Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2014., 20:39   #1
Exclamation Potencijalni partneri s djecom iz prošle veze/braka

Otvaram temu nakon dugo vremena za one koji mozda imaju slicnog iskustva, a pitanje je dali je netko prihvatio biti u vezi sa rastavljenim partnerom koji ima dijete i ne zeli vise imati djecu?

Postovi su premješteni s druge teme. Podsjećam još jednom na pravila pdf-a. Nemojte dizati sedam godina stare teme nego otvorite nove. Ako niste sigurni što da radite, pitajte moderatora.

Zadnje uređivanje Éowyn : 09.10.2014. at 14:16.
silence777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:52   #2
hoćeš istinu ili uljepšavanje? većina žena ne želi biti dio tuđe priče, a tvoje dijete s drugom ženom je koliko "tvoja", toliko i "tuđa" priča... mislim da će lakše prihvatiti ako i sama ima dijete i razvedena je, tj. da će te lakše shvatiti... fora je što sam ja primjetila da razvedeni s djecom (muški ili ženski) više vole nove partnere bez djece, pa u toj činjenici se krije i odgovor na pitanje iz uvodnog...

računaj da neko bez djece ulaže u tebe 100% sebe, a ti u njega oko 40% sebe. činjenica, i to dobra, i tako trebaš raditi ako si odgovoran roditelj. samo vidi koliko je prva strana više uložila u cijelu priču
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:54   #3
Quote:
silence777 kaže: Pogledaj post
Otvaram temu nakon dugo vremena za one koji mozda imaju slicnog iskustva, a pitanje je dali je netko prihvatio biti u vezi sa rastavljenim partnerom koji ima dijete i ne zeli vise imati djecu?
a da je pritom mlada i zgodna? stvarno tražite nemoguće
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 11:18   #4
Meni to djeluje kao puno drame, posebno kad ima toliko slučajeva gdje se žene natežu s muževima oko alimentacije, brane viđanja i slično, a ne znam, nikad ne reci nikad..Dijete kao dijete ne smeta, ali sve ovisi u kakvim je odnosima s bivšom.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 21:33   #5
bila sam s likom koji je imao dijete iz proslog braka...ne stvara mi nikakav problem
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 21:48   #6
...bili ti stvaralo problem ukoliko ne bi zelio vise djece?
silence777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:00   #7
Quote:
silence777 kaže: Pogledaj post
...bili ti stvaralo problem ukoliko ne bi zelio vise djece?
naravno da ne...nisam osoba zeljna radjanja..zelim da ribica ostane nerazlohana :klap:
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 08:23   #8
Quote:
roziukrasi kaže: Pogledaj post
hoćeš istinu ili uljepšavanje? većina žena ne želi biti dio tuđe priče, a tvoje dijete s drugom ženom je koliko "tvoja", toliko i "tuđa" priča... mislim da će lakše prihvatiti ako i sama ima dijete i razvedena je, tj. da će te lakše shvatiti... fora je što sam ja primjetila da razvedeni s djecom (muški ili ženski) više vole nove partnere bez djece, pa u toj činjenici se krije i odgovor na pitanje iz uvodnog...

računaj da neko bez djece ulaže u tebe 100% sebe, a ti u njega oko 40% sebe. činjenica, i to dobra, i tako trebaš raditi ako si odgovoran roditelj. samo vidi koliko je prva strana više uložila u cijelu priču
Da.

Mozda bih mogla prihvatiti jedno dijete, ali sad bas njih troje, cetvero... I ne bas.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:28   #9
imam takvog i nema problema, cak ni nema razlike bio razveden ili samo bio u vezi prije. cak mi je i drago kaj se brine o maloj jer takve sitnice puno govore o osobama
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:30   #10
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
imam takvog i nema problema, cak ni nema razlike bio razveden ili samo bio u vezi prije. cak mi je i drago kaj se brine o maloj jer takve sitnice puno govore o osobama
ne mora govoriti apsolutno ništa o osobi

primijetila sam da razvedeni često preferiraju žene bez djece i obaveza..pitam se..
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:31   #11
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
apsolutno ne mora govoriti ništa

primijetila sam da razvedeni često preferiraju žene bez djece i obaveza..pitam se..
ti bi rađe da se pravi mutav da nema klinca i da ga zaboli pipa?
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:32   #12
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
ti bi rađe da se pravi mutav da nema klinca i da ga zaboli pipa?
ne, ali ako misliš da takav mora nužno imati i neke veće emocije prema tebi, varaš se.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:37   #13
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
ne, ali ako misliš da takav mora nužno imati i neke veće emocije prema tebi, varaš se.
dis dosla do emocija prema meni?
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:48   #14
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
dis dosla do emocija prema meni?
a kaj ti onda to kaj se brine o maloj točno govori? ti i ja se brinemo o našim curicama
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 11:06   #15
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Meni to djeluje kao puno drame, posebno kad ima toliko slučajeva gdje se žene natežu s muževima oko alimentacije, brane viđanja i slično, a ne znam, nikad ne reci nikad..Dijete kao dijete ne smeta, ali sve ovisi u kakvim je odnosima s bivšom.
Upravo tako, ovisi u kakvim je odnosima sa bivšom ženom.
Djeca su tu najmanji problem. Problem je osoba koja se ne zna postaviti u datoj situaciji na način da bivša žena ne može dirigrati i upravljati s njim nakon razvoda.
Najčešće se oko ovoga vode bitke i ratovi jer sadašnja žena u taj odnos(ako i sama nije razvedena sa djecom) daje 100% sebe, svo svoje vrijeme, bez tereta iz prošlosti.

Razvedeni muškarci imaju bivšu suprugu, ženu od krvi i mesa koja će uvijek biti "tu negdje" te njegov odnos s bivšom ženom može poprilično utjecati na odnos sa sadašnjom ženom/curom jer može se dobiti osjećaj kao da si u vezi s njim i njegovom bivšom .

Ono što cijenim inače kod ljudi je hrabrost i odlučnost da izađu iz loših odnosa samo što je najbitnije kasnije kroz život znati se nositi s time i svaku osobu bilo bivšu ili sadašnju postaviti na svoje mjesto i dodijeliti im uloge koje im pripadaju, a rijetki to znaju posložiti na takav način i još bitnije je dobro posložiti stvari u samom startu .

Druga žena mora sama sa sobom "porazgovarati" i biti svjesna da uz takvu osobu dobija i prateću opremu a muškarac mora se staviti u njezine cipele da shvati koliko se ona žrtvuje.

Još bitnije je da osoba koja je rastavljena nema emotivni teret da je iz braka izišla sa rasčišćenim računima i emocijama.

Razvod zahtjeva tranziciju, prelazak sa jednog režima funkcioniranja na drugi, treba znati razdvojiti partnerstvo od roditeljstva – to su povezani, ali odvojeni procesi a i razdvojiti razočaranje zbog neuspjelog partnerstva od potrebe za odgovornim postupanjem kao roditelja.
Najčešće se događa da bivše žene koriste djecu kao jedan vid ucjene stvarajući u njemu grižnju savjesti , gotovo uvijek će reći da im treba pomoć oko svakodnevnih stvari uz izgovor da je to radi djeteta i znaju udarati nisko ispod pojasa a on će to odraditi naivno jer je to kao za dijete a ne za nju, a u biti ona samo zajebava jer joj" može bit" jer ona je ipak majka njihovog zajedničkog djeteta, sto znatno može stvoriti probleme u sadašnjem odnosu sa novom ženom.

Tu treba biti jako oprezan jer rastavljene žene često znaju biti osvetoljubive i manipulativne pogotovo ako su one te koje su ostavljene.
U svakom slučaju mislim da je svaka uloga ima svoju težinu i da nije lako nikome.
Nikad nisam mogla shvatit ljude koji ostaju u braku radi djece, a upravo bi se radi te djece trebali razvesti jer dijete tu najviše pati jer roditelji nisu kompatibilni partneri i ne trpe se.
Kao što nikad nisam mogla razumjeti zašto se ljudi žene samo radi djeteta. Naravno da će se na kraju rastaviti i prolaziti kroz sve ovo gore već napisano.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 11:08   #16
Meni ne bi smetalo ako bi dijete bilo njegov problem a ne moj.
I ako bi bio svaki vikend zauzet ne bi stimalo logisticki jer ja nemam vremena preko tjedna.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 11:23   #17
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
nebi bila u vezi s muškarcem koji ima dijete i takav teret na leđima. kao prvo, nikad mi se nebi mogao dovoljno posvetiti, to je činjenica, kao drugo, neznam o čemu bi s njim pričala,barbike, zadaće ,alimentacija, bivša žena vještica i pelene me stvarno ne zanimaju, a takav vjerojatno nema vremena da se posveti stvarima koje mene zanimaju. i ne, nisam dilf osoba, razvedeni mušarci s djetetom me asociraju na nepromišljenost i brzopletost
Sto ljudi, sto ćudi Ima muškaraca koji ne viđaju svoju djecu, samo eventualno podmire alimentaciju - i samo takvi bi te trebali asocirati na nepromišljenost i brzopletost.

Sa druge strane ima i onih koji su poput mene bili preko 10 godina u braku, dobili 2 djece iz ljubavi i onda je ljubav pukla - ne bitno iz kojeg razloga, pa nakon par godina uzaludnog truda da se spasi brak, jedini normalan izbor preostaje rastava. Sad sam skoro 2 godine sam i tek sad sam polako spreman za novu vezu. Dakle, ključno je da prođe dovoljno vremena u samoći da se emotivno čovjek oporavi od propalog braka. Sad samo još da nađem pravu! što je jako teško jer većina "pobjegne" kad čuju da sam razveden i svaki drugi vikend provodim sa djecom, idem sa njima na godišnji, provodim blagdane sa njima i sl.

Realno gledano, mislim da je najbolje da razvedeni sa djecom, nađu isto tako razvedenog partnera sa djecom. Tada će se bolje razumijeti i neće se osjećati zapostavljeno iako mislim da i pored djece mogu jednako kvalitetno voljeti ženu kao i da nemam djece. Ostaje upitno samo prilagođavanje slobodnog vremena, blagdani, ljetovanja... to je ono što bi moglo smetati partneru bez djece.
Kad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 11:29   #18
Quote:
Kad kaže: Pogledaj post
Sto ljudi, sto ćudi Ima muškaraca koji ne viđaju svoju djecu, samo eventualno podmire alimentaciju - i samo takvi bi te trebali asocirati na nepromišljenost i brzopletost.

Sa druge strane ima i onih koji su poput mene bili preko 10 godina u braku, dobili 2 djece iz ljubavi i onda je ljubav pukla - ne bitno iz kojeg razloga, pa nakon par godina uzaludnog truda da se spasi brak, jedini normalan izbor preostaje rastava. Sad sam skoro 2 godine sam i tek sad sam polako spreman za novu vezu. Dakle, ključno je da prođe dovoljno vremena u samoći da se emotivno čovjek oporavi od propalog braka. Sad samo još da nađem pravu! što je jako teško jer većina "pobjegne" kad čuju da sam razveden i svaki drugi vikend provodim sa djecom, idem sa njima na godišnji, provodim blagdane sa njima i sl.

Realno gledano, mislim da je najbolje da razvedeni sa djecom, nađu isto tako razvedenog partnera sa djecom. Tada će se bolje razumijeti i neće se osjećati zapostavljeno iako mislim da i pored djece mogu jednako kvalitetno voljeti ženu kao i da nemam djece. Ostaje upitno samo prilagođavanje slobodnog vremena, blagdani, ljetovanja... to je ono što bi moglo smetati partneru bez djece.
moram se složiti
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 11:33   #19
Nisam nikad bila u takvoj situaciji, a nadam se da ni neću, ali prilično sam sigurna da ako bi me netko oborio s nogu ni djeca ni 50 bivših žena mi ne bi predstavljali prepreku. Stvar je u emocijama, a kad se zatreskaš, ovo nisu stvari koje igraju ulogu, isto kao ni vjera, nacija, i sl.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 11:36   #20
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Nisam nikad bila u takvoj situaciji, a nadam se da ni neću, ali prilično sam sigurna da ako bi me netko oborio s nogu ni djeca ni 50 bivših žena mi ne bi predstavljali prepreku. Stvar je u emocijama, a kad se zatreskaš, ovo nisu stvari koje igraju ulogu, isto kao ni vjera, nacija, i sl.



itekako
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.