Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2010., 23:58   #1
Arrow Suhi kašalj

Ovako...dijete (5 god) kašlje već dva tjedna....danas bili kod ped. i dobili SUMAMED... razloga po mom mišljenju za to nema...pluća su mu čista, grlo malo crveno...ne vjerujem da će antibiotik pomoći
Pa me zanima ako itko zna alternativne metode liječenja???Ono babe pričaju po sokaku....znate već na šta mislim...aj pomozite ako znate

p.s. naravno da poštujem mišljenje dr.-a al me ipak zanima i vaše
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 00:49   #2
Prvi put čujem da se za kašalj daje antibiotik.

Nama je za kašalj super Prospan, on nam riješi sve probleme i šta mi je super to da ga zvrk hoće piti i to s guštom. Pio bi ga i kad ne kašlje.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 00:53   #3
za suhi kašalj kažu da je jako dobar sirup od borovih iglica (ima ga u dm za kupiti)
meni je magistra u ljekarni rekla ugrijati jestivog ulja na neku gazu/krpu i staviti u vrećicu i to na prsa djetetu
zapržiti šećer na vodi ili mlijeku i to popiti što toplije....
inhalirati na bilo koji način.....
eto toliko...nadam se da će nešta pomoći....
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 01:01   #4
dada. ovo za secer je istina. jako dobra stvar. zaprzi secer na mlijeku, stavi detetu nesto preko glave da ga prekrijes da ne ode previse te pare uokolo, i nek inhalira to dok je vruce. a kasnije popije dok se dovoljno ohladi. jako dobro cisti sve, odlicno je i za iskasljavanje i za sinuse opcenito.

to je nama stara stalno radila dok smo bili mali a i ja sam si znala to kasnije nekad sama napraviti kad bi me bas jako copilo. svakako preporucam.

a za sumamed svasta.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 10:08   #5
Pod prvo jesi sigurna da je to cisti suhi kasalj jer kod malih su obicno mijesani suhi i mokri??
Od tonu sirupa iz ljekarni meni su pacijenti i frendice zahvlaili na preporuci: Sirupa od smrekovih iglica od Medexa--odlican za asmaticare i sl., Oligomir od spechiasola i Epid sirup za djecu od Spechiasola--osobito ovaj mi hvale mame--rade ih za kasalj(oba) i za jacanje imuniteta(sto preventivo, sto kurativno) i Prospan(vise za mokri)...Probaj se odlucit za jedan, davaj između obroka 3 puta na dan, puuuuno tekucine--moze neka mjesavina za disne puteve u duplo slabijoj koncentraciji od one za odrasle...probaj 5 dana pa odi da poslusaju mu pluca...
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 10:11   #6
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
Ovako...dijete (5 god) kašlje već dva tjedna....danas bili kod ped. i dobili SUMAMED... razloga po mom mišljenju za to nema...pluća su mu čista, grlo malo crveno...ne vjerujem da će antibiotik pomoći
Pa me zanima ako itko zna alternativne metode liječenja???Ono babe pričaju po sokaku....znate već na šta mislim...aj pomozite ako znate

p.s. naravno da poštujem mišljenje dr.-a al me ipak zanima i vaše
pa odi izvatit krv djetetu (kod nas privatno bude gotovo za 10 minuta i košta cca 70-tak kn)...ako ti je CRP i krvna slika uredu onda ti ne treba antibiotik.
mislim zašto trovati dijete bez veze? i ne samo to, nego ti još poslije antibiotika može dobiti gljivice i pada mu imunitet.
sad ti je neka prehlada u điru, evo i ja kašaljem dva tjedna....

daj joj malo prospana (za sve vrste kašlja), fiziološke u nos i balzam od dr. taisa namaži na leđa i prsa...a ako hoće meda super
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 10:14   #7
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Od tonu sirupa iz ljekarni meni su pacijenti i frendice zahvlaili na preporuci: Sirupa od smrekovih iglica od Medexa--odlican za asmaticare i sl., Oligomir od spechiasola i Epid sirup za djecu od Spechiasola--osobito ovaj mi hvale mame--rade ih za kasalj(oba) i za jacanje imuniteta(sto preventivo, sto kurativno)
ajd pliz pojasni za koji kašalj je koji od ovih sirupa...
thanks
ja sam jako zadovoljna sa Bronhovitom od Subana-za obje vrste kašlja s tim da u kućnoj radinosti radim med i crnu rotkvu za mokri kašalj i bronhitis i sirup od luka za suhi kašalj
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 10:51   #8
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
mislim zašto trovati dijete bez veze?


antibiotik nije otrov nego je lijek!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 10:55   #9
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post


antibiotik nije otrov nego je lijek!
je otrov je ako se daje bez potrebe...i bez vađanja krvi kod djeteta koji niti temperaturu nema
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 11:03   #10
Evo ti dva narodna recepta za rješavanje kašlja:

1. uzmi glavicu luka (najobičnijeg crvenog), nasjeckaj ga što sitnije možeš i protisni kroz npr. gazu da iscijediš sav sok. U taj sok u jednakom omjeru stavi meda. Dobit ćeš sirup koji daj djetetu 3-4 puta dnevno. Odurno je za popiti tako da.... ali pomaže expresno.

2. uzmi crnu rotkvu (u žargonu je zovu povrtnica), skini joj poklopac i izdubi sredinu, na dnu malo debljom iglom probuši rupu. U sredinu staviš med, povrtnicu natakneš na čašu. Kroz neko vrijeme u čašu će procuriti sirup. Daj djetetu popiti nekoliko puta dnevno po žličicu. Ovaj sirup pomaže no ne brzinom kao onaj gornji.

Provjereno.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 11:27   #11
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ajd pliz pojasni za koji kašalj je koji od ovih sirupa...
thanks
ja sam jako zadovoljna sa Bronhovitom od Subana-za obje vrste kašlja s tim da u kućnoj radinosti radim med i crnu rotkvu za mokri kašalj i bronhitis i sirup od luka za suhi kašalj
Menije bronhovit isto zakon al ga sefica rijetko naruci jer je jeftin
Svi navedeni su za obje vrste kaslja, ja obicno dajem takve jer ljudi tesko procijene vrstu kaslja osobito kod dijece, inace zadnjr studije pokazuju da sirupi osobito biljni tesko pomazu kod cistog suhoh kaslja za koji nije rijetko da trajr mijesecima...
Ergo za dijete od 5 godina moj savjet: Spechiasol epid sirup za kasalj--Opis: Sirup bez alkohola, bez konzervansa, na bazi pročišćenog propolisa EPID , meda od eukaliptusa, ekstrakta mirte uz dodatak minerala (mangan i bakar), ugodnog aromatičnog okusa i ciljanog ljekovitog djelovanja. Preporuča se kao prirodna pomoć u liječenju svih vrsta kašlja (suhog i produktivnog).
Sastav: šećer iz šećerne trske, demineralizirana voda, med eukaliptusa, pročišćeni propolis EPID, ekstrakt mirte, eterično ulje mirte (Myrtus communis L.), ekstrakt limuna, eterično ulje slatke naranče, emulgatori: sukroesteri, lecitin iz soje.
Način primjene: Preporuča se uzeti 3 čajne žlice (15 ml) dnevno, nerazrijeđen ili razrijeđen u odgovarajućem napitku.
Pakiranje: bočica od 100 ml
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:04   #12
Cure...hvala od srca, prave ste....i ja smatram da je Sumamed nepotreban i nije mi jasno to davanje antibiotika bez vađenja krvi al šta ćeš takva je ovdje praksa...
Prvo ga nisam htjela uzet u ljekarni a onda me oprala grižnja savjest da ne bi što goreg napravila..pa sam ga ipak uzela

Ali definitivno ću probati sa vašim savjetima, posebno mi se sviđa ovo sa lukom i nekom povrtnicom (moram otkrit šta je to)...zasad sirupe kupovne želim preskočit nekako...

A sumamed neću davati, jučer je popio jedva i skoro povratio...valjd neću s tim napravit glupost...

TNX još jednom svima!!!!

P.S. radi se o isključivo suhom, nadražajnom, onomparamtiuši kašlju
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:12   #13
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Prvi put čujem da se za kašalj daje antibiotik.

Nama je za kašalj super Prospan, on nam riješi sve probleme i šta mi je super to da ga zvrk hoće piti i to s guštom. Pio bi ga i kad ne kašlje.
Ne pomaže, popio cijeli i ništa...kao da nije...
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:12   #14
povrtnica je crna rotka....
ali taj sirup je više za produktivni kašalj...
probaj luk ili neki sintetski sirup za suhi kašalj bar prije spavanja...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:14   #15
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
dada. ovo za secer je istina. jako dobra stvar. zaprzi secer na mlijeku, stavi detetu nesto preko glave da ga prekrijes da ne ode previse te pare uokolo, i nek inhalira to dok je vruce. a kasnije popije dok se dovoljno ohladi. jako dobro cisti sve, odlicno je i za iskasljavanje i za sinuse opcenito.

to je nama stara stalno radila dok smo bili mali a i ja sam si znala to kasnije nekad sama napraviti kad bi me bas jako copilo. svakako preporucam.

a za sumamed svasta.
kako to??...zapržim šećer pa polijem mlijekom???
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:35   #16
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
povrtnica je crna rotka....
ali taj sirup je više za produktivni kašalj...
probaj luk ili neki sintetski sirup za suhi kašalj bar prije spavanja...
definitivno luk onda
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:50   #17
A što je ped rekla? Nije dala antibiotik bez razloga i to baš sumamed. Možda je, ako je grlo crveno, upala grla. Povratio je sumamed jer je odvratan, i mojima se želudac diže na njega. Ja bih ipak izvadila krv za svaki slučaj.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:55   #18
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
A što je ped rekla? Nije dala antibiotik bez razloga i to baš sumamed. Možda je, ako je grlo crveno, upala grla. Povratio je sumamed jer je odvratan, i mojima se želudac diže na njega. Ja bih ipak izvadila krv za svaki slučaj.

Žena je inače šutljiva skroz i niš ne govori...da nisam pitala ne bi ništa znala...rekla je da su pluća čista a grlo malo crveno, vjerovatno od kašlja...tim riječima....i nije mi uopće rekla da mi daje sumamed, skužila sam tek u ljekarni...

I jako je moguće da je bez razloga, jer do sada smo popiili već masu antibiotika a sve bez i jedne pretrage krvi ako to sama izričito nisam tražila...jednom me čak i pitala šta ja mislim, treba li mu dati klavocin ili amoksicilin...wtf..pa nisam ja dr. da kažem koji sirup on treba pit!!!!Zar ne???

Izgleda da ću morat po uputnicu za vadit krv ali to mi se iso čini nepotrebno jer eto on je dobro, nema temperature, igra se, jede, spava sve u normali osim što kašlje ko konj...da je bakterijskog porijekla zar ne bi imao temperaturu??? A opet ako je virusno onda antibiotik ne pomaže...ili ja živim u zabludi....
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:04   #19
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
Žena je inače šutljiva skroz i niš ne govori...da nisam pitala ne bi ništa znala...rekla je da su pluća čista a grlo malo crveno, vjerovatno od kašlja...tim riječima....i nije mi uopće rekla da mi daje sumamed, skužila sam tek u ljekarni...
vjeruj mi ja imam iskustva sa upalama uha i povremenim upalama grla kod djece. sumamed se djeci daje kod jake upale (koja inače ide sa povišenom temperaturom)...za zadnju upalu grla (prošle godine) završili smo na hitnoj jer je temperatura išla do 40, i CRP je bio 70 i nešto. na hitnoj smo dobili klavocin, a doktorica je rekla da sumamed daje kod jačih upala kao npr. upala pluča tako da mi ova tvoja pedica nije baš jasna....
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:05   #20
Ma kakav antibiotik....blesacha...

Ne boom te strashila...ali kod nas je ovako vech dobrih godinu dana...imamo 3godine

Pochetak kashlja - suh...i obichno pred jutro i veche...pochinjemo sa svim chudima da sprijechim (inhaliranje, karamelizirano mlijeko, fizioloshka, mazanje, chajevi, tekuchina).....i onda pochne pravo kashljanje...i to traje mjesec dana....onda procuri nos.....onda mir na dva tjedna - i sve ispochetka

Ako smo sretni onda sve ostane na virusnom kashlju....ako ne onda ode na bronhije...virusno...i tada ako smo najsretniji ne dobijemo antibiotik, nego sami ljechimo....

Ja sam vishe luda od ovog.....chim chujem da pochinje suhi kashalj govtova sam.

Pocheo je prije par dana...imali tochno 2 tjedna odmora.....drzim fige da ne predje u mokri kashalj.

Cvijetich....napishesh mi tochno koji je sirup dobar za suhi kashalj iz ljekarne (luk znam, to radimo)....i za mokri (bronhitis)...i koliko dodju. Fala
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.