Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2013., 18:57   #4181
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Ista kako Legenda SK, samo kaj ovu morate sami složiti jer se prodaju rastavljene u kutijama. Vrijedi te novce. Treba samo pogledati kako se ovi plastični nosači spajaju na okvir, da se ne bi tu raspadalo.
Hvala puno, od velike ste pomoći kao i uvijek
Daisy-ST is offline  
Old 07.02.2013., 21:17   #4182
Za afoja ...

Dragi i ja smo probali madrace koje smo ti naveli u prethodnom postu od Hespa (Vitasan, Ergostar i Medistar) u Solidumu. Medistar smo probali tvrđi (F2), razočarao nas, prodavačica kaže da se mekši F1 slabo prodaju, te ih nemaju uopće. Da li možda znaš u kojem salonu u Zagrebu imaju mekši Medistar, u Lesnini također imaju samo F2 također? Velika pohvala prodavačici na trudu...

Međutim, probali smo madrac od lateksa Hespo Latex Plus i taj nas je oduševio... Cijena jest viša od svih ostalih, ali je madrac fenomenalan. Dragi, koji ima problema sa vratnom kralježnicom i spavanjem, je zamalo zaspao u tih par sekundi na madracu. Ne znam koje je uopće tvrdoće, zaboravila pogledati. Afoj, što ti misliš o navedenom madracu?
sanjica8 is offline  
Old 07.02.2013., 21:48   #4183
... sada sam tek vidjela da neki na forumu kažu da latex madraci nisu dugotrajni, da postanu kvrgavi nakon nekog vremena, na drugim forumima tvrde da su to dugotrajni madraci... kome više vjerovati...
sanjica8 is offline  
Old 07.02.2013., 22:08   #4184
Quote:
Dragi i ja smo probali madrace koje smo ti naveli u prethodnom postu od Hespa (Vitasan, Ergostar i Medistar) u Solidumu. Medistar smo probali tvrđi (F2), razočarao nas, prodavačica kaže da se mekši F1 slabo prodaju, te ih nemaju uopće. Da li možda znaš u kojem salonu u Zagrebu imaju mekši Medistar, u Lesnini također imaju samo F2 također? Velika pohvala prodavačici na trudu...
Stvarno ne znam, ali ovaj tvrđi je neupotrebljiv.

Quote:
Međutim, probali smo madrac od lateksa Hespo Latex Plus i taj nas je oduševio... Cijena jest viša od svih ostalih, ali je madrac fenomenalan. Dragi, koji ima problema sa vratnom kralježnicom i spavanjem, je zamalo zaspao u tih par sekundi na madracu. Ne znam koje je uopće tvrdoće, zaboravila pogledati. Afoj, što ti misliš o navedenom madracu
Mislim da istu jezgru možete kupiti na dva mjesta za manje love.
http://www.ergoactiv.net/proizvodi/diplomat-madrac
http://www.wollbett.hr/lateks-madraci/settal/index.php

sva tri madraca su jezgra iz istog kalupa. www.artilat.be
još netko ima istu jezgru, al da me ubiješ nemrem se sjetiti tko.

Quote:
... sada sam tek vidjela da neki na forumu kažu da latex madraci nisu dugotrajni, da postanu kvrgavi nakon nekog vremena, na drugim forumima tvrde da su to dugotrajni madraci... kome više vjerovati...
i jednima i drugima. Nije svaki latex dobar, ali onaj koji je, bi trebao trajati dulje od svih pjena. ...ovaj je dobar.
afoj is offline  
Old 07.02.2013., 22:12   #4185
Quote:
tsh kaže: Pogledaj post
Da li ima neko ko mi moze pomoci (vidim afoj je tu dr. mr. za madrace)
Naime kuci imam tempur krevet + madrac, i sad mi treba nesto sto bi po "ugodjaju" bilo slicno tempuru ali za mnogo manje novce jer ce se na tom krevetu spavati samo 3 -4 tjedna godisnje.
Zapeli su mi za oko oni wellpur iz Jyska pa ako neko ima iskustva sa njima

http://www.jysk.com/hr/4/5/16/538/3319132/a/catalog
http://www.jysk.com/hr/4/5/16/538/3215132/a/catalog
http://www.jysk.com/hr/4/5/16/538/3328232/a/catalog
Bojim se da ovo neće zadovoljiti nekog tko spava na tempuru. Ove pjene su smijeh u usporedbi s tempurom. Ugođaj Tempura nema nitko. U dobrom smjeru idu Curem madraci i neki modeli od Ergoactiva, ali ni to nije tempur. ...iako je osjetno jeftinije. ove madrace ne bih preporučio nikome.

Možda neki bolji nadmadrac!? ovaj je super, ali to i košta http://www.ergoactiv.net/proizvodi/voyager-nadmadrac
afoj is offline  
Old 07.02.2013., 22:15   #4186
Quote:
Genius10 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Da li zna netko što detaljnije o ovom madracu iz lidla http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl...ndex_30676.htm
U opisu baš ne piše ništa detaljno, čak ni koja je vrsta pjene korištena
Vakumiran je, pa bi trebala biti PU pjena.
afoj is offline  
Old 07.02.2013., 22:29   #4187
... imaju neku akciju u Solidumu na taj Hespo latex madrac, ispao bi me u dimenziji 160x200 nekih 4500 kuna, beskamatno do 24 rate Mastercard Zagrebačke banke ... Ergoactiv je tu negdje, Wollbett je skuplji nekih 1300 kuna (za 2 cm jezgre više, toliko me ispadnu Legenda S podnice)...
sanjica8 is offline  
Old 07.02.2013., 22:51   #4188
:)

Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
na 7 zonskoj jezgri položaj na madracu diktira najtvrđi dio koji dolazi pod leđa i zatim prelazi prema glavi na najmekši dio za rame i na drugu stranu neka srednja tvrdoća za rit. Zone su otprilike jednake kao i na Optimo madracu koji imam i trebale bi odgovarati svim odraslim ljudima. Prvo je cca 30cm za jastuk/glava, onda cca 35cm zona rame, pa je ovaj dio za leđa koji postepeno postaje sve dublji. Na Optimu koji imam je to malo drugačije, ali jako slično raspoređeno.
Prepostavljem da nekome od 140 to neće biti dobro, jer bi ga povuklo skroz nisko na madrac, ali za ljude 160-180 bi trebalo biti ok.
Majstore, pa nemoj mene...ne...znam ja dobro kako idu i sto znace zone, i za koju visinu korisnika je koliko zona optimalno.
Pitanje je bilo , jasno i decidirano:
Gdje su na tom madracu 7 zona...zona se mora razlikovati od zone po drugoj " tvrdoci" koju daje korisniku. Znaci madrac da bi bio VISEZONSKI - MORA..MORA ..imati u sebi vise pjena razlicitih " tvrdoca"------ovdje ih nemai to je istina.
Urezivanjem, izrezivanje i bilo kakvim CNC manipulacijama u jezgri jedne specificne gustoće ( mozemo to zvati i tvrdoce) ta jezgra ne dostize kvalitete koje bi se mogle nazvati VISEZONSKIM MADRACEM.
To je marketinski uljepsan naziv za izrezanu jezgru te time oslabljenu u odredjenim podrucjima pjenu unutar madraca.
da se razumijemo, nije ovo samo marketinski izra Ergoactiva, to isto rade skoro pa svi , i Hespo, i Perfecta, i Hilding Ceska, i Optimo, dakle to je trenutni trend, no od osobe kao sto je kolega Afoj bi bilo za ocekivati, kad vec otkriva sve tajne branse madraca da i ovo otkrije, a narocito kad i on sam ima isti taj madrac, i jos nesto sto zaboravljas kad navodis da nesto vrijedi love koja se placa za madrac, a sto je vrlo vazno u tom segmentu ,
novac za vrijednost je to:
Da madrac od 14 cm jezgre i obucen u 2 cm navlake MORA biti jeftiniji od istoga takvog madraca sa 18 cm jezgre i 2 cm navlake, jer znamo da je kalkulacija radjena na osnovu kg materijala utrosenog u madrac a 18 cm jezgre ima 28% vise materijala. pjene u sebi nego madrac sa 14 cm jezgre.
Kod neupucenih kupaca to odmah izgleda kao jeftinije, povoljnije a malo tko usporedjuje ( ponekad i lazno dane info o visini)visine jezgri.
lako je utvrditi istinu, navlaka dole, cm u ruku i da vidimo koliko ima cm u jezgri, a onda cemo o cijeni.
Dakle 14 cm za 1900 ( npr ) kuna je prema 18 cm i 2200 kuna u biti preskupo, makar izgleda 300 kuna jeftinije.
Odnos od 28% manje materijala utrosenog u jezgri je veci nego razlika u 300 kuna. ( ovo je primjer i ne odnosi se na niti jedan model madraca odredjeno).
Ovim zelim dati samo drugi pogled na dosta puta slabo- da ne kazem krivo date informacije o tome sto vrijedi koliko love i sto je bestbuy madrac, jer kolega Afoj se ponekad zaigra time pa malo odluta u omiljene mu vode, tj vodjenje vode na omiljeni mu mlin
malo vise kalkulatora kolega , jer kad vec toliko toga znate o pjenama, sastavima madraca, sto tko i kako radi,neka to bude popracno i realnim kalkulacijama i odnosima jer to i zelite zar ne, da forumasi dobiju najbolje za svoju lovu.
madraci is offline  
Old 07.02.2013., 22:56   #4189
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Bojim se da ovo neće zadovoljiti nekog tko spava na tempuru. Ove pjene su smijeh u usporedbi s tempurom. Ugođaj Tempura nema nitko. U dobrom smjeru idu Curem madraci i neki modeli od Ergoactiva, ali ni to nije tempur. ...iako je osjetno jeftinije. ove madrace ne bih preporučio nikome.

Možda neki bolji nadmadrac!? ovaj je super, ali to i košta http://www.ergoactiv.net/proizvodi/voyager-nadmadrac
I da , s kojim to pravom uporedjujete Curem i neke modele od Ergoactiva sa Tempurom, kad Curem nikada niste probali i odspavali na njemu, kad nemate relevantna mjerenja s pomocu kojih bi se ocitale razlike izmedju tih modela, ( ja ih za vasu informaciju imam, ista osoba na oba vrlo slicna madraca, istih visina jezgri i istih gustoca) i na kraju
Tempur je PU pjena kao osnova i onda memory,
Curem je HR pjena kao osnova ionda memory
Ergoactiv - neznam ali vjerujem da je isto HR kao osnova
a sami tvrdite da PU je lose i ne valja. i gle kod Tempura Vas to ne smeta,
Iskreno..opet smo se zaigrali..ja pa ja, pa ja...covjece podsjecas me na Ibrahima iz Sulejmana ( no hard feelings)

I kazes toper od Ergoactiva kosta...Curem je toper 8cm pjene 85kg/m3 i kosta u istoj dimenziji 90x200 manje od Ergoactiva cije je pjena 60kg/m3 , visinu nisam vidio...dakle ...sto je to sto kosta..kako su ovdje postavljeni odnosi i sto je po tvome skuplje i kvalitetnije.
madraci is offline  
Old 08.02.2013., 11:34   #4190
Quote:
Majstore, pa nemoj mene...ne...znam ja dobro kako idu i sto znace zone, i za koju visinu korisnika je koliko zona optimalno.
a što onda pitaš, kad znaš!?
Quote:
Pitanje je bilo , jasno i decidirano:
Gdje su na tom madracu 7 zona...zona se mora razlikovati od zone po drugoj " tvrdoci" koju daje korisniku. Znaci madrac da bi bio VISEZONSKI - MORA..MORA ..imati u sebi vise pjena razlicitih " tvrdoca"------ovdje ih nemai to je istina.
Slažem se s tobom da je to jedan od načina da se naprave zone na madracu, ali nikako nije jedini način, a pogotovo ne jedini ispravan. Madraci kakve bi ti htio ne radi nitko. Ono što zona mora napraviti je da pojedini dio tijela pusti da utone u madrac, a pojedini ne.
Kad utonu rame i guzica, dio pritiska se rasporedi na leđa i na taj se način ujednače pritisci. Mislim da je svima jasno da će tijelo više utonuti u onaj dio na madracu koji je jače izrezan. Nadam se da ovo nije potrebno dodatno objašnjavati.
Madrac optimal je tako izrezan za razliku od ostalih madraca u tom cjenovnom rangu koji uglavnom imaju jednostavan površinski valoviti rez.
Quote:
Urezivanjem, izrezivanje i bilo kakvim CNC manipulacijama u jezgri jedne specificne gustoće ( mozemo to zvati i tvrdoce)
Ne možemo to tako nazvati, jer gustoća i tvrdoća nemaju nikakve veze kad se govori o ekspandiranim pjenama. Tako na tržištu pjena možeš kupiti blok gustoće 35kg/m3 u 3kPa, 3,6kPa, 4,4kPa itd. Latex je druga priča, ali pretpostaviti ću da znaš da latex nije ekspandirana pjena.
Quote:
ta jezgra ne dostize kvalitete koje bi se mogle nazvati VISEZONSKIM MADRACEM.
To je marketinski uljepsan naziv za izrezanu jezgru te time oslabljenu u odredjenim podrucjima pjenu unutar madraca.
Na taj način se rade zone na pjenastim madracima od prvog izlivenog latexa , pa do današnjih pjena.
Ukoliko ti misliš da to nije dobar način, nije mi jasno zašto prodaješ takve madrace!? Zašto ne napraviš madrac složen iz različitih tvrdoća pjena i ne pometeš tržište?
Quote:
da se razumijemo, nije ovo samo marketinski izra Ergoactiva, to isto rade skoro pa svi , i Hespo, i Perfecta, i Hilding Ceska, i Optimo, dakle to je trenutni trend,
Teško se trendom može nazvati nešto što se radi od 1926 godine.
Quote:
no od osobe kao sto je kolega Afoj bi bilo za ocekivati, kad vec otkriva sve tajne branse madraca da i ovo otkrije, a narocito kad i on sam ima isti taj madrac, i jos nesto sto zaboravljas kad navodis da nesto vrijedi love koja se placa za madrac, a sto je vrlo vazno u tom segmentu ,
novac za vrijednost je to:
Da madrac od 14 cm jezgre i obucen u 2 cm navlake MORA biti jeftiniji od istoga takvog madraca sa 18 cm jezgre i 2 cm navlake, jer znamo da je kalkulacija radjena na osnovu kg materijala utrosenog u madrac a 18 cm jezgre ima 28% vise materijala. pjene u sebi nego madrac sa 14 cm jezgre.
Kod neupucenih kupaca to odmah izgleda kao jeftinije, povoljnije a malo tko usporedjuje ( ponekad i lazno dane info o visini)visine jezgri.
lako je utvrditi istinu, navlaka dole, cm u ruku i da vidimo koliko ima cm u jezgri, a onda cemo o cijeni.
Dakle 14 cm za 1900 ( npr ) kuna je prema 18 cm i 2200 kuna u biti preskupo, makar izgleda 300 kuna jeftinije.
Odnos od 28% manje materijala utrosenog u jezgri je veci nego razlika u 300 kuna. ( ovo je primjer i ne odnosi se na niti jedan model madraca odredjeno).
Ovim zelim dati samo drugi pogled na dosta puta slabo- da ne kazem krivo date informacije o tome sto vrijedi koliko love i sto je bestbuy madrac, jer kolega Afoj se ponekad zaigra time pa malo odluta u omiljene mu vode, tj vodjenje vode na omiljeni mu mlin
malo vise kalkulatora kolega , jer kad već toliko toga znate o pjenama, sastavima madraca, sto tko i kako radi,neka to bude popracno i realnim kalkulacijama i odnosima jer to i zelite zar ne, da forumasi dobiju najbolje za svoju lovu.
Itekako pazim na visine kad uspoređujem cijene. (iako visina ne znači uvijek i bolji madrac). Ne znam gdje sam to usporedio dva madraca od kojih je jedan 18cm, a drugi 14cm (govorim o visini jezgre)!? Pazim i na način na koji je pjena izrezana, jer nije isto da li madrac ima simetričan val koji onda napravi jezgru visine 14cm ,ali ona zapravo nigdje nije deblja od 12cm jer je "val" visine 2cm. Posebno sam osjetljiv kad trošim svoje novce, a dodatno osjetljiv kad se radi o madracima jer o tome dosta znam, i potpuno se slažem s ovom tvojom usporedbom, ali ja sam taj madrac platio 1120kn i za mene mu nije bilo konkurencije. Nažalost više nisam u tom điru i ne mogu si priuštiti madrac tipa Curem , jer ga moram platiti po punoj cijeni, a to kao i većina ljudi na ovom forumu ne mogu. Meni je alternativa bio madrac od spužvetine ili u toj cijeni bonell. S odabirom sam više nego zadovoljan. Najveći problem tih "jeftinih" madraca je što su uglavnom pretvrdi, a ovaj nije tvrd i logično je izrezan.

Visina madraca je tek marketniški trik proizvođača i tu treba biti posebno oprezan. Dovoljno je pogledati madrace u Harvey Normanu i vidjeti kakve madrace prodaju. ..pa tamo ima madraca od pjene koji su visok po 35cm, a to nema nikakvog smisla. Robnu marku ima radi Hespo i uredno koriste presjeke iz svojim madraca, ali ih podignu za par centi i smanje kvalitet pjene. Takav je profil kupaca da pada na te besmisleno visoke madrace, je su uvjereni da će trajati dulje ,ako je madrac visok. Madrac visine 14cm može biti znatno kvalitetniji od nekog od 30. Što se pak cijene tiče, tu je stvar jasna kg x cijena = madrac

Ti furaš taj film da višezonski madrac mora imati različite pjene, a takvi madraci ne postoje na tržištu i potpuno si u krivu kad tvrdiš da se izrezivanjem (ili u slučaju latexa bušenjem) ne postiže isti učinak.

Quote:
I da , s kojim to pravom uporedjujete Curem i neke modele od Ergoactiva sa Tempurom, kad Curem nikada niste probali i odspavali na njemu, kad nemate relevantna mjerenja s pomocu kojih bi se ocitale razlike izmedju tih modela
Pravo mi nije potrebno jer je ovo open forum i svatko može iznjeti svoje mišljenje. To radim ja i to radiš ti. Ono što ja imam, je bolje poznavanje tehnologije proizvodnje sirovina za madrace i madraca, pa sam ja davno prije tebe znao koje su pjene i tko ih proizvodi za Curem madrace. ne kužim što se pjeniš (da ne velim ekspandiraš), jer sam te pjene davno pohvalio kao najbolje uz tempur koji ipak odskače. Uz napomenu da ne postoje Curem pjene, već postoje Curem madraci. O "relevantnim mjerenjima" sam sve rekao već nebrojeno puta, pa se tu neću ponavljati.

Quote:
Tempur je PU pjena kao osnova i onda memory,
Curem je HR pjena kao osnova ionda memory
Ergoactiv - neznam ali vjerujem da je isto HR kao osnova
a sami tvrdite da PU je lose i ne valja. i gle kod Tempura Vas to ne smeta,
Iskreno..opet smo se zaigrali..ja pa ja, pa ja...covjece podsjecas me na Ibrahima iz Sulejmana ( no hard feelings)
Itekako me smeta, pa jel čitaš ti uopće te moje postove. Svugdje sam spomenuo da Tempur ima najbolji visco, ali da kradu na PU pjeni. Nisam ljubitelj Tempura (vjerojatno zato što nisam ni ljubitelj Apple-a), ali ću ti ipak skrenuti pažnju na to da odeš otvoriti nove tempur madrace i pogledaš koja je pjena dolje. ...možda se iznenadiš ne specificiraju gustoću, ali znaju i oni što je HR
Quote:
I kazes toper od Ergoactiva kosta...Curem je toper 8cm pjene 85kg/m3 i kosta u istoj dimenziji 90x200 manje od Ergoactiva cije je pjena 60kg/m3 , visinu nisam vidio...dakle ...sto je to sto kosta..kako su ovdje postavljeni odnosi i sto je po tvome skuplje i kvalitetnije.
Jasno je kao dan što je kvalitetnije, ali ja uopće ne znam da kod nas postoji Curem nadmadrac 85kg. Kad sam isprobavao Curem madrace u tvom salonu ljubazna gospođa mi ga nije spomenula, a ja ga tamo nisam vidio. Madraci su ti ok, ali budimo realni 90% ljudi nema para za takve stvari i to je razlog zašto se ne priča puno o takvim madracima. Na žalost više nemam ni ja, pa gledam što je jeftino, a nije smeće.
Nadmadraci tog tipa nikad neće biti komercijalni, jer je danas poplava memory čudesa koji koji koštaju po 600-700kn ,a ljudima je teško objasniti zašto to nema smisla i zašto se to ne isplati kupiti. S druge strane oni koji imaju love će kupiti Tempur, jer je to ime i globalno poznat brand, a Curem i Ergoactiv su nepoznanica.
afoj is offline  
Old 08.02.2013., 12:10   #4191
DORMEO nadmadrac kojeg reklamiraju ne vrijedi ni kune, dobro da se dobije jastuk i poplun na poklon pa se lova skompenzira donekle
Tanya13 is offline  
Old 08.02.2013., 18:30   #4192
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Vakumiran je, pa bi trebala biti PU pjena.
Znači nije baš nešto kvalitetan? Baš čitam da je PU pjena više kao obična spužva i da baš nije idealna za madrac, barem ne za duži period korištenja.

EDIT: ovdje je originalna stranica na njemačkom za taj madrac http://www.lidl.de/de/Matratzen-bis-...70&et_sub=ciao
Genius10 is offline  
Old 09.02.2013., 17:06   #4193
Savjeti

Evo da podijelim svoje iskustvo kupovine madraca kroz savjete.

Prvo i osnovno, otiđite i probajte madrace, bez obzira na to što ste čuli za pojedini brand, model madraca, sirovinu/jezgru od koje je napravljen (latex, HR pjena / džepićasta jezgra) i sl. I ne govorite do koliko novaca ste spremni ići, prvo isprobajte dostupne vam madrace i zatim eliminirajte one van budžeta.

Paziti na razliku između PU pjene (obična poliuretanska pjena) i HR pjene (high resilience, isto od poliuretana, ali boljih karakteristika) - zapravo paziti da vam ne podvale PU pjenu pod HR pjenu.

Između favoriziranih madraca nabacite usporedbu osnovnih karakteristika - materijali od kojih su napravljeni, visina, gustoća pjene (kg/m3), perivost navlake, iz koliko je dijelova navlaka i naravno cijena.

Evo konkretne usporedbe između mojih favoriziranih (isključivo u smislu udobnosti) madraca:
Optimal (Ergoactiv)
  • Visina jezgre - 14 cm
  • HR pjena (35 kg/m3)
  • Periva navlaka (4 "cifa")
  • Cijena (140x200) - 1.918,40 kn
  • Jamstvo 2 godine
Elastica (Perfecta Dreams)
  • Visina jezgre - 15 cm
  • HR pjena (30 kg/m3)[/U]
  • Periva navlaka
  • Cijena (140x200) - 2.970,00 kn
  • Jamstvo - nisam pronašao podatak
Bez obzira na 1 cm višu jezgru, Elastica ima HR pjenu gustoće 30 kg/m3 a Optimal 35 kg/m3 te je Optimal 1000 kn jeftiniji. Izbor je očit!

Da, kupljen je Optimal, bez obzira što nije bio naveden među favorite po udobnosti u prethodnim postovima - zbog čega, nije važno, glavno da sam ja zadovoljan. Odgovarajuća podnica Spinea S, 140x200 - 918,00 kn. (cijene su važile prije Nove godine - tada su kupljeni madrac i podnica)


Napomena u vezi podnica: kada sam isprobavao Optimal madrac, bio je na podnici dimenzija 90 x 200 cm (Spinea S), a ja sam uzeo podnicu 140 x 200 cm - razlika u doživljaju mekoće na te dvije podnice je drastična, toliko drastična da sam molio da mi dostave dvije podnice 70 cm širine i zamijene ovu moju od 140 cm širine jer mi je madrac bio premekan.
Isto tako, što je madrac deblji to će podnica imati manji utjecaj da doživljaj mekoće (tvrdoće), pogotovo ako vam odgovaraju tvrđi madraci, što znači da si radije date napraviti podnicu, tj. 20ak letvi tako da razmak između istih bude manji od 5 cm (za krevet mojih roditelja, takva podnica me došla 150 kn...)

Sretno svima u potrazi za odgovarajućim madracem!
__________________
ON Ride :D
FOTM is offline  
Old 10.02.2013., 11:18   #4194
Afoj rade se iako vrlo malo i dalje madraci koji su zaista visezonski, a ne jednozonska jezgra prorezana da bi bila tako omeksana.jedan od njih je
http://www.matracetropico.cz/matrace...-milenium.html
no istini za volju ni ja ga ne drzim u prodaji. To da ce se izrezivanjem u pojedinim dijelovima time omeksati taj dio i da ce tijelo time dovesti u pravilan polozaj, to je poznato i tebi i meni, no reklamirati to kao zone je marketinski trik koji upotrebaljavaju skoro pa svi, tj, vjerovatno svi a to bas i ne odgovara istini.

Kako je osjecaj lezanja na madracu vrlo subjektivan, nesto je nekome tvrdo a drugome meko i pored tvoje averzije prema mjernim instrumentima za definiciju pravilnog odabira madraca mogu samo ponoviti da ipak nekih 5000 kupaca Xsensor i slicnih uredjaja je ipak malo pametnije , zar ne.
Vrlo dobro ti je poznato istrazivanje Dr. Grbca o pritiscima na krvozilni sistem naseg tijela i do toga da smanjenje protoka krvi dovodi do osjecaja boli i da je upravo to jedan od velikih uzroka loseg spavanja, spavanja na plohi koja nije u stanju dati pravilnu potporu nasem tijelu te ga madrac zbog svoje tvrdoce ali i mekoce jednostavno cini ne odgovarajucim ili odgovarajucim.
Te pritiske, koje je tesko sam definirati upravo radi takav uredjaj. A kako ja iz vlastitog visegodisnjeg prodajnog iskustva imam info iz prve ruke , jer ga upotreblajvam vec godinama to ti mogu potrvditi da isto tijelo na Tempuru i Curemu daje pritiske s kojima znam tocno koji je od ta dva madraca bolji a koji ne,te tvoj osjecaj moze biti i je cisto subjektivan, opet s tim odmakom da nekome moze bolje "leci" i na Xsensoru Tempur a nekome Curem.
Ti kazes tesko si danas ljudi mogu priustiti skup madraca- greska, greska jer i ja zivim ovdje imam prosjecna primanja i kad ustanovimo sto je skupo u realnim okvirima onda o tome mozemo diskutirati
Tvrdis da je Tempur, Curem, Optima , u grupi 45kg Hr i 85 kg memorya skupo.
Za ostale neznam no Curem 3000 koji je najporodavaniji model dodje cca 4200 kuna za 90x200.za 11 cm memorya 85 kg je to fer cijena.
garancija je , besplatna zamjena ako se ulegne vise od 10% tokom 7godina a onda doplata za svaku iduci od 20% cijene do 10 godine.
Znaci minimalno 10 godina udobnog spavanja, bez bolova i okretanja
da vidimo sto ćes u potrositi.
na cipele 2 para godisnje po recimo 500 kuna( jeftine cipele)1000 kuna i da ih nosis po 2 godine to je 5000 kuna,
Mobitel razgovori 200 kuna mjesecno puta 120 mjeseca je 24000 kuna
Kava 3 tjedno u kaficu je 36 kuna x53 tjedna x10 godina je?
I tako dalje i dalje..i zar je onda cifra od 4000 kuna puno za zdrav i miran san ne samo na Curemu negoi na svim madracima tih i slicnih kvaliteta.
Promicanje kupovine jefinih madraca je u biti promicanje losijeg spavanja, slabijeg oporavka tijela tokom nocnog sna, i vjerujem da je kontraproduktivno za korisnika.
Gledano sa strane trgovca, meni je isplativije prodati " jeftilen" i to upravo po principu po kojem ih kolege prodaju...udje stranka- dobar dan--legnite --probajte--par podataka o pjenama i navlaci i KUPAC SAM ODABEREi SAM SE " USOSI" kad kuci nakon par dana zakljuci da je to los odabir, a tih smo primjera imali i ovdje priliku za citati. i onda kupuje drugu podnicu, nadmadrac i tko zna sto pokusavajacu izvuci taj madrac da bude bolji ili dodje i kupi drugi madrac ,i ja zaradio vise nego da mu prodam skup madrac.
Iz licnog iskustva znam da sam uvijek kad sam na slican nacin htio ustedjeti " pojeo go.no".

Vjerujem da imas vise iskustva i znanja o pjenama , tehnicki gledano si tu potkovaniji od mene, jer mene taj dio nikada nije zanimao jer nije bio vezan uz moj dio posla, no u prodaji, a narocito u difiniranju pravilnog odabira madrac-podnica-jastuk, tu.....to je moje podrucje i svakodnevni posao, no kako ti i kazes, ti ne preporucujes sto da se uzme , nego samo objasnjavas razlike u sastavu pjena, a izgleda da si i u tim sastavima nekako usko orijentiran na par brendova.
Cijenim tvoj napor da forumasima pomognes no iskreno ta pomoc bez opetovanih probanja je .....
I da postoji i to registrirana, patentom zasticena Curem foamTM memory pjena, patentirana nacinom i vrstom upjenjivanja, a kad vec znas tko je radi, eto radovalo bi me da cujem ime tvornice koja za HildingAnders radi tu pjenu.

A sto se tice mjerenja ne spominjimo grupu Xsensor za madrace, no za tvoju informaciju Xsensor mjerni uredaj ( radi na slicnom proncipu mjerenja pritiska) se nalazi na liniji VW grupacije i svako sjedalo koje se monitira u Audi, VW robot kontrolira Xsensor uredjajem .
Kontrola se obavlja tako da se na sjedalo robotskom rukom postavi mjerna deka a druga robotska ruka na to pritisne lutku o obliku ljudskog tijela da vidi da li je sjedalo izradjeno po standardima i da li ce pritisci biti tako rasporedjeni da ne dodje do utrnuca ni u jednom dijelu vozacevog tijela tkom voznje jer bi to utjecalo na sigurnost voznje.
Audi-VW je u tome najrigorozniji no u Automotiv odjelu Xsensora su niz uredjaja prodali skoro svim velikm proizvodjacima i to ne samo u toj bransi.
A ako svi oni znaju cemu to sluzi ..mjerenje pritisaka tijela na odredjenoj povrsini..onda mislim da o tome ne treba stvarno trositi vise rijeci, jer i crkva je tvrdila da se zenlja ne okrece, pa danas ne misli tako

Zadnje uređivanje madraci : 10.02.2013. at 11:30.
madraci is offline  
Old 10.02.2013., 16:24   #4195
vidim da dosta vas tu ima puno iskustva s madracima, naime zanima dali bi mi mogli preporučiti neki kvalitetan madrac, jer ovaj moj je jako tvrd, star je več skoro 10 godina, i podnica je šper ploča, nisu one daske koje imaju razmak, svako jutro se probudim u bolovima ko da me je netko tuko cijelu noč, a mlad sam, 20 g, pa mi takvih problema netreba znači madrac bi trebo biti dimenzija 90x190 cm, da je što mekši, da nema opruga unutra, i da je cijenom negdje do 2400 kn, i prepostavljam da trebam onda kupit i novu elastičnu podnicu, pa ako bi mi mogli preporučiti jedno i drugo, a i vidio sam da postoji te podnice s motorom u sebi, jel ima tko to? jel valja šta? hvala
dmocek is offline  
Old 11.02.2013., 20:45   #4196
afoj ili madraci ili netko treći - vezano za nadmadrace (eto mene, bogohulim) - kako imam problema s kralježnicom i s time povezanim glavoboljama i vrtoglavicama, idem kod kiropraktičara koji mi je predložio da na madrac koji mi je (vjerojatno) pretvrd (Optimo Corona, HR pjena 55 kg/m3, tvrdoća F2), pokušam staviti nadmadrac kako bi ga malo "omekšao" pa da vidimo razliku. Čak vidim i neku logiku u kombinaciji jer očito "memory" madraci uvijek dolaze u kombinaciji s HR ili sličnom podlogom (?).

Na mojem madracu stalno imam osjećaj da mi ramena ne utonu dovoljno u madrac i da moram jako povisiti jastuk. Također sam vidio da, kada ležim bočno, ramena "fulaju" dio na podnici koji je predviđen za ramena, a ni zdjelica mi ne upada između "klinova" koje ima madrac pa se moram povući prema dolje tako da mi stopala "vise" s kreveta kada se ispružim.

Jednom sam se već očito zeznuo sa skupim madracem na kojem se već par godina ubijam pa bi ovaj "eksperiment" s nadmadracem vjerojatno bilo privremeno rješenje. Znači, ne želim opet bacit veliku lovu u nešto neprovjereno.

Gledao sam nadmadrace kod Jyska:
- Gold T30 Wellpur (550 Kn još do srijede)
- Gold T65 Wellpur (850 Kn također u "akciji")
Tko proizvodi tu pjenu i vrijedi li to što za ove novce? Da li oznake T65 i T30 predstavljaju gustoću pjene? Znači li veća gustoća i veću tvrdoću?

Gledao sam i Ergoactiv Voyager nadmadrac (oko 1.600 Kn u akciji) te Wollbett Memory nadmadrac (7 cm, 50 kg/m3, oko 1.380 Kn) što bi po nekoj logici trebalo biti kvalitetnije (?) ali mi je za eksperimentiranje malo preskupo.

Ima li smisla ovaj pokušaj s Jyskovim nadmadracima? Nekako si mislim - ako i fulam, nije tako strašno. A opet, za duplu lovu mogu dobti Wollbett ili Ergoactiv, ali tu baš ne smijem fulat i već sam na pola puta do kompletnog madraca.

Imal li smisla ić kod nekog tko mjeri pritisak na podlogu s onom mrežom sa senzorima?

Zadnje uređivanje Mican : 11.02.2013. at 20:54.
Mican is offline  
Old 12.02.2013., 11:15   #4197
pozdrav

nakon što sam ostala totalno razočarana Dormeo madracima ,i reklamirala dva puta ...odlučih kupiti pravi madrac....
dakle suprug i ja imamo problema s kralježnicom,,donji dio...koji bi nam najviše odgovarao
gledala sam Revital madrac od Ergoactiva ,,,optimal je više za gornji dio ...i što moram najviše gledati kod kvalitete ,ono kad piše 40kg /m3 ?? šta to znači
molim mišljenje i savjet tko zna...
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Old 12.02.2013., 12:26   #4198
Quote:
To da ce se izrezivanjem u pojedinim dijelovima time omeksati taj dio i da ce tijelo time dovesti u pravilan polozaj, to je poznato i tebi i meni, no reklamirati to kao zone je marketinski trik koji upotrebaljavaju skoro pa svi, tj, vjerovatno svi a to bas i ne odgovara istini.
Ok, ti sam sebi opišeš što je zona i onda kažeš da to nije zona!? Ako je madrac na tom mjestu mekši, znači da to je zona.
Po tebi znači ne postoji latex sa više zona? Pa latex madraci su izmislili zone.
Quote:
Kako je osjecaj lezanja na madracu vrlo subjektivan, nesto je nekome tvrdo a drugome meko i pored tvoje averzije prema mjernim instrumentima za definiciju pravilnog odabira madraca mogu samo ponoviti da ipak nekih 5000 kupaca Xsensor i slicnih uredjaja je ipak malo pametnije , zar ne.
Vrlo dobro ti je poznato istrazivanje Dr. Grbca o pritiscima na krvozilni sistem naseg tijela i do toga da smanjenje protoka krvi dovodi do osjecaja boli i da je upravo to jedan od velikih uzroka loseg spavanja, spavanja na plohi koja nije u stanju dati pravilnu potporu nasem tijelu te ga madrac zbog svoje tvrdoce ali i mekoce jednostavno cini ne odgovarajucim ili odgovarajucim.
Uopće nemam averziju prema mjernim uređajima i mislim da su itekako potrebni, ali ne u direktnoj prodaji , već u proizvodnji.
Dr. Grbac kojeg spominješ je došao do istog zaključka da mjerni uređaj može čovjeku odabrati materijal koji mu nije ugodan, ali daje odlične rezultate na mjerenje pritiska. (to sam ti već citirao iz njegove knjige ranije u topicu)
Na takav način te mjerne uređaje koriste i proizvođači automobila. Ne mjere oni svakog kupca. isto tako ni ti ne možeš napraviti madrac "po mjeri" i tu dolazi do problema.
Quote:
Ti kazes tesko si danas ljudi mogu priustiti skup madraca- greska, greska jer i ja zivim ovdje imam prosjecna primanja i kad ustanovimo sto je skupo u realnim okvirima onda o tome mozemo diskutirati
Tvrdis da je Tempur, Curem, Optima , u grupi 45kg Hr i 85 kg memorya skupo.
Za ostale neznam no Curem 3000 koji je najporodavaniji model dodje cca 4200 kuna za 90x200.za 11 cm memorya 85 kg je to fer cijena.
Ne kažem ja da to nije fer cijena i da je to loša investicija, ali čovječe mi živimu u zemlji gdje je penzija od 2000kn ludilo, a plaća od 3500kn realnost realnog sektora. Kako da si netko kupi madrac od 4000kn !?
Zato postoji alternativa tipa madrac Optimal. Solidno složen madrac koji će isto trajati 10 godina, ali košta 4 puta manje.
Uzalud ti usporedba s kavama i mobitelima, jer sad je aktualna usporedba s kruhom i mlijekom i sezona je madraca iz jysk-a za 500kn.
hespo koji je najveći proizvođač madraca kod nas najviše troši običan PU 25kg. To ti dovoljno govori.
Quote:
Gledano sa strane trgovca, meni je isplativije prodati " jeftilen" i to upravo po principu po kojem ih kolege prodaju...udje stranka- dobar dan--legnite --probajte--par podataka o pjenama i navlaci i KUPAC SAM ODABEREi SAM SE " USOSI" kad kuci nakon par dana zakljuci da je to los odabir, a tih smo primjera imali i ovdje priliku za citati. i onda kupuje drugu podnicu, nadmadrac i tko zna sto pokusavajacu izvuci taj madrac da bude bolji ili dodje i kupi drugi madrac ,i ja zaradio vise nego da mu prodam skup madrac.
Iz licnog iskustva znam da sam uvijek kad sam na slican nacin htio ustedjeti " pojeo go.no".
Ovo nije istina, jer većina trgovaca ima iste marže na skupom i jeftinom madracu, pa ćeš ipak više zaraditi na onom skupom. Što se tiče povratka kupca koji nije zadovoljan, to možeš samo sanjati.
Slažem se da postoje govna, ali danas postoje i relativno jeftini madraci koji nisu loši.
Quote:
I da postoji i to registrirana, patentom zasticena Curem foamTM memory pjena, patentirana nacinom i vrstom upjenjivanja, a kad vec znas tko je radi, eto radovalo bi me da cujem ime tvornice koja za HildingAnders radi tu pjenu.
Radi ju Carpenter grupacija. Ista pjena je u Hespo madracima i Ergoactiv madracima. ...U istim bojama, istim tvrdoćama, ista, ista.
afoj is offline  
Old 12.02.2013., 12:30   #4199
Quote:
Mican kaže: Pogledaj post
afoj ili madraci ili netko treći - vezano za nadmadrace (eto mene, bogohulim) - kako imam problema s kralježnicom i s time povezanim glavoboljama i vrtoglavicama, idem kod kiropraktičara koji mi je predložio da na madrac koji mi je (vjerojatno) pretvrd (Optimo Corona, HR pjena 55 kg/m3, tvrdoća F2), pokušam staviti nadmadrac kako bi ga malo "omekšao" pa da vidimo razliku. Čak vidim i neku logiku u kombinaciji jer očito "memory" madraci uvijek dolaze u kombinaciji s HR ili sličnom podlogom (?).

Na mojem madracu stalno imam osjećaj da mi ramena ne utonu dovoljno u madrac i da moram jako povisiti jastuk. Također sam vidio da, kada ležim bočno, ramena "fulaju" dio na podnici koji je predviđen za ramena, a ni zdjelica mi ne upada između "klinova" koje ima madrac pa se moram povući prema dolje tako da mi stopala "vise" s kreveta kada se ispružim.

Gledao sam nadmadrace kod Jyska:
- Gold T30 Wellpur (550 Kn još do srijede)
- Gold T65 Wellpur (850 Kn također u "akciji")
Tko proizvodi tu pjenu i vrijedi li to što za ove novce? Da li oznake T65 i T30 predstavljaju gustoću pjene? Znači li veća gustoća i veću tvrdoću?

Gledao sam i Ergoactiv Voyager nadmadrac (oko 1.600 Kn u akciji) te Wollbett Memory nadmadrac (7 cm, 50 kg/m3, oko 1.380 Kn) što bi po nekoj logici trebalo biti kvalitetnije (?) ali mi je za eksperimentiranje malo preskupo.

Ima li smisla ovaj pokušaj s Jyskovim nadmadracima? Nekako si mislim - ako i fulam, nije tako strašno. A opet, za duplu lovu mogu dobti Wollbett ili Ergoactiv, ali tu baš ne smijem fulat i već sam na pola puta do kompletnog madraca.

Imal li smisla ić kod nekog tko mjeri pritisak na podlogu s onom mrežom sa senzorima?
Corona F2 nije tvrd madrac i zapravo je jedna od boljih HR jezgri na tržištu.
Koliko ste visoki i koliko teški? Mislim da vam nadmadrac općenito neće puno pomoći ,a pogotovo ne ovi iz jyska.

Od ova dva gore spomenuta nadmadraca ,bolji je voyger, ali je i skuplji.
afoj is offline  
Old 12.02.2013., 12:33   #4200
Quote:
Genius10 kaže: Pogledaj post
Znači nije baš nešto kvalitetan? Baš čitam da je PU pjena više kao obična spužva i da baš nije idealna za madrac, barem ne za duži period korištenja.

EDIT: ovdje je originalna stranica na njemačkom za taj madrac http://www.lidl.de/de/Matratzen-bis-...70&et_sub=ciao
piše da je PU pjena. ....Nisu švabe talijani da vakumiraju "HR" madrace, to kod njih ne prolazi.
afoj is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.