lucidni snovi?
može malo konkretnije,
jasno
kad ti odlučiš
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 01:49   #91
Quote:
grizli kaže:
Ovaj topic bi trebao povezivati seksualnu energiju i spoznaju(meditacija.....) pa to i čini, bipolar, ako si vježbala 3 godine, kažeš nisi se previše trudila odgađala, onda to i nije jako puno vremena
aman čovječe, čitaš li ti o čemu ja pišem . jesi pročitao riječ RASKORAK!!!
Redovno sam to radila 3 godine, pa batalila, i opisala zašto i kako, čitaj opet molim te...
nije stvar u tome da je meditacija i ono što ona nosi CILJ, već sam ja sebi cilj, pa na putu do tog cilja meditacija i ta praksa je bila jedna faza. pa mi je ta faza pomogla da skužim neke stvari, i više mi nije bila ni potrebna, niti sam, u tom smislu, uopšte mogla nastaviti sa njom...
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 01:58   #92
Quote:
kameni kamen kaže:
sad je jasnije, hvala
priznaj, na temlju prvog šturog posta ovo se baš nije dalo shvatiti,

Ma to je moj problem, sorry...ja nekad mislim da se dosta toga podrazumijeva, a i misli mi nekad idu prebrzo da bih uspjela sve obuhvatiti.
Potrudit ću se
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 02:05   #93
meditacija je vrlo rijetko sama sebi cilj, ma pročito sam ja tvoj tekst , ali nije mi baš jasanrazlog zašto si pukla, daj malo pojasni
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 02:10   #94
Quote:
grizli kaže:
meditacija je vrlo rijetko sama sebi cilj, ma pročito sam ja tvoj tekst , ali nije mi baš jasanrazlog zašto si pukla, daj malo pojasni
uf nisam mislila da je sama sebi cilj u tom smislu, ubit ću se načisto, sorrry, ali sad meni nije jasno kako je moguće da sam toliko nejasna, moraću dobro da se preispitam.
potrudit ću se, sigurno će biti jasnije kad dam više podataka, jedino što ja nisam imala namjeru pričati o sebi, počeli smo o malome, to me je kameni navuko...kameni, platićeš mi za ovo
a valjda nešto pomogne, ali za noćas je stvarno dosta.
amo u kokošinjac, molim vas!!!!
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 02:41   #95
Quote:
bipolar2000 kaže:
uf nisam mislila da je sama sebi cilj u tom smislu, ubit ću se načisto, sorrry, ali sad meni nije jasno kako je moguće da sam toliko nejasna, moraću dobro da se preispitam.
potrudit ću se, sigurno će biti jasnije kad dam više podataka, jedino što ja nisam imala namjeru pričati o sebi, počeli smo o malome, to me je kameni navuko...kameni, platićeš mi za ovo
a valjda nešto pomogne, ali za noćas je stvarno dosta.
amo u kokošinjac, molim vas!!!!
Ne mere!
Prvo grizli. Meni se cini da je TM uistinu sama sebi cilj. Odnosno, prociscavanje kao takvo. Samo, problem je sto ne postoji usmjerenje, pa se stvar de facto svodi na istrazivanje. Lutanje. A to nekim ljudima nije potrebno, jer lutaju sami po sebi cisto dovoljno.

Sto se tice onog raskoraka bipo, slozit cu se s tobom. Citav taj djir koji propagira new age ukljucujuci TM i ostale sheme (povrsan sam i generaliziram, pa vas molim da prokljuvite u bit, bez da se hvatate na formalizme i ostale spike) jeste taj da se covjek ODVOJI od fizicke sfere.

Sto je potpuno pogresno i potpuno NEMOGUCE! Ma koliko se svi trudili utvrditi kako se radi o mogucemu. Postoji hrpa ljudi koji su se gotovo uvjerili da su sad neki duhovnjaci, imaju karmu, ludi su, zrace. Ali, vrlo lako mozes utvrditi koliko je frustracija jaka kod tih ljudi, kada ih malo stisnes.

Postoje i oni "mudraci" (molim cijenjene formase da se ne prepznaju medju inima). Ti su mi jos bolji. Vrte cirkularno par stvari i pokusavaju sve prebacti na tako nesto, gdje onda mogu spokojno kruziti i misliti da imaju sve spojeno, da su presvjetli.

Ali. Ta ekipa je puno manje cista, dobra, etc, od hipotetske kumice sa placa koja ima sredjen zivot. Takav zivot da ga je jednostavno prihvatila i da onda uziva u tome sto ima. Vrlo jednostavna stvar koju kvaziduhovnjaci jos nisu spremni da prihvate.

Pa i dalje lutaju ili se cak i vrlo cesto izgube.

Eh da bip. Nemoj pretjerat u preispitivanju da ne bi otisla u neku petlju. Bolje je ovako, tu i tamo rjesiti nesto kad osjetis da je kontradiktorno. A ovi formalizmi, koga briga za njih . Mene nije, jer sam primjetio kako bi za uspjesno razmatranje svega toga morao imati svo znanje svijeta. A to je premegalomanski cak i za mene .

Ps. U vezi kumice sa placa i duhovnjaka. Duhovnjaci su cesto osjetljivi likovi. Kumica nije osjetljiva. No to je istovremeno i njen problem. Jer kad ne boli, tesko mozes skuzit da si bolestan. Dok ne bude kasno. Zato je ona kumica hipotetski lik, s obzirom da je dosta tesko za zamisliti nekoga tko se nije nimalo uzdigao u odnosu na sebe i okolicu, da je bez tog sagledanja cisto inutitivno odbarao pravi put, tako da zna.

To bijase par misli oda mene za sade
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 03:18   #96
Quote:
illegale kaže:

Ps. U vezi kumice sa placa i duhovnjaka. Duhovnjaci su cesto osjetljivi likovi. Kumica nije osjetljiva. No to je istovremeno i njen problem. Jer kad ne boli, tesko mozes skuzit da si bolestan. Dok ne bude kasno. Zato je ona kumica hipotetski lik, s obzirom da je dosta tesko za zamisliti nekoga tko se nije nimalo uzdigao u odnosu na sebe i okolicu, da je bez tog sagledanja cisto inutitivno odbarao pravi put, tako da zna.

To bijase par misli oda mene za sade


i hvala illegale...što si ignororao moj poziv u kokošinjac
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 10:22   #97
Po cemu je TM razliciti od obicne meditacije? I u cemu je zapravo ucinak? Sto se moze s TM-om?
Meni ta stvar djeluje toliko odbojno, nemam pojma zasto. Al reikiste volim jos manje To je ipak posebna sorta ljudi.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 11:03   #98
illegale jel si probao onu vježbu koju sam gore dao?

Meditacije je oruđe prosvjetljenja, i ne može biti sama sebi cilj, prosvjetljenje je cilj.
To je iskonska potreba meditacije, ali kad su zapadnjaci dobili meditaciju u ruke počeli su je koristiti i u druge svrhe(npr. smanjenje stresa itd...)
Ne želim uću u nekakava rasklapanja da li je meditacija sebi cilj ili nije, ali illegale da li si probao onu vježbu koju sam gore dao.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 20:26   #99
A što je grizli, po tebi, prosvijetljenje?
I zašto?
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 01:49   #100
Quote:
grizli kaže:
illegale jel si probao onu vježbu koju sam gore dao?
Evo jesam . Sad, nije mi jasno ovo sa sakama. Sta su stisnute i oslanjam se vanjskim dijelom stisnute sake na koljena i zatim na bokove, ili?
Quote:
Meditacije je oruđe prosvjetljenja, i ne može biti sama sebi cilj, prosvjetljenje je cilj.
Fakat, sto je po tebi prosvjetljenje?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.