Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2020., 11:01   #1
Fast & Furious 9 (2021)

IMDb
Redatelj:Justin Lin
Vin Diesel, Charlize Theron, John Cena, Lucas Black, Jordana Brewster,Tyrese Gibson, Helen Mirren,...
Datum izlaska: 22.svibanj

Quote:
Nakon događaja iz prošlog nastavka, ekipa se mora suočiti sa Domovim mlađim bratom koji radi sa Domovom starom neprijateljicom Cipher
TRAILER


NAPOKON, oslobođen sam!
Ovo je prvi F&F koji neću gledati. Prijašnji nastavci su mi spustili IQ na razinu prosječnog HDZ-ovog glasača. Ako ovo pogledam, bojim se da ću i glasat za njih.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 11:29   #2
Ja volim pogledati crtiće, tako da se radujem ovome.

__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 11:35   #3
Klasika. Odlično izgleda.

Pošto je Mia u filmu, nekako se nadam da su glasine oko braće Paula Walkera točne i da će oni glumiti Briana u filmu uz pomoć CGI-a naravno kao wild card. Jedino ako neće izvesti to na način da je Brian off screen ostao čuvati djecu, a Mia da je otišla pomoći Domu oko njihovog brata. Jedan sam od rijetkih koji je pogodio da je Han živ. Čim su procurile slike i videi sa seta narančasto-crne nove Supre još prije koji mjesec, mislio sam si da vraćaju Hana jer je ta kombinacija boja ikona još od RX7 Veilsidea iz Tokyo Drifta. Čudi me da su otkrili i Hana i Seana u traileru. To bi trebalo značiti da imaju neki jači wild card, odnosno još veće iznenađenje koje čuvaju kao tajnu i to je još jedan razlog zašto se nadam da će to biti pojavljivanje Briana. Nadam se da će Han i Sean dijeliti koju scenu zajedno, možda i koji tandem njih dvojice? Šteta što u filmu neće biti ni Hobbsa ni Shawa, a po svemu sudeći ni Mr. Nobodyja.

To je jedan od dva pokazatelja da se radnja F9 sigurno događa puno prije radnje Hobbsa and Shawa jer je nakon FF8 Hobbs odbio vratiti se na posao i odlučio biti sa kćerkom neko vrijeme. Vjerujem da će to biti objašnjenje u filmu zašto Hobbsa nema. Drugi pokazatelj je taj da je Helen Mirren je u filmu. Ona je u Hobbs and Shaw u zatvoru što znači da će radnja F9 (a vjerojatno i F10) nju dovesti u zatvor. Uz to, ona je Shawova majka. Možda će Deckard zaista biti u filmu kao wild card (iako bi ja radije da to bude Brian). Biti će vrlo zanimljivo, definitivno!
bojan8080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 21:42   #4
Meh, kad smo već na devetci, nema više smisla ni buniti se.
Ko voli nek izvoli
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 09:41   #5
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Meh, kad smo već na devetci, nema više smisla ni buniti se.
Ko voli nek izvoli
Tako je!
testosteron99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2020., 10:16   #6
U F&F 10 ce iz auta izac Hagrid i rec Eurosuperu 95 da je jedi vitez pa ce zajedno otic do Walkerovog groba da ga vrate u zivot.
Henryj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2020., 12:47   #7
Michelle Rodriguez Confirms 'Fast 9' Will Be in Space
DoktorNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 20:16   #8
Quote:
DoktorNo kaže: Pogledaj post
Michelle Rodriguez Confirms 'Fast 9' Will Be in Space
izgleda da ipak neće

DoktorNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2021., 12:22   #9
Smiješno je koliko Vin Diesel izgleda retuširano na ovom traileru. Tako plastično, ili pak s tonom pudera na sebi. Prestrašno
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2021., 21:43   #10
Kad je snimljen prvi film, rekoh da mi je pun kurac akcića s jurnjavom za djecu i vojnike.
Jebote, evo devetog, a ja nisam vidio ni prvi...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2021., 19:55   #11
Novi trailer za najrealističniji film svih vremena

https://www.youtube.com/watch?v=_Di_PJyDGIg
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2021., 20:30   #12
Skoro sam negde napisao. Od cetvrtog dela ova fransiza je izasla iz šina
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2021., 21:45   #13
Quote:
bojan8080 kaže: Pogledaj post
Kl Drugi pokazatelj je taj da je Helen Mirren je u filmu. Ona je u Hobbs and Shaw u zatvoru što znači da će radnja F9 (a vjerojatno i F10) nju dovesti u zatvor. Uz to, ona je Shawova majka. Možda će Deckard zaista biti u filmu kao wild card (iako bi ja radije da to bude Brian). Biti će vrlo zanimljivo, definitivno!
Zar nije bila post credit scena u kojoj Deckard i sestra donose tortu majci sa bombom da pobjegne iz zatvora, ako se dobro sjećam?
Garak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2021., 20:05   #14
DoktorNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2021., 13:44   #15
Quote:
DoktorNo kaže: Pogledaj post
Što je ovo ?
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2021., 17:40   #16
Pogledao film jučer. Slijede spoileri!

Prvi dio

Film je vrlo dobar. Ima dosta zanimljivih scenarističkih ideja i odluka koje su me iznenadile tijekom filma. Možda mi je 8. dio čak zericu bolji što se akcijskih dijelova tiče, ali ovaj nastavak ima cijeli drugi sub-plot vezan uz tatu Toretta koji je zaista odličan i daje jednu interesantnu, novu dimenziju. Baš iz tog sub-plota dolaze neke izuzetno dobre scene što se emocionalne strane tiče. Napravljeno je baš s ukusom i to mi se jako svidjelo.

Film počinje sa duljim sequenceom NASCAR utrke gdje upoznamo Domovog tatu i mladog Jakoba dok su na pit stopu pred kraj utrke. Domov tata je nervozan zbog Lindera (vozača koji je kasnije odgovoran za njegovu smrt na kraju utrke, što znamo još iz prvog filma) te na kraju i vidimo da ga okrene što rezultira i eksplozijom automobila. Vidimo Jakoba kako je shrvan jer mu je tata umro pred očima. Ta scena je vrlo bitna za kasnije.

Skačemo u sadašnjost kod Doma i Letty koji čuvaju sina na njihovom imanju (pošto je kuća uništena) bez mobitela ili ikakvih elektronskih uređaja kako bi ostali skriveni od Cipher. Dolaze Roman, Tej i Ramsey i informiraju ih o enkriptiranoj video poruci koju je Mr. Nobody poslao samo njima, vezanu uz opasan novi uređaj koji prevozi u avionu. Nisam očekivao da će Nobody biti u filmu, ali imao je par retrospektivnih scena, vrlo bitnih. Naime, Mr. Nobody, u kaotičnoj video poruci netom prije nego ga Jakob i njegova ekipa zgrabe, kaže da je njegov avion napadnut od strane jednog od njegovih ''odmetnutih'' agenata (kasnije saznajemo da je taj agent Jakob koji je radio za Mr. Nobodyja dugo godina) i traži pomoć od Doma i ekipe te ih traži da dođu po njega i taj uređaj. Ramsey i ekipa također informiraju Doma i Letty da je Mr. Nobody uhvatio Cipher nakon događanja Fast 8, ali da ju je netko uspio osloboditi prije nego je bila prebačena u zatvor (kasnije saznajemo da ju je Jakob oslobodio prije nego je napao Nobodyjev avion). Dom odbije otići jer ima sina i ne želi se više dovoditi u opasnost, samim time što je cijelo to područje gdje je Nobodyjev avion pao ograđen od strane lokalne vojske. Ostatak tima ode. Međutim, u međuvremenu Dom pregleda snimku još par puta i skuži da taj odmetnik (kojem ne razaznajemo facu) nosi isti lančič s križem oko vrata kakav i Dom ima te Dom shvati da se radi o Jakobu i odluči ipak otići s ostatkom tima put srednje Amerike.

Tim otputuje na to mjesto gdje je avion Mr. Nobodyja pao i od kud dolazi njegov signal uz pomoć Stasiaka (onog FBI agenta i Brianovog kolege iz FF4 i FF6) koji im je sredio neki avion kao prijevoz. Kad dođu tamo, pronađu taj uređaj (odnosno polovicu jer je radi sigurnosnih razloga razdvojen u dvije polovice), ali nema Mr. Nobodyja ni ikog na tom cijelom području. U tom trenu ih otkrije lokalna vojska i napadnu ih. Nakon žestokog sequenca kroz minsko polje i džunglu, Jakob se na kraju dočepa te polovice uređaja jer se pojavi iz vedra neba i zgrabi taj uređaj nakon što ga Letty slučajno ispusti tijekom tog bijega od vojske. Cipher magnetnom letjelicom spasi Jakoba i odlete. Za to vrijeme, Dom i tim uspiju pobjeći preko granice gdje ih vojska više ne može loviti. Na povrtaku kući, Dom i Letty kažu ostatku tima u vezi Jakoba. Tu onda počinje prva od dosta retrospektivnih scena iz Domove i Jakobove mladosti. U toj prvoj vidimo scenu između Jakoba i Lindera gdje Jakob krene tući Lindera, ali je spriječen od strane Doma. Međutim, Linder dobaci par đubretarskih komentara o Domovom tati i time u biti pokaže da ga uopće nije briga što ga je ubio na što Dom pukne i prebije ga (ono o čemu je pričao Brianu u FF1). Naravno, Dom bude uhićen i odvezen pred Jakobovim očima što naravno Jakoba shrva.

Opet u sadašnjosti, vidimo Jakoba kako se vrati u svoju bazu s tim uređajem pri čemu vidimo da je, uz tog njegovog poslovnog partnera, Cipher također tamo, ali u staklenom kavezu. Saznajemo kako je Jakob u biti pronašao i oslobodio Cipher samo kako bi iskoristio njezine hakerske vještine da bi locirala te dvije polovice tog uređaja koji Jakob i njegov poslovni partner žele. Ona je praktički njegova zatvorenica gotovo cijeli film. Zatraži od nje da locira i drugu polovicu uređaja što ona i napravi. Druga polovica je u Edinburghu pa tako Jakob i njegov tim odmah tamo i odu.

Za to vrijeme, Dom i ekipa dođu u tajni bunker Mr. Nobodyja koji su locirali uz pomoć Ramsey koja je to svojim hakerskim sposobnostima izvukla ranije u filmu. Tamo ih čeka kompletan plan Mr. Nobodyja i svi podaci vezani uz taj uređaj, ljude koji su povezani s tim uređajem na ovaj ili onaj način i sve ostalo. Tamo im se pridruži Mia kojoj je Letty javila u vezi Jakoba pa su to izveli na način da je Brian ostao čuvati njihovu djecu, ali i Domovog sina, a Mia je došla pomoći jer se ipak radi o njezinom bratu. U tom bunkeru, Ramsey objasni timu što je u biti taj uređaj kojeg Jakob želi. U suštini taj uređaj je takozvani projekt Aries, kao nekakav globalni računalni virus nesnosnih mogućnosti koji omogućuje onom koji ga ima da kontrolira sve što funkcionira uz pomoć računalnog koda. Tej informira Doma da je jedno od imena povezano s tim projektom i Han što naravno sve šokira. Dom odluči da će se tim razdvojiti u par manjih skupina kako bi mogli više stvari napraviti i tu se priča onda razgrana na par scena koje se sve događaju istovremeno.
__________________
Tu noć kad (.)(.) udavala
bojan8080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2021., 17:40   #17
Spoileri!

Drugi dio

Han dio priče - Dom da Letty razglednicu koju je dobio od Hana isti dan kad je ''umro'' koju je čuvao kao uspomenu. Razglednica je iz Tokya pa Letty i Mia odu u Tokyo probati naći Hana. Uz malo sreće, pronađu ga, odnosno, on skuži njih tamo kad dođu te pošalje svoju prijateljicu po njih te svi oni skupa odu u bunker k ostatku tima.

Dom dio priče - U međuvremenu vidimo još jedan dio Domove i Jakobove prošlosti. Vidimo kako je Dom u popravnom domu upoznao onu dvojicu meksikanaca iz FF5 (Rico i Santos). U nevezanom razgovoru njih dvojice među sobom u vezi auta, kažu nešto u vezi mehanike gdje objasne način kako dolazi do zapaljivanja motora ili štogod, nebitno, ono što je bitno je da Dom skopča da se to isto dogodilo njegovom tati i da je u biti Jakob odgovoran za to što je tatin auto eksplodirao jer je Jakob zadnji prčkao po njemu. Kad izađe iz popravnog, Dom ode ravno do Jakoba i kaže mu to te da ultimatum Jakobu u obliku utrke gdje ako Dom pobijedi, Jakob mora otići iz grada i nikad se više ne vratiti. Dom pobijedi i Jakob ode. U sadašnjosti, Dom ode do tog jednog mehaničara koji je poznavao njegovog tatu i traži od njega da mu kaže gdje je Jakob trenutno. Prije toga otkrijemo kako je taj frajer brinuo za Jakoba nakon što im je tata poginuo i nakon što ga je Dom otjerao. Taj frajer mu kaže da je Jakob u Londonu. Dom ode tamo, nađe se s Helen Mirren koja mu pomogne locirati Jakoba u Londonu.

Tej i Roman dio priče - Dom pošalje Teja i Romana u Njemačku jer im kaže da tamo poznaje par likova koji im mogu pomoći nabaviti određene inžinjerske sprave i slično koje im trebaju. Ispostavi se da su ti likovi u biti trio iz Tokyo Drifta (Sean, Twinkie i onaj japanac raketni inžinjer). Tamo im pokažu famozni projekt auto, Pontiac Fiero na raketni pogon. Oni im pomognu osposobiti taj auto i pretvoriti ga u raketu za kasniji put u svemir (da, svemir).

U UK-u, Dom i Ramsey se nađu s Tejom i Romanom te pokušaju spriječiti Jakoba u naumu da ukrade tu drugu polovicu uređaja te nakon tučnjave i lovica, uspiju. U međuvremenu, Cipher vrbuje Jakobovog poslovnog partnera na lukav način, praktički ga okrene protiv Jakoba radi vlastite koristi (pošto bi ju Jakob ubio nakon što se domogne oba dijela tog uređaja). Tu se priča preklapa natrag. Svi se vrate u bunker, Han izgrli sve pa krene objašnjavanje kako i zašto on ima veze s Mr. Nobodyjem i tim uređajem, tko je ta njegova prijateljica i kako je uopće preživio Tokyo Drift.

Sve je prikazano u retrospekciji. Neko vrijeme nakon što je Gisele poginula u FF6, Mr. Nobody je pronašao Hana u Tokyu, rekao mu da je radio s Gisele još dok je bio CIA operativac u srednjoj Americi te mu ponudi posao iz respekta prema Gisele. Ispostavi se da je posao bio vezan uz taj uređaj. Hanova prijateljica je u biti ključ toga svega. Taj uređaj su napravili njezini roditelji koje su Jakobovi ljudi kasnije ubili tražeći ga. Međutim, njezini roditelji su zaključali taj uređaj i jedini način da ga se otključa je DNA štampom njihove kćeri. Han je istu noć kada su toj curi ubili roditelje bio poslan od strane Mr. Nobodyja da ukrade taj uređaj prije tih ljudi i donese mu ga. Han je onda usput našao tu curu kako se skriva tamo i spasio ju od tih ljudi i od onda ju čuva parcijalno jer mu je žao nje. Mr. Nobody je nakon toga lažirao Hanovu smrt na način da je Han u autu bio iluzija. Odmah potom, tim Jakobovog poslovnog partnera pronalazi Jakoba u tom bunkeru, oni ga oslobađaju, uzimaju uređaj i tu Hanovu prijateljicu. Prije nego odu, Dom i Jakob se ponovno zakače oko njihovog tate pri čemu Jakob odaje Domu istinu oko njihovog tate i te scene s početka filma. Kaže kako su bili u dugovima i da je njihov tata htio namjerno izgubiti utrku da bi otplatio neke od tih dugova. Kaže kako ga je tata zamolio da sabotira njegov auto i Jakob je napravio točno ono što mu je tata rekao te da nije imao pojma da će auto eksplodirati. Kaže kako ga je tata zamolio da čuva tu tajnu i da nikad ne kaže Domu. Tu je praktički prekretnica u filmu. Dom i tim iskoriste ostatak magneta iz UK-a koje su postavljali po bunkeru kako bi uhvatili Jakoba i te militante na krivoj nozi, ali nije upalilo. Doma bace u bunar i dok tone, traje retrospekcija gdje se on prisjeća nekih scena iz mladosti s tatom i Jakobom, između ostalog i te scene s utrke i pomiri se s tim da Jakob nije kriv za tatinu smrt. Letty ga spasi od utapanja.

Tej i Roman uzmu raketni Pontiac i odlete u orbitu kako bi uništili satelit na koji Jakob želi spojiti taj uređaj i uspiju u tome i na kraju budu spašeni od strane astronauta iz obližnje svemirske stanice. Na Zemlji, nakon što Jakob krene spajati taj uređaj unutar tog svog konvoja, njegov poslovni partner pošalje jednu od svojih mrga da ubije Jakoba i kaže mu da mu je Cipher nova poslovna partnerica. Dom i Mia spase Jakoba, Han spasi svoju prijateljicu i Jakob pomogne Domu i timu uništiti taj konvoj i ubiti Jakobovog poslovnog partnera. Na kraju se pojavi Cipherina letjelica s početka filma gdje vidimo da ona upravlja njome i pokuša ubiti Doma, ali Dom iskoristi to konvoj vozilo kako bi uništio tu letjelicu. Na trenutak izgleda kao da je Cipher ubijena, međutim, u sceni nakon toga vidimo da je ta letjelica u biti cijelo vrijeme bila dron letjelica i da je Cipher upravljala njome iz Jakobove baze. Cipher ljuta ode iz te baze nakon toga i više ju ne vidimo do kraja filma. Van grada, Dom, Jakob i ekipa se skupe. Dom i Jakob zakopaju ratne sjekire, Dom kaže da Jakob zaslužuje drugu šansu i da mu svoj Charger. Međutim, Dom i ekipa i Jakob se razdvoje jer je Jakob trenutno ipak traženi kriminalac te se ne želi miješati u njihov život, bar ne trenutno.

Film završava klasičnom scenom u Torreto dvorištu gdje su svi zajedno i roštiljaju (uključujući Tokyo Drift trio i Hanovu prijateljicu). Kuća se lagano obnavlja. Han i Sean se ponovno sretnu, prvi puta nakon Hanove ''smrti'' i naravno zagrljaj uslijedi. Na kraju svi sjednu za stol. Dom kaže da uz toliko ljudi svejedno još jedna stolica prazna. U tom trenu čujemo zvuk motora u daljini, svi se okrenu, a pred kuću se sparkira plavi Skyline, odnosno Brian. Tu film završava.
__________________
Tu noć kad (.)(.) udavala
bojan8080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2021., 17:52   #18
Hvala ti na radnji, fakat nemam potrebe ovo gledat
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2021., 18:54   #19
Ma samo prva 3 dela vrede
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2021., 01:04   #20
Ovaj film me je vratio u vremena sedmog djela gde sam se tako lepo zabavio (ne računajući zadnju scenu, gde sam se najviše isplakao apropo filmova u životu) i kad sam video zagrljaj dve osobe u zadnjoj sceni tako sam se naježio a kad sam ih po prvi put video isto sam imao sličnu reakciju.

Sad mi je cjelo vreme u glavi pjesma Dragon Ash- Resound. Najjača pjesma u cjeloj F&F franšizi.

__________________
"Yelling at the TV doesn't help" - @erollence
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.