Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2022., 15:15   #1
Glazbena tema

Ne znam postoji li već tema...dakle što volite slušati u zadnje vrijeme? Inače, zauzima li glazba bitno mjesto u vašoj svakodnevnici...
Ja sam, ko zadnja neupućena seljanka, od Eurosonga otkrila Konstraktu i često ju pustim sebi na slušalice u zadnje vrijeme, super mi je.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 15:25   #2
Ne znam kolko je ajmo rec bitno, ali slusam sigurno svaki dan, uz posao, dok secem, dok vjezbam itd.

Slozila sam si liste na Spotifyju, uglavnom po raspolozenju.
Imam neki mainstream ukus, i zapravo sam zapela u onome kaj sam slusala do cca tridesete, nakon toga sam postala lijena u vecoj mjeri otkrivati kaj ima novo.

Cula sam da je to znak starenja

Sto se tice zvuka zapela sam u 80ima, volim new wave, synth pop, dance punk, onda naravno grunge jer sam na njemu odrasla, pa prog metal, funk, deep house i to se nabralo od 2000-10, al u biti mislim da u svakom zanru mogu nac nes dobro.

Otkad sam odselila pojacano slusam domacu muziku (sto je sindrom svih gastica), ali vise tipa Oliver ili tako nesto sto roka u dusu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 15:34   #3
I vjetar što tuče u lice i dušu....

Je, baš je zanimljiv taj sindrom, iz razgovora s ljudima iz raznih dijelova svijeta čini se da je univerzalan.


Ne slušam skoro nikad ništa, volim tišinu. Kad nešto slušam, onda često Žirkove želje, na sreću mi je osim par stvari dobar njegov ukus.

Nemam neki instančani ukus, ne smeta me ništa u čemu čujem nekakvu autentičnost. Pjesme iz kojih čujem da ih je netko slagao na način "tu ćemo stavit ovo, to ljudi vole, sad daj neki rif, to ljudi vole, nemoj da je predugo, to ljudi ne vole", ne volim. Možda si ja umišljam da to čujem, ali tako je.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 15:35   #4
Ja često naginjem rapu i hip hopu, što se na meni nikad ne bi reklo…

Što bi rekao ovaj meme…



Također imam razdoblja kad cijenim tišinu isključivo..
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 15:46   #5
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne znam kolko je ajmo rec bitno, ali slusam sigurno svaki dan, uz posao, dok secem, dok vjezbam itd.

Slozila sam si liste na Spotifyju, uglavnom po raspolozenju.
Imam neki mainstream ukus, i zapravo sam zapela u onome kaj sam slusala do cca tridesete, nakon toga sam postala lijena u vecoj mjeri otkrivati kaj ima novo.

Cula sam da je to znak starenja



Otkad sam odselila pojacano slusam domacu muziku (sto je sindrom svih gastica), ali vise tipa Oliver ili tako nesto sto roka u dusu
Isto, osim što nisam počela pojačano slušati domaće
Muziku slušam dok radim, dok negdje sama idem, popodne dok se igramo...volim da mi je nešto u pozadini.
Ne koristim Spotify nego YT Music, ali princip je isti - imam nekoliko playlisti, a za ostalo se brine njegov algoritam i zasad ne ne smara.

Od novijih izvođača do listi mi se probila Billy Eilish, i to je to od moderne mene inače sam i ja glazbeno zapela u svojim 20-ima. S tim da sam nedavno ustanovila da mi neki izvođači bolje sjedaju sad nego tad, iako žanrovski spadaju u ono što se meni sviđa.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 15:49   #6
Meni je Ping-pong umjetnost zdravog đira valjda jedini album koji sam slušala svaki dan tokom barem dvije godine .

Do tad sam uvijek tvrdila da "volim sve, samo ne podnosim hip-hop". Ping-pong je bila ljubav na prvi pogled, i sad, 20 godina kasnije ga volim i rado poslušam.


U međuvremenu mi je hip-hop postao ok, ali u nekim malim količinama i jako ovisno o tekstovima i melodičnosti. Svakako, vrlo cijenim repanje ko vještinu.


Kakav rap voliš, Petrunjela?
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 15:53   #7
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
U međuvremenu mi je hip-hop postao ok, ali u nekim malim količinama i jako ovisno o tekstovima i melodičnosti. Svakako, vrlo cijenim repanje ko vještinu.
MC Solaar ako ništa drugo?

Volim i slušam svašta, od klasike do popa preko metala, ali top tri su mi ajmo reć francuski rap, afrički blues i raï zbog nostalgije.
bijeli zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 15:55   #8
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
U međuvremenu mi je hip-hop postao ok, ali u nekim malim količinama i jako ovisno o tekstovima i melodičnosti.
Isto. Zato se taj rap kod mene sveo na TBF, prva dva Eminemova albuma i 5-6 stvari Ede Maajke i Marčela.
E, i Streets.

Generalno mi je naporan, a gangsta prosto jeziv.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 15:57   #9
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Meni je Ping-pong umjetnost zdravog đira valjda jedini album koji sam slušala svaki dan tokom barem dvije godine .

Do tad sam uvijek tvrdila da "volim sve, samo ne podnosim hip-hop". Ping-pong je bila ljubav na prvi pogled, i sad, 20 godina kasnije ga volim i rado poslušam.


U međuvremenu mi je hip-hop postao ok, ali u nekim malim količinama i jako ovisno o tekstovima i melodičnosti. Svakako, vrlo cijenim repanje ko vještinu.


Kakav rap voliš, Petrunjela?
Ne znam ni kakav sve postoji?

Trenutno najviše slušam jednog lokalnog izvođača kojeg smatram jako talentiranim i podcijenjenim na regionalnom nivou.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 15:57   #10
Dijaspora here. Stvarno mi je sve hrvatskoj u autu na MP3, pretezno Oliver
https://youtu.be/6aOnRli3UNs
Volim sve, a najvise mrtve.
I stavite koji link inace ce tema vrisnut brzo

https://youtu.be/sfjon-ZTqzU
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 15:59   #11
I ja cijenim rap iako nisam ljubitelj. Prosječni reper ima bolji vokabular od Shakespearea

Ovaj mali mi nije loš:

https://youtu.be/547DlGNUnMA

A ovog obožavam:

https://youtu.be/m5By5X6sl_U
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 16:03   #12
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Otkad sam odselila pojacano slusam domacu muziku (sto je sindrom svih gastica), ali vise tipa Oliver ili tako nesto sto roka u dusu
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Dijaspora here. Stvarno mi je sve hrvatskoj u autu na MP3, pretezno Oliver
Moja mater je pak bila najveći Čolić fan, pa silom prilike znam sve njegove pjesme napamet.
bijeli zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 16:03   #13
Jebote, osjećam se baš staro, nemam pojma ko su ovi Floverkini ljubimci

Zadnjih dana izlizujem uši s ovom.
Not staro, nit novo.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 16:05   #14
Quote:
bijeli zeko kaže: Pogledaj post
Moja mater je pak bila najveći Čolić fan, pa silom prilike znam sve njegove pjesme napamet.
Colic joj u krrrrrrviiiiiiiiiiiii!!!!!!11111Jedannnnn
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 16:08   #15
mislim da nemam istomisljenika ovdje

moja je mjuza od dark wave-a, dark electro, EBM do new wavea osamdesetih.
s time da unazad 5-6 godina ima genijalnih novih bendova koji su mi sa spotify liste poprilicno istisnuli stare ejtiz bendove
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 16:27   #16
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mislim da nemam istomisljenika ovdje

moja je mjuza od dark wave-a, dark electro, EBM do new wavea osamdesetih.
s time da unazad 5-6 godina ima genijalnih novih bendova koji su mi sa spotify liste poprilicno istisnuli stare ejtiz bendove
imas

svasta slusam, ne volim to pitanje
modra Alica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 16:28   #17
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Ne znam ni kakav sve postoji?

Trenutno najviše slušam jednog lokalnog izvođača kojeg smatram jako talentiranim i podcijenjenim na regionalnom nivou.
Ma ne znam ni ja, više me zanimalo da daš neki primjer :

Quote:
bijeli zeko kaže: Pogledaj post
MC Solaar ako ništa drugo?

Volim i slušam svašta, od klasike do popa preko metala, ali top tri su mi ajmo reć francuski rap, afrički blues i raï zbog nostalgije.
Bum si poslušala, velim, nisam inače baš od rapa, ali:

Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
I ja cijenim rap iako nisam ljubitelj. Prosječni reper ima bolji vokabular od Shakespearea
Pa neću reći ne.






Summer, daj i ti koji primjer, ne mrem ja to tak po žanrovima .






Od domaćih limunada , mi je trenutno Rijeka snova negdje pri vrhu.



Erica Burdona, a pogotovo ovu pjesmu, si uvijek rado poslušam. Sva mudroast koja čovjeku treba u životu.


Uz Kindzazu sam doživjela katarzu plešući na jednom festivalu (nisam poslušala ovaj set, pa ne znam kakav je, ali dojam se može steći. Ili npr. Psykovsky. Ali ne mogu slušat takvu muziku doma. Zahtijeva punu psihofizičku koncentraciju .
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 16:34   #18
Quercus meni klinci obozavaju stari magazin https://youtu.be/BWOCp52wmuQ tako da i ovo imam u autu
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 16:35   #19
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mislim da nemam istomisljenika ovdje

moja je mjuza od dark wave-a, dark electro, EBM do new wavea osamdesetih.
s time da unazad 5-6 godina ima genijalnih novih bendova koji su mi sa spotify liste poprilicno istisnuli stare ejtiz bendove
Imas mene

Slobodno podijeli te nove!
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 16:48   #20
Tim rap do groba!

Krenula sam sa školskim primjerima dobrog rapa - Eminemom, 2Pacom, Biggijem, D12 i sličnih i to mi je i dalje osnova muzike koju slušam. Ne možeš cijeli život slušati isto, tako da sam rap proširila na sve moguće oblike; od gangsta rapa, trapa, drilla... Volim hrvatski, srpski, slovenski i francuski rap (uz američki i engleski). Slovenci ubijaju!

Sad manje brijem na "kvalitetu" pa slušam sve kaj mi se sviđa.

U principu u svakom žanru mogu pronaći nešto što mi se sviđa pa imam izlete i u country, preko electro swinga do etnoelektronike i duba. Samo je rap konstanta.

__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.