Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2004., 22:24   #21
Quote:
Vojky kaže:
Svrha nije kažnjavanje samo po sebi. No, kažem, to je na osnovi dojma kojeg imam čitajući dosta Lukinih postova.
I eto nas sada kod toga kako je teško donijeti odluku, a da ona bude " i po pravu i po pravdi".

Iako skrećemo sa teme i odosmo u druge vode, i to zato što je Luka pobrao simpatije svojim isprikama, ne zaboravimo da odlukom treba ostaviti dojam i na ostale građane..
Pa iako se retribuciju pokušava sakriti , jer ona nije svrha kažnjavanja, ipak je prisutna svugdje gdje je prisutna i kazna.

Razbacujemo se teorijom na Lukinom primjeru...Luka oprosti, pisano je bez namjere da te se plaši...
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 08:15   #22
Samo dajte!
Ma kuzim ja da su mi male sanse, ali ako nista, bar cu odraditi svoju kaznu. Bolje da negdje korisno nesto napravim umjesto da dam novce u proracun koje ce onda preusmjeriti u sredstva za izgradnju jednog kvadratnog centimetra nove autoceste ili stanove iz programa poticajne stanogradnje.
Luka K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 19:39   #23
Neki trijezni voze opasnije neg netko pijan. A pospanost, nigdje se ne kaznjava.

Po meni , najbolje ti je ići na zastaru. Ne odazivaj se na pozive. Sudac će narediti privodjenje, onda zahtijevaj sučeljenje sa policiajcima. Pa opet ne dodjes, nabavi nesto liječničkih potvrda. Pozive nikako ne primaj nit potpisuj. Uz ažurnost naših sudova i iscrpljivanjem svih pravnih ljekova, imaš dobre sanse da zastariš.

Postji i jedan trik, ako ne zastariš.
Kad rjesenje postane pravomočno, nećeš odmah od policije dobiti oduzimanje vozačke dozvole, nego nekoliko mjeseci kasnije.
Tu se vadis, da si ti ispostovao rjesenje suda, tj da si ti NEvozio 3 mjeseca. Što oni nisu stvar protokolirali ti nisi kriv. Meni je to jednom prošlo.

Što im nisi dao 100 kuna, to je najjednostavnije. A i postignuta je svrha kaznjavanja,,,,,,,
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 13:20   #24
Sto se pospanosti tice, mislim da se ne kaznjava ali se spominje u zakonu o sigurnosti u prometu.... nesto kao ako vozac upravlja vozilom a psihofizicki nije sposoban biti ce tralalalala...
A ono o tome da netko pijan vozi bolje nego netko drugi trijezan, isto stoji (u malom postotku slucajeva, ali stoji). Ali ja definitvno ne vozim bolje pijan nego sto vozim trijezan. Sad dok sam isao napisati prigovor na mup citao sam tamo one izreske iz novina koje imaju. Kazu da ako imas pola promila da su ti sanse za nesrecu vece 2 puta, 0.8 10 puta, 1.2 35 puta. To isto treba shvatiti relativno jer je to vjerojatno izvuceno statisticki iz prometnih nesreca,a ne iz nekih realnih pokazatelja (usporeni refleksi, smanjeno vidno polje i sl.)
Na zastaru necu ici, nadam se ok sucu.
Optimist sam!
Luka K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 15:18   #25
Quote:
Luka K. kaže:
Kazu da ako imas pola promila da su ti sanse za nesrecu vece 2 puta, 0.8 10 puta, 1.2 35 puta.
I pola promila smanjuje brzinu refleksa - a dodatan problem je što alkohol dovodi "pojačane sigurnosti" kod konzumenta.

Pa onda zbroji i to ti je to...

Baš razmišljam - kada bi naši taksisti bili pametniji s cijenama, mogli bi dobro profitirati od novih velikih kazni za vožnju pod utjecajem alkohola!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 19:47   #26
Da su oni imalo pametni, to bi ucinili...
Pa i sad da idu sa drasticnim smanjivanjem cijene i na veci broj voznji, mislim da bi bolje zivjeli... Kako im ne dopi*di igrati sah cijeli dan?
Luka K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 19:50   #27
I da, iza onog "realnih pokazatelja (nesto u zagradi)" u predpredproslom postu ide ", ali opet zastrasujuce zvuci."
Luka K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 01:20   #28
Quote:
Vojky kaže:
IBaš razmišljam - kada bi naši taksisti bili pametniji s cijenama, mogli bi dobro profitirati od novih velikih kazni za vožnju pod utjecajem alkohola!
Pa ne samo sad nakon povećanja. Ja bi definitivno svaki vikend išao u grad taxiem da je cijena barem 40 kn s otprilike Maksimira do Jaruna. Ali, bolje jedna vožnja za 200 kn nego pet. Ne razumiju oni baš logiku
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 08:08   #29
funkster:
Pa ne samo sad nakon povećanja. Ja bi definitivno svaki vikend išao u grad taxiem da je cijena barem 40 kn s otprilike Maksimira do Jaruna. Ali, bolje jedna vožnja za 200 kn nego pet. Ne razumiju oni baš logiku

Tocno to. Jos bi i vise voznji imali da su cijene nize. Pa non-stop bih isao van s taksijem. Uzmes taksi, odes po frenda, odes po drugog frenda, svako da 20ak kuna i voila!
__________________
Cool like Fonzie
Luka K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 09:18   #30
Žena mi je živjela u UK - tamo kada idu u Pub - ljudi ne idu svojim autom - već je normalna stvar da se ide taksijem. I problema nema. Naravno, ta vožnja ne košta kao prosječna dnevna zarada!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 19:13   #31
Nakon što se prigovor uloži, da li se može auto vozit, da li se može vozačka koristit???
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.