Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2007., 13:07   #1
Exclamation Ampule, sprej i ogrlice za zaštitu protiv mačjih nametnika

Pozdrav svima!

Imamo mače, već sam pisao o njoj, ostavljena kod nas imala bolesne oči.

Sad me zanima kako ju riješiti buha?! Na ogrlicama piše da se ne smiju koristiti na mačkama mlađima od godinu dana.

S čime onda?

Unaprijed hvala!
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:21   #2
ogrlice su ti nacelno drek odi u pet centar, oni imaju i apoteku i pitaj kaj smije tako mlada maca, mislim da od mjesec dana nadalje smije advantix ili frontline, ali to ce ti oni reci. to ti je tekucina koja ide na vrat s ledne strane da ju ne moze polizat. ucinkovito je. moras uzet i pastu za crijevne nametnike koje mace dobiju od mame defaultno rodenjem. gluck!
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:25   #3
Probaj s najobičnijim neo-pitroidom. Tako smo mi rješavali sve male mačiće buha, i nikada im nije ništa bilo.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:02   #4
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Probaj s najobičnijim neo-pitroidom. Tako smo mi rješavali sve male mačiće buha, i nikada im nije ništa bilo.
to je otrov ne na macke.

frontline spray u maloj dozi bi trebao biti ok, ali se obavezno prvo konzultirati s vetom.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 19:55   #5
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
to je otrov ne na macke.

frontline spray u maloj dozi bi trebao biti ok, ali se obavezno prvo konzultirati s vetom.
mozes frontline bez problema, imam i ja malu macu skroz i dok je imala mjesec dana veterinarka ju je pospricala frontlineom, ali ni neo-pitroid ne skodi macama, tako da mozes i s tim. pise na njemu da nije stetan za toplokrvne zivotinje, uostalom, i malu djecu s tim prase dok imaju usi... tako da joj nece nista bit
Rosie-Posie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:37   #6
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
nadalje smije advantix ili frontline, ali to ce ti oni reci. to ti je tekucina koja ide na vrat s ledne strane da ju ne moze polizat.
To smo koristili za psa i ustanovili smo da je to još veći drek od ogrlice
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 18:04   #7
Za to s buhama se može otići kod veterinara da ti smiješa u onu malu bočicu za kapanje otopinu koja se stavlja na odrasle mačke, ali je razrijeđena, i moraš češće kapati, a ne kao kod odrasle mace jednom u tri mjeseca. Tako smo mi radili s našim mačićima.

Zadnje uređivanje Potala : 22.09.2007. at 04:13.
Miss Dior Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 10:32   #8
Smile

Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
ogrlice su ti nacelno drek odi u pet centar, oni imaju i apoteku i pitaj kaj smije tako mlada maca, mislim da od mjesec dana nadalje smije advantix ili frontline, ali to ce ti oni reci. to ti je tekucina koja ide na vrat s ledne strane da ju ne moze polizat. ucinkovito je. moras uzet i pastu za crijevne nametnike koje mace dobiju od mame defaultno rodenjem. gluck!
Advantix ne stavljati na mačke, ponekad se jave teške alergijske reakcije, a nekoliko mačaka je moralo biti uspavano zbog trovanja. Eventualno Advocate za mačke, ali ne za tako malu. Frontline može, ali s tim će se riješiti buhe samo sa mačke, i dalje će ostati na ležaju, pukotinama u podu i sl. To se može riješiti sa Neopitroid praškom ili biokill spreyem. Slažem se, ogrlice zaboravi, ne vrijede ništa... i ukoliko nemaju lastiku mačke se mogu objesiti na nju.
piva007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 20:24   #9
Quote:
The-Trooper kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imamo mače, već sam pisao o njoj, ostavljena kod nas imala bolesne oči.

Sad me zanima kako ju riješiti buha?! Na ogrlicama piše da se ne smiju koristiti na mačkama mlađima od godinu dana.

S čime onda?

Unaprijed hvala!
crije

U svakom slučaju odi u bilo koju veterinarsku apoteku , pitaj za savjet i oni će ti sve reći (za oči, crijevne nametnike i buhe).
garfild46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:01   #10
Exclamation Ampule, sprej i ogrlice za zaštitu protiv psećih i mačjih nametnika?

... ili nešto treće?

Ovako, moja pesonjica je upravo, sa svojih 10 godina, 2. put i to jedva, prošla prokletu piroplazmozu.

A stavljali smo joj ampule prije. Govorili su nam svaka 2 mjeseca, a sad su naravno nas veterinari napali da smo trebali svaki mjesec...

No, nije bitno. Neki su nam sad rekli da, pošto je samojed, ampule zbog količine dlake ništa ne znače i da je sprej puno bolji, pa molim vas koji imate iskustva s tim da podijelite sa mnom, bila bih vam jako zahvalna...
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:07   #11
Ne mogu puno da ti pomognem posto imam kratkodlakog psa.

No, ja Kaji drzim one ogrlice protiv krpelja koje redovno menjam. Ampule ne volim, deluju mi kao neka teska hemija a i sprej, pogotovo sto sapava samnom u krevetu.......
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:22   #12
moja ima kiltix ogrlicu
bakin pas je na ampulama "zaradio" dva krpelja i to tjedan dana od stavljanja frontlinea, no kad je stavljena ogrlica, ni jedan jedini
meni su rekli da se ne preporuča kombinacija dva preparata za zaštitu, pa se toga i držim
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:50   #13
moja nosi "bayer-ovu" ogrlicu i nikad nije imala ni buhe niti je pokupila krpelja (kuc kuc kuc).
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 10:59   #14
ja sam svoju prije spricala sa frontline sprejem a onda sam kupila ampulu i to onu advantix jer sam mislila da je bolja od fronline ampule ali je pas imao reakciju,alergiju na advantix i sada vec neko vrijeme nosi kiltix ogrlicu koja se za sad pokazala ucinkovita.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:50   #15
Ja svojoj kupujem ampule. Sprej mi se baš ne čini kao najsretnije rješenje jer ga je dosta teško staviti tako velikom psu, a i zaudara za razliku od ampule.
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
moja nosi "bayer-ovu" ogrlicu i nikad nije imala ni buhe niti je pokupila krpelja (kuc kuc kuc).
Koliko dođe Bayer-ova ogrlica?
 
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:11   #16
Neki su nam sad rekli da, pošto je samojed, ampule zbog količine dlake ništa ne znače i da je sprej puno bolji

slažem se u slučaju samojeda da je sprej bolji, jer se ampula treba raširiti po koži, a samojed ima dlake i dlake.....treba ga dobro natrljati i nasprejati po cijelom tijelu, osim očiju i njuške, razmicati dlaku da uđe do kože, i ne dati mu da se trlja nakon toga, već ga držati dok se ne osuši...a i ne smije biti opran, najmanje 2 dana prije toga i ne smije se prati najmanje 2 dana nako toga...

I ampule i sprej smrde taj dan, ali kad se upije, nema nikakvog mirisa.
i moj pesek spava u krevetu, a ogrlicu bih mu jedino stavila kao pojačanje advantixu..
__________________
Fluf
Fluf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 19:07   #17
40 i 80 je dosta velika razlika.
A opet ima i onih po 20. Zato sam i pitala koliko košta.
 
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 19:47   #18
ja iam seltija sa dlakom i dlakom...i koristim frontline ampule vec godinu i pol i nikad nije ni buhu imao...a ide i po sumama i svugdje...ne znam meni su ucinkovite jako...svakih mjesec dana mu stavljam...malo me kosta al ak je on ok nije mi tesko dat
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 20:14   #19
Moja maltezerica reagirala je alergijom na Advantix, pa sam se vratila na Frontline combo.

Nakon što sam prošle godine unatoč Frontlineu na njoj našla dva krpelja, kupila sam Skudo - elektromagnetsku ogrlicu protiv buha i krpelja. Traje godinu dana, stoji oko 100 kn. Od tada nisam našla krpelja na njoj (istina, stalno apliciram i Frontline), a u kriznim mjesecima stavim i biljnu ogrlicu Trixie (oko 20 kn, traje 8 tjedana).

Budući da svako od ovih sredstava djeluje na posve drugom principu, po meni, ne može doći do predoziranja, pa tako ni štetnog djelovanja na zdravlje psa.

Voljela bih čuti koristi li još tko od vas Skudo kao zaštitu od buha i krpelja.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:29   #20
Slažem se sa Zum-zum. u dva sam navrata špricala/malaza sprejem svoju pasicu, ali je ona cijelo vrijeme tretiranja intenzivno i uznemireno lizala svoju gornju usnicu i njuškicu, što mi se nije nimalo dopalo.

Kako je ona mali pas, kad špricnem, oblak iz spreja cijelu je obavije. Isto tako, kako ima dugačku dlaku, ne znam koliko sam joj uspjela doći do kože. A dlaka bude sva mokra. Zato sam prestala.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.