Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2011., 19:25   #901
imageShack ima opciju uploada u formatu prilagodjenom za mail/forum.
meni je to super jer uopce ne moras voditi racuna kolika je slika, on je sam resizea na pozeljnu velicinu
nije mi jasno zasto nitko ne koristi tu opciju

osobno vise volim ogromne slike gljiva zato jer se sve dobro vidi (bolje nego na mojima), svaki detalj
pogotovo ako su jos tako lijepo snimljene kao u allexis ili romantice

svako zlo za jedno dobro i obratno
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 20:39   #902
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Romantica - podsjećam te da je dopuštena veličina slika do 640px po široj strani. Ove su još nekako na granici pa ih neću dirati. I stavljaj slike u jedan post dokle ide (10 slika može po postu). Ili bolje samo ostaviti sve kao ovaj zadnji post (kad ima toliko slika) sa linkovima pa da svatko gleda što ga zanima.
Ok dogovoreno. Ispričavam se!
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 01:25   #903
E, onda se vraćam!
@Romantica: probaj imageShack, to je dobra stvar.

@Marica carica: ako znaš latinski naziv, upucaš ga u Google i dodaš riječ "gljive". Znači, ipak se radi o bukovači, gledajući sliku bilo je teško skužiti.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 01:40   #904
rekoh da je jedna iz te familije (grupni naziv)
koja - nisam ni sama sigurna u detalj
osim toga nes ti muke googla - ovo je tema za determinaciju (jednim udarcem 2 muhe ), konacno je malo zivnula :jebateledalstesvilijeni: .

pomalo mi svice da su moje slike druga krajnost jer se nista ne vidi dovoljno dobro (premale)
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 03:49   #905
pred dva dana sam nasal 11 gubica(vrganja) sad ako bude palo malo kise bit ce ih jos
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 17:39   #906
Šetao sam zadnja dva tjedna po šumama blizu Pokupskog, uz samu Kupu pa 5-6km prema sjeveru. Uglavnom, velika je suša, gljive su općenito rijetke. Najviše ima Amanita i Russula (već je i počelo njihovo vrijeme, bez obzira na kišu), vrganji nisu vrijedni spomena (osim grabovih dedeka, njih ima).

Preslice već tradicionalno rastu u vrtu.


I Blagve, naravno, ali ne u vrtu. Našo sam više njih nego, recimo, vrganja.




Grmača ima, al su u kurcu. Sve su sasušene i ispucale, čak i mladi grmovi.


Našo sam i par kuštravaca, to mi je već uobičajeno. Slomio sam slučajno jednog, puko je ko drvo.


Krasnice razne, često ovako ispucale.


I moja omiljena (ima ih puno).


Ima nekih naznaka puhara, ali su još mlade (manje od 1cm).


I jedna rijetkost za mene, prvi put je vidim. Meripilus giganteus (Orijaška rupičarka). Ne samo da pocrni na dodir, već crnilo ostane par dana i na koži (morao sam je dirat, nisam mogo odolit tome, ali je nisam ubrao, nisam bio siguran što je).
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 19:25   #907
kod mene nema ničega ....sve je spaljeno od ove vrućine

Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Allexis@: ako moze navedi koji gljivarsli forum ti posjecujes
forum gljivarskog društva našice
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.

Zadnje uređivanje Allexis : 22.08.2011. at 19:33.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 19:59   #908
Iridiume, meni su ove krasnice iznad golubača još ukusnije.
Baš sam ih jutros nabrao za doručak - z jajima su bile mrak!

Al popizdio sam od suše. Nabral sam grmača - moja žena kaže da su to vegetarijanski fileki
Ako su vam grmače ljigave, napravite što i ja: osušite ih!
Kad se suhe grmače namoče pol čuke u toploj vodi i ocijede, uopće nisu ljigave kao svježe, a i dalje su ukusne.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 23:02   #909
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
meni su ove krasnice iznad golubača još ukusnije.
I meni su dobre i druge krasnice, ubrao sam nekoliko ovih ljubičastih. Ali tražio sam uglavnom zelene (njih ima podosta) i one tamno plave (te su već puno rjeđe). Al kad smo već kod ljigavog, sve krasnice termičkom obradom ispuštaju ljigavu bezbojnu sluz. Kod mene postoji praksa da se malo bace u vruću vodu da ispuste tu sluz. Tek onda su spremne za omlet, kiseljenje, i tako to...

Zadnje uređivanje iridium : 22.08.2011. at 23:10.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:17   #910
koja je ovo gljiva????





Zna li itko? Znam,da, moram si kupit jednu dobru knjigu o gljivama....No zanima me da li je ova jestiva? Pronašla sam ju na ogromnom borovom panju u G.Kotru, ima kilo i pol u njoj, nije tvrda, miriši ugodno, odozdo nema rese već je skoro pa glatka kao brganj a opet kao da ima male jedva vidljive iglice no ne onakve kao prosenjak....

Zadnje uređivanje mushroom_love : 18.09.2011. at 16:18. Reason: ne znam uploadat sliku
mushroom_love is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:19   #911
Quote:
mushroom_love kaže: Pogledaj post




Zna li itko? Znam,da, moram si kupit jednu dobru knjigu o gljivama....No zanima me da li je ova jestiva? Pronašla sam ju na ogromnom borovom panju u G.Kotru, ima kilo i pol u njoj, nije tvrda, miriši ugodno, odozdo nema rese već je skoro pa glatka kao brganj a opet kao da ima male jedva vidljive iglice no ne onakve kao prosenjak....
Kad bi mogli vidjeti sliku, možda bi ti netko i znao odgovoriti. Pokušaj uploadati u tinypic
http://tinypic.com/
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 10:05   #912
Ajde, ML, daj više tu sliku...
Premda je ziher bila jestiva, bojim se da je sada već kasno...
Fala kurcu, pada kiša. Valjda ćemo uspjeti još nekaj ubrati. Čim se malo stiša, krećem u akciju!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 00:51   #913
Dva kišna dana i vrganji krenuli

Danas poslije posla skočih u brda i...



Uploaded with ImageShack.us







Neki su već u želucu a neki u škrinji
__________________
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better." S. Beckett
agricola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 10:27   #914
Agricola, susjedu, ja sam jučer ubrao nešto kraljevki, djedova, zlatača i žutonogih vrganja. Našao sam i neke trule, velike tamne vrganje koji su očito niknuli nešto kiše.
Inače mi je šuma u blizini puna zelenjača i glatkonoški - ubrao sam oko kile zelenjača, a susjedi su mislili da sam poludio
Šta ćeš, ne znaju ljudi...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 13:00   #915
Ježi ga, ne raspoznajem ni ja puno gljiva pa ih nisam ni brao.
Daj nabaci koju fotku tih zelenjača.
__________________
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better." S. Beckett
agricola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 14:32   #916
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Agricola, susjedu, ja sam jučer ubrao nešto kraljevki, djedova, zlatača i žutonogih vrganja. Našao sam i neke trule, velike tamne vrganje koji su očito niknuli nešto kiše.
Inače mi je šuma u blizini puna zelenjača i glatkonoški - ubrao sam oko kile zelenjača, a susjedi su mislili da sam poludio
Šta ćeš, ne znaju ljudi...
Zelenjača spada u vrganje, zar ne? Treba ju kuhati prvo da bi bila jestiva, ispričavam se ako sam pobrkao ali lud sam za gljivama
Alekseevitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 23:36   #917
Da malo skinemo prašinu s teme..... evo danas malo prošnjofo po sljemenu sa zagorske strane u nadi da će nakon ovih kiša i topline krenuti gljive al nakon par sati hodanja jedino sam skupio par kila kestenja, gljivama ni traga
fangio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 16:54   #918
Jel netko zna da li su počele rujnice?
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:58   #919
http://i562.photobucket.com/albums/s...abotnik/07.jpg

http://i562.photobucket.com/albums/s...abotnik/01.jpg

Skupio danas za 30 minuta, kad sam krenuo da prosetam sa sinom. Nemam pojima koje su ovo gljive mada lice kako da su vrganji. Pomagajte:
Jesu li jestive, mogu li da se zamjene sa neke otrovne?
Na 350m nadmorske visine, ispod buke i dabova, izrazito zute boje ispod kape, koja je od ruzicaste do kremaste.

*neznam kako da smanjim slike, pomogajte i oko toga. zato je edit.

Zadnje uređivanje pobosutljanin : 24.10.2011. at 20:32.
sorabotnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 20:34   #920
sorabotnik, imaš mogućnost smanjenja fotki na photobucketu
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.