Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2011., 10:39   #4361
Da, meni iz crnog curi dok stoji na stolu uključeno u struju, da ga uopće ne diram... ode pola patrone dok odem po sok
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:26   #4362
znak na narukvicu

Htio bih nekako napraviti simbol na kožnoj narukvici. ne želim da bude samo zaljepljen.
Kako se to može napraviti?
Feronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:39   #4363
@Majo, lego-srce ti je preslatko ispalo i ideja i izvedba su izvrsne
gledam kako sui ti lijepo pravilno ispale ove rupice na plastici za koje si uhvatila alkice za lančić i nikako dokučiti kako si ih izbušila tako uredne, ako bi mogla otkriti tajnu kako bušiti plastiku?
ako to radiš nekom od kućnih bušilica - koja je bušilica i gdje si je kupila za tako fine sitne predmete... i zanima me kako pridržavaš plastiku dok bušiš jer je tako mali predmet tj. je li te strah da ti ne klizne preko glatke plastike i ne ozlijedi prst, zanima me kako ne klizne? i kad bušilica krene u tu neelastičnu plastiku, kako ne dođe do raspucavanja uzduž plastike pri ono tresenju svrdla od bušilice?
imam razne ideje s raznim komadima plastike i baš me muče ova pitanja (nemam bušilicu pa me zanima koju kupiti za male i fine radove) pa ako ti nije problem odgovoriti bila bih ti zahvalna
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:48   #4364
Quote:
sminkica kaže: Pogledaj post
@Majo, lego-srce ti je preslatko ispalo i ideja i izvedba su izvrsne
gledam kako sui ti lijepo pravilno ispale ove rupice na plastici za koje si uhvatila alkice za lančić i nikako dokučiti kako si ih izbušila tako uredne, ako bi mogla otkriti tajnu kako bušiti plastiku?
ako to radiš nekom od kućnih bušilica - koja je bušilica i gdje si je kupila za tako fine sitne predmete... i zanima me kako pridržavaš plastiku dok bušiš jer je tako mali predmet tj. je li te strah da ti ne klizne preko glatke plastike i ne ozlijedi prst, zanima me kako ne klizne? i kad bušilica krene u tu neelastičnu plastiku, kako ne dođe do raspucavanja uzduž plastike pri ono tresenju svrdla od bušilice?
imam razne ideje s raznim komadima plastike i baš me muče ova pitanja (nemam bušilicu pa me zanima koju kupiti za male i fine radove) pa ako ti nije problem odgovoriti bila bih ti zahvalna
Prevarila si se, ovo nisam sama busila rupice To su vec gotovi takvi legici koje samo spojim po 2 komada, evo tu se malo bolje vidi:



Inače ovo sve dosad sam sama bušila, bušilica je neka najobičnija tatina kućna, samo uzmem onaj najuži borer, i sa njim bušim. Obično se snalazim i nalazim neke načine da držim plastiku (tipke, lego) sa drugom rukom ali tako da ne probušim sama sebi prste A što se tiče raspucavanja, dosad mi se to još nije dogodilo, jer su te plastike uglavnom relativno tanke.

I za Božić mi je dečko bio gledao da bi mi kupio onu malu hobby bušilicu, ima u Bauhausu i na takvim mjestima, ali bilo je dosta skupo, mislim da je oko 300kn samo bušilica, a onda treba kupiti još sve te nastavke koji idu na nju koji su isto dosta skupi, ali super je to stvar inače, ima nekih svrdla koja su i za poliranje i tako za svašta
MadeByMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:48   #4365
Mislim da Maja to radi sa stupnom bušilicom, a možda se varam Možda s običnom ručnom

Nešto ovakvo:



edit: prevarila sam se mislila sam da ima i to na faksu
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:50   #4366
Quote:
Madison Avenue kaže: Pogledaj post
Mislim da Maja to radi sa stupnom bušilicom, a možda se varam Možda s običnom ručnom

Nešto ovakvo:

S najobičnijom ručnom

Haha sad i ja svoj editiram. Vidis da... dobra ideja toga se nisam ni sjetila hahaha. Imamo neke rezace ali to su uglavnom oni sa uzarenom zicom i tako, sa tim se nemoze plastika rezat... A od ovog drugog nemamo neke bas tako fine stvari, iako bi dobro dosle...
MadeByMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 14:42   #4367
hvala Majo na pojašnjenju
drago mi je čuti da se može držati rukom i ne izaći iz avanture kao ranjenik
poznata mi je samo ona bušilica kao kod bauštelaca pa imam dojam da to trese, ali sam se sad sjetila one bušilice kod zubara i da se to može i fino u sitno napraviti
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 15:33   #4368
ja nisam bušila plastiku, ali kad radim one kugle od stvrdnutog novinskog papira koristim ovu na slici dole, to je zapravo aku odvijač ali ima svrdla za bušit - bilo je u konzumu na sniženju za nekih 70-80 kn i nisam dragom dala da izađe van dok mi to ne kupi, išla sam za njime s tim u ruci i govorila "ali to mi treba"

moj alat

btw. evo i ja imam crnog, malo je veći, al dobro leži u ruci
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 15:53   #4369
uređena prastara kutija :

rainbow flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 17:04   #4370
Quote:
Leona81 kaže: Pogledaj post
a tako, vulgaris pištolj i tak skupe patrone ju ju ju

hm, ovaj moj mali, zvat ćemo ga 7mm je gotovo identičan tvom crnom 11mm...ajde još pliiiz samo odokativno izmjeri koja je veličina rupice gdje ljepilo ide van..i neću te više gnjaviti mislim da je mali praktičan za držanje u ruci, ali patrone se tope i nestaju u trenu
E a kak misliš ovo? Pa nije ni Pattex pištolj skup

Rupa je negdje milimetar i pol do 2 na pištolju

Btw. sad sam uzela u Metrou kutiju Pattex patrona, druge nisam vidjela, 200 grama 28 kn
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 18:30   #4371
Ovo uzmite sa zrnom soli, napravila sam pred pola sata, još nije ni suho, mislim da ne bi izdržalo puno pranja al za ukrasiće je ok.



Recept:

- obični bijeli konac za heklanje
- voda
- ocat
- boje za hranu

Pomiješati ocat i vodu u omjeru 1:3, ukapati boje po želji, ubaciti konac, sve zagrijati u mikrovalnoj 3 minute.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 18:39   #4372
Što ćeš raditi s tim?
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 18:48   #4373
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Ovo uzmite sa zrnom soli, napravila sam pred pola sata, još nije ni suho, mislim da ne bi izdržalo puno pranja al za ukrasiće je ok.

Recept:

- obični bijeli konac za heklanje
- voda
- ocat
- boje za hranu

Pomiješati ocat i vodu u omjeru 1:3, ukapati boje po želji, ubaciti konac, sve zagrijati u mikrovalnoj 3 minute.
vidiš dobra ideja, nikad mi nije palo na pamet da obojam konac a baš bi mi trebao u drugim bojama jer sam radila košarice za uskrs
kasnije kad slikam stavim sliku...
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 20:06   #4374
Quote:
Madison Avenue kaže: Pogledaj post
Što ćeš raditi s tim?
Heklati. Trenutno radim za školsku zadrugu, a možda se upustim i u stvaranje za sebe.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 20:26   #4375
Quote:
Madison Avenue kaže: Pogledaj post
E a kak misliš ovo? Pa nije ni Pattex pištolj skup

Rupa je negdje milimetar i pol do 2 na pištolju

Btw. sad sam uzela u Metrou kutiju Pattex patrona, druge nisam vidjela, 200 grama 28 kn

mislim da sam ga vidjela za oko 70kn..nije skup, to sam više rekla jer je kao poznata firma, a ostali su za mene tuduma no name

veća je onda na velikom pištolju..ništa, sutra što kupim kupila sam, hitno mi treba..hvala puno na trudu i pomoći

ispitat ću cijene pa ti javim za jeftinije patrone, ako nađem
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:20   #4376
cure molim vas recite mi di u zg mogu kupiti ovakav srebrni lanac:
u chemacu (velesajam) i u hobby shopu (haustor u frankopanskoj) nema!
aprillia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:56   #4377
U Bauhausu i sl. trgovinama
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 22:59   #4378
decoupage

treba mi savjet vezan uz decoupage boce, naime obojala sam bocu akrilnom bojom i namjeravam staviti salvetu pa me zanima sa čime bi mogla još sve premazati da se prilikom pranja (ne stalnog) boja sa boce jednostavno ne ispere?
mislim napraviti boce više za likere, al opet moram računati na to da će se možda trebati očistiti ili isprati, pa ne bi htjela da je nekome poklonim a onda se sve izmrlja
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 00:33   #4379
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
treba mi savjet vezan uz decoupage boce, naime obojala sam bocu akrilnom bojom i namjeravam staviti salvetu pa me zanima sa čime bi mogla još sve premazati da se prilikom pranja (ne stalnog) boja sa boce jednostavno ne ispere?
mislim napraviti boce više za likere, al opet moram računati na to da će se možda trebati očistiti ili isprati, pa ne bi htjela da je nekome poklonim a onda se sve izmrlja
ja stavljam završni lak. to kao ne bi trebalo ići dolje ako se premaže time. ja sam prala jednom, dvaput i nije išlo.
artemida7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 01:30   #4380
koju vrstu boje bi koristile za farbanje limenki u bijelu boju sa sjajnim-lak a ne mat efektom?
aprillia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.