Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2007., 12:55   #361
Mene stitnjaca bukvalno ispizdjuje
gusi me u stanju mirovanja
gusi me kad sam hiperaktivna

Nemerem vise normalno funkcionirat
a moram se strpit jos koji tjedan za napravit nove nalaze
da vidimo jel cista raste

Grozan osjecaj
Ćarli is offline  
Old 11.03.2007., 15:09   #362
ma daj, charlietice, kak se ti mozes grdo osjecat ?? gledajuc te na slikici, kak se ljubujes, sumnjam u to... :-)
zezam se...
ja mrzim ta duga cekanja neceg, narocito kad iscekujes nest bitno..
zato se uvijek probam nekud ugurat prek neke veze.. jasno - kad se radi o (meni) bitnoj npr zdravstvenoj temi..
ti bas moras tako dugo cekat ? (sorry - mozda si prije opisala tvoju sitjuesn, ali nisam isao u povijest)..
ZakS is offline  
Old 11.03.2007., 23:45   #363
Quote:
ZakS kaže: Pogledaj post
ma daj, charlietice, kak se ti mozes grdo osjecat ?? gledajuc te na slikici, kak se ljubujes, sumnjam u to... :-)
zezam se...
ja mrzim ta duga cekanja neceg, narocito kad iscekujes nest bitno..
zato se uvijek probam nekud ugurat prek neke veze.. jasno - kad se radi o (meni) bitnoj npr zdravstvenoj temi..
ti bas moras tako dugo cekat ? (sorry - mozda si prije opisala tvoju sitjuesn, ali nisam isao u povijest)..
Ukratko:imala Hashimoto koji mi je "jeo" stitnjacu,
rubovi su "pojedeni" i neravni
sad imam neku blentavu cistu i prate joj rast
od 11.mjeseca do 1. narasla je 1 mm.

Ali mene gusi
Gusi li jos koga?
Ćarli is offline  
Old 12.03.2007., 01:19   #364
Quote:
Charlie_bb kaže: Pogledaj post
Ukratko:imala Hashimoto koji mi je "jeo" stitnjacu,
rubovi su "pojedeni" i neravni
sad imam neku blentavu cistu i prate joj rast
od 11.mjeseca do 1. narasla je 1 mm.

Ali mene gusi
Gusi li jos koga?
ako si imala hashimoto imas ga i sada, jer je to kronicna autoimuna bolest.
jesu li ti punktirali tu cistu? ako se dobro sjecam pisala si da je velika. ako imas prilican broj antitijela moguce je da ta cista nestane zajedno sa stitnjacom.
uglavnom svi koji imaju bolesnu stitnjacu imaju osjecaj gusenja ali iz razlicitih razloga.
clarity is offline  
Old 12.03.2007., 10:46   #365
Quote:
clarity kaže: Pogledaj post
ako si imala hashimoto imas ga i sada, jer je to kronicna autoimuna bolest.
jesu li ti punktirali tu cistu? ako se dobro sjecam pisala si da je velika. ako imas prilican broj antitijela moguce je da ta cista nestane zajedno sa stitnjacom.
uglavnom svi koji imaju bolesnu stitnjacu imaju osjecaj gusenja ali iz razlicitih razloga.
Nisu mi punktirali,rekla je da dodjem za 3 mj. da vidi koliko i da li je narasla.

Znaci,nisam jedina koju gusi
Ćarli is offline  
Old 12.03.2007., 14:52   #366
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
...
inace muku mucim s niskim tlakom, probavom, pms-om i sl. pa nekad nisam sigurna smijem li za sve optuziti "prijateljicu" ili ne...
slobodno okrivi stitnjacu, ja sam imala faze i kad su mi dali preveliku dozu i premalu, kad mi fali hormona imam takve smetnje, niski tlak, pms za vola ubit i debljanje, nakuplja mi se tekucina cak i oko lica (dobijem 'zgodni' mali podbadak)

Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
...
nacin prehrane svako malo pokusavam dovesti u neku "zdravu" opciju (iako se ja oduvijek trudim jesti raznovrsno i nastojim pojesti nesto svjeze svaki dan), ali uvijek se vratim na one brze i jednostavne stvari koje mogu spremit nakon posla i koje ce me zasititi (od "prezdrave" hrane sam gladna cijeli dan - i stalno ceznem za masnim i slanim - doduse, takva sam oduvijek)...
sama cinjenica da imas potrebu za kaloricnom (nezdravom) hranom je znak da ti fali hormona, meni su se recimo jako jele krafne
problem je u tome sto ti je metabolizam usporen pa ti se ne apsorbira sve korisno iz ovih zdravih vrsta hrane kao sto bi se to normalno desavalo

inace super je ovo sto svakih 6 tjedana ides na kontrolu, kroz par mjeseci ce ti naci dobru dozu i onda ces imati manje problema,

nije uvijek ni rjesenje da odmah daju vecu dozu jer ponekad pretjeraju u procjeni i opet traje dok nadju dobru varijantu
hooray is offline  
Old 13.03.2007., 23:01   #367
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
kad mi fali hormona imam takve smetnje, niski tlak, pms za vola ubit i debljanje, nakuplja mi se tekucina cak i oko lica (dobijem 'zgodni' mali podbadak)
uh ovo mi zvuči poznato... naročito s nakupljanjem tekućine na licu. imala sam duuuugo vremena obraze kao neki tužni pas. moram priznati da je stanje s natečenošću nakon operacije puno bolje. sve više ličim na samu sebe.
Bina is offline  
Old 14.03.2007., 12:36   #368
evo i mene minus stitnjaca

evo dragi moji da vam se javim, nije me bilo dosta dugo al bilo je problema pa onda predugo zadrzavanje u bolnici, pa onda sada opet..al idem ispocetka.
otisla sam na sve preglede kako ste mi i savjetovale, galopirajuca hipertiroza. nakon 4 mjeseca lijecenja alergija na sve hormone. hitno vadjenje.
izvadili su mi cijelu. zbog enormnog pada kalcija padam u komu i grcim se. nakon 21 dan infuzije pustaju me. odnosno rekla sam im da idem.
nisam mogla vise biti gore.
pijem eutyrox i caco3 i at10. ne vidim nikakve promjene. lose mi je. al nemam simptome hipera. tak da ne znam dal je ovo sada bolje ili gore. mislim zaboravila sam kak je ono bilo lose. jer ovo je fakat koma. oduzme mi se noga i ne osjecam je. ukljesti ruka. i tome slicno..
najgore valjda u svemu tome je kaj sam dobila 8 kila!!!! i vaga ide prema gore!!! ubija me to. dosla sam do toga da razmisljam o prosirenju traperica. a to nemrem nikako napravit. to je ne ne. veliko ne.
tak da osim kaj izgledam ko priklana svinja i hodam okolo s maramama oko vrata jos imam i onaj tupfer pa nema sanse da me fulate. fuj..
al po onome sto sam cula svima je isla van, prvo dio pa onda cijela stitnjaca tak da su zene i vise puta dolazile, i to upravo one sa simptomima poput mojeg. kak sam srela i janicu koja je imala istu bolest rekla mi je da je ona dobila 12 kila!!! nakon tri mjeseca i da je onda pukla i otisla kod doktora i onda se pobrinuo i dodavao, oduzimao dozu i k tome slicno. sad mi izgleda ok. mislim vidi joj se da je operirana al nije fakat ogromna. mislim pored mene s 8 kila dobivenih izgleda ko kate moss na njujorskom tjednu mode.
rekla mi je da ne brinem i da ce sve biti ok. mislim znam da kenja, tak se i ona osjecala nakon svega. al valjda ce biti bolje..
eto. tolko od mene.
izrezali su me u vinogradskoj..
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Old 15.03.2007., 08:04   #369
ja sam se operirala nakon hipretireoze prije nekoliko godina, izvadili su mi 3/4 štitnjače u vinogradskoj, nakon toga odredili dozu od 100 mg euthyroxa dnevno, i sve je bilo super osim što sam dobila 15 kg u dva mjeseca. kako se ne želim izgladnjivati i preskakati obroke samoinicijativno sam prije par mjeseci povisila sebi dozu na 150 mg euthyroxa, uskoro idem vaditi hormone pa ću vidjeti jesu li previše skočili - više se ne debljam ali sad imam problema sa nesanicom..... ah ta štitnjača....
moses is offline  
Old 15.03.2007., 19:11   #370
Evo, prema najavi, pozivam vas sve skupa na jedan topik o poremećajima rada štitnjače, da se prestanemo odvajati prema tome imamo li je previše ili premalo , ovdje.

Ovaj će topik biti zatvoren, a link na njega ostat će u prvom postu novog topika, ako vam za nešto zatreba.

__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.