Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2014., 22:13   #1
"problematična" frendica

Pozdrav,

već dosta dugo se vrlo često družim s curom koja je onako - pa rekla bih; drugačija ne znam jednostavno kako se izraziti. I bez obzira što sam razgovarala s nekoliko cura koje su mi zajednički prijatelj s njom, voljela bih saznati Vaše mišljenje.

Naime, ona je osoba koja stvarno previše, previše, previše priča o sebi. Ali ajde, da su to neki problemi, čovjek bi shvatio. Nego, kako dosta često ulazi u različite odnose s različitim frajerima, koje često upoznaje vani i na internetu, priča samo o tome. Bilo je tonu situacija kada na trosatnoj kavi ne bi rekla ništa osim toga, ja, on, ja, on, oni, ja, ja i samo ja. Dakle, ništa ne pita druge ljude o njima niti iskreno imam feeling da ju to zanima.

BIla je uz mene tijekom nekih teških trenutaka, ali sam dobila dojam da me utješila s par rečenica samo da mi nešto kaže, a nakon toga je opet počela po svom, odnosno o svom. Nekoliko puta sam joj napomenula da je ipak previše fokusirana na sebe, na što je ona rekla kako je svjesna toga, ali da želi da mi maksimalno shvatimo neke njezine postupke i da smo u toku. Naravno da želim biti u toku i znati što joj se događa u životu, ali ipak, ona je vrlo površno u toku što se tiče mog života.

Uz to je vrlo impulzivna i često oko sebe zna bespotrebno ljude stjerati u k***, biti vrlo bezobrazna jer ju je, eto naživcirala neka sitnica poput pitanja "kako to da si danas toliko dugo radila". To isto ponašanje primjenjuje prema nama koji smo joj jako bliski, dok s druge strane, prema osobama koje su je zgazile, iskoristile, pojebale i odjebale (frajeri) je divna i krasna te im skida zvijezde s neba.

Masu puta sam joj kada se žalila na svoje ljubavne krahove napomenula da jednostavno treba promijeniti izbor muškaraca, ali svejedno ne pomaže. Što god da kažem, jednostavno nema efekta. Mnoge ljude smeta ovo ponašanje, ali opet, meni je stalo do nje jer znam da nije iskvarena i da nikome ne želi loše, al je jednostavno - sebična.

Što vi mislite?
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:16   #2
ovako ili si ti ta "frendica" ili si ljubomorna na frendicu.
no ovakvo eksperimentiranje u seksualnom smislu ( promiskuitet) je sasvim normalan u nas, a i u dijaspori
koker spanijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:20   #3
Nažalost takvoj osobi ne možeš pomoći. Uzaludno trošenje pozitivne energije.
Znam da ti je stalo do nje, ali takve osobe se jako teško mijenjaju
__________________
For Those About To Rock ( We Salute You )
t.d. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:21   #4
Malo propuštam koje je točno pitanje u svemu ovome, ili kakva mišljenja tražiš?

Znači imaš tu frendicu za koju ti se ne sviđa kako se ponaša, i koju bi htjela nekako promijeniti, ali onda ne prihvaća te tvoje pokušaje?

Ali ako ti je frendica ili baš prijateljica, onda bi ju trebala prihvatiti takvom kakvu je. Ako te smeta njezino ponašanje, a ona ne mari za to što tebe smeta ili ne pokazuje ikakvu želju da bude drugačija(a koliko sam skužio iz napisanoga, točno je takva kakva želi biti), zašto onda forsiraš nastavak tog prijateljstva?

Ako ti se sviđa ona kao osoba takva kakva je, onda ju pusti da živi svoj život i trpi njezine govore o dečkima, ako ti ne paše ona kakva je, onda ju pusti da ode svojim putem.
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:35   #5
stvar je u tome da ja nisam nimalo ljubomorna - jednostavno sam različita po pitanju čestog mijenjanja partnera i ne osuđujem je zbog toga nego jednostavno, često je u dramama, nekad zna imat napadaje panike i jednostavno joj želim pomoći. u redu, ne mora prihvatiti savjet

ali isto tako, što se tiče svih ljudi, nikad recimo ne dođe s nekim na kavu i sluša jadanje tog nekog ili mene. jednostavno onako na brzinu sasluša, kratko kaže što ima i onda opet počne o sebi, o nekim sitnicama koje stvarno, ali stvarno nisu bitne - tipa sestra dečka s kojim se dopisuje preko interneta, kojeg nikad nikad nije vidjela, a koji živi na drugom kraju svijeta..

u zadnje vrijeme mi je to počelo ful smetat, više puta sam joj rekla kako stvarno too much priča o tim nekim stvarima. to ne bi bio problem da nekad sasluša mene do kraja, već se uvijek nekako desi da se na druženju ili kavi radi o monologu, a ne o dijalogu..

Ne paše mi to ponašanje, al sam jednostavno tip osobe koji baš teško pušta ljude do kojih mi je stalo.

Htjela sam jednostavno doznati što mislite o takvom ponašanju i isplati li se ulagati u takvo prijateljstvo
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:44   #6
Quote:
anica766 kaže: Pogledaj post
Htjela sam jednostavno doznati što mislite o takvom ponašanju i isplati li se ulagati u takvo prijateljstvo
Prijateljstva su jako dobar ulog

Ali ne možeš imati isti oblik prijateljstva sa svim ljudima, ne znaju svi ljudi slušati, ne znaju svi ljudi zatvoriti usta, ako ih možeš prihvatiti takve, onda budi s njima takvima, nemoj cijelo vrijeme čekati da se promjene ili da shvate nešto novo.

Ako ti nju smatraš prijateljicom, vjerojatno imaš svoje razloge zašto ti ima takav status i ako ju želiš zadržati oko sebe, fokusiraj se na to, a ne na frustracije oko toga kako bi mogla biti "bolja".
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:55   #7
To je lijepo da se vežeš za ljude, ali ne zaslužuju svi ljudi to vezivanje, pa tako vjerovatno ni tvoja frendica. Bilo bi poželjno da za svoje probleme nađeš neku drugu osobu s kojom možeš pričati, ako je već nemaš, a sa tom curom nastavi druženje na sadašnjoj razini. Možda dođe dan kad ti prekipi takav apsurdan jednosmjerni odnos pa se udaljiš od nje.
velika panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 08:16   #8
Quote:
velika panda kaže: Pogledaj post
To je lijepo da se vežeš za ljude, ali ne zaslužuju svi ljudi to vezivanje, pa tako vjerovatno ni tvoja frendica. Bilo bi poželjno da za svoje probleme nađeš neku drugu osobu s kojom možeš pričati, ako je već nemaš, a sa tom curom nastavi druženje na sadašnjoj razini. Možda dođe dan kad ti prekipi takav apsurdan jednosmjerni odnos pa se udaljiš od nje.
pa već mi je lagano počelo kipjeti. ne zbog njezinih priča, koliko zbog toga što osjećam da nju uopće ne zanima što se događa njezinim ostalim prijateljima, ne želi saslušati. nisu mi jasne takve osobe..
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 08:16   #9
Quote:
t.d. kaže: Pogledaj post
Nažalost takvoj osobi ne možeš pomoći. Uzaludno trošenje pozitivne energije.
Znam da ti je stalo do nje, ali takve osobe se jako teško mijenjaju
da, to mi je više ljudi reklo. ja sam pokušala s njom razgovarati o tome, ali nema efekta..
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:28   #10
Kako se osjećaš kad imaš dogovor s njom za kavu? Dal te to veseli ili se osjećaš kao da bi radije sjedila doma i gledala boju kako se suši?
__________________
"Dear Starfleet, hate you, hate the Federation, taking Voyager" -- Janeway
DanaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:33   #11
Quote:
DanaX kaže: Pogledaj post
Kako se osjećaš kad imaš dogovor s njom za kavu? Dal te to veseli ili se osjećaš kao da bi radije sjedila doma i gledala boju kako se suši?
u zadnje vrijeme se ne veselim zato jer znam da me čeka dva sata slušanja o kurcu, sestri ili poslu od tog istog, kako ona ovo, kako ona ono.. ajde da ona stvarno ima problema, ništa mi ne bi bilo teško, ali zaista priča onako neke takve gluposti koje ja ne bih nikome ispričala jer ih smatram nebitnima. i tako satima priča o tome bez da mene pita kako se nosim s prekidom svoje veze (koji je bio za mene dosta bolan), bez da pita kako je na poslu, faksu... ko da ju ne zanima...
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:35   #12
još sam zaboravila reći da vrlo često vrši pritisak na izlaske po klubovima i to.. meni više baš nije do izlazaka u noćne klubove - malo sam se zasitila tih stvari, radije odem u kino, šetnju, kavicu i takve neke stvari. naravno, čim ne odem van s njima, odmah počne prigovorati da sam ovakva, onakva.. bla sra..
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:40   #13
Zakaj se ti točno družiš s njom? Aj mi navedi neke pozitivne strane vašeg odnosa. Ovak mi to djeluje jako umarajuće.

Imala sam jednu sličnu, vodila bih ju sa sobom na kavu kad mi se nije dalo solo ić. Ona bi laprdala sat vremena da se sve puši, ja bih čitala novine, pravila se da slušam i povremeno kimala glavom. Ona zadovoljna, ja zadovoljna.
__________________
I hate everyone equally.
blocksucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:43   #14
Quote:
blocksucker kaže: Pogledaj post
Zakaj se ti točno družiš s njom? Aj mi navedi neke pozitivne strane vašeg odnosa. Ovak mi to djeluje jako umarajuće.

Imala sam jednu sličnu, vodila bih ju sa sobom na kavu kad mi se nije dalo solo ić. Ona bi laprdala sat vremena da se sve puši, ja bih čitala novine, pravila se da slušam i povremeno kimala glavom. Ona zadovoljna, ja zadovoljna.
Ne znam, draga mi je, jednostavno sam navikla na taj odnos. Prije nije bila ovako ekstremno fokusirana na sebe koliko je sada. Ipak je bilo i normalnih tema za razgovor. Međutim, u zadnja tri - četiri mjeseca je baš skroz, skroz pretjerala iako ni prije bila normalna po tom pitanju.

Družim se s njom vjerojatno zato jer bi mi na neki način falila da se skroz maknem od nje, a i imamo zajedničke prijatelje tako da bi to bilo dosta i teško i čudno..
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:46   #15
Quote:
anica766 kaže: Pogledaj post
Ne znam, draga mi je, jednostavno sam navikla na taj odnos. Prije nije bila ovako ekstremno fokusirana na sebe koliko je sada. Ipak je bilo i normalnih tema za razgovor. Međutim, u zadnja tri - četiri mjeseca je baš skroz, skroz pretjerala iako ni prije bila normalna po tom pitanju.

Družim se s njom vjerojatno zato jer bi mi na neki način falila da se skroz maknem od nje, a i imamo zajedničke prijatelje tako da bi to bilo dosta i teško i čudno..
Bilo bi zanimljivo da se jednom tak nađete i ti počneš laprdat 100 na sat i ne daš njoj do riječi. Kad završiš monolog jednostavno se pokupiš. I javiš reakciju.
__________________
I hate everyone equally.
blocksucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:47   #16
izgleda da ti je frendica pacijent i želi od tebe besplatnog psihoterapeuta...nažalost nema lijeka. imala sam takvu "frendicu"
kisha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:01   #17
Quote:
kisha1 kaže: Pogledaj post
izgleda da ti je frendica pacijent i želi od tebe besplatnog psihoterapeuta...nažalost nema lijeka. imala sam takvu "frendicu"
ona se tako ponaša prema svima koji su joj bliski. tako se ne ponaša isključivo prema curi s kojom se sprijateljila prije par mjeseci i koja joj je vrlo slična po njezinom ponašanju (izlasci, promiskuitet) i slično. njezine dogodovštine sluša s divljenjem.

A kada je meni bilo teško radi prekida, kada je drugoj frendici bilo teško radi obiteljske situacije, ništa pametno nije imala reći. jednostavno sam umorna od toga.

U subotu smo se zakačile jer me pred cijelim društvom bahato poslala u kurac jer sam ju pitala kako to da je tako dugo radila. mislim,ništa loše nisam mislila. svi su onak bili zatečeni njenom reakcijom.
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:33   #18
Hm, imala sam jednu istu takvu frendicu, odnosno "frendicu". Svaka kava je bila njeni problemi, a čim ja otvorim usta, ona zgrabi mobitel jer mora, MORA odgovorit na sms. Ok, bila je zabavna i bile smo na istoj valnoj dužini što se tiče fora i smisla za humor, ali na kraju mi je pukao film i prestala sam se družiti s njom. Jer ako osjećam da bolji odnos imam sa zidom, vrijeme je za promjene.

Možda za početak prorijedi susrete s njom, ne odi na kavu svaki put nego svaki treći.
__________________
"Dear Starfleet, hate you, hate the Federation, taking Voyager" -- Janeway
DanaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:37   #19
Posalji ti nju u k.....i ne trazi happy end.
Takva je,nece se promijeniti.
I ne ocekuj nista posebno od nje,stavi je na mjesto koje zasluzuje,a ne koje ona hoce.

Ne daj joj da krade prostor drugim,kvalitetnijim ljudima.
gg sitna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:44   #20
Quote:
DanaX kaže: Pogledaj post
Hm, imala sam jednu istu takvu frendicu, odnosno "frendicu". Svaka kava je bila njeni problemi, a čim ja otvorim usta, ona zgrabi mobitel jer mora, MORA odgovorit na sms. Ok, bila je zabavna i bile smo na istoj valnoj dužini što se tiče fora i smisla za humor, ali na kraju mi je pukao film i prestala sam se družiti s njom. Jer ako osjećam da bolji odnos imam sa zidom, vrijeme je za promjene.

Možda za početak prorijedi susrete s njom, ne odi na kavu svaki put nego svaki treći.
Prorijedila sam, odlučila sam se ne javljati niti ništa ovaj tjedan, tako i tako se nismo čule jer je ona jadna povrijeđena što ja nisam znala kako je ona pretrgana od posla i kako sam ju mogla pitati kako to da je dugo radila. citiram što mi je rekla: ''umjesto da mi kažeš ajde j*** mi mater, istresi se, ti meni sad tu prigovoraš jer sam ti rekla da postavljaš glupa pitanja"

Quote:
gg sitna kaže: Pogledaj post
Posalji ti nju u k.....i ne trazi happy end.
Takva je,nece se promijeniti.
I ne ocekuj nista posebno od nje,stavi je na mjesto koje zasluzuje,a ne koje ona hoce.

Ne daj joj da krade prostor drugim,kvalitetnijim ljudima.
Znam da to ne zaslužuje, ali eto, ja sam isto mutava što se previše vežem za ljude, često za one koji to ne zaslužuju. i pozitivna sam osoba i sve, al sam spremna dugo "patit" zbog tobožnje ljubavi ili prijateljstva...
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.