Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2010., 12:39   #201
Quote:
Kvazar1 kaže: Pogledaj post
Ja uzimam magnezij od Biolectra direct, to je u kristalima u duguljastim vrećicama ( kao šećer za kavu npr.) od 300 mg, ali ja uzmem jednu ujutro da se razgibam i to je to.
Uz put, to direktno sipate u usta, lijepo miriši na limun ( osvježi) i meni mišiće relaksira, vjerojatno i većini ljudi.

Ma vaša doza nije velika ali nije valjda da pijete 4 x dnevno, ne znam... onda smanjite pa vidite je li isto ili pitajte tu svoju koktoricu, jer ona mora imati u popisu što sve uzimate i je li to međusobno kompatibilno.

Naime osim što svakome ne mora sve podjednako djelovati, treba po meni voditi racuna o kompatibilnosti istovremene terapijske primjene, lijekova , pomoćnih ljek. sredstava i npr. nekih vitamina. To uvijek treba detaljno istražiti.

Evo jedan banalan primjer, Kalcij i Cink ne idu zajedno, jer se u resorbciji natječu i bolje ih je uzimati najmanje u različito vrijeme ako ne i različit dan.
A na primjer KAL ima dopunu prehrani Kalcij, Magnezij Cink (zajedno) i onda mi ništa nije jasno. No moguće da njihovi stručnjaci znaju da taj antagonizam nije veliki itd.

Onda je pogovotvu problem kada se uzimaju dva ili više lijekova ili kada se sve skupa sa nekim pomoćnim ljekovitim sredstvima kombinira.

E tada nastaje bućkuriš, koji ne može ni respektabilan univerzitet raspetljati.

Doista treba biti oprezan i sve dobro proučiti sam jer doktori nerado o tome pričaju, ali ako su spremni treba sve sa njima dogovarati.
Zbog čega doktori nerado o tome pričaju ?

Znaju li doktori koji nas liječe ili koji bi nas trebali liječiti kakva je resorpcija i učinak magnezija u pacijentovim fiziološkim procesima ?

• magnesium(elemental)
• magnesium citrate
• magnesium glycinate
• magnesium malate
• magnesium chloride
• magnesium ascorbate
• magnesium aspartate
• magnesium orotate

Ordiniraju li doktori/neurolozi MS pacijentima neka druga dopunska hranjiva za mozak i koja su to ?
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 14:53   #202
Nećete vjerovati što je meni moj neurolog savjetovao- jesti teleći mozak. i ja sam to uredno mjesecima radila (pohani teleći mozak je jako ukusan, pravi pecijalitet).
Jedini efekt na moje zdravlje su bili gnojni prištići po svuda a najviše na licu.
Molim društvo da se suzdrži od šaljivih komentara jer ovo je, kunem se, živa istina
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 15:44   #203
Quote:
martix kaže: Pogledaj post
Nećete vjerovati što je meni moj neurolog savjetovao- jesti teleći mozak. i ja sam to uredno mjesecima radila (pohani teleći mozak je jako ukusan, pravi pecijalitet).
Jedini efekt na moje zdravlje su bili gnojni prištići po svuda a najviše na licu.
Molim društvo da se suzdrži od šaljivih komentara jer ovo je, kunem se, živa istina
Da li je Vama Vaš neurolog preporučio da pripremite teleći mozak pohanjem
zbog efikasnijeg djelovanja zasičenih masnih kiselina ?

U upute dotičnog doktora zaista ne treba sumnjati ! ?
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 16:21   #204
Quote:
martix kaže: Pogledaj post
Nećete vjerovati što je meni moj neurolog savjetovao- jesti teleći mozak. i ja sam to uredno mjesecima radila (pohani teleći mozak je jako ukusan, pravi pecijalitet).
Jedini efekt na moje zdravlje su bili gnojni prištići po svuda a najviše na licu.
Molim društvo da se suzdrži od šaljivih komentara jer ovo je, kunem se, živa istina

meni je jedan lijecnik opce prakse savjetovao da tu i tamo konzumiram janjeci mozak...
nista cudno, mijelin je mijelin, i ako ga mozemo preraditi da ide u korist nasem ostecenom mijelinu - sve 5! mislim da je to ta logika....

uostalom, sto ima lose u pohanom janjecem mozgu? mmmm...
zlo & naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 16:59   #205
Savjetovani način pripreme: Mozak izrezati na manje komade,, uvaljati u brašno i pržiti na ulju dok se načini krckava korica. Izvaditi iz tave i staviti na upijajući papir, malo posoliti.
Joj,valjda se nećemo pretvoriti u coolinariku.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 18:11   #206
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
Ja ću samo reć da nismo svi u istom sosu, neki su u boljim umacima
hehehehehehe, baš sam se nasmijala kad sam ovo vidjela
vaga85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 18:13   #207
Quote:
martix kaže: Pogledaj post
Savjetovani način pripreme: Mozak izrezati na manje komade,, uvaljati u brašno i pržiti na ulju dok se načini krckava korica. Izvaditi iz tave i staviti na upijajući papir, malo posoliti.
Joj,valjda se nećemo pretvoriti u coolinariku.
super, sad sam gladna
vaga85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 18:53   #208
hehe, jesu ti doktori ikad učili medicinu? ili su doktori nekog nadrilječništva? ili nikad nisu ni išli u školu... a možda su se samo šalili...
mislim, svatko tko je završio 8 razreda osnovne bi trebao znati da se bjelančevine (mijelin u ovom slučaju) tijekom prehrane prerađuju u aminokiseline, ne dolaze u izvornom obliku u naš organizam jer ih on kao takve ne može preraditi. možete pojesti kile i kile mozga ili šnicla ili pilećih bataka, organizmu je svejedno, i dalje su to bjelančevine.

p.s. vidim da neki na forumu savjetuju 'vegetiranje' za vrijeme relapsa... tctctc...
- prije dvije godine moj dragi je bio kum svom prijatelju na vjenčanju, a ja sam 3 tjedna prije toga pala u teški relaps. bila sam utrnuta od glave do pete. no, kako nije dolazilo u obzir da ne dođem na vjenčanje (stvarno sam htjela ić!), rekla sam da ću ić, ali i da ću ostat do kad ću moć izdržat, bez forsiranja. ostala sam do 3 ujutro, plesala koliko sam god mogla i još mrvicu više.
drugi dan, kad sam se probudila, utrnutost se smanjila za cca 50%. kroz slijedećih 7 dana sam potpuno povratila sve taktilne funkcije. (naravno, nastavila sam svoju 'terapiju' kod kuće)

Istraživanja pokazuju da žene koje su umjereno fizičke aktivne, za razliku od žena koje stalno sjede imaju
općenito nižu stopu malignih oboljenja i bolje djelovanje imunološkog sustava (više leukocita i povišene koncentracije imunoglobulina)
smanjeni rizik nastanka raka dojke
očekivani životni vijek je sedam godina duži
manje depresija i tjeskobe, te bolje mentalne sposobnosti i brzina
više relaksacije, više uvjerljivosti, više spontanosti i entuzijazma, bolji odnos prema sebi samoj i bolje prihvaćanje sebe same
jače kosti, pojačanu gustoću kostiju, povećanu koštanu masu i povećanu sposobnost kosti da podnese mehaničke stresove i lomove
više odmarajućeg spavanja
veće samopoštovanje.


http://www.poliklinika-harni.hr/teme...jelovjezba.asp

nije mi jasno zašto bi itko pomislio da je izležavanje put ka bilo čemu osim lošem osjećanju, atrofiji i depresiji?
minimega is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 20:51   #209
Quote:
vaga85 kaže: Pogledaj post
hehehehehehe, baš sam se nasmijala kad sam ovo vidjela
samo primjećujem...

nego meni je već 2 dana loše, zapravo u petak sam oplela niz stepenice. Nisam se udarila ni ozljedila na bilo koji način (ništa me ne boli) samo mi je osjećaj zatrnutosti jači. Valjda je to više psiha... malo sam se i iznervirala (bravo za mene :klap: ) al bi zato netko mogao biti
Pozdrav svima!
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 21:20   #210
Vidim da i dalje vlada atmosfera "doktori ništa ne znaju a lijekovi su otrov i smeće".
Svatko ima pravo na svoje mišljenje - ako tako mislite, ne idite doktoru i ne uzimajte lijekove, as simple as that.

Evo, npr., moja mama se nije liječila ni išla doktorima. Ne što ne bi htjela, nego u njeno vrijeme lijekova za ms nije ni bilo, nikakvih, a ona je sama sklona zanemarivanju svog zdravlja. OK, hranila se zdravo i kretala dok je mogla, borac do kraja, pozitivna, vesela.

Eto je danas, potpuno nepokretna, leži, inkontinetna, ne može žvakati, jedva guta, jedva govori, ne može ništa rukama, ima užasne bolove u rukama, grčeve u nogama i spontano i na dodir, noge se ne mogu izravnati, preslaba je čak i za kolica, početak dekubitusa, ne pamti, ne može se koncentrirati, kognitivne sposobnosti minimalne. A nema još ni 60.


No glavno da se nije trovala lijekovima.

Zadnje uređivanje femmelatin : 05.12.2010. at 21:26.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 21:24   #211
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Vidim da i dalje vlada atmosfera "doktori ništa ne znaju a lijekovi su otrov i smeće".
Svatko ima pravo na svoje mišljenje - ako tako mislite, ne idite doktoru i ne uzimajte lijekove, as simple as that. Google je ionako pametniji od svih dr zajedno.
Evo, npr., moja mama se nije liječila ni išla doktorima. Ne što ne bi htjela, nego u njeno vrijeme lijekova za ms nije ni bilo, nikakvih, a ona je sam sklona zanemarivanju svog zdravlja. Hranila se zdravo i kretala dok je mogla, koliko je mogla.

Eto je danas, potpuno nepokretna, leži, inkontinetnna, ne može žvakati, jedva guta, jedva govori, ne može ništa rukama, ima užasne bolove u rukama, grčeve u nogama i sponatano i na dodir, noge se ne mogu izravnati, preslaba je čak i za kolica, početak dekubitusa. A nema još ni 60.
No glavno da se nije trovala lijekovima.
slažem se s tobom.
doduše ja ne uzimam ništa. na interferon nemam pravo, a za vitamine ni sama ne znam zašto ne uzimam.
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 21:38   #212
Na interferon nemaš JOŠ pravo, ali možda ćeš ga dobiti. Ili nešto drugo. Kontroliraj se redovito, odi privatno kod neurologa i neka ti složi neku kombinaciju vitamina / dodataka, vježbe itd.

Ja idem na dvije adrese privatno. Zato jer mislim da je MS preozbiljna dijagnoza za sporadične kontrole u bolnicama gdje se čeka mjesecima na red.
Naravno da se vodim i u bolnici.
Privatno idem svaka tri mjeseca i to kod dvije osobe, jer želim čuti dva mišljenja i dva pristupa (međusobno se ne pobijaju nego nadopunjuju).
Idem privatno jer želim doći na red onda kada meni odgovara & treba, imati sat vremena za razgovor i sva pitanja. Krvnu sliku kontroliram 3-4 puta godišnje, zbog interferona.
Doktorici sam došla i s knjigom od Vide Demarin Mozak koji traje (toplo preporučujem) gdje ima i dio sa savjetima o MS - i doslovno sam okrenula tu stranicu i rekla - sad mi Vi recite što od ovog trebam uzimati s obzirom na svoje stanje.
Žena mi je sve posložila, od tih vitamina i sl. pa do savjeta što i kako trebam raditi, vježbati, šetati, izlagati se ili ne suncu itd.

Ne polažem sve nade na interferon - nego na cijelu kombinaciju načina života, stava, vježbanja, hrane, pića, relaksacije itd.itd.
Najbitnije je da se ne zapuštam kao moja mama.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 22:25   #213
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Na interferon nemaš JOŠ pravo, ali možda ćeš ga dobiti. Ili nešto drugo. Kontroliraj se redovito, odi privatno kod neurologa i neka ti složi neku kombinaciju vitamina / dodataka, vježbe itd.

Ja idem na dvije adrese privatno. Zato jer mislim da je MS preozbiljna dijagnoza za sporadične kontrole u bolnicama gdje se čeka mjesecima na red.
Naravno da se vodim i u bolnici.
Privatno idem svaka tri mjeseca i to kod dvije osobe, jer želim čuti dva mišljenja i dva pristupa (međusobno se ne pobijaju nego nadopunjuju).
Idem privatno jer želim doći na red onda kada meni odgovara & treba, imati sat vremena za razgovor i sva pitanja. Krvnu sliku kontroliram 3-4 puta godišnje, zbog interferona.
Doktorici sam došla i s knjigom od Vide Demarin Mozak koji traje (toplo preporučujem) gdje ima i dio sa savjetima o MS - i doslovno sam okrenula tu stranicu i rekla - sad mi Vi recite što od ovog trebam uzimati s obzirom na svoje stanje.
Žena mi je sve posložila, od tih vitamina i sl. pa do savjeta što i kako trebam raditi, vježbati, šetati, izlagati se ili ne suncu itd.

Ne polažem sve nade na interferon - nego na cijelu kombinaciju načina života, stava, vježbanja, hrane, pića, relaksacije itd.itd.
Najbitnije je da se ne zapuštam kao moja mama.
i mislila sam to da nemam još pravo...
tnx na savjetima!
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 22:48   #214
Nema na čemu.
Ja sam skužila da mi najviše pomaže neki program joga vježbi s vođenim relaksacijama / meditacijama. Išla sam neko vrijeme, pa mi je uletila neka gužva i priv. problemi, ali sad ću opet krenuti. Neviđeno koliko sam se psihički i fizički bolje osjećala (nije ništa zahtjevno i ne moraš imati posebu kondiciju ni predznanje). I svakodnevno 15-minutno opuštanje (meditacija) - samo fokus na disanje, zatvorenih očiju.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:37   #215
Quote:
minimega kaže: Pogledaj post
[I] Istraživanja pokazuju da žene koje su umjereno fizičke aktivne, za razliku od žena koje stalno sjede imaju
općenito nižu stopu malignih oboljenja i bolje djelovanje imunološkog sustava...

.hr/teme/stil/04tjelovjezba.asp[/url]

nije mi jasno zašto bi itko pomislio da je izležavanje put ka bilo čemu osim lošem osjećanju, atrofiji i depresiji?

ma svi smo mi prica za sebe...slusajte svoje tijelo, pronadjite pravu recepturu koja odgovara upravo Vama...
veliki sam protivnik univerzalnih recepata za svakoga, jer ne odgovaraju svima iste stvari...

po kolicini fizicke i mentalne aktivnosti prije bolesti, ja nikad nisam ni trebala oboljeti od bilo kakve bolesti, a kad se tome doda mediteranska prehrana (voce, povrce, piletina, puretina, riba), uredan zivot, odsustvo bilo kakvih poroka (osim pusenja, al' umjereno), trebala sam raditi i zivjeti 100 godina!
a evo me sad, 80% invalid u dvije godine...
zlo & naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:43   #216
Quote:
minimega kaže: Pogledaj post
p.s. vidim da neki na forumu savjetuju 'vegetiranje' za vrijeme relapsa... tctctc...
- prije dvije godine moj dragi je bio kum svom prijatelju na vjenčanju, a ja sam 3 tjedna prije toga pala u teški relaps. bila sam utrnuta od glave do pete. no, kako nije dolazilo u obzir da ne dođem na vjenčanje (stvarno sam htjela ić!), rekla sam da ću ić, ali i da ću ostat do kad ću moć izdržat, bez forsiranja. ostala sam do 3 ujutro, plesala koliko sam god mogla i još mrvicu više.
drugi dan, kad sam se probudila, utrnutost se smanjila za cca 50%. kroz slijedećih 7 dana sam potpuno povratila sve taktilne funkcije. (naravno, nastavila sam svoju 'terapiju' kod kuće)

Istraživanja pokazuju da žene koje su umjereno fizičke aktivne, za razliku od žena koje stalno sjede imaju
općenito nižu stopu malignih oboljenja i bolje djelovanje imunološkog sustava (više leukocita i povišene koncentracije imunoglobulina)
smanjeni rizik nastanka raka dojke
očekivani životni vijek je sedam godina duži
manje depresija i tjeskobe, te bolje mentalne sposobnosti i brzina
više relaksacije, više uvjerljivosti, više spontanosti i entuzijazma, bolji odnos prema sebi samoj i bolje prihvaćanje sebe same
jače kosti, pojačanu gustoću kostiju, povećanu koštanu masu i povećanu sposobnost kosti da podnese mehaničke stresove i lomove
više odmarajućeg spavanja
veće samopoštovanje.


http://www.poliklinika-harni.hr/teme...jelovjezba.asp

nije mi jasno zašto bi itko pomislio da je izležavanje put ka bilo čemu osim lošem osjećanju, atrofiji i depresiji?
a gledaj, relaps je pogoršanje i normalno da većini odgovara ležanje. ja znam da sam prva dva dana sad kad sam imala relaps ležala, otišla bi do wc-a i to mi je bilo previše. činjenica je da se općenito ne smijemo forsirati . nekome je to hodanje, a nekome tko zna šta...
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 15:30   #217
Quote:
minimega kaže: Pogledaj post
hehe, jesu ti doktori ikad učili medicinu? ili su doktori nekog nadrilječništva? ili nikad nisu ni išli u školu... a možda su se samo šalili...
mislim, svatko tko je završio 8 razreda osnovne bi trebao znati da se bjelančevine (mijelin u ovom slučaju) tijekom prehrane prerađuju u aminokiseline, ne dolaze u izvornom obliku u naš organizam jer ih on kao takve ne može preraditi. možete pojesti kile i kile mozga ili šnicla ili pilećih bataka, organizmu je svejedno, i dalje su to bjelančevine.

p.s. vidim da neki na forumu savjetuju 'vegetiranje' za vrijeme relapsa... tctctc...
- prije dvije godine moj dragi je bio kum svom prijatelju na vjenčanju, a ja sam 3 tjedna prije toga pala u teški relaps. bila sam utrnuta od glave do pete. no, kako nije dolazilo u obzir da ne dođem na vjenčanje (stvarno sam htjela ić!), rekla sam da ću ić, ali i da ću ostat do kad ću moć izdržat, bez forsiranja. ostala sam do 3 ujutro, plesala koliko sam god mogla i još mrvicu više.
drugi dan, kad sam se probudila, utrnutost se smanjila za cca 50%. kroz slijedećih 7 dana sam potpuno povratila sve taktilne funkcije. (naravno, nastavila sam svoju 'terapiju' kod kuće)

[/I]

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...jelovjezba.asp

nije mi jasno zašto bi itko pomislio da je izležavanje put ka bilo čemu osim lošem osjećanju, atrofiji i depresiji?
http://hr.wikipedia.org/wiki/Masne_k...asnih_kiselina

Mozgovi koji se papaju obiluju masćobom.U toj papici najviše su prisutne zasičene masćobe ili ti ga zasičene masne kiseline.

Ljudovima koji su obdareni kroničnom upalom CNS-a ne bi trebalo biti baš šesko jedno kakve masćobe gutaju.

Nezasićene masćobe susprežu upalni proces , a zasićene masćobe ga pospješuju.

Svako prema sebi prema svojem ukusu.

Proteinčiće treba također respektirati i diferencirati skupa sa ugljikohidratićima
ukoliko se to uopće čini nekom zanimljivo.

Svoj serum formiramo sami putem papice, a ne Duh Sveti.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 16:29   #218
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
...
Mozgovi koji se papaju obiluju masćobom.U toj papici najviše su prisutne zasičene masćobe ili ti ga zasičene masne kiseline.
...
Nezasićene masćobe susprežu upalni proces , a zasićene masćobe ga pospješuju.
....
Proteinčiće treba također respektirati i diferencirati skupa sa ugljikohidratićima
ukoliko se to uopće čini nekom zanimljivo.
....
mislim da sam dobro shvatila kad su komentirali mijelin, a ne maščobe. mada, svaki doktor bi kao izvor nezasićenih masnih kiselina naveo biljne proizvode poput ulja (maslinovo, laneno...) ili sjemenki, a ne zasićene životinjskog porijekla.
minimega is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:28   #219
jedno pitanje prije 5-6 godina dijagnosticirana mi je upala očnog živca na ljevom oku MR glave i vratne kralježnice napravljen prije mjesec dana je uredan nema lezija. mene bole leđa i ruke i osjecam koda mi mravi šetaju po obrazu. doktor mi je reka da mu se javim ako MR nešto pokaže. da li je to normalno kod simptoma MS?
nisam nigdi pročita o sexu kod oboljeli od MS?
da li toga ima pricajmo malo o tome a ne doktori ovaki ovaj ljek ovaki
ja još nemam dijagnozu a naravno na putu sam prema tome?
duje79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:31   #220
Quote:
minimega kaže: Pogledaj post
hehe, jesu ti doktori ikad učili medicinu? ili su doktori nekog nadrilječništva? ili nikad nisu ni išli u školu... a možda su se samo šalili...
mislim, svatko tko je završio 8 razreda osnovne bi trebao znati da se bjelančevine (mijelin u ovom slučaju) tijekom prehrane prerađuju u aminokiseline, ne dolaze u izvornom obliku u naš organizam jer ih on kao takve ne može preraditi. možete pojesti kile i kile mozga ili šnicla ili pilećih bataka, organizmu je svejedno, i dalje su to bjelančevine.

p.s. vidim da neki na forumu savjetuju 'vegetiranje' za vrijeme relapsa... tctctc...
- prije dvije godine moj dragi je bio kum svom prijatelju na vjenčanju, a ja sam 3 tjedna prije toga pala u teški relaps. bila sam utrnuta od glave do pete. no, kako nije dolazilo u obzir da ne dođem na vjenčanje (stvarno sam htjela ić!), rekla sam da ću ić, ali i da ću ostat do kad ću moć izdržat, bez forsiranja. ostala sam do 3 ujutro, plesala koliko sam god mogla i još mrvicu više.
drugi dan, kad sam se probudila, utrnutost se smanjila za cca 50%. kroz slijedećih 7 dana sam potpuno povratila sve taktilne funkcije. (naravno, nastavila sam svoju 'terapiju' kod kuće)

Istraživanja pokazuju da žene koje su umjereno fizičke aktivne, za razliku od žena koje stalno sjede imaju
općenito nižu stopu malignih oboljenja i bolje djelovanje imunološkog sustava (više leukocita i povišene koncentracije imunoglobulina)
smanjeni rizik nastanka raka dojke
očekivani životni vijek je sedam godina duži
manje depresija i tjeskobe, te bolje mentalne sposobnosti i brzina
više relaksacije, više uvjerljivosti, više spontanosti i entuzijazma, bolji odnos prema sebi samoj i bolje prihvaćanje sebe same
jače kosti, pojačanu gustoću kostiju, povećanu koštanu masu i povećanu sposobnost kosti da podnese mehaničke stresove i lomove
više odmarajućeg spavanja
veće samopoštovanje.


http://www.poliklinika-harni.hr/teme...jelovjezba.asp

nije mi jasno zašto bi itko pomislio da je izležavanje put ka bilo čemu osim lošem osjećanju, atrofiji i depresiji?
Draga dušo, nisu ni svi relapsi ni svi pacijenti isti. Ja nisam nikada i nikome savjetovala izležavanje kao lijek. Dapače, aktivnija sam od većine ljudi sa MS-om. Međutim postoje dani, čak i duža razdoblja kad povučem ručnu, slušam svoje tijelo, mirujem, što nije u skladu sa mojim hiperaktivnim tempom. Kad osjetim da je vrijeme za akciju polagano krenem i stignem nadoknaditi sve propušteno. To je ono što sam namjeravala poručiti zabrinutoj forumašici koja se žalila da nema snage za vježbe. Ti samo uživaj u dernecima do zore, kad ti čine tako dobro. A svoje krive zaključke sačuvaj za sebe.
gala17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.