Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 03:42   #1
Pavement



Ovime će se ispraviti velika nepravda nanesena jednom od najvažnijih američkih nezavisnih bendova s početka devedesetih, pa makar i u obliku topica koji je, uzgred rečeno, trebao biti otvoren odavno. Vrijeme radnje je kraj osamdesetih, a mjesto radnje - Stockton u ne-baš-toliko-sunčanom dijelu Kalifornije. Najviše pod utjecajem The Fall sa strane Stephena Malkmusa (aka S.M.) i The Replacements sa strane Scotta Kannberga (aka Spiral Stairs), Pavement su u ranoj fazi bili najobičnija lakim drogama inducirana lo-fi buka, no dolaskom lokalnog hipija i karijernog luđaka Garyja Younga za bubnjeve i Marka Ibolda na mjesto basista, pjesme su počele pokazivati naznake strukture. Uslijed inflacije loših grunge bendova, Pavement su se svakako isticali zaraznim pop melodijama i Malkmusovim (i Kannbergovim) duhovitim tekstovima što su često prekrivali (ne baš debelim) slojevima buke, disonancije i improvizacije. Kako god bilo, Pavement su, barem dok krajem devedesetih nije došlo do inflacije loših indie-rock bendova, možda i bili prototip te etikete - i to u najpozitivnijem mogućem smislu. Službeno su djelovali do 1999. godine, a danas ih se može pronaći kao Stephen Malkmus & The Jicks ili Preston School of Industry. Mark Ibold je bio ovo ljeto u Zagrebu sa Sonic Youth, a inače radi u nekoj birtiji. Steve West (drugi bubnjar) se bavi klesarstvom. Bob Nastanovich (perkusionist i dobar čovjek) administrira sajt specijaliziran za konjske utrke. Gary Young i dalje obožava Yes.

slušanje:

Slanted and Enchanted, 1992 *****


Summer Babe
/ In The Mouth a Desert / Perfume-V

Crooked Rain, Crooked Rain, 1994 *****


Gold Soundz / Range Life

Wowee Zowee, 1995 *****


Rattled by the Rush / Father to a Sister of Thought

Brighten The Corners, 1997 ****


Shady Lane / Stereo

Terror Twilight, 1999 ***


Carrot Rope / Spit on a Stranger

gledanje:

Slow Century, 1999 (dokumentarac, spotovi, koncert) ****


čitanje:

Perfect Sound Forever, 2004 *****
__________________
Hello Tiger, thank you for helping sustain the S.J.'s. I wish you could have taken some italian rain.
Maybe Petra will find the words to describe to you what a fun night it was.
How far we have travelled just for this. To be here. Meet you someday, friend. ¡DCB!
oktopod is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 04:01   #2
šta je ovo teroru samo tri zvizde. odma još jedna, jelčuješ :aždaja:
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 04:03   #3
Nema šanse. Više zaslužio nije, nažalost. Prva tri su remek-djela i ne mogu mu dat više od toga.
__________________
Hello Tiger, thank you for helping sustain the S.J.'s. I wish you could have taken some italian rain.
Maybe Petra will find the words to describe to you what a fun night it was.
How far we have travelled just for this. To be here. Meet you someday, friend. ¡DCB!
oktopod is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 04:14   #4
ja se isto bunila na 3 zvizde jab osobno zadnja 2 albuma digla za još 1/2 zvizde

i još informacija da steve west ima solo projekt imena marble valley koji zvuči psihodellično, elektronike ima i svega. jer je west čudan tip
__________________
Who needs drugs when you have cookies and guns?
quince is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 10:18   #5
Znao sam da će Oktopod opravdati očekivanja.

Mene je Pavement osvojio relativno nedavno s prva dva, naravno, i zaokupio mi jako puno pažnje. Iako ih više ne slušam toliko često, stvarno su mi drag bend. Ako se ne varam, imaju krasna izdanja na Amazonu, duple limitirane specijalne edicije i to, po vrlo prijateljskim cijenama. Ili su barem imali.
zLimenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 11:33   #6
'Brighten The Corners' - milijun zvjezdica!
PunkRockHrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 14:47   #7
Od svih bendova s te scene oni su mi najmanje loši.

Slušala sam dosta Wowee Zowee i Crooked Rain, nešto manje ostale...možda bi mi bile super pjesme, ali ne kužim tu estetiku, pa mi to onda ubije doživljaj.
Svejedno, In the mouth a desert i Serpentine pad su mi zakon stvari. Barem te dve. Možda ih nađem još nekad.

Trebala bih poslušati malo te rane snimke kaj mi je Marko dao, valjda je to sa Slanted & Enchanted deluks izdanja, nisam sigurna? Enivejz kad sam to slušala napušena zvučalo mi je malo kao ranosonikjutovska buka (al više kao "ne znamo svirat" nego kao "pokušavamo dekonstruirat glazbu jer smo akademici", što je u biti prednost iako mi sigurno neće bit dobro kao rani SY - ngh nevrmajnd ), i bilo mi je zakon, ali kad sam napušena onda mi je zakon i kolumna "Seksopolis" u Globusu kojoj pridajem razna skrivena značenja, a ona sutradan pak netragom nestanu i ostanu sam bedasta piskaranja književnice širokog lica koje oblikom i masnoćom podsjeća na tepsiju. Dežulović je, however, i sutradan jednako divan.

Pa kad odlučim jesu li Dežulović ili Vuković-Runjić, javim se na temu.


E i spotovi su im majka.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 14:57   #8
meni je brajten d korners najdraziji, i ima megahitova i ka zesci je pa mi je valjda zato naj
sviraj sterio sterijo-o! u bejbe bejbe bejbe!

nakon njega krukid rejn.

a ovi ostali albumi me nisu bas razvalili..
__________________
uaua
icarus_smicarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 15:40   #9
Quote:
zLimenko kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, imaju krasna izdanja na Amazonu, duple limitirane specijalne edicije i to, po vrlo prijateljskim cijenama. Ili su barem imali.
ne znam za amazon ali bog otac djangos je imao sva tri dupla, nova neotpakirata, s poštarinom, za ukupno 250 kuna

inače od ovog što sam slušao

westing by musket & sextant ***
slanted & enchanted ***
crooked rain crooked rain ****
wowee zowee ******
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 15:52   #10
brighten the corners najbolji zbog hitova :klap:
wowee zowee isto zakon (we dance vjerovatno najbolje što su ikad snimili )
crooked rain vrlo dobar
slanted okej al precijenjen, nije dovoljno pop, jebeš to
terror ima krasnih momenata (spit on a stranger, carrot rope, hexx) al generalno dosadan
westing uglavnom jedno veliko neslušljivo govno, samo za dajhard fanove
Basil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 16:04   #11
Quote:
icarus_smicarus kaže: Pogledaj post
meni je brajten d korners najdraziji, i ima megahitova i ka zesci je pa mi je valjda zato naj
ne kužin kako ti je brighten the corners najžešći, pa taj je najpopastiji odma iza twilighta.

ja sam otkrila pavement obrnutim redom i danas mi je drago što je tako ispalo. mislim da ne bi skužila ove ranije albume da sam prvo te slušala. prvo sam čula brighten i terror koji su popastiji i lakši, time su me privukli kad sam bila mala i nisam ništa o njima znala. kroz ta dva sam ih jako zavoljela, a onda sam otkrila i starije albume. sjećam se da mi je wowee bio pregrozan na prvo slušanje (), ali kad mi je jednom sjeo, mogu reći da mi je i dan danas taj najdraži. s&e obožavam isto, najljepša lo-fi buka sa zaraznim refrenima, toliko jednostavan da ne može ne biti divan. crooked rain je lijep prijelaz između ova dva. zapravo ako se uzme u obzir činjenica da je terror twilight malkmusov solo projekt manje više, rekla bi da pejvment nema lošeg albuma. jel pretjerujem?

pretjerujem.

imam potrebu još jednom reći kako mislim da je to najbolji bend na svijetu.
__________________
Who needs drugs when you have cookies and guns?
quince is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 16:09   #12
Quote:
quince kaže: Pogledaj post
ne kužin kako ti je brighten the corners najžešći, pa taj je najpopastiji odma iza twilighta.
bice da je najmanje lo-fi, pa se gitare jace cuju

a stajaznan, nisan slusa noise i te sheme kad san se na pavement navlacija, a sad pavement nikako ne slusan vise (osim sto nekad pustim samer bejb i sterijo ), al mozda bi triba uvalit opet starije albume, mozda mi se svidi vise nego prije
__________________
uaua
icarus_smicarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 18:05   #13
na slanted and enchanted moje srce igra najživlje jer

a) ima garyja younga
b) zvuči kao da zbilja nisu imali što pametno za raditi pa su malo svirali
c) su krasne pjesme
d) jer zvuči kao da ih boli kurac
e) jer sam slacker
d) jer se osjeti duh tog zakurac vremena
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 18:08   #14
baš.
__________________
I'm Dr. Sanchez! You're a woman.
true lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 19:34   #15
ja volem Crooked Rain i Wowee Zowee.
to je 5 zvjezdana.

ostalo je manje.
__________________
We don't stop playing because we grow old...
We grow old because we stop playing
s.a.y is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:00   #16
dječica su mogla birat kojim će redoslijedom otkrivat pavement albume vidiih

u prvom srednje se naručivalo s&e od frendičinog tate iz francuske fronta pa dalje sve po redu

ne znam sto da vam kazem jos. moja ljubav prema pavementu neopisiva je nijedan drugi bend ne drži moje obožavanje na takvoj nesmanjeno visokoj razini 15 godina. nijedne druge zvukove ne osjećam svakomsvakom žilicom u tijelu. nijedna stvar mi ne produži život za dodatne 3 minute kao što to nepogrešivo i svakiput radi 'we dance'. ništa me životno neće razveseliti kao možebitni njihov reunion. ni razočarati ako budu stari i dosadni i piksiz

volim volim

edit: alaj ste se nasrali po topiku sviskupa. posebni zlimenku i laletu :rolajz: op edit2: i dinu da ne zaboravim.
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:17   #17
Lale je baš lijepo napisao i nikad ne bi očekivao od njega da mu je Wowee Zowee najbolji. A i njihov reunion mi ne bi tako teško pao, imaš pravo. Svi izgledaju ko dečkići. Al znam da to nije moguće.
__________________
Hello Tiger, thank you for helping sustain the S.J.'s. I wish you could have taken some italian rain.
Maybe Petra will find the words to describe to you what a fun night it was.
How far we have travelled just for this. To be here. Meet you someday, friend. ¡DCB!
oktopod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:52   #18
Quote:
pet kaže: Pogledaj post
dječica su mogla birat kojim će redoslijedom otkrivat pavement albume vidiih
meni je bas drago sto sam dijete i sto sam dovoljno mlad da sam ih ima priliku upoznat obrnutim redoslijedom
__________________
uaua

Zadnje uređivanje icarus_smicarus : 04.03.2008. at 13:53. Reason: malo kvotanje sredija
icarus_smicarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:54   #19
ma znam ja da lale voli, nego nemoš počet post o pejvmentu sa 'neraspakiranim kutijama jeftinim' zato se našo u društvu odabranom ostatak posta mu donosi pivo od mene kad ga vidim

lale
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 16:37   #20
Quote:
oktopod kaže: Pogledaj post
Lale je baš lijepo napisao i nikad ne bi očekivao od njega da mu je Wowee Zowee najbolji. A i njihov reunion mi ne bi tako teško pao, imaš pravo. Svi izgledaju ko dečkići. Al znam da to nije moguće.
reunion moguć

linkich
__________________
We don't stop playing because we grow old...
We grow old because we stop playing
s.a.y is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.