Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2010., 22:12   #61
Quote:
Ginger jam kaže: Pogledaj post
E sad, vjerujete li vi da je ovo moguće ili mislite da je samo jedna u nizu od knjiga o "čudesnom" samoizlječenju i samopomoći?
Osobno vjerujem da je to moguće. Ako osoba ima razvijenu snagu volje i protočnosti da uspije oživotvoriti svoju namjeru, do mjere da uspije materijalizirati sve ono što je organizmu potrebno da ozdravi.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 22:23   #62
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pa nimalo se ne sumnjam da takvih ima, kad je u Londonu bio maraton, pokazali su nekog Irca koje je imao ne sječam se točno koliko godina, ali u svakom slučaju više od 70, a maraton je (pre)težak i za mlade sportaše, ali meni se nekako čini da duboko ukorijenjene dobre navike koje spominje Pero Gmaz nešto sasvim drugo...
zapravo je kod maratona suprotna situacija... maratonci u top formu ulaze u 30tima, 40tima...
svjetski rekord u trcanju u dalj (560 km u komadu) je postigao Dean Karnazes kad je imao 43 godine
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 09:07   #63
Naručila sam i pročitala knjigu iz naslova teme i zaključila sam da meni nema pomoći. Jer i način opisan u knjigi svodi se na ono s Gospom - pomoći će ti ako vjeruješ. Jao ti ga nama nevjer
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 10:38   #64
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Naručila sam i pročitala knjigu iz naslova teme i zaključila sam da meni nema pomoći. Jer i način opisan u knjigi svodi se na ono s Gospom - pomoći će ti ako vjeruješ. Jao ti ga nama nevjer
znaci ti mislis da nema nikakve koristi od toga..?
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 13:54   #65
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Po čemu zaključuješ da je nečji život kvalitetan?...

...Ne smatram kvalitetnim život kad moraš stalno paziti da ne pojedeš ili ne popiješ ili ne učiniš nešto što ne smiješ. Zapravo, takav život smatram poprilično jadnim.
Kvalitetan život za mene znači pun ljubavi, prema sebi, prema drugima i prema svijetu. Normalno tu spada i zdrav život, ali ne pretjerivati ni u čemu, pa ni u tome. Naći neku ravnotežu u kojoj se dobro osjećamo i kad živimo u ravnoteži sa okolinom. E onda je to kvalitetan život.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 15:53   #66
Quote:
Ginger jam kaže: Pogledaj post
znaci ti mislis da nema nikakve koristi od toga..?
Ne, knjiga je jako dobra, ali čovjek je nadugo i naširoko objasnio da čak i lijekovi ne djeluju ako osoba ne vjeruje da će njoj taj lijek pomoći (a s druge strane placebo djeluje zato što taj tko ga je uzeo vjeruje da je to lijek i da će njemu pomoći).

Što će reći skeptiku (kao recimo ja) ne pomaže ni službena medicina, ni alternativa, ni Gospa...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 22:00   #67
Inače, toplo preporučujem pročitati knjigu jer ćete naučiti puno o sebi. Nije da ima nekih revolucionarnih novina, ali čovjek ima puno realniji stav od, recimo Louise Hay, a ima i puno iskustva u od mene posebno cijenjenom području sportske medicine. Ja sada, recimo koristim njegovu metodu virtualnog vježbanja mišića (vježbam ja i sasvim nevirtualno u teretani, ali veći dio dana ipak sjedim ili za kompom ili u autu) i odmah ima rezultata.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 15:32   #68
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Inače, toplo preporučujem pročitati knjigu jer ćete naučiti puno o sebi. Nije da ima nekih revolucionarnih novina, ali čovjek ima puno realniji stav od, recimo Louise Hay, a ima i puno iskustva u od mene posebno cijenjenom području sportske medicine. Ja sada, recimo koristim njegovu metodu virtualnog vježbanja mišića (vježbam ja i sasvim nevirtualno u teretani, ali veći dio dana ipak sjedim ili za kompom ili u autu) i odmah ima rezultata.
mislim da cu je kupiti.. vec dugo razmisljam o tome i mislim da bi vrijedilo probati..
naravno stvari bi bile lakse kad bi je se moglo skinuti u pdf-u al ok..
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 20:07   #69
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Naručila sam i pročitala knjigu iz naslova teme i zaključila sam da meni nema pomoći. Jer i način opisan u knjigi svodi se na ono s Gospom - pomoći će ti ako vjeruješ. Jao ti ga nama nevjer
..jao razocarala si me.....fakt je da si ti ono sto mislis da jesi . Sve sto sad jesi, jesi zato sto si u to bezuvjetno vjerovala (bila si sigurna) a sve ono sto nisi, nisi zato sto si bila nesigurna ( mmmm bude to islo ili nebude), nisi bezuvjetno vjerovala. Sve pocinje sa misli, prelazi u vizualizaciju a onda u djelo.
Zivi primjer je " Kronicni Vlado ", on svoj problem (kronicnu bolest) svaki dan ima kroz svoj sinonim pred ocima (perfektna vizualizacija). A njegove primjedbe uvjetuju da nevjeruje u nista.
Ako je zavrsio (kako kaze) dva fakulteta, to mu nitko nije poklonio, vjerovao je u sebe i rezultati su tu. Bude li istom snagom vjerovao u pobjedu svoje bolesti i rezultati ce biti neki drugi .
BigLima is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:35   #70
Quote:
BigLima kaže: Pogledaj post
..jao razocarala si me.....fakt je da si ti ono sto mislis da jesi .
Pa nije baš tako. Evo, ja iskreno mislim da sam mlada i pomalo lakomislena djevojka, a svi okolo me doživljavaju kao čangrizavu babu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:02   #71
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pa nije baš tako. Evo, ja iskreno mislim da sam mlada i pomalo lakomislena djevojka, a svi okolo me doživljavaju kao čangrizavu babu.
vjerojatno i brza na jeziku.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 10:56   #72
Quote:
Ginger jam kaže: Pogledaj post
Zanima me je li netko možda pročitao ovu knjigu dr. Davida Hamiltona pa da s ostalim forumašima podijeli njezine tajne. Pokušala sam nabaviti ovu knjigu na više mjesta (pritom mislim na knjižnice), ali zasad sam samo naišla na ponudu preko interneta. Evo što piše:

E sad, vjerujete li vi da je ovo moguće ili mislite da je samo jedna u nizu od knjiga o "čudesnom" samoizlječenju i samopomoći?
Vjerujete li da je sve loše nastalo kao posljedica naših misli i da se taj proces može obrnuti tj. da može doći do izlječenja?
Je li mozak stvarno najbolji lijek?
Ima li netko možda pozitivnih iskustava?
Ako je netko uspio nabaviti knjigu molim vas da se javite pa da malo prokomentiramo..

Za one iznad alternative: http://svezanju.hr/
__________________
Kako oblikovati potpise?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 15:49   #73
BTW, ja sam vrlo brzo i uspješno metodom vizualizacije opisanim u knjige izlječila upalu zubnog mesa.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:33   #74
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
BTW, ja sam vrlo brzo i uspješno metodom vizualizacije opisanim u knjige izlječila upalu zubnog mesa.
mos opisati postupak kako si to uradila
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 12:13   #75
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
mos opisati postupak kako si to uradila
Ovako, ja imam kroničnu paradantozu, ali ponakad mi je manje više dobro, a ponekad dođe do baš gadne upale. Odlazim tada kod specijalista koji mi radi vrlo bolno čišćenje. Ovaj put sam samo ponovila cijelu proceduru virtualno, u mislima, samo u vizualizaciji stomatologa i njegove alatke sam zamjenila s nekim sičušnjim robotićima. I preko noće mi je prošlo.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 15:16   #76
volja!

želim najbolje je to lipo sve reka kako treba! - ne moze ti niko napisat/rec sta ti trebas ucinit. mozda za neke ljude to tako ide, tako im je lakse. i, sta se dice tice, ona imaju jako razvijene osjete a, time i psihu, samo sta to tako ne znaju izrazit i, ne znaju koju moc posjeduju...ne znaju da li je to moc izlijecenja, moc sunca, moc njihove mame i, sto se s njima trenutno dogadja... ne znam jesam li ovo dobro objasnila ali i. dica imaju unutarnji mehanizam za obranu samo, neki ga aktiviraju a, neki ne, ovisi o roditeljskoj klimi u kojoj dite raste i koliko je ono spremno da se obrani. ali, to je nas nagon za prezivljavanjem, odkad smo izasli iz majcine utrobe do, smrti. i, zato mislim, da nas, osim, majke, cuva taj nagon, nagon za prezivljavanjem a, u njemu je i tajna izljecenja. zivili!
ivanabm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.